برگزیده های پرشین تولز

سؤال در مورد تنظيمات planet 2/2+router ADE-3400

omen1365

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امروز از ندا گستر صبا ومدن برام مودم planet 2/2+router ADE-3400 رو نصب کردن.ولی هيچی راجع به تنظيماتش نميدونم.حتی اينکه چجوری DC بشم.لطفاً اگر ميتونيد کمکم کنيد يا اگر تو پستهای قبلی بوده لينک بديد.

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
امروز از ندا گستر صبا ومدن برام مودم planet 2/2+router ADE-3400 رو نصب کردن.ولی هيچی راجع به تنظيماتش نميدونم.حتی اينکه چجوری DC بشم.لطفاً اگر ميتونيد کمکم کنيد يا اگر تو پستهای قبلی بوده لينک بديد.
من هم دقیقا همانند شما مودم پلانت از صبانت دارم. و چیزی در مورد تنظیماتش نمیدونم.ولی محض احتیاط تمام تنتظیماتش را یادداشت کردم.
شما اگه دفترچه مودم را بخوانی تا حدودی راهنامایی کرده.و هنگام نصب دقیقا تمام تنظیمات دفترچه اعمال میشه.

یک سئوال: وقتی کامپیوتر خاموش است LED مربوط به PPP روی مودم آیا روشن است یا خاموش؟

برای من وقتی نصب شد حتی وقتی کامپیوتر خاموش هم بود این LED روشن بود ولی دقیقا از وقتی کهاین LED در هنگام خاموش بودن کامپیوتر خاموش است کیفت سرعت افت کرده .

راهنمایی شما کمک بزرگی به من میکند

cell_phone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید من میتونم به شما در هر مشکلی در ز مینه ی این مودم کمک کنم و می کنم
و می خواستم قبل از این یک پی دی اف اموزشی برای همه ی مودم های رایج درست کنم
که وقت نشد یا بهتر بگم نکردم و الان هم میان ترم ها در راه .........
ولی برای الان اگه مشکلی در مورد این مودم داشتین میتونید با من تماس بگیرید:09151170415
محمد رضا هستم در خدمت همه ی دوستان
موفق باشید
یا حق !!

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
ببینید من میتونم به شما در هر مشکلی در ز مینه ی این مودم کمک کنم و می کنم
و می خواستم قبل از این یک پی دی اف اموزشی برای همه ی مودم های رایج درست کنم
که وقت نشد یا بهتر بگم نکردم و الان هم میان ترم ها در راه .........
ولی برای الان اگه مشکلی در مورد این مودم داشتین میتونید با من تماس بگیرید:09151170415
محمد رضا هستم در خدمت همه ی دوستان
موفق باشید
یا حق !!

در مورد تنظیمات مودم پلانت سئوال من این است که آیا میتوان با تنظیمات دقیقتر سرعت را بالا برد و از امکانات مودم بیشتر استفاده کرد؟ در ضمن من از پرت USB مودم استفاده میکنم آیا اگه از پرت LAN استفاده کنم کبفیت و سرعت اینترنت بیشتر میشه؟

یک سئوال دیگه اینکه دقیقا LED های PPP و ADSL که روی مودم هستند نشان دهنده چه وضعیتهایی هستند؟
من میخوام بطور تخصصی بدونم که این LED ها در چه شرایطی روشن و در چه شرایطی خاموش میشن و فرق انها با هم چیست

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
سرعت usb خیلی بیشتر از سرعتیه که ما تو ارتباط اینترنتمون داریم پس اگه مشگل دیگه ای نباشه نباید با LAN فرقی کنه
خوبیه LAN ارتباط راحتش با هر سیستم عاملیه و نیاز به شناسایی سخت افزار خاصی نیست و تو سیستم عاملهایی مثل لینوکس که با بعضی مودمها مشگل دارن اگه از LAN استفاده کنینمشگل عدم شناسایی ندارین
---
ppp پروتوکلیه که خیلی از شرکتها استفاده میکنن و مثلا داتک قبلا از Bridge استفاده میکرد
ADSl هم که نشون دهنده اینه که ارتباط ADSl شما وصله یا نه
مودمه من پلنت IDE 4400 هست که 4 تا خروجی LAN داره در مورد مودم شما مطمئن نیستم ولی اگه همونطوری باشه:
برای تنظیم مودمتو از تو دفترچه ای که داره ip شو پیدا کنین و وارد تنظیماتش شین
ip planet فکر کنم این باشه
192.168.1.254
user name:admin
password:admin
اینارو امتحان کنین و اگه نبود دفترچه رو ببینین
محدودیت سرعت تو سرور برا شما تعیین شده و شما از اینجا کاری نمیتونین بکنین ولی مودم امکانات زیادی مثل nat و virtual server و ... داره که باید ببینین لازمتون میشه یا نه:rolleyes:

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
سرعت usb خیلی بیشتر از سرعتیه که ما تو ارتباط اینترنتمون داریم پس اگه مشگل دیگه ای نباشه نباید با LAN فرقی کنه
ه:rolleyes:

ولی کلا استفاده از یو اس بی برای لرتباط اینترنت توصیه نمیشه . از یاد نبرین یو اس بی یه پروتکل تازه وارد داره که تا دوسال پیش زیاد چفت و بست نداشت .(الانم زیاد مطمین نیست) اما اترنت و ... اینجوری نیستند .
من خودم مودم یو اس بی داشتم و کلی دردسر رو باهاش تجربه کردم ...

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
خوبیه LAN ارتباط راحتش با هر سیستم عاملیه و نیاز به شناسایی سخت افزار خاصی نیست و تو سیستم عاملهایی مثل لینوکس که با بعضی مودمها مشگل دارن اگه از LAN استفاده کنینمشگل عدم شناسایی ندارین
---
ppp پروتوکلیه که خیلی از شرکتها استفاده میکنن و مثلا داتک قبلا از Bridge استفاده میکرد
ADSl هم که نشون دهنده اینه که ارتباط ADSl شما وصله یا نه
مودمه من پلنت IDE 4400 هست که 4 تا خروجی LAN داره در مورد مودم شما مطمئن نیستم ولی اگه همونطوری باشه:
برای تنظیم مودمتو از تو دفترچه ای که داره ip شو پیدا کنین و وارد تنظیماتش شین
ip planet فکر کنم این باشه
192.168.1.254
user name:admin
password:admin
اینارو امتحان کنین و اگه نبود دفترچه رو ببینین
محدودیت سرعت تو سرور برا شما تعیین شده و شما از اینجا کاری نمیتونین بکنین ولی مودم امکانات زیادی مثل nat و virtual server و ... داره که باید ببینین لازمتون میشه یا نه:rolleyes:
من دقیقا میخوام بدونم همین تنظیمات Nat , virtual server برای چیست و چه تاثیری در ارتباط داره؟

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
من دقیقا میخوام بدونم همین تنظیمات Nat , virtual server برای چیست و چه تاثیری در ارتباط داره؟

به طور خلاصه nat یعنی اینکه مثلا شما دیوایس شبکت رو به عنوان gateway بین شبکه اینترنت و شبکه محلی داخلی خودت دربیاری . هر درخواستی از شبکه محلی شما به اون میره و از اون به اینترنت میره (با آی پی nat( . یعنی شما می تونی اینوره nat آی پی رنج 192.168 داشته باشی واسه خودت . ولی اونور که به اینترنت وصلی با آی پی gateway رکوست بدی و ... .

اما واسه دونستن کانفیگ مودم حتما" لازم نیست اینا رو بدونی ها ... .
اون طرف هم که میاد برات کانفیگ می کنه زیاد از این چیزا سر در نمیاره .

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
بعضی مواقع در حالی که کامپیوتر خاموش است LED مربوط به PPP روشن است و بعضی روزها خاموش. البته هنگام روشن شدن کامپیوتر این LED در هر صورت روشن میشه. فکر کنم شرایط این LED از طرف مرکز مخابرات میاد.
من هر چی دفترچه را خوندم چیزی متوجه نشدم .واقعا این LED برای چیه؟

بالا