برگزیده های پرشین تولز

اثبات به صرفه نبودن خودروی دو گانه سوز ( زرنگی کارخونه های خودرو سازی)

amanita

Registered User
لایک‌ها
0
اگر فرض کنیم که یک نفر در طول سال علاوه بر سهمیه ماهانه خود یعنی ماهی 100 لیتر بخواهد در طول سال 300 لیتر اضافه مصرف کند هزینه بنزین مازاد بر سهمیه او به قرار زیر است
تومان 150000 = 500 * 300
با توجه به اینکه قیمت خودروی دو گانه سوز حدودا 1000000 تومان از خودروی بنزینی گران تر است پس:
6.66 = 150000 / 1000000
یعنی شما پیشاپیش هزینه سوخت 6.66 سال رو نقدا به کارخانه سازنده پرداخت میکنین
آیا این به صرفه و منطقیست که آدم دلشو خوش کنه به اینکه ماشینش گازسوزه و هزینه سوخت کمتر میده ولی از اون ور هزینه سوخت بیش از 6 سال رو پیشاپیش بپردازه . تازه اونم با رقم هایی که من حساب کردم یعنی سالی 300 لیتر که خیلی ها ممکنه مصرفشون از این کمتر باشه.
به نظر من آدم اگه ماشین بنزینی بگیره و هر وقت احتیاج داشت بنزین آزاد بخره بهتر و منطقی تره تا اینکه پیشاپیش پول بدی.
اینم یه جور کلکه این کارخونه های خودرو سازیه

لطفا نظرتونو بگین

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
تازه تا 6 سال ديگه ممکنه هر اتفاقی بيفته

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
تازه تا 6 سال ديگه ممکنه هر اتفاقی بيفته

سلام دوست عزیز. اصلا کی میاد ماشین شیش ساله سوار میشه! باور کن تا سه چهار سال دیگه کسی سوار نمیشه. در ضمن باید بگم دولت میخواد تا سال 90 تمام سوبسید بنزین رو برداره :wacko: و کارت و مارت و ... بی خیالش فقط آزاد حالشو ببر!
ولی جالبه

Bizhan26

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تازه یک چیز دیگه مدت زمانی که گاز CNG توی ماشین میمونه 3 ساعته و میشه باهاش حداکثر 100 کیلومتر راه رفت و حداقل 30% از فضای صندوق عقب هم برای کپسول حروم میشه واقعاً نمی ارزه

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
دنیا به سمت hybrid میره ، ما به سمت CNG که اصلا استفاده نمیشه تو دنیا !

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگر فرض کنیم که یک نفر در طول سال علاوه بر سهمیه ماهانه خود یعنی ماهی 100 لیتر بخواهد در طول سال 300 لیتر اضافه مصرف کند هزینه بنزین مازاد بر سهمیه او به قرار زیر است
تومان 150000 = 500 * 300
با توجه به اینکه قیمت خودروی دو گانه سوز حدودا 1000000 تومان از خودروی بنزینی گران تر است پس:
6.66 = 150000 / 1000000
آیا این به صرفه و منطقیست که آدم دلشو خوش کنه به اینکه ماشینش گازسوزه و هزینه سوخت کمتر میده ولی از اون ور هزینه سوخت بیش از 6 سال رو پیشاپیش بپردازه . تازه اونم با رقم هایی که من حساب کردم یعنی سالی 300 لیتر که خیلی ها ممکنه مصرفشون از این کمتر باشه.
به نظر من آدم اگه ماشین بنزینی بگیره و هر وقت احتیاج داشت بنزین آزاد بخره بهتر و منطقی تره تا اینکه پیشاپیش پول بدی.

لطفا نظرتونو بگین

حالا شما چرا همه چیرو ول کردی گیر دادی به این. یک راه میانبور میخام نشون بدم :D
ِبه عنوان مثال ماشین پراید رو در نظر میگیریم. هزینه ی تولید این اتومبیل 1.650.000 تومان است اما به قیمت 7.000.000 تومان در داخل فروخته میشود. یعنی تقریبا 5.000.000 تومان گرانتر از یک قیمت ایده آل. اگه قیمت هر لیتر بنزین رو 450 تومان در نظر بگیریم ما با خرید یک پراید تقریبا پول 11000 لیتر بنزین رو در هنگام خرید تقدیم به ج.ا میکنیم. حالا اگه به طور متوسط ما هر روز 5 لیتر بنزین مصرف کنیم میشه گفت ما هزینه ی 6 سال مصرف بنزین رو هنگام خرید خودرو پرداخت میکنیم... گرچه بعد از خرید خودرو هم برای هر لیتر بنزین باز هم 100 تومان تقدیم ج.ا میکنیم.
چطور بود؟ :D

rabbit008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من آزاد میخرم 300 تومن

هر ماه هم 300 لیتر مصرف میکنم:rolleyes:

من اگه گاز زدن هم مثل بنزین بود میخریدم ولی بزرگترین مشکل این هست که با اون صف نمیشه کاری کرد

saeed_19_karaj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اولا صف های طولانیش به صرف نیس بری واستی
ثانیا شنیدم موتور رو به ف ا ک میده
بعدشم تا کارت دزدی هست چرا گاز ؟ فکر بد نکنید . منظورم اینه که خرید کارت دزدی . مثلا 200 لیتر داره میری میخری برات لیتری 200 میفته میری همشو تو 20 لیتری میزنی میره پی کارش

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
اینجوری نميشه گفت واسه اینکه موقع فروش هم گرون تر ميفروشيش ديگه

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
همش که پول نیست عزیزان. هوا و محیط زیست رو هم باید در نظر گرفت. اگه همه از گاز استفاده کنن هوا اینهمه آلوده نمیشه. هوایی که خودمون داریم توش تنفس میکنیم. مسئله جایگاهها هم که همیشه اینطوری نمیمونه. بیشتر میشه.

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
دنیا به سمت hybrid میره ، ما به سمت CNG که اصلا استفاده نمیشه تو دنیا !
هیبرید یعنی دوگانه
هر ماشینی که از 2 نوع سوخت استفاده کنه بهش میگن هیبرید . پس ماشین CNG سوز هم نوعی هیبرید هست .

درضمن مشکل ما الان CNG نیست . هر کشوری برای کم کردن وابستگی به بنزین میاد یه سوخت جایگزین معرفی می کنه که در اون کشور ارزون و قابل دسترسی باشه . حالا برای ما چون گاز داریم شده CNG .
مشکل اینه که هنوز موتورهای تولیدی ما زیاد با CNG سازگار نیستن که ایشالا! با تولید موتور ملی این مشکل هم حل میشه .

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
اصلا یه کار دیگه بکنیم به جای اینکه از ماشین استفاده کنیم رو یه بشکه بنزین میشنیم کبریت میکشیم (اقا نمیدونی مسافت زیاد رو در چه زمان کوتاهی میشه پیمود ) پول خرید ماشین هم لازم ندارین :D
منطقیه نه ؟

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
تومان 150000 = 500 * 300
6.66 = 150000 / 1000000

لطفا نظرتونو بگین

عزیزم این فرمولا رو از کجات در آوردی ؟:lol:
خب شما وقتی داری 1 میلیون بیشتر برای خودروی دوگانه سوز میدی ، اگه روزی خواستی بفروشی همون 1 میلیون بیشتر از خودروی معمولی روش هست !
پس کارخونه پول زور از شما نگرفته !
700 تومن فقط پول مخزن گازته !:wacko:

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
عزیزم این فرمولا رو از کجات در آوردی ؟
خب شما وقتی داری 1 میلیون بیشتر برای خودروی دوگانه سوز میدی ، اگه روزی خواستی بفروشی همون 1 میلیون بیشتر از خودروی معمولی روش هست !
پس کارخونه پول زور از شما نگرفته !
700 تومن فقط پول مخزن گازته !
من فکر میکنم شما اشتب میکنی
اخه شما ماشینو به قصد استفاده میگیری نه به قصد فروش !

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
تومان 150000 = 500 * 300
6.66 = 150000 / 1000000

لطفا نظرتونو بگین

سفسطه !

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
به نظر منم این 1 میلیون اضافی پول زوره و خرج کردنش...!
ماشین که با مخزن گاز زدن ماشین گازی نمیشه! موتور این ماشین ها برای بنزین ساخته شده اونوقت کپسول وصل میکنند گاز میفرستن بجاش این ماشین دیگه اون ماشین نمیشه!
بعدشم صف چند صد!!! ماشین رو ببینید که منتظر گاز زدن از تک پمپ چند منطقه دور و بر هستند بیخیال گاز میشید

بالا