برگزیده های پرشین تولز

كرزاي: خودكار افغاني بخريد، ايراني نخريد

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
برخلاف تبليغات رسانه‌هاي غربي و تصور افكار عمومي داخل ايران، شرايط رفاهي و عمراني و پيشرفت افغانستان، هفت سال پس از حاكميت آمريكا بر اين كشور، چندان تفاوتي با بيست ـ سي سال گذشته نداشته است؛ به گونه‌اي كه خیابانهای كابل، پايتخت اين كشور، همچنان پر از گاري، دیوارها پر از جاي تير و حومه آن مشحون از بيغوله‌نشيني است و يافتن آسفالت سالم در اين شهر نيز بسيار مشكل است.
برخلاف تبليغات رسانه‌هاي غربي و تصور افكار عمومي داخل ايران، شرايط رفاهي و عمراني و پيشرفت افغانستان، هفت سال پس از حاكميت آمريكا بر اين كشور، چندان تفاوتي با بيست ـ سي سال گذشته نداشته است؛ به گونه‌اي كه خیابانهای كابل، پايتخت اين كشور، همچنان پر از گاري، دیوارها پر از جاي تير و حومه آن مشحون از بيغوله‌نشيني است و يافتن آسفالت سالم در اين شهر نيز بسيار مشكل است و قطع چندين ساعته و هر روزه برق، مسئله‌اي كامل عادي است.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، حامد كرزاي، رئيس‌جمهور افغانستان، هفته گذشته در يك جلسه سخنراني رسمي كابل، بر پيشرفت و توسعه افغانستان در سال‌هاي اخير تأكيد كرد.

كرزاي براي نمونه به سفر خارجي چندي پيش خود اشاره كرد و گفت: خوشبختانه با وجود آن كه شب بود، هواپيماي ما به سلامت به زمين نشست. پيش از فرود، من از آسمان نقاط زياد نوراني ديدم، از خلبان پرسيدم، اينجا كجاست؟ گفت: وارد افغانستان شديم و من از اين بسيار خشنود شدم كه ورودي افغانستان اينقدر نقطه روشن دارد كه نشان دهنده كار شدن در برق روستاهاست.

رئيس‌جمهور افغانستان در بخش ديگري از اظهاراتش با اشاره به رشد صنعت افغانستان، خودكاري از جيب خود درآورد و گفت: اين خودكار ساخت افغانستان است، من با آن نوشته‌ام، خوب هم مي‌نويسد، شما هم حتما خودكار افغاني بخريد.

وي سپس يك قطعه كابل و يك كيسه كليد و پريز را به حاضران نشان داد و گفت: اين كليد و پريزها هم ساخت افغانستان است؛ مارك آن «نگين» است و كار هم مي‌كند. شما هم حتما جنس افغاني بخريد؛ ايراني و تركيه‌اي نخريد، حتي اگر مغازه‌اي كليد افغاني نداشت، به مغازه بعدي برويد و افغاني بخريد.

وي در پايان به زبان فارسي و لهجه شيرين افغاني گفت: افغانستان مال شماست،در اين كشور دموكراسي حاكم است و من با كمال احترام، با كمال تواضع، با كمال بيچارگي از شما درخواست مي‌كنم در پيشرفت كشور مشاركت كنيد.

جالب آن‌كه در چند نوبت، حاضران در جلسه برخاسته و به نقد سخنان كرزاي پرداختند و رئيس‌جمهور افغانستان هم از اين اظهارات استقبال كرد. حتي يكي از حاضران گفت: سخنان شما بسيار مفيد و درست است، اما برخي از وزراي شما فاسدند.

خبرنگار «تابناك» مي‌افزايد: با وجود اين، مطبوعات افغانستان از آزادي مناسبي برخوردارند و علاوه بر يك شبكه تلويزيوني دولتي، هشت شبكه تلويزيوني خصوصي در اين كشور فعاليت مي‌كند.

همچنين با وجود همسايگي ايران و افغانستان و دين و زبان مشترك، حضور كارشناسان و مهندسان ايراني در اين كشور، بسيار كمتر از ميزان ممكن است، حال آن‌كه فعالان اجتماعي آمريكايي و اروپايي به رغم فعاليت نداشتن چشمگير عمراني و اقتصادي، در خط دادن به فعاليت‌هاي اجتماعي اين كشور حضوري جدي دارند كه پيامدهاي آن براي دو كشور ايران و افغانستان چندان رضايتبخش نيست

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
وي در پايان به زبان فارسي و لهجه شيرين افغاني گفت: افغانستان مال شماست،در اين كشور دموكراسي حاكم است و من با كمال احترام، با كمال تواضع، با كمال بيچارگي از شما درخواست مي‌كنم در پيشرفت كشور مشاركت كنيد.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

EAsasha

Registered User
لایک‌ها
2
یَک روز بر خانه نَشَسته بودم داشتم تخمه نَ میخوردم یَک دف دیدم تیلفنم زنگ زد . گفتم ها کیسته ؟ گفت : ها . .. اییییی..... مدیرسایت یاهو بیدم ... گفتم : ها چطوری ... خوبی ؟ در سلامتی کامل به سر میبری ها ووووووو ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ گفت : ها . این یاهو مَسینجیر 8 قدیمی شده . اگه میشه 9 رو زودتر طراحی کن . گفتم : ها باشه .... بعد رفتم پشت کامپیوتر طراحی کردم و از ویلایت خودمان با بلوتوث فرستادمش آمریکا برای بیل گیتس و اون هم فروختش به شرکت ياهو

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
بازم این جک بیمزه؟
:(
افغانستان میدونی ویزاشو برای ایرانیا چقدر گذاشته؟
دوستم عکاسه چند ماه پیش از ایران رفت افغانستان
فک کنین ما ایرانیا این همه سال اونارو راه دادیم
دخترامون باهاشون ازدواج کردن
اخراجشون نکردیم تا وقتی که وضع کشورشون خراب بود
حالا عوض قدردانیشون اومدن همون مبلغ ویزایی که ایران براشون گذاشته( که دیگه بیشتر از این نیان) رو برای ما گذاشتن!

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
كرزاي: خودكار افغاني بخريد، ايراني نخريد

خب اگه خودکارش خوبه بگید کجا میفروشه ما هم بریم بخریم

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
شما خدکار آلمانی نخر
خودکار ایرانی بخر!
اینو برا مملکت خودشون گفته بود :D

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
2151.gif
372.gif

EAsasha

Registered User
لایک‌ها
2
خب اگه خودکارش خوبه بگید کجا میفروشه ما هم بریم بخریم

جنسای چینی کم بود جنس افعغانی هم اومد!!!
خدا عاقبت این ایران رو بخیر کنه هر جا یه چیز زاقارت میسازه اول میفرسته ایران خوب بسازنم که جنازشم نمیدن به ایران

bigstar

Registered User
لایک‌ها
0
همین که بدتر نشده خودش کلیه

همین که دموکراسی(هرجند دست و پاشکسته) دارند که شما تو خواب هم نمیبینی

(( چند سال دیگه ما مجبوریم بریم تو کشورشون کار کنیم))

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
فعلا شروع کارن
هنوز به مشگلاتشون و اختلافاشون فکر نکردن چون جنگ و بدبختی و اشغال بیگانه و طالبان اجازشو بهشون نمیده. سر اونا هم خلوت شه یه بهانه هایی پیدا میکنن سر مخالفاشونو زیر آب کنن :D هیچ جای دنیا سالهای اولش قرار نبوده دیکتاتوری باشه کم کم این اتفاق میوفته

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10

bishtar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
یه دوست داشتم که تو کار بیزینس بود طفلی رفت افغانستان ماشین آلات بفروشه (حدود 4 سال پیش) دیگه نتونست ویزای آمریکا بگیره . مثل اینکه مهر ویزای افغانستان تو هر پاسپورتی بخوره باعث می شه از درجه اعتبار ساقط بشه (بخاطر القاعده)

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
محل: شمال کابل
( گول نخورین غیر از این چند تا ساختمون که امریکا برای کابل ساخته هیچی هیچی ندارن
تو همون نوشته بود
اینا هم برای تبلیغات امریکا ساخته شد
8bdyqoh.jpg

73m62k1.jpg

86hd8au.jpg

Ninaynay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این خرزای هم جو گیر شده ... اگر دقت کنه اکثر شرکت های تولیدی و خدماتی که تو افغانستان دارن فعالیت میکنن با سرمایه کشور های همسایه مثل ایران و ترکیه و ... پا گرفتن و اکثر نیروی متخصصشون + ماشین الات و تجهیزاتشون هم ایرانی یا تابعیت کشور سرمایه گزار رو دارن !

زهی خیال باطل !

قضیه همون بع بع کردن گوسفنداس که گفتم

طرف سرش تو آخور خودش بوده فکر میکنه همه جا مثل این خوکدونی می مونه

قابل توجه شما

نرخ ارز هر افغانی معادل 2300 ریال ایران هست

زاقارت

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
بازم این جک بیمزه؟
:(
افغانستان میدونی ویزاشو برای ایرانیا چقدر گذاشته؟
دوستم عکاسه چند ماه پیش از ایران رفت افغانستان
فک کنین ما ایرانیا این همه سال اونارو راه دادیم
دخترامون باهاشون ازدواج کردن
اخراجشون نکردیم تا وقتی که وضع کشورشون خراب بود
حالا عوض قدردانیشون اومدن همون مبلغ ویزایی که ایران براشون گذاشته( که دیگه بیشتر از این نیان) رو برای ما گذاشتن!

خوب گله گله افغانی اخراج کردیم نتیجش رفتن افغانیا به دامن پاکستان بود!(هر کی خربزه می خوره پای لرزشم می شینه!)تازه بچه هاشونو نمی زاشتیم اینجا درس بخوننن(تحصیل فقط حق کودکان فلسطینیه!)
بعدشم این سایت تابناک محسن خان نویسندش داره چرت وپرت می نویسه!مگه می شه وضع یک کشور در حیت جنگ داخلی و هنگام صلح یه جور باشه!موقع جنگ صدای بوم بوم میاد موقع صلح نغمه های عاشقانه شنبه و هنگامه!:lol:
زنان اون موقع درس ممنوع بود براشون الان دارن درس می خواند و میرن پارلمان!;)

وفلی خوب یک کشور بدون نفت مثل افغانستان راه درازی داره تا ایران بشه!

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
وفلی خوب یک کشور بدون نفت مثل افغانستان راه درازی داره تا ایران بشه!

همون بهتر که نفت نداره . خوش به حالشون واقعا" خوش به حالشون. تو کشورای همسایه هرکی نفت نداره یا اگه داره و به اون وابسته نیست واقعا" از ما جلوتر و خوشبخت تره.:eek:
خوش به حال فلسطینیها و لبنانیها و سوریها و لیبیاییها و .......... که پول نفت ما رو صاحاب شدن:hmm:

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

دوستان از خرید خودکار افغانی رفتید پی ویزای آمریکا؟بابا تاپیکو سیاسی کردید.در آینده نزدیک بسته میشه.:happy:​

بالا