برگزیده های پرشین تولز

چطوری با اتصال پاکت پی سی به کامپیوتر از GPRS اون در کامپیوتر استفاده کرد؟

profixus

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان
همونطوری که میدونید گوشی های سونی اریکسون برنامه ای به اسم mobile networking wizard داره که میشه از طریق اون وقتی با GPRS به اینترنت وصل هستی این اتصال رو منتقل کنی به کامپیوتر و از GPRS در کامپیوتر استفاده کنی

حالا من هرچی سعی کردم توی PPC نتونستم همچین راه حلی رو پیدا کنم
حالا از شما اساتید تقاضا دارم ببینید میشه یه راه حلی پیدا کرد که این کارو انجام داد؟

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
سلام دوستان
همونطوری که میدونید گوشی های سونی اریکسون برنامه ای به اسم mobile networking wizard داره که میشه از طریق اون وقتی با GPRS به اینترنت وصل هستی این اتصال رو منتقل کنی به کامپیوتر و از GPRS در کامپیوتر استفاده کنی

حالا از شما اساتید تقاضا دارم ببینید میشه یه راه حلی پیدا کرد که این کارو انجام داد؟

سلام.
من يادم مي ياد كه يكي از دوستام بهم مي گفت مي شه. مي گفت مي شه proxy PC رو به IP دستگاه PPC تنظيم كرد. ولي خودمم اين رو تست نكردم. ولي يه تل بهش مي زنم و كاملش رو سوال مي كنم.

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
سلام دوستان

بعضی گوشیها مثل تایتن میتونن اینکارو بکنن (شایدم همه گوشیها بشه!!شما P535 داشتی نه؟!)
دقیقا نمیدونم باید چه کار کرد ولی باید یه دونه modem گویا تعریف کنی تو ppc (یعنی یکسری تنظیمات مربوط به مودم رو تو ppc باید تغییر بدی!)
خیلی کمک شایانی بود!!!!:D

profixus

Registered User
لایک‌ها
1
سلام.
من يادم مي ياد كه يكي از دوستام بهم مي گفت مي شه. مي گفت مي شه proxy PC رو به IP دستگاه PPC تنظيم كرد. ولي خودمم اين رو تست نكردم. ولي يه تل بهش مي زنم و كاملش رو سوال مي كنم.

سلام شهرام خان گل
ممنون میشم بفهمید به ماهم بگید

بعضی گوشیها مثل تایتن میتونن اینکارو بکنن (شایدم همه گوشیها بشه!!شما P535 داشتی نه؟!)
دقیقا نمیدونم باید چه کار کرد ولی باید یه دونه modem گویا تعریف کنی تو ppc (یعنی یکسری تنظیمات مربوط به مودم رو تو ppc باید تغییر بدی!)
خیلی کمک شایانی بود!!!!:D

سلام من بله p535 داشتم
واقعا شایان بود ممنون :D

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
همه فقط میگن میشه
یکی دقیقا بگه چی کار باید کرد ؟؟؟؟ :blink:

شاید اگه من GPRS داشتم روی گوشیم، می تونستم این مشکل رو حل کنم. ولی سعی می کنم یه مقاله حتی به زبان انگلیسی هم که شده واسه شما پیدا کنم. ;)

profixus

Registered User
لایک‌ها
1
ممنون شهرام خان یه نگا میندازم ببینم جریان چیه

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
استفاده از GPRS گوشی برای وصل شدن به اینترنت از طریق کامپیوتر با استفاده از:

Bluetooth
IrDA
USB

اینا رو jasjar و تایتن امتحان شدن و گویا کار کردن!
گوشی های دیگرو مطمعن نیستم کار بکنن

daria

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من گوشی s200 دارم، یک برنامه روش هست به اسم Internet Sharing که توش نوع ارتباط با PC رو مشخص میکنی و connect رو می زنی، راحت و بدون دردسر های بیشتر GPRS را برای کامپیوتر share می کنه. من خودم همیشه ازش استفاده می کنم.

فرهنگ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز. من تاپیکی زده بودم که یک مشکل مشابه شما داشتم اما متاسفانه کسی وقعی ننهاد !!
به هر حال من علاوه بر ذکر مشکلم اشاره ای به مورد شما نیز کردم.
در واقع من دنبال یک چیز بودم.

اینکه چگونه میشه پاکت پیسی رو به یک مودم برای کامپیوتر تبدیل کرد.

از اتفاق خودم با زیر و رو کردن راهنماییها و دفترچه و کاتالوگ گوشیم تونستم از GPRS گوشیم رو کامپیوتر استفاده کنم. ولی نتوانستم از اینترنت Dial up سایر ISP ها استفاده کنم.

در متن زیر صورت مسئله مشکلم را گذاشتم که از طرفی شرح راه حل مشکل شما نیز هست که فکر کنم با مطالعه مطلب زیر پاسختان را بگیرید.

حال اگر کسی هم در خصوص مشکل من جوابی داره ممنون میشم پاسخ دهید.

سلام دوستان.
من در این فروم تازه وارد هستم.
مدتی است که یک گوشی Q-tek سری S200 خریده ام و امیدوار بودم که بتوانم از آن به عنوان یک مودم برای لپ تاب خود استفاده کنم.

ظاهرا یک برنامه داخل خود گوشی وجود داشت تحا عنوان modem link که برای همین منظور استفاده میشد. از اتفاق بر اساس راهنمایی دفترچه راهنمای گوشی خود توانستم از همین گوشی به عنوان مودم برای اتصال به شبکه GPRS ایرانسل استفاده کنم.

در واقع روش کلی این بود که بعد از نصب برنامه مودم گوشی روی ویندوز کامپیوتر. و بعد از اتصال گوشی با USB به کامپیوتر ، برنامه modem link رااز روی گوشی اجرا میکنیم.
با اجرای این برنامه گوشی باید تبدیل به مودم شود و به همین دلیل active sync غیر فعال میشود.
حال باید یک کانکشن جدید روی کامپیوترتان درست کنید و در قسمت انتخاب مودم، گوشی خود را به عنوان مودم انتخاب نمایید.
حال برای اتصال مطابق گفته دفترچه راهنما برای اتصال به GPRS شماره #99* را وارد نمودم و یوزر و پسورد را خالی گذاشتم.
و دقیقا هم کامپیوترم از طریق GPRS به اینترنت متصل شد.
----------

این خودش یک دستاورد خوب بود، اما متاسفانه سرعت آن کم است. باز مطابق گفته خود دفترچه راهنما اگر از سرویس دایل آپ میخواستم استفاده کنم با همان وضعیت کافی بود در کانکشن مذکور که روی کامپیوترم درست کرده ام شماره ISP و یوزر و پسورد را وارد کنم. اینکار را نیز کردم و سپس dial را زدم. اما متاسفانه هر کار میکنم وصل نمیشود. معمولا پیغام زیر روی لپ تابم ظاهر میشود:

مودم مورد استفاده شما out of order یا به عبارت دیگر خراب است.

اگر کسی اطلاعاتی در این خصوص داره ممنون میشوم مرا راهنمایی کند.

با سپاس و امتنان
امیر فرهنگ

فرهنگ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من گوشی s200 دارم، یک برنامه روش هست به اسم Internet Sharing که توش نوع ارتباط با PC رو مشخص میکنی و connect رو می زنی، راحت و بدون دردسر های بیشتر GPRS را برای کامپیوتر share می کنه. من خودم همیشه ازش استفاده می کنم.

دریا جان این مورد را تست نکرده بودم.
این خیلی جالبه. اما من روی گوشی s200 خودم چنین برنامه ای نمیبینم. آیا اسم دقیقش همینه؟ یا اینکه این برنامه روی CD نصب استارت آپ گوشی است؟

ممنون میشوم جوابمو بدی.

درضمن آیا میشود از گوشی S200 به اینترنت dial up (نه GPRS) متصل شد و اگر میشود آیا با این برنامه که گفتی آن هم میتوان با کامپیوتر share نمود؟

profixus

Registered User
لایک‌ها
1
فرهنگ

عزیز متاسفانه گوشی من منویی به اسم modem link نداره که بخوام اینکار و بکنم

alireza_simkesh
اون لینکهایی که دادی گویا فقط به همون مدلها میخوره

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
والا منم که s200 داشتم این internet sharing رو نداشت
ولی توی این قیصر هست
شایدم از امکانات windows mobile 6 باشه

فرهنگ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فرهنگ

عزیز متاسفانه گوشی من منویی به اسم modem link نداره که بخوام اینکار و بکنم

alireza_simkesh
اون لینکهایی که دادی گویا فقط به همون مدلها میخوره

profixus جان ظاهرا اینجا همه در مورد این مشکلات بیل میرن.
استاد مستاد یخ.

اونایی هم که ادعا میکنن بیشتر در اندازه های بازی و ... بلدند.

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
سلام

توی ویندوز موبایل 5 رو من که نتونستم کاری کنم. ولی تو ویندوز موبایل 6 این قابلیت اضافه شده. توی com. manager میتونید اینترنت شیرینگ رو پیدا کنید. بعدش بررسی میکنه ببیینه usb به کامپیوتر وصل هست یا نه. در صورتی که وصل باشه یه مودم جدید نصب میکنه که گوشی رو بعنوان مودم میشناسه.
من با همین روش کار کردم و تست کردم. جواب دادش

موفق باشین
نیما

Mazdak Parsian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برنامه استفاده از ppc به عنوان مودم:

USB_Modem_v1.25.jpg

دانلود

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
سلام بچه ها.:)
به نظر منم باید شدنی باشه همون طور که برای خیلی گوشی های دیگه شده.
منم یک جستجوی حسابی می کنم و خبرتون می کنم.
ببینم مجید تو ک هیلی وقت پیش می گفتی این رو مقالش رو پیدا کردی.:D

بالا