برگزیده های پرشین تولز

همه چیز درباره Asus P535٠

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
ASUS P535 Review

73jpbmb.jpg

مشاهده عکس بزرگ

مشخصات:

ابعاد: 109 * 59 * 19 میلیمتر
وزن: 145 گرم
پردازنده: 520MHz Intel XScale PXA-270
رم: 64MB
فلش: 256MB
نوع مموری کارت: miniSD - miniSDHC
سیستم عامل: Microsoft Windows Mobile 5.0 با قابلیت آپگرید به Windows Mobile 6 و Windows Mobile 6.1
نمایشگر: TFT touchscreen, 65K colors - QVGA 240*320 pixels - 2.8 inches
نوع صدا: Polyphonic 128 channels
Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps :GPRS
Wi-Fi 802.11b/g :Wireless LAN
Yes, v2.0 with A2DP :Bluetooth
Yes, v1.1 :USB
SiRF Star III chipset :GPS
دوربین: 2Mpx , 1600*1200px , Autofocus , Video 30fps , Flash
باتری: Li-Ion 1300 mAh
رنگهای موجود: نوک مدادی ، سفید ، مشکی

تجهیزات درون جعبه:

2862229-5e2_display.jpg

خود دستگاه
باتری (Li-Ion 1300 mAh)
شارژر (220-110 ولت به 5 ولت و 1 آمپر) با فیش Mini USB
شارژر ماشین ( 900 میلی آمپر ساعت) با فیش Mini USB

کابل USB to Mini USB
هدست استریو سیمی
کیف چرمی کمری آهنربایی

پایه GPS مارک Arkon (با قابلیت چسباندن یه سطوح صیقلی مانند شیشه میز و شیشه ماشین)
دفترچه راهنمای مصرف کننده
CD نرم افزار 2 تا 4 عدد (با توجه به بسته بندی)

Stylus
Stylus زاپاس (فقط در بعضی از بسته بندی ها)
مموری 1 گیگ MiniSD (فقط در بعضی از بسته بندی ها)

* * *​

Asustek Computer Inc دارنده نام تجاری Asus بعنوان یکی از بهترین تولید کنندگان Motherboard مشهور شده است. در کنار ایفای نمایش در زمینه کامپیوتر ، Asus بعنوان تولید کننده ی دستگاههای high-quality و ابتکاری در زمینه های مختلفی از جمله ارتباطات و وسایل الکترونیکی یک توسعه دهنده ی مهم است.
زمانی که اولین گوشی موبایل ساخت Asus در سال 2005 در فروشگاهها قرار گرفت ، یکسال بعد از آن اولین Pocket PC ساخت این کمپانی تایوانی با نام Asus P505 در بازار ظاهر شد و Asus بعنوان یکی از بهترین سازندگان لوازم کامپیوتر با دستگاهی قدرتمند وارد عرصه Pocket PC شد.

یکی از بهترین Pocket PC های ساخته شده توسط Asus مدل P535 هست که در November سال 2006 در دسترس عموم قرار گرفت. قیمت این دستگاه در مقایسه با دستگاههای مشابه خیلی عاقلانه بود و در حدود 750USD به فروش میرفت.

مشخصات ظاهری:
تعداد دکمه های دستگاه 17 عدد هست که شامل:
دکمه Power در بالا ، سمت راست
memory-power.jpg

5 عدد دکمه مخصوص جهت ها + 6 دکمه دیگر در جلو
keys.jpg

5 دکمه مخصوص جهت ها خود رنگ و 6 دکمه دیگر به رنگ بدنه هستند.

دکمه دو حالته مخصوص دوربین و دو دکمه مخصوص تنظیم صدا و دکمه Soft Reset در سمت چپ
left.jpg

دکمه مخصوص Voice و کلید Hold در سمت راست
right.jpg

دکمه Hold خیلی مورد استفاده قرار میگیرد و با استفاده از اون میتونید چراغ صفحه را خاموش کرده و دکمه ها رو قفل کنید.

Stylus دستگاه در گوشه سمت راست بالا میباشد
2862016-030_display.jpg

slot مموری کارت MiniSD در بالای گوشی واقع شده است
memory-power.jpg

درگاه مموری کارت هم سطح با بالای گوشی نیست و مقداری متمایل به داخل هست و با لمس و به راحتی خارج نمیشود.

ورودی Mini USB و Audio Jack 2.5mm در پایین دستگاه واقع شده است
down.jpg

در پشت دستگاه درگاه آنتن GPS ، دوربین و چراغ و در پشتی واقع شده است
back.jpg

سایر عکسها: 1 ، 2

GPS:
Chipset قدرتمند SiRF Star III باعث ایجاد یک گیرنده ی GPS قدرتمند شده است. به طوری که در فضای باز موقعیت دقیق شما را بدون خطا نشان میدهد. در خیابانهای داخل شهر که در میان تعداد زیادی آپارتمان هستند بین 0 تا 3 متر خطا دارد. در داخل خانه و زیر سقف به هیچ وجه Connect نمیشود و اگر قبل از ورود به خانه GPS را روشن کرده و Connect شوید و وارد خانه شوید در صورتی که Disconnect نشود خطایی در حدود 7 متر را مشاهده خواهید کرد.
در مواقع ابری بودن هوا GPS به سختی Connect میشود و در بعضی اوقات حتی Connect نمیشود.

این هم دو تاعکس از مسیری که با استفاده از PathAway موقعیت یابی شده است.

Calibrate با 9 نقطه بر اساس مختصات GoogleEarth
طریق حرکت: پیاده
وضعیت هوا: نیمه ابری

Screen001.jpg
Screen002.jpg

قسمتی از مسیر رفت و برگشت هست.

دوربین:
دوربین 2 مگاپیکسل و دارای Autofocus این دستگاه در مقایسه با PPCهای مشابه از کیفیت بهتری برخوردار است.
نمونه عکس:

تعدادی از عکسها را profixus در Review خودش گذاشته بود و تعدادی هم مال softpedia هست.

چراغ دستگاه نور قابل قبولی دارد.

درب پشتی دستگاه هم بصورت کاملا محکم و بدون لرزش هست. نکته جالب درباره درب باتری این هست که در صورت باز شدن آن برق گوشی بطور کامل قطع میشه از خطرات احتمالی در آوردن باتری جلوگیری میکند. این قطعی با استفاده از ضامن واقع در سمت راست زیر درب انجام میشود. عکس

باتری:
2861998-9f3_display.jpg

مقدار کشش باتری در حالت Auto Mode :
حالت Stand by : حدود 200 ساعت
استفاده معمولی در حد مکالمات روزمره : 72 ساعت
استفاده معمولی در حد مکالمات روزمره و استفاده متوسط از نرم افزار ها : 48 ساعت
استفاده زیاد : 24 ساعت
استفاده از GPS با Brightness چهار از هشت : 3 تا 4 ساعت
استفاده از WiFi و گشت و گذار در اینترنت : 2.5 تا 3 ساعت
استفاده از بلوتوث : نا محسوس
پخش آهنگ با استفاده از Speaker گوشی: هنوز تست نکردم
پخش آهنگ با استفاده از Headset گوشی: هنوز تست نکردم

در حالت Power Saving Mode مصرف تقریبا دو سوم میشود.

امکانات و مشخصات نرم افزاری:

مشخصات سیستم و ویندوز موبایل:
با یک ROM Upgrade و یک Radio Upgrade که از خود سایت Asus میتوانید دانلود کنید مشخصات به این صورت میشوند:
2882587-f47_display.jpg

ROM Upgrade برای تبدیل WM5 به WM6 هست و Radio Upgrade سرعت پیدا کردن شبکه و سرعت بخش وارد کردن PIN را بالا میبرد.

CPU Mode: این قسمت Asus را که فکر کنم همه کم و بیش باهاش آشنایی دارند مخصوص تنظیم سرعت CPU و در مقابل آن مصرف باتری است. با انتخاب Automatic Mode سرعت CPU با توجه به میزان استفاده تنظیم میشود. با انتخاب Turbo Mode سرعت CPU در حداکثر قرار میگیرد و کارایی دستگاه با حداکثر میرسد. در حالت Power Saving Mode هم مصرف باتری خیلی کم میشود و کارایی دستگاه هم پایین می آید.
cpu-mode.jpg

بخش Connections: فکر کنم همه چیز در عکس مشخص باشد و نیازی به توضیح نیست.
2861215-983_display.jpg

USB Setting: یکی از بخشهای کاربردی دستگاه همین بخش است که استفاده ی زیادی از آن میشود. در حالت Turbo mode با اتصال دستگاه به کامپیوتر قبل از Connect شدن ActiveSync آیکون
a-s.jpg
را مشاهده میکنید و با مقداری تاخیر مواجع میشوید ولی سرعت بیشتری برای انتقال اطلاعات پیدا میکنید. در حالت Normal mode بدون تاخیر ActiveSync شروع به کار میکند و سرعت انتقال اطلاعات کاهش می یابد. در حالت Card reader هم همانطور که از اسمش پیداست دستگاه رو به یک کارت خوان تبدیل میکند.
usb-setting.jpg

ASUS Status: قرار دادن تعدادی از تنظیمات در صفحه ی Today همانطور در عکس مشخص شده
2861494-8a9_display.jpg

Mode Switcher: شامل دو حالت Mode Switcher و Task Switcher با انتخاب حالت اول شما میتوانید تعدادی از بخشها را که نیاز بیشتری به آنها دارید در منوی آن قرار دهید و بخش دوم عملکردی مشابه Alt + Tab در Windows که شما را قادر به انتخاب نرم افزارهای در حال اجرا میکند.
2861640-3f0_display.jpg

Buttons: تنظیم دو عدد دکمه ی دو حالته
buttons.jpg

Wakeup Settings: تنظیم دکمه ها برای روشن شدن دستگاه
wakeup-settings.jpg

Audio , Profile , Ring tones : بخش Audio که یک Equalizer به حساب میاد و تنظیمات آن در هنگام گوش دادن آهنگ از طریق Headset تاثیر فراوانی دارد. دو بخش دیگر هم کارشان مشخص است.
2861203-0c6_display.jpg

تعدادی Benchmark از Softpedia
Asus_P535_73_large.gif

Asus_P535_74_large.gif

Asus_P535_69_large.jpg
Asus_P535_75_large.gif

E-book با ظرفیت 30MB را هم به راحتی اجرا میکند. بیشتر را امتحان نکردم.

یکی از مشکلاتش هم دیر پیدا کردن شبکه بعد از Soft Reset هست. البته این مشکل با Radio Upgrade که Asus در سایتش گذاشته تا حدودی کمتر شده ولی بازهم حدود 5 ثانیه طول میکشد تا شبکه را پیدا کند.
ادیت: مشکل در ROMهای جدید حل شده.

Last edited:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
قربان این نکات به نظر من می رسه

. داشتن ساپورت برای SDHC یک الزام هست ، شما می تونید تایید کنید که مموری های مینی اس دی SDHC روی دستگاه کار می کنن؟ حداقل در ساپورت فروم هاش چنین چیزی نوشتن؟
. این که در پشتی دستگاه که در بیاد ، دستگاه خاموش می شه ، ضعف بزرگی ست ، چون این یک قطعه سخت افزاری ست ، که بعد از مدتی شل می شه ، و می تونه به خاموش شدن بی دلیل بیانجامه
. مقدار مصرف هایی که نوشتید به هیچ وجه بد نیستن، می شه بگید با چه تنظیماتی ، و با چه ویندوز ی؟
. سی پی یوی اینتل ، یعنی امکان اور و اندر کلاک کردن ، این خیلی خوب هست ، اما خیلی وقت ها وقتی دستگاه ها نرم افزاری کلاک می شن ، یا پر مصرف می شن یا بی نهایت کند ، می شه در این مورد در این دستگاه کمی بیشتر توضیح بدید؟
.من در مورد چیپ ست SiRF star III خیلی جاها خوانده ام ، اما همیشه اخبار متناقض هست ، یعنی مثلا می نویسند که ایسوس زیر سقف کار نمی کنه ، ولی میو کار می کنه ،تجربه شخصی خودتون بود؟
.این دکمه Hold واقعا نعمتی ست ، شما هم زیاد ازش استفاده می کنید؟ اون وقت ، وقتی مثلا با pocket music گوش کنید و این را بزنید چه اتفاقی می افته؟
.می شه دقیق بگید دو پک شما چیا بود و چیا نبود ؟ شما ازین bundle ها خریدید یا دستگاه رو لخت خریدید؟

ممنون از وقتی که صرف این مرور کردید ، به نظرم برای بهتر شدن ، می تونید تجریبات شخصی تون رو هم بنویسید ، مثلا توی نور افتاب صفحه چطوره ، امکانات ش کجاها به کمک ادم می یاد...
موفق باشید

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
دانیال جان اون کلید Hold واسه همون موزیک گوش دادنو این چیزاست که backlight صفحه رو خاموش میکنه و هیچ کدون از کلیدها+صفحه کار نمیکنند تا گوشی رو خودتون از hold در بیارین.
این قاب باتریش که باعث میشه گوشی خاموش بشه هم ممکنه در اینده دردسر ساز بشه (واسه من تاحالا شل نشده خوشبختانه که این مشکل پیش بیاد)
ولی یه چیزی که من تازه کشف کردم اینه که وقتی در یک مدت زمان خاصی(مثلا 6 دقیقه) به یه تعداد خاصی باتری رو در میاری و سیم کارت رو عوض میکنی (مثلا 6 بار) گوشی تا یه مدتی (مثلا 6 ساعت) دیگه روشن نمیشه که به خاطر security و اینچیزاست فکر کنم. شما هم با P535 اینو امتحان کردین؟!
(راستی این جور تاپیکا به بخش سخت افزار منتقل نمیشن؟!)

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
قربان این نکات به نظر من می رسه

. داشتن ساپورت برای SDHC یک الزام هست ، شما می تونید تایید کنید که مموری های مینی اس دی SDHC روی دستگاه کار می کنن؟ حداقل در ساپورت فروم هاش چنین چیزی نوشتن؟
. این که در پشتی دستگاه که در بیاد ، دستگاه خاموش می شه ، ضعف بزرگی ست ، چون این یک قطعه سخت افزاری ست ، که بعد از مدتی شل می شه ، و می تونه به خاموش شدن بی دلیل بیانجامه
. مقدار مصرف هایی که نوشتید به هیچ وجه بد نیستن، می شه بگید با چه تنظیماتی ، و با چه ویندوز ی؟
. سی پی یوی اینتل ، یعنی امکان اور و اندر کلاک کردن ، این خیلی خوب هست ، اما خیلی وقت ها وقتی دستگاه ها نرم افزاری کلاک می شن ، یا پر مصرف می شن یا بی نهایت کند ، می شه در این مورد در این دستگاه کمی بیشتر توضیح بدید؟
.من در مورد چیپ ست SiRF star III خیلی جاها خوانده ام ، اما همیشه اخبار متناقض هست ، یعنی مثلا می نویسند که ایسوس زیر سقف کار نمی کنه ، ولی میو کار می کنه ،تجربه شخصی خودتون بود؟
.این دکمه Hold واقعا نعمتی ست ، شما هم زیاد ازش استفاده می کنید؟ اون وقت ، وقتی مثلا با pocket music گوش کنید و این را بزنید چه اتفاقی می افته؟
.می شه دقیق بگید دو پک شما چیا بود و چیا نبود ؟ شما ازین bundle ها خریدید یا دستگاه رو لخت خریدید؟

ممنون از وقتی که صرف این مرور کردید ، به نظرم برای بهتر شدن ، می تونید تجریبات شخصی تون رو هم بنویسید ، مثلا توی نور افتاب صفحه چطوره ، امکانات ش کجاها به کمک ادم می یاد...
موفق باشید

من فقط چند جمله اول را ترجمه کردم و بقیه را از تجربیات چند روزه ی خودم نوشتم.
در مورد SDHC MiniSD که تا 4GB بیشتر نیومده تا یک هفته دیگه میتونم بهتون اطلاعات بدم. چون میخوام از Ebay سفارش بدم برام بفرستند. ولی فکر نمیکنم مشکل داشته باشه چون من یه زمانی رو HTC Prophet هم 4GB داشتم و مشکل نداشت.
فکر نمیکنم شل بشه. چون بر روی در باتری یک ضامن هست که وقتی در بسته باشه ضامن اون گیره را به سمت بالا متمایل کرده و وقتی باز بشه گیره میاد پایین. گیره هم فنری هست و از این بابت مشکلی پیش نمیاد.
همونطور که نوشتم با Brightness چهار از هشت و حالت Automatic Mode هستن و با WM6 . البته من خودم تست کردم و نوع مصرف هم مهم هست.
حالت Turbo Mode مصرف را زیاد میکنه ولی سرعت کند نمیشه. من با SPB Benchmark گرفتم تقریبا 3 برابر Power Saving Mode سرعت داشت.
بله در مورد GPS کاملا تجربیات خودم بود. البته من زیر یک سقف را امتحان کردم نه بیشتر.(طبقه آخر) و همانطور که گفتم زیر سقف Connect نمیشه و یا باید لب پنجره باشید یا تو بالکن. بعد هم که بیاید تو احتمال 50% Disconnect میشه و اگر نشد 7-8 متر خطا داره.
اگر تنظیمات Power روی خاموش شدن بعد از یه مدت نباشه با Hold کردن آهنگ قطع نمیشه. حتی اگه با GPS هم کار کنید با Hold کردن به کار خودش ادامه میده. Hold فقط Light صفحه را خاموش میکنه (خود LCD روشن میمونه) و دکمه ها قفل میشه و کاری با جای دیگه نداره.
تو این چیزهایی که نوشتم به غیر از لوازم جانبی مموری و Stylus زاپاس رو نداشت. یعنی دو عدد شارژر - Arkon GPS mount - کیف چرمی - کابل Mini USB - دو عدد CD - دفترچه - Headset - یک عدد Stylus داشت.

تو نور آفتاب با Atom تفاوت چندانی نداره و به راحتی دیده نمیشه.
از امکاناتش هم Task Mode خیلی به کار آدم میاد که مانند Alt+Tab عمل میکنه.
دکمه ی شماره 2 (قرینه دکمه OK) هم بخاطر دو حالته بودم کار رو راحت میکنه. مثلا یکیش حالت اولش رو برای Start و حالت دومش را برای Torch میشه قرار داد. و دکمه Voice را هم حالت اولش را برای Task Mode و حالت دوم را هم برای Record یا هر چیز دیگر.
دهنه ی دکمه ی Reset هم گشاد هست و اگه Stylus دم دستت نباشه با چیزای دیگه هم میتونی Reset کنی.
ممنون از وقتی که صرف این مرور کردی
خواهش میکنم، وظیفه ی ملی بود.;)

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
دانیال جان اون کلید Hold واسه همون موزیک گوش دادنو این چیزاست که backlight صفحه رو خاموش میکنه و هیچ کدون از کلیدها+صفحه کار نمیکنند تا گوشی رو خودتون از hold در بیارین.
این قاب باتریش که باعث میشه گوشی خاموش بشه هم ممکنه در اینده دردسر ساز بشه (واسه من تاحالا شل نشده خوشبختانه که این مشکل پیش بیاد)
ولی یه چیزی که من تازه کشف کردم اینه که وقتی در یک مدت زمان خاصی(مثلا 6 دقیقه) به یه تعداد خاصی باتری رو در میاری و سیم کارت رو عوض میکنی (مثلا 6 بار) گوشی تا یه مدتی (مثلا 6 ساعت) دیگه روشن نمیشه که به خاطر security و اینچیزاست فکر کنم. شما هم با P535 اینو امتحان کردین؟!
(راستی این جور تاپیکا به بخش سخت افزار منتقل نمیشن؟!)

چه دردسری؟ یخچال با اون کلیدش 20 سال عمر مفید داره اونوقت به Asus بیچاره گیر میدید؟! کلیدش هم از دور حفاظت شده و جای شل شدن نداره.
من این را امتحان نکردم.
چون مشخصات نرم افزاری هم بود اینجا گذشتم.

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
این نکته را هم بگم که وقتی تو ماشین باشی و با شارژر ماشین شارژ کنی و از GPS هم استفاده کنی سرعت شارژ بیشتر از تخلیه باتری میشه. دقیق حساب نکردم مقدارش رو ولی میتونید همزمان با استفاده از GPS باتری را هم شارژ کنید.
پایه ی GPSش هم خیلی قوی هست و به این راحتیا از شیشه کنده نمیشه.
LCDیش خیلی خش پذیر هست و اگه Protector نذارید در عرض یک هفته 2-3 تا خش سطحی که فقط تو نور پیدا هست روش ایجاد میشه.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
من فقط چند جمله اول را ترجمه کردم و بقیه را از تجربیات چند روزه ی خودم نوشتم.
در مورد SDHC MiniSD که تا 4GB بیشتر نیومده تا یک هفته دیگه میتونم بهتون اطلاعات بدم. چون میخوام از Ebay سفارش بدم برام بفرستند. ولی فکر نمیکنم مشکل داشته باشه چون من یه زمانی رو HTC Prophet هم 4GB داشتم و مشکل نداشت.
فکر نمیکنم شل بشه. چون بر روی در باتری یک ضامن هست که وقتی در بسته باشه ضامن اون گیره را به سمت بالا متمایل کرده و وقتی باز بشه گیره میاد پایین. گیره هم فنری هست و از این بابت مشکلی پیش نمیاد.
همونطور که نوشتم با Brightness چهار از هشت و حالت Automatic Mode هستن و با WM6 . البته من خودم تست کردم و نوع مصرف هم مهم هست.
حالت Turbo Mode مصرف را زیاد میکنه ولی سرعت کند نمیشه. من با SPB Benchmark گرفتم تقریبا 3 برابر Power Saving Mode سرعت داشت.
بله در مورد GPS کاملا تجربیات خودم بود. البته من زیر یک سقف را امتحان کردم نه بیشتر.(طبقه آخر) و همانطور که گفتم زیر سقف Connect نمیشه و یا باید لب پنجره باشید یا تو بالکن. بعد هم که بیاید تو احتمال 50% Disconnect میشه و اگر نشد 7-8 متر خطا داره.
اگر تنظیمات Power روی خاموش شدن بعد از یه مدت نباشه با Hold کردن آهنگ قطع نمیشه. حتی اگه با GPS هم کار کنید با Hold کردن به کار خودش ادامه میده. Hold فقط Light صفحه را خاموش میکنه (خود LCD روشن میمونه) و دکمه ها قفل میشه و کاری با جای دیگه نداره.
تو این چیزهایی که نوشتم به غیر از لوازم جانبی مموری و Stylus زاپاس رو نداشت. یعنی دو عدد شارژر - Arkon GPS mount - کیف چرمی - کابل Mini USB - دو عدد CD - دفترچه - Headset - یک عدد Stylus داشت.

تو نور آفتاب با Atom تفاوت چندانی نداره و به راحتی دیده نمیشه.
از امکاناتش هم Task Mode خیلی به کار آدم میاد که مانند Alt+Tab عمل میکنه.
دکمه ی شماره 2 (قرینه دکمه OK) هم بخاطر دو حالته بودم کار رو راحت میکنه. مثلا یکیش حالت اولش رو برای Start و حالت دومش را برای Torch میشه قرار داد. و دکمه Voice را هم حالت اولش را برای Task Mode و حالت دوم را هم برای Record یا هر چیز دیگر.
دهنه ی دکمه ی Reset هم گشاد هست و اگه Stylus دم دستت نباشه با چیزای دیگه هم میتونی Reset کنی.

خواهش میکنم، وظیفه ی ملی بود.;)

قربان فقط اجازه بدهید که اضافه کنم
استاندارد SD حداکثر اجازه 2 گیگ فضا رو می ده ، ولی با یک تریک سخت افزاری، این رو به دو برابر افزایش داده بودن ، که فکر کنم با یک افت نامحسوس performance همراه بود. برای همین شما می فرمایید که مموری مینی 4 گیگی دیده اید که به راحتی کار می کرده است ولی اینها SDHCنبود اند
SDHCبه کل داستان ش جداست ، همین الان برای مایکرو اس دی 8 گیگی ، سندیسک ، همش 90 تومن پول لازم ست ، و این پایان راه هم نیست ، چون تا 32 گیگ رو ساپورت می کنه این استاندارد ، وبه نظر من خیلی شرم آوره دستگاهی ساپورت نکنه ، تایتن 2 و تاچ کروز ، به شکل پیش فرض و سخت افزاری ، ساپورت می کنند. ای تن ها هم با یک پچ که مال اچ تی سی بوده این قابلیت رو پیدا می کنند ( یکی از معدود مزایای سامسونگ بودن سی پی یو ایتن ها) ولی فلیم این رو نداره ، تخمین من اینه که آلتیمیت ها به دلیل شباهت شون ، همین نقص رو داشته باشند
موفق باشید

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
قربان فقط اجازه بدهید که اضافه کنم
استاندارد SD حداکثر اجازه 2 گیگ فضا رو می ده ، ولی با یک تریک سخت افزاری، این رو به دو برابر افزایش داده بودن ، که فکر کنم با یک افت نامحسوس performance همراه بود. برای همین شما می فرمایید که مموری مینی 4 گیگی دیده اید که به راحتی کار می کرده است ولی اینها SDHCنبود اند
SDHCبه کل داستان ش جداست ، همین الان برای مایکرو اس دی 8 گیگی ، سندیسک ، همش 90 تومن پول لازم ست ، و این پایان راه هم نیست ، چون تا 32 گیگ رو ساپورت می کنه این استاندارد ، وبه نظر من خیلی شرم آوره دستگاهی ساپورت نکنه ، تایتن 2 و تاچ کروز ، به شکل پیش فرض و سخت افزاری ، ساپورت می کنند. ای تن ها هم با یک پچ که مال اچ تی سی بوده این قابلیت رو پیدا می کنند ( یکی از معدود مزایای سامسونگ بودن سی پی یو ایتن ها) ولی فلیم این رو نداره ، تخمین من اینه که آلتیمیت ها به دلیل شباهت شون ، همین نقص رو داشته باشند
موفق باشید

من اطلاعات درباره ی SDHC ندارم. ولی اگه بتونید اطلاعات بدید حاضرم برای تست هم که شده یکیش را بگیرم.
چون نیاز خیلی زیادی به ظرفیت بالا دارم و فقط یه نقشه ی اصفهان میخوام روش بریزم که 3 گیگ میشه.
جایی برای فروش MiniSD SDHC سراغ ندارید؟

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
من MiniSDHC بالاترین ظرفیتی که پیدا کردم 4گیگ بود: لینک

شما ظرفیت بالاتر سراغ دارید؟

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
سلام!
فرشید جان یک مقدار هم در مورد رام جدیدی که نصب کردی و فضای باقی مانده و ... توضیح بده. مرسی

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام!
فرشید جان یک مقدار هم در مورد رام جدیدی که نصب کردی و فضای باقی مانده و ... توضیح بده. مرسی

من اصلا یادم رفته بود تو Review درباره ی ویندوزش چیزی بنویسم. الان یه چیزایی اضافه کردم.

بعد از Hard Reset فضای باقی مانده اگه درست یادم باشه 180MB بود و RAM باقی مانده 30MB.
یه کمی Bug هم داره. البته این باگ ممکنه از CPU Mode باشه چون همانطور که دکتر گفتن حالت Turbo Mode ممکنه مشکل ساز باشه و من هم همیشه رو حالت Auto Mode میذارم و این حالت شامل Over Clock هم میشه. زمانهایی که روی Standard Mode هست کم مشکل ترین حالت ایجاد میشه.
ولی Bug ها طبیعی هستند و آزار دهنده نیستند. تو استفاده خیلی زیاد پیش میان مثل اجرای دو تا نرم افزار GPS به طور همزمان (مثلا Path Away و ArcPAD) و استفاده از WiFi و دانلود .

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
با سلام و خسته نباشید ...
میشه یه مقدار در مورد GPS دستگاه صحبت کنین .... هنوز تونستین نقشه تهران رو با یه سری برنامه مثل GPS Tuner یا VITO Navigator کالیبره کنین ... که مثلا هر جا بودین بگه که الان کجا هستید ...
در کل از استفاده های GPS دستگاهتون بیشتر توضیح بدید ممنون میشم ...

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
با سلام و خسته نباشید ...
میشه یه مقدار در مورد GPS دستگاه صحبت کنین .... هنوز تونستین نقشه تهران رو با یه سری برنامه مثل GPS Tuner یا VITO Navigator کالیبره کنین ... که مثلا هر جا بودین بگه که الان کجا هستید ...
در کل از استفاده های GPS دستگاهتون بیشتر توضیح بدید ممنون میشم ...

من اصفهان هستم. نقشه کالیبره شده برای تهران که خیلی هست و نیازی به کالیبره کردن دوباره نیست.
من نقشه ی اصفهان رو با PathAway و PrcPad کالیبره کردم. با GPS Tuner هر کاری کردم به GPS (نه به ماهواره) کانکت نشد و میگفت External GPS موجود نیست و از این حرفها ...
PathAway و ArcPad هم تو نقشه مکانتون را نشون میده و نیازی به GPS Tuner نیست.

GPS دستگاه رو تو ریویو دقت اش را توضیح دادم. در چه مورد اطلاعات میخواید؟

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
سلام
هنوز تونستین نقشه تهران رو با یه سری برنامه مثل GPS Tuner یا VITO Navigator کالیبره کنین ... که مثلا هر جا بودین بگه که الان کجا هستید ...
من نقشه خام تهران با مقياس خيلي خوب دارم. سرفرصت كاليبره ميكنم و لينك ميدم.

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
من اصفهان هستم. نقشه کالیبره شده برای تهران که خیلی هست و نیازی به کالیبره کردن دوباره نیست.
من نقشه ی اصفهان رو با PathAway و PrcPad کالیبره کردم. با GPS Tuner هر کاری کردم به GPS (نه به ماهواره) کانکت نشد و میگفت External GPS موجود نیست و از این حرفها ...
PathAway و ArcPad هم تو نقشه مکانتون را نشون میده و نیازی به GPS Tuner نیست.

GPS دستگاه رو تو ریویو دقت اش را توضیح دادم. در چه مورد اطلاعات میخواید؟
میشه چند تا اسکرین شات از برنامه های مربوط به GPS رو بزارین ...
نقشه تهران رو که کالیبره شده باشه رو اگه لینکی دارید یا اگه خودتون دارید میشه معرفی یا آپلود کنین؟
ممنون

سلام

من نقشه خام تهران با مقياس خيلي خوب دارم. سرفرصت كاليبره ميكنم و لينك ميدم.

آقا دستت درد نکنه ... اگه شما هم این کار رو بکنین خیلی عالی میشه ...
باز هم از هر دو متشکرم

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
ببینید 2 تا چیز : ورژن برنامه های ArcPad , PathAway رو بنویسید و اگر لینک کاملشون رو دارید (با سریال نامبر یا کیجن یا کرک) بزارین لطفا ....
بعد هم اینکه مثلا تو اصفهان بغل سی و سه پل هستین رو نقشه محل و موقعیت مکانی شما رو نشون می ده ... یه اسکرین شات از این تهیه کنید ...
یا ترک لاین هایی که از یک مسیر طی شده رسم می کنه رو مثلا نشون بده ... یه اسکرین شات هم از این تهیه کنید ...
یا هر اسکرین شات کاربردیه دیگه ای هم که فکر می کنین به درد بخور باشه در تعیین مسیر یا مسیر یابی ممنون می شم اگه زحمتش رو بکشید ...
باز هم ممنون و متشکر

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
ببینید 2 تا چیز : ورژن برنامه های ArcPad , PathAway رو بنویسید و اگر لینک کاملشون رو دارید (با سریال نامبر یا کیجن یا کرک) بزارین لطفا ....
بعد هم اینکه مثلا تو اصفهان بغل سی و سه پل هستین رو نقشه محل و موقعیت مکانی شما رو نشون می ده ... یه اسکرین شات از این تهیه کنید ...
یا ترک لاین هایی که از یک مسیر طی شده رسم می کنه رو مثلا نشون بده ... یه اسکرین شات هم از این تهیه کنید ...
یا هر اسکرین شات کاربردیه دیگه ای هم که فکر می کنین به درد بخور باشه در تعیین مسیر یا مسیر یابی ممنون می شم اگه زحمتش رو بکشید ...
باز هم ممنون و متشکر

لینک هم میذارم براتون. ادیت: ArcPad 40MB هست. آپلود کردنش خیلی طول میکشه. حامد جان اگه زحمت بکشند و داشته باشند براتون میذارند.

اینجا یک هفته ای میشه که هوا ابری هست و GPS خطا داره تو این هوا. مگر نه تو Review میذاشتم. هر وقت هوا ok شد میذارم.

دکتر جان من همچنان منتظر جواب شما هستم...

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
باز هم ممنون و متشکر
دانلود GPS Tuner v5.1
دانلود PathAway v4.0

بالا