برگزیده های پرشین تولز

طرح سبای بانک ملی و سوالات

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
دوستان و اساتید کسی در مورد این دستگاههای atm خونگی که بانکا می دن اطلاعات داره ؟

چند تا سوال داشتم :

1- اگه یکی از اینا مثلا از بانک ملی بگیرم برای سیبا می تونم برای سپهر صادرات و جام ملت هم استفاده کنم یا باید واسه صادرات جدا بخرم ؟

2- اگه یکی بخرم بابام هم می تونه از اینا واسه حسابای خودش استفاده کنه ؟ یا شماره حسابها مثلا" توش ست میشه همون اول ... ؟

ممنون

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
دوستان و اساتید کسی در مورد این دستگاههای atm خونگی که بانکا می دن اطلاعات داره ؟

چند تا سوال داشتم :

1- اگه یکی از اینا مثلا از بانک ملی بگیرم برای سیبا می تونم برای سپهر صادرات و جام ملت هم استفاده کنم یا باید واسه صادرات جدا بخرم ؟

2- اگه یکی بخرم بابام هم می تونه از اینا واسه حسابای خودش استفاده کنه ؟ یا شماره حسابها مثلا" توش ست میشه همون اول ... ؟

ممنون
سلام داش امین

خوب من از بانک صادرات گرفتم فرقی با بانک ملی نداره .
این دستگاه اسمش رمز یاب ه یعنی مثلا شما که درخواست دادی برای حساب شما این دستگاه رو اماده میکنن که در هر بار رمزی تولید میکنه که برای حساب شما تعریف شدست .

1- شما باید برای هر حساب و هر بانک یک دستگاه جدا داشته باشید . مثلا برای سیبا یکی برای صادرات (سپهر) یکی و ... فعلا هم فقط صادرات و ملی دارن

2- خیر این دستگاه فقط برای یک حساب مشخص از یک بانک مشخص برنامه ریزی میشه و تولید رمز صحیح میکنه

موفق باشید .

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
خوب با اين سبا ميشه از حساب سيبا ملي به حساب سپهر پول ريخت (حساب گفتم نه كارت)
با كارت چي؟
يعني از حساب سيبا به حساب سپهر صادرات بريزيم يا با شماره كارت سيبا كه داريم به شماره كارت سپهر صادرات طرف بريزيم ويابه ساير حساب هاي بانك ملي وصادرات چي؟(پس انداز قرض الحسنه ووام و..)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
کارت به کارت میتونی بکنی بین دو بانک ولی کارمزد کم میشه.

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
خوب با اين سبا ميشه از حساب سيبا ملي به حساب سپهر پول ريخت (حساب گفتم نه كارت)
با كارت چي؟
يعني از حساب سيبا به حساب سپهر صادرات بريزيم يا با شماره كارت سيبا كه داريم به شماره كارت سپهر صادرات طرف بريزيم ويابه ساير حساب هاي بانك ملي وصادرات چي؟(پس انداز قرض الحسنه ووام و..)
اینترنتی از صادرات (سپهر) به سیبا (ملی) من تست کردم نشد ! یعنی نمیشه .. پس عکسش هم نمیشه !

با کارت میشه اما عابربانک ی که میرید باید عابربانک کارت خودتون باشه یه مثال میزنم . شما میخواید با عابر بانک بانک ملی به عابر بانک سپهر بانک صادرات مبلغی رو انتقال بدید شما باید به عابر بانکهای بانک ملی مراجعه کنید تا بتونید از قابلیت انتقال استفاده کنید بعد چون عابر بانک طرف سپهر صادرات ه از شما 500 تومان کارمزد کم میکنه ! اما اگر عابر بانک ملی بود کارمزد نمی گرفت .

در حالت کلی هر حسابی نمیشه .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
منظورشون اینترنتی بوده !

امکام پذیر هست ؟
اینترنتی فقط شماره حساب معنا داره نه شماره کارت .
و فقط بین شماره حساب های یک بانک میشه انتقال وجه داد حالا حساب های جاری یا قرض الحسنه فرقی نداره در کل

MacBook

Registered User
لایک‌ها
201
اینترنتی فقط شماره حساب معنا داره نه شماره کارت .
و فقط بین شماره حساب های یک بانک میشه انتقال وجه داد حالا حساب های جاری یا قرض الحسنه فرقی نداره در کل
این قضیه اینترنتی چیه؟؟؟
میشه از حساب سیبا ی خودم به سیبا های دیگه یا حساب های دیگه مثل سپهر واریز کنم؟
اگر میشه بفرمائید به چه شکل؟
کنترل پنل اینترنتی بانک ملی که من درش ثبت نام کردم فقط صورت حساب میدهد ولی امکان انتقال وجه در آن ندیدم

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
اگر جفت کارت ها ماله یه بانک باشه کارمزد کم نمیشه
آره. البته من چند روز پیش از یکی (یه کارمند بانک صادرات) شنیدم که مثل اینکه از این به بعد کارت رو بزنی توی atm هم کارمزد کم میکنه!! خودش مطمئن نبود ولی میگفت تازگی اومدن میگن بعد از زدن کارت 100تومن کم شده!!

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
اینترنتی از صادرات (سپهر) به سیبا (ملی) من تست کردم نشد ! یعنی نمیشه .. پس عکسش هم نمیشه !

با کارت میشه اما عابربانک ی که میرید باید عابربانک کارت خودتون باشه یه مثال میزنم . شما میخواید با عابر بانک بانک ملی به عابر بانک سپهر بانک صادرات مبلغی رو انتقال بدید شما باید به عابر بانکهای بانک ملی مراجعه کنید تا بتونید از قابلیت انتقال استفاده کنید بعد چون عابر بانک طرف سپهر صادرات ه از شما 500 تومان کارمزد کم میکنه ! اما اگر عابر بانک ملی بود کارمزد نمی گرفت .

در حالت کلی هر حسابی نمیشه .

سلام محمد جان
خوبی آقا
دستت درد نکنه
می بینم که حسابی ترکوندی ! و همه ی حالات از این حساب به اون حساب و ... رو هم امتحان کردی ! پولداری حسابی ها :D

با این تفاسیر به نظرم اصلا به درد نمی خوره این دستگاهها . صبر کنیم نسل بعدیش بیاد بخریم :D

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
ضمنا یه سوال دیگه
من یکی از اینا بخام از زمان صفارش تا زمان تحویل چقدر طول میکشه ؟
الان یکی از دوستاوم دیدم . گفت از اینا 1-2 هفتست سفارش داده ولی هنوز نرسیده دستش !!

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
سلام

چند تا سوال داشتم :

ممنون

من هر وقت آواتار شما را می بینم به یاد رابیندرانات تاگور می افتم.
شما که سن و سالت اینه پس بابای شما چند سالشه!!؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
برای بانکای دولتی متاسفم با این دستگاه های رمزیاب هم مردم رو تلکه میکنند. من برای حساب هام نگرفتم . دوستان ول کنید. یه دستگاه 1000 تومنی رو به چند برابر قیمت میدن به منو شما. من واقعا به شخصه متاسفم برای این بانکا.

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
برای بانکای دولتی متاسفم با این دستگاه های رمزیاب هم مردم رو تلکه میکنند. من برای حساب هام نگرفتم . دوستان ول کنید. یه دستگاه 1000 تومنی رو به چند برابر قیمت میدن به منو شما. من واقعا به شخصه متاسفم برای این بانکا.
همه تحریم کنید برید سامان بگیرید ! :D

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
من خیلی وقته سامان دارم. در مورد مسائل امنیتی هم باید بگم که خب سامان هم امنیت کمتری از این صادرات و ملی نداره. یعنی من تخصصم امنیت و ... نیست که دقیق بتونم درک کنم. ولی خب.
باید بگم که این دستگاهای رمزیاب فقط یه مشت ماشین حساب بی خاصیت هستند که برای گول زدن و نشون دادن سیستم باحال به مشتری ها داده میشند.
مثلا مشتری پیش خودش میگه ایول بابا چه سیستم باحالی دارن اینا.
در کل باید بگم شاید این دستگاهها خاصیت امنیتی داشته باشند البته خیلی کم و بیشتر ظاهری. ولی خب سامان بانک هم بانک بسیار خوبی هست. خود من دیگه با حساب سپهر و سیبا کار نمیکنم. مدتهاست.

xpin

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
33
من چند وقت پیش از یکی از کارمند های بانک صادرات پرسیدم گفتن که برای چند حساب سپهر میشه از یک دستگاه استفاده کرد
دستگاه رمز باب هم فکر کنم 16 تومان هستش

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
من چند وقت پیش از یکی از کارمند های بانک صادرات پرسیدم گفتن که برای چند حساب سپهر میشه از یک دستگاه استفاده کرد
دستگاه رمز باب هم فکر کنم 16 تومان هستش

بله این دستگاه ها فکر نمیکنم براشون سه هزارتومن بیشتر در بیاد (تازه با خرید و کار و چسبوندن مارک بانک روش و سود منطقی یه کار وارداتی :lol: ) ولی این بانک ها میان روی فروش این دستگاهها سود میکشن! :blink: خیلی خیلی خیلی جالبه!
به نظر من سهام همچین موسساتی ارزش خریدن داره :lol: :lol: :lol: (تکه آخر شوخی بود)

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
آره. البته من چند روز پیش از یکی (یه کارمند بانک صادرات) شنیدم که مثل اینکه از این به بعد کارت رو بزنی توی atm هم کارمزد کم میکنه!! خودش مطمئن نبود ولی میگفت تازگی اومدن میگن بعد از زدن کارت 100تومن کم شده!!

سلام
مثلا ملی کارت داشته باشی بری رو ای تی ام صادرات موجودی بخوای از حسابت 100 تومن کم میشه ضمنا اگه برداشت داشته باشی کارمزد نداره .اما رو خود دستگاه ملی با ملی کارت موجودی بخوای چیزی بابت کارمزد کم نمیشه
کلا تمام بانک ها طرح شتاب برای موجودی گرفتن 100 تومن از حساب کم میکنن اما اگر ای تی ام بانک خودت باشه نه چیزی کم نمیکنه

بالا