برگزیده های پرشین تولز

راهنمايي براي ارسال اطلاعات به يك صفحه asp

SNo

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
من مي‌خوام يك كد بنويسم كه تو هر سايتي كه قرار گرفت به يك صفحه asp ارجاع داده بشه و ... .

حالا مشكل من اينجاست كه به دو تا آرگومان هم نياز دارم. يكي عنوان صفحه و يكي ديگه url صفحه.

تا اونجايي كه عقل ناقص من ميگه بايد از يك اسكريپت جاوا استفاده كنم، ولي موندم اين دو تا آرگومان رو چه

جوري براي صفحه asp بفرستم.

اگه كمكم كنيد ممنون ميشم. بد جوري گيرم. :(

راستي ميشه url اون صفحه رو با vbscript يا javascript داخل صفحه asp تشخيص داد؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
سلام
من مي‌خوام يك كد بنويسم كه تو هر سايتي كه قرار گرفت به يك صفحه asp ارجاع داده بشه و ... .

حالا مشكل من اينجاست كه به دو تا آرگومان هم نياز دارم. يكي عنوان صفحه و يكي ديگه url صفحه.

تا اونجايي كه عقل ناقص من ميگه بايد از يك اسكريپت جاوا استفاده كنم، ولي موندم اين دو تا آرگومان رو چه

جوري براي صفحه asp بفرستم.

اگه كمكم كنيد ممنون ميشم. بد جوري گيرم. :(

راستي ميشه url اون صفحه رو با vbscript يا javascript داخل صفحه asp تشخيص داد؟
میشه منظورتون رو با یه مثال، عنوان کنید؟ :)

SNo

Registered User
لایک‌ها
538
مثل كد كانتر وبگذر.
البته اون براي مشخصات سايت از يك كد كه قبلا تو ديتابيس ثبت شده استفاده مي‌كنه. ولي من مي‌خوام كه بدون دادن هيچ كدي توسط يه اسكريپت اون دو تا آرگومان رو بدست بيارم و براي صفحه asp ارسال كنم.
براي بدست آوردن اون دو تا آرگومان ميشه از document استفاده كرد، ولي چجوري بايد اونا رو از داخل اسكريپت ارسال كنم.
وبگذر يا كدهاي مشابهي كه ديدم از طريق src توي تگ script آرگومان‌ها رو ارسال مي‌كنن. من بايد چه كار كنم؟

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزیز فکر نمیکنم لازم باشه با جاوا url صفحه رو به صورت آرگومان ارسال کنی
وقتی صفحه فراخوانی شد، آدرس اون رو از request بگیر....

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
والا منم درست و درمون نفهمیدیم میخوای چیکار کنی ولی کلا توی ASP وقتی میخوای اطلاعات رو جابجا کنی اینطوری میتونی ،

مثلا میخوایم توی صفحه names.asp ، اسم John و سن 30 رو داشته باشم ( حالا این اطلاعات مثلا داره از یه صفحه دیگه میاد ) کافیه صفحه names.asp رو توی بروزرمون اینطوری احضار کنیم :

کد:
http://www.w3schools.com/test/names.asp?name=John&age=30

به این میگن Query String !

حالا وقتی مقادر رو میخوایم توی صفحه مون داریم(وسط HTML ها !) :
کد:
Hi, <%=Request.QueryString("name")%>. Your age is <%= Request.QueryString("age")%>.

که به ما خروجی میده :
Hi, John. Your age is 30.
خوب حالا اگر بخوایم این مقادر رو توی یه جاوا اسکریپت هم میتونیم استفاده کنیم مثلا اینطوری :
کد:
function('<%=Request.QueryString("name")%>')

SNo

Registered User
لایک‌ها
538
مشكل من اينه كه توي صفحه‌اي كه بايد اطلاعات رو ارسال كنه نميشه از asp استفاده كرد (مثل وبلاگ‌ها).
حالا اگه بگيد چكار مي‌تونم بكنم، خيلي ممنون ميشم.

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
ببین دوست عزیز، شما مشکلت اینه که نمیتونی Query String ها رو به Url اضافه کنی...
منم توضیح دادم که...
شما اسم سایتت رو به صورت www.yourname.IR!! بزار...
بعد توو رویداد لود از صفحه‌ات از request.url (الآن کامل خاطرم نیست، ولی یه چیزی شبیه همینه) میتونی آدرس سایتی که لینکت درش قرار داشته رو بدست بیاری...

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
کافی اه توی صفحه ای که میخواد اطلاعات رو بگیره بشه از ASP استفاده کرد خوب این اطلاعات رو همونطوری که قبلا توضیح دادم با کوئری استرینگ بگیر ! یعنی با جاوا اسکریپت یا اصلا به صورت استاتیک یه URL مثل مثالی که گقتم بفرست به صفحه دوم و به با asp این اطلاعات رو از URL بگیر و سیو کن !

SNo

Registered User
لایک‌ها
538
ببينيد من يه چيزي ميگم اگه اشتباهه مسخرم نكنيد. :blush:

براي ارسال اطلاعات به يه صفحه asp ميشه از كوري به صورت
کد:
<script src="http://alaki.com/page.asp?url=ye-chizi">
استفاده كرد.

حالا من مي‌خوام كه url رو با يه اسكريپت (نوشتنش راحته) بدست بيارم. بعدش اونو براي صفحه Asp ارسال كنم.
حالا شما بگيد راهي به غير از src در تگ script وجود داره كه بشه باهاش اطلاعات رو به صفحه ASp ارسال كرد؟

اگه راهي باشه مشكل منم حل ميشه. :)

بالا