برگزیده های پرشین تولز

محافظت از دیتابیس (Access)

mamiz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.
من یک برنامه به منظور معرفی کالا و خدمات با VB.Net نوشتم که همراه با CD تبلیغاتی شرکت ارائه میشه و دیتا بیسش هم اکسس هستش.
حالا میخواستم بدونم که آیا راهی هست که بشه کاری کرد که بیننده نتونه دیتابیس رو باز کنه و به محتوای اون دسترسی پیدا نکنه. در حال حاضر برای دیتا بیس پسورد گذاشتم اما همه میدونیم که پسورد دیتابیسهای اکسس به راحتی باز میشه!!
لطفا اگه روشی برای محافظت از اطلاعات میدونید به من هم یاد بدید.
پیشاپیش از توجهتون سپاسگذارم.

mehrzadmo

Registered User
لایک‌ها
0
همونطور كه خودتون گفتيد اكسس فاقد امنيته ! اگر اطلاعاتتون نوشته است مي تونيد اونا رو به صورت كد شده توي بانك قرار بديد .

mamiz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون دوست عزیز.
میتونید یک روش ساده رو برام مختصر توضیح بدید؟ طوری که هم راحت باشه و هم از سرعت خوبی برخوردار باشه.
آخه من تا حالا این کار رو انجام ندادم.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
ممنون دوست عزیز.
میتونید یک روش ساده رو برام مختصر توضیح بدید؟ طوری که هم راحت باشه و هم از سرعت خوبی برخوردار باشه.
آخه من تا حالا این کار رو انجام ندادم.

سلام
یه الگوریتم برای کد گزاری اطلاعاتت داخل برنامه اعمال کن. روش های کد گزاری هم خب زیاده خودت یه چیز ساده درست کن دیگه. مثلا کد اسکی هر کاراکتری که وارد دیتابیس میشه به علاوه 7 بشه موقع خوندن منهای هفت بشه! این ساده ترین الگوریتم کد گزاریه.

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خود دات نت قدرت زیادی توی انکریپت کردن داره ، البته باید توجه کرد که انکریپت کردن با کد کردن فرق میکنه وارد جزئیات نمیشیم خلاصه چیزی که شما نیاز داری انکریپت کردنه که خود دات نت چندین کلاس برای این کار داره که مخصوصا توی دات نت 2 خیلی هم تقویت شده .

من اینجا الگوریتم DES به شما معرفی میکنم که یه الگوریتم برگشت پذیره ( یعنی چیزی که انکریپت کردی رو دوباره میتونی دیکریپت کنی -که باز وارد جزئیات نمیشیم -)

توی این الگوریتم نوشته ها رو به آرایه هایی از جنس BYTE تبدیل میکنیم ، اگر بخوایم فایل رو هم میتونیم انکریپت کنیم که خودش به صورت آرایه های BYTE هست ! وقتی انریپتش کردیم دوباره به متن تبدیلش میکنیم و ذخیرش میکنیم یا میذاریم همون بایت باشه و ذخیرش میکنیم .

وقتی میخوایم دیکریپتش کنیم آرایه های بایت رو دیکریپت میکنیم و باز تبدیلش میکنیم به متن .

یه الگوریتم پیچیده تری داریم به اسم TripleDES که همون DES رو سه بار انجام میده و به قول بچه ها خیلی خفن میشه و خیلی سخت میشه بدون داشتن کلید برش گردوند .

خوب اینجا http://www.devarticles.com/c/a/VB.Net/String-Encryption-With-Visual-Basic-.NET/ فکر میکنم یه سری توضیحات و مثال باشه که به کارت بیاد
اینجا هم انواع و اقسام انکریپت کردن و ها کد کدردن ها رو مثال زده http://www.example-code.com/vbdotnet/encryption.asp

موفق باشی

mamiz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از پاسخهاتون.
ظاهرا تنها راه ممکن انکریپت کردن دیتاست.

بالا