برگزیده های پرشین تولز

فارسی ساز

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
با سلام.
همانطور که قبلا هم یواشکی به اطلاع شما دوستان رسونده بودم من در حال نوشتن یه فارسی ساز حرفه ای برای PPC ها هستم. می خوام در این قسمت شما رو از پیشرفت های این پروژه مطلع کنم.
فعلا این برنامه گزینه فارسی رو به Reginal Setting اضافه می کنه. علامت $ رو به ریال - AM رو به ق.ظ - PM رو به ب.ظ تغییر می ده. ولی یه مشکل داره. اینکه بعد از Soft Reset تنظیمات دستگاه به حالت اول بر می گرده. :( :(.
همچنین تاریخ رو هم با فرمت فارسی اشتباه نشون می ده. یعنی به جای 1368/07/15 نشون می ده 1364/08/20. از تمامی دوستان خواهشمند است در صورتی که مقاله ای یا مطلبی در این زمینه در سایت های دیگر و مخصوصا سایت
msdn2.microsoft.com پیدا کردن برای من ارسال نمایند. البته بگم که پیشرفت کار خیلی خوب بوده. چون در برنامه های TASK و Calendar تاریخ فارسی شده. :cool::cool: البته هنوز یه سری مشکلات خاص داره...
هم برام دعا کنید و هم بهم کمک کنید. دوستانی که زبان انگلیسی رو بهتر از بنده می دونن می تونن Search کنن. فکر می کنم ایجاد همچین برنامه ای برای همه جالب و لازم باشه... :happy:

منتظر کمک های شما هستم.

PersianData

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا شهرام خيلي عاليه بهتون خسته نباشيد ميگم اميدوارم سريعتر اين پروژه رو به نتيچه برسونين
يه همچين چيزي واقعا طرفدار داره
بنده از همين حالا قول همكاري جهت فروش اين فارسي ساز رو روي وب سايتمون iran-pocketpc ميدم خدمتتون
خيلي از مشتريامون دتبال يه فارسي ساز شسته و رفته هستن فكر ميكنم فارسي ساز شما مشكل خيلي ها رو حل ميكنه

با آرزوي موفقيت
عبداله زاده

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
آقا شهرام خيلي عاليه بهتون خسته نباشيد ميگم اميدوارم سريعتر اين پروژه رو به نتيچه برسونين
يه همچين چيزي واقعا طرفدار داره
بنده از همين حالا قول همكاري جهت فروش اين فارسي ساز رو روي وب سايتمون iran-pocketpc ميدم خدمتتون
خيلي از مشتريامون دتبال يه فارسي ساز شسته و رفته هستن فكر ميكنم فارسي ساز شما مشكل خيلي ها رو حل ميكنه

با آرزوي موفقيت
عبداله زاده

با سلام.
من از سایت شما بی خبر بودم. اتفاقا این اولین پروژه من هستش که با هدف biz عرضه خواهد شد. اینکه این پروژه کی به اتمام برسه نمی دونم. اگر سایت شما برای فروش این نرم افزار برنامه داره می تونید روش سرمایه گذاری کنید. فکر می کنم اگه یه سرمایه گذار به این پروژه اضافه بشه خیلی بیشتر کمک خواهد کرد. زودتر هم تموم خواهد شد.
واقعا این خسته نباشید های شماست که خستگی رو از تن من بیرون می کنه. مرسی از لطف شما. من هم برای شما آرزوی موفقیت دارم.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
شهرام جان
عرض شود که ، به نظر من فارسی ساز باید این مشخصات رو داشته باشه تا کامل باشه
1. compatiblity issue اصلا نداشته باشه ، نه با دستگاه ، نه با برنامه های دیگه، این مهم ترین مسئله است ، مثلا من دو سالی ست که دیگر فارسی ساز ندارم روی دستگاه م صرفا به همین دلیل ساد
2. قابل غیر فعال سازی در هر زمان باشه ، من خیلی وقت ها ، ممکنه نخوام از امکاناتی استفاده کنم . بنابراین ، باید بشه امکاناتی چون کی بورد فارسی ، یا فونت های فارسی رو هر وقت ادم بخواد بتونه غیر فعال کنه ؛ یا کل برنامه فارسی ساز رو از مدار خارج کنه. مثلا من شخصا ً کی بورد فارسی شاید گاهی همش لازم م بشه ، و اینکه متون صفحات وب رو بتونم فارسی ببینم.
3. کی بوردش ، واقعا ً کار بکنه و سرعت دستگاه رو نگیره ، می دونم به دلیل اینکه امکان فارسی native ویندوز موبایل نیست ، کمی خواسته زیاد ی ست ، ولی خوب ما dreamer هستیم دیگه
4. من فکر می کنم که بهتره فارسی ساز ها ، اگر امکاناتی به مثلا task یا calendar اضافه می کنند ، این امکان بدون حذف نرم افزار، قابل غیر فعال سازی باشه ، در غیر اینصورت به نظرم خیلی برای امثال من مشکل ایجاد خواهد کرد
5.ساپورت صفحات وب از نون شب هم واجب تره ، به اضافه اینکه با بقیه برنامه های فارسی کانفلیکت نداشته باشه
در اخر ارزو موفقیت دارم براتون

روی ما هم به عنوان بتا تستر و خریدار حساب کنید
موفق باشید

PersianData

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام.
من از سایت شما بی خبر بودم. اتفاقا این اولین پروژه من هستش که با هدف biz عرضه خواهد شد. اینکه این پروژه کی به اتمام برسه نمی دونم. اگر سایت شما برای فروش این نرم افزار برنامه داره می تونید روش سرمایه گذاری کنید. فکر می کنم اگه یه سرمایه گذار به این پروژه اضافه بشه خیلی بیشتر کمک خواهد کرد. زودتر هم تموم خواهد شد.
واقعا این خسته نباشید های شماست که خستگی رو از تن من بیرون می کنه. مرسی از لطف شما. من هم برای شما آرزوی موفقیت دارم.
خواهش ميکنم ممنون .
مطمئن باشين واسه بازاريابي و فروشش هر کمکي که از دست بنده بر بياد کوتاهي نميکنم
واسه سرمايه گذاري هم مشکلي نيست هم خودم قولش رو ميدم و هم از دوست و همکار عزيزم جناب آقاي مينونشان مديريت شرکت پارت آسيا قول ميگيرم که از اين پروژه حمايت کنن .
موفق باشين .

ضمنا تذکرات و فرمايشات جناب king-dani هم در رابطه با يک فارسي ساز خوب کاملا تاييد ميشه .

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
شهرام جان
عرض شود که ، به نظر من فارسی ساز باید این مشخصات رو داشته باشه تا کامل باشه
1. compatiblity issue اصلا نداشته باشه ، نه با دستگاه ، نه با برنامه های دیگه، این مهم ترین مسئله است ، مثلا من دو سالی ست که دیگر فارسی ساز ندارم روی دستگاه م صرفا به همین دلیل ساد
2. قابل غیر فعال سازی در هر زمان باشه ، من خیلی وقت ها ، ممکنه نخوام از امکاناتی استفاده کنم . بنابراین ، باید بشه امکاناتی چون کی بورد فارسی ، یا فونت های فارسی رو هر وقت ادم بخواد بتونه غیر فعال کنه ؛ یا کل برنامه فارسی ساز رو از مدار خارج کنه. مثلا من شخصا ً کی بورد فارسی شاید گاهی همش لازم م بشه ، و اینکه متون صفحات وب رو بتونم فارسی ببینم.
3. کی بوردش ، واقعا ً کار بکنه و سرعت دستگاه رو نگیره ، می دونم به دلیل اینکه امکان فارسی native ویندوز موبایل نیست ، کمی خواسته زیاد ی ست ، ولی خوب ما dreamer هستیم دیگه
4. من فکر می کنم که بهتره فارسی ساز ها ، اگر امکاناتی به مثلا task یا calendar اضافه می کنند ، این امکان بدون حذف نرم افزار، قابل غیر فعال سازی باشه ، در غیر اینصورت به نظرم خیلی برای امثال من مشکل ایجاد خواهد کرد
5.ساپورت صفحات وب از نون شب هم واجب تره ، به اضافه اینکه با بقیه برنامه های فارسی کانفلیکت نداشته باشه
در اخر ارزو موفقیت دارم براتون

روی ما هم به عنوان بتا تستر و خریدار حساب کنید
موفق باشید

بسبار عالی...
مثل همیشه شما ما رو شرمنده کردید. نظرات شما مثل همیشه سازنده هستند. خوشحالم که شما هم قول همکاری دادید. تمامی نکاتی که اشاره فرمودید به روی چشمم. البته یه چیزی که می خواستم بگم که این برنامه چیزی به عنوان فعال یا غیر فعال نداره. در Regional Setting اگه انگلیسی رو انتخاب کنید همه چی انگلیسی و اگه فارسی رو انتخاب کنید همه چیز فارسی خواهد شد. چیزی هم در ویندوز شما تغییر عوض نمی شه. من در تمامی قسمت های این برنامه (تا اینجا) از SDK استفاده کردم. فکر نمی کنم مشکلی برای برنامه های دیگه ایجاد کنه. امروز داشتم برنامه SPB Finance رو تست می کردم. اون برنامه هم که با تاریخ خیلی کار کرده مشکلی با برنامه من نداره. تمام Method ها با توجه به استاندارد Microsft نوشته شده. یعنی هر برنامه که از Method های تاریخ استفاده کرده باشه (یعنی تاریخ رو از دستگاه گرفته باشه) با این نرم افزار مشکلی نخواهد داشت. در ضمن! این برنامه مانند فارسی سازها در حافظه قرار نمی گیرد که سیستم شما رو کند نماید. هر جا هر برنامه ای متد GetDate رو استفاده کرده باشه به جای تاریخ EN تاریخ FA خواهد گرفت از OS.

بازهم از تظرات سازنده شما ممنون هستم.

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
شهرام جان تا به الان ... چقدر پيشرفت داشتي ؟

ايشالا چيزي باشه كه رو همه دستگاه ها جواب گو باشه
والا 40 درصد اينكه با flame كار نميكنم به خاطر همين فارسي ساز هست كه جواب گوي فليم نيست

منتظريم كه خريد كنيم :rolleyes:

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5

والا 40 درصد اينكه با flame كار نميكنم به خاطر همين فارسي ساز هست كه جواب گوي فليم نيست

فعلا كه خوب پيش رفتيم. با 3 تا از همكارا روش كار مي كنيم. به يه مشكلي خورديم! تا اينجا همه چيز استاندارد پيش رفته، يعني ما چيزي رو در ويندوز (فايل هاي سيستمي)، Replace نمي كنيم! بلكه توابع مربوط به فارسي رو به صورت كاملا استاندارد و همانطوري كه Microsoft در SDK مربوط به WM ارائه كرده عمل مي شود. الآن يه مشكلي كه داريم واسه راست به چپ نشون دادن متون هستش! اين dll امكان اضافه كردن تابع و Rebuild كردن رو نداره. من هم نمي خوام چيزي Replace بشه... چون امكان disable كردن برنامه از بين خواهد رفت. البته نرم افزارهاي فارسي سازي كنوني در هنگام نمايش اين كار رو مي كنند، كه باعث مي شود PPC شما كند بشه. منم نمي خوام كه اولين محصول تجاري خودم رو در PPC از جمله نرم افزارهاي منفور كنم. در مورد نوع گوشي هم بايد بگم كه اين فارسي ساز رو داريم طوري دست مي كنم كه حتي يك خط هم با SDK مايكروسافت تفاوت نداشته باشه... اگه يكمم داره طول مي كشه به همين خاطر است. در كل ممنون كه پيگيري كرديد... خوشحال شدم... :p;)

در ضمن همانطور كه گفتم، اين برنامه واسه كاربران فعال بخش PPC رايگان خواهد بود! ;)

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
فعلا كه خوب پيش رفتيم. با 3 تا از همكارا روش كار مي كنيم. به يه مشكلي خورديم! تا اينجا همه چيز استاندارد پيش رفته، يعني ما چيزي رو در ويندوز (فايل هاي سيستمي)، Replace نمي كنيم! بلكه توابع مربوط به فارسي رو به صورت كاملا استاندارد و همانطوري كه Microsoft در SDK مربوط به WM ارائه كرده عمل مي شود. الآن يه مشكلي كه داريم واسه راست به چپ نشون دادن متون هستش! اين dll امكان اضافه كردن تابع و Rebuild كردن رو نداره. من هم نمي خوام چيزي Replace بشه... چون امكان disable كردن برنامه از بين خواهد رفت. البته نرم افزارهاي فارسي سازي كنوني در هنگام نمايش اين كار رو مي كنند، كه باعث مي شود PPC شما كند بشه. منم نمي خوام كه اولين محصول تجاري خودم رو در PPC از جمله نرم افزارهاي منفور كنم. در مورد نوع گوشي هم بايد بگم كه اين فارسي ساز رو داريم طوري دست مي كنم كه حتي يك خط هم با SDK مايكروسافت تفاوت نداشته باشه... اگه يكمم داره طول مي كشه به همين خاطر است. در كل ممنون كه پيگيري كرديد... خوشحال شدم... :p;)

در ضمن همانطور كه گفتم، اين برنامه واسه كاربران فعال بخش PPC رايگان خواهد بود! ;)

اي ول اي ول جاي كلي خوشحالي داره:rolleyes:

در مورد آخري هم من چيزي نديدم نوشته باشه اما همه جوره در خدمتيم :lol: تشكر :lol:

sunrise2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهتون تبريک ميگم شهرام جان ، واقعاً اگه اين پروژه به مرحله عرضه برسه (که انشالله حتماً ميرسه) مي تونه تحول عظيمي در دنياي Pocket PC براي فارسي زبان ها ايجاد کنه چرا که در حال حاضر فارسي ساز کاملي مشابه اون چيزي که شما در حال ساخت اون هستيد ساخته نشده.

البته من تازه وارد دنياي عظيم Pocket PC شدم و شايد اطلاعاتم در مورد Pocket PC نسبت به شما هيچ باشه اما اگه کمکي از دستم بر بياد در خدمتتون هستم ، من تا حدودي با زبان C# آشنايي دارم و رشته اصلي من برنامه نويسي تحت وب (PHP و MySQL) هست ولي من هم دارم روي برنامه نويسي Pocket PC کار مي کنم و تقريباً سه هفته اي ميشه که دارم رويه يه پروژه ساده براي پاکت پيسي کار مي کنم که اميدوارم بتونم تکميلش کنم ، هرچند برنامه خيلي ساده اي هستم اما براي شروع خوبه.

براي ساخت فونت هم مي تونيد رويه من حساب کنيد ، فقط کافيه يک نمونه از قلمي که استفاده کرديد رو در اختيار من قرار بديد ، البته اگه مايل بوديد.

کوچيک شما ، حامد.

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
بهتون تبريک ميگم شهرام جان ، واقعاً اگه اين پروژه به مرحله عرضه برسه (که انشالله حتماً ميرسه) مي تونه تحول عظيمي در دنياي Pocket PC براي فارسي زبان ها ايجاد کنه چرا که در حال حاضر فارسي ساز کاملي مشابه اون چيزي که شما در حال ساخت اون هستيد ساخته نشده.

البته من تازه وارد دنياي عظيم Pocket PC شدم و شايد اطلاعاتم در مورد Pocket PC نسبت به شما هيچ باشه اما اگه کمکي از دستم بر بياد در خدمتتون هستم ، من تا حدودي با زبان C# آشنايي دارم و رشته اصلي من برنامه نويسي تحت وب (PHP و MySQL) هست ولي من هم دارم روي برنامه نويسي Pocket PC کار مي کنم و تقريباً سه هفته اي ميشه که دارم رويه يه پروژه ساده براي پاکت پيسي کار مي کنم که اميدوارم بتونم تکميلش کنم ، هرچند برنامه خيلي ساده اي هستم اما براي شروع خوبه.

براي ساخت فونت هم مي تونيد رويه من حساب کنيد ، فقط کافيه يک نمونه از قلمي که استفاده کرديد رو در اختيار من قرار بديد ، البته اگه مايل بوديد.

کوچيک شما ، حامد.

ممنون از لطف شما! والا من PHP هم كار مي كنم! خودمم نمي دونم چرا اين همه زبودن برنامه نويسي مثل (Delphi, PHP, C Sharp, ASP, J2EE) رو بلدم، اين C++ رو نرفته بودم دنبالش... الآن اين پروژه با C++ داره پياده سازي مي شه... اگر C Sharp بود كه مشكلي نبود رفيق! در ضمن در مورد فونت هم فكر مي كنم كه از Tahoma استفاده كنيم بهتر باشه! آخه يه خط استاندارده ديگه! ;) در كل ممنون از حمايت شما! منتظر كارهاي خوب و قشنگ شما هستيم! :p;)

sunrise2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از لطف شما! والا من PHP هم كار مي كنم! خودمم نمي دونم چرا اين همه زبودن برنامه نويسي مثل (Delphi, PHP, C Sharp, ASP, J2EE) رو بلدم، اين C++ رو نرفته بودم دنبالش... الآن اين پروژه با C++ داره پياده سازي مي شه... اگر C Sharp بود كه مشكلي نبود رفيق! در ضمن در مورد فونت هم فكر مي كنم كه از Tahoma استفاده كنيم بهتر باشه! آخه يه خط استاندارده ديگه! ;) در كل ممنون از حمايت شما! منتظر كارهاي خوب و قشنگ شما هستيم! :p;)
پس شما هم تقريباً مثه من هستيد ، من هم Delphi برنامه هاي زيادي نوشتم باهاش ، PHP هم که الان کار اصليم شده ، C هم کار کردم (البته در حد درس هاي دانشگاه) ، ASP هم کار کردم ولي J2EE رو تا بحال کار نکردم.

راستي من منظورم از فونت اين نبود که فونتي که براي محيط استفاده ميشه ، منظورم فونت هاي اضافه اي بود که ميشه براي اون در نظر گرفت که مثلاً کاربر بتونه تو برنامه هاي ويرايشگر Rich از اونا استفاده کنه.

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
پس شما هم تقريباً مثه من هستيد ، من هم Delphi برنامه هاي زيادي نوشتم باهاش ، PHP هم که الان کار اصليم شده ، C هم کار کردم (البته در حد درس هاي دانشگاه) ، ASP هم کار کردم ولي J2EE رو تا بحال کار نکردم.

راستي من منظورم از فونت اين نبود که فونتي که براي محيط استفاده ميشه ، منظورم فونت هاي اضافه اي بود که ميشه براي اون در نظر گرفت که مثلاً کاربر بتونه تو برنامه هاي ويرايشگر Rich از اونا استفاده کنه.

فكر بدي نيست... ولي خوب فكر مي كنم اگه فونت رو ايجاد كنيم بهتر باشه... دلم نمي خواد كه از فونتهاي فارسي موجود استفاده كنم! شما براي ساخت فونت مشكلي نداري؟

sunrise2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فكر بدي نيست... ولي خوب فكر مي كنم اگه فونت رو ايجاد كنيم بهتر باشه... دلم نمي خواد كه از فونتهاي فارسي موجود استفاده كنم! شما براي ساخت فونت مشكلي نداري؟
والا آقا شهرام من مي تونم براي شروع (البته بعد از اتمام کاربر فارسي ساز) چند تا از فونت هايي که براي برنامه فارسي نويسي که دو سال پيش ساختم رو براي اون تبديل کنم و اگه خوب بود انشالله در آينده سعي مي کنم چند فونت هم با نام هاي جديد درست کنم.

s_s00002007

Registered User
لایک‌ها
1

دوست عزیز فارسی ساز جدید ی رو برات معرفی میکنم که عربی و فارسی رو در کل سیستم بدون مشکل در فلیم ایجاد میکنه بدون مشکل

لینک غیر مستقیم

http://www.xda3.com/f/get.php?filename=1194528617.rar
در مموری کپی سپس نصبش کن کرک هم نمیخواد

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
دوست عزیز فارسی ساز جدید ی رو برات معرفی میکنم که عربی و فارسی رو در کل سیستم بدون مشکل در فلیم ایجاد میکنه بدون مشکل

لینک غیر مستقیم

http://www.xda3.com/f/get.php?filename=1194528617.rar
در مموری کپی سپس نصبش کن کرک هم نمیخواد

بسيار ممنونم :rolleyes:
تست مي كنم و در جاي خودش ازتون تشكر ميكنم و خبرش رو مي نويسم:blush:

sattar1363

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام
دوست عزیر با توجه به اینکه من هم در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنم ، لازم دیدم دیگه از هیچ چیز هم بخوام تشکر نکنم از حوصله ای که برای قرار دادن برنامه ها بخرج میدی صمیمانه به شما تبریک بگم و تشکر کنم .
چون من بشخصه نمی تونم برنامه هام رو اینجوری ارائه بدم.

farzin_silver

Registered User
لایک‌ها
12
آقا شهرام من به شخصه منتظر این برنامه شما هستم.

اگه بتونه calendar و task خود ویندوز رو در wm6 فارسی کنه خیلی عالی میشه.

انشالله که موفق میشید :blush:

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
با سلام
دوست عزیر با توجه به اینکه من هم در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنم ، لازم دیدم دیگه از هیچ چیز هم بخوام تشکر نکنم از حوصله ای که برای قرار دادن برنامه ها بخرج میدی صمیمانه به شما تبریک بگم و تشکر کنم .
چون من بشخصه نمی تونم برنامه هام رو اینجوری ارائه بدم.

سلام به شما دوست خوبم...
ممنون از لطف شما...
والا من هم همينطور بودم و تا قبل از آشنايي با اينجا هيچ برنامه رايگاني رو ارئه نكرده بودم :D ولي خوب يه مدت كه با اين بچه ها بودم دلم مي خواست براشون كاري كنم... بعضي موقع هاست كه ابراز علاقه هايي (همانند پست شما) به اندازه اي باعث اعتماد به نفس مي شه كه خدا مي دونه... به هر حال اصلا دلم نمي خواد كه تو فاز نرم افزار هاي پولي واسه PPC بشم! ;) در كل، پست هاي مهبت آميز دوستان رو عشقه... اگه سايت من رو ديده باشيد، ليست پروژه هايي رو كه كار كردم نوشتم. تازه كجاش رو ديدي، مي خوام بزودي Source برنامه هام رو هم ارائه كنم... :p;)

آقا شهرام من به شخصه منتظر این برنامه شما هستم.

اگه بتونه calendar و task خود ویندوز رو در wm6 فارسی کنه خیلی عالی میشه.

انشالله که موفق میشید :blush:

سلام.
ممنون از لطفت... والا الآن اين كار رو مي كنه ولي باعث هنگ كردن شديد PPC مي شه و تاريخ رو هم اشتباه حساب مي كنه(با دو، سه روز اختلاف)... :p;)

SLAYER.1942

Registered User
لایک‌ها
0
آقا يه کار کن فقط در PPT و فايلهای PDF نيز مشکل فارسی نداشته باشيم

بالا