برگزیده های پرشین تولز

كيست مرا ياري كند؟ كمك از دوستان براي كاليبره كردن نقشه تهران

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
سلام

بعد از كلي دردسر نقشه تهران رو با مقياس و كيفيت خيلي خوب تونستن از هك كردن يكي از نرم افزارها بدست بيارم. وقتي كه اين تقشه رو با PathAway Map Manager كاليبره ميكنم (با 9 Point) حدودا 5 تا 15 متر خطا داره. با تغيير نقاط اين خطا ها كم و زياد ميشه اما به كمتر از 2 يا 3 متر نميرسه.
اين نقشه 130MB رو من آپ كردم (كاليبره نشده) البته RAR كردم و حجمش شد 68MB. از دوستان ميخوام هركدوم اين نقشه رو كاليبره كنند، به اين صورت كه 9تا نقطه رو در PathAway Map Manage مقياس دهي كنيد (با كمك Google Earth). بعد از مقياس دهي و ذخيره، نقشه PRC رو به PPC انتقال بديد و با PathAway بازش كنيد. حالا در PPC روي نقشه يك نقطه رو مشخص كنيد و مقياسشو در Google Earth وارد كنيد، حالا تست كنيد ببينيد Google Earth مكانو درست نشون ميده يا نه. با يه نقطه تست نكنيد. اگه ديديد با خطاي كم (كمتر از 1 يا 2متر) نشون ميده، چند نقطه ديگه رو هم تست كنيد. اگه ديديد همه رو با خطاي كم نشون ميده، مقياس، X و Y اون 9 نقطه اي كه كاليبره كرديدو اينجا قرار بديد تا بقيه دوستان هم بر اساس نقشه شما كاليبره كنند.
دانلود PathAway 4.0
دانلود نقشه - پسورد PT_TehranMap (به بزرگي حروف توجه كنيد!) با حجم 68MB

ممنون...

GracIouS

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
دس مریضا بابا حامد جان :)
ایشالاه وکتور دیگه نه؟

lo\/er

Registered User
لایک‌ها
12
برای اطلاع شما که در کاره کالیبره کردن تازه کار هستی میگم با google earth تهران را کالیبره نکن 200 الی 300 متر اختلاف خواهید داشت این نقشه کتاب اول هم از نظر details خوبه ولی دقت اش زیاد خوب نیست نقشه رو به تعداد کوچیک تر تقسیم بکن و در هر قسمت با دو نقطه کالیبره بکن اینطوری خیلی دقیقتر میشه (برای کالیبره کردن دو نقطه کافیست ولی اگر نقشه ات خیلی بزرگ باشه به خاطر اینکه کره زمین گرد هست و در نقشه صفحه ای شکل مجبور میشه چین و چروک بخوره در نتیجه دقیق نخواهد بود و بایستی نقشه رو به قطعات کوچیک تقسیم کنی)

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
من یه چند تا سوال برام پیش اومد ....

اول اینکه چرا فایل نقشه EXE هست ؟! مگه برنامه اجراییه ؟ من فکر میکردم نقشه باید فایل تصویری باشه ! یا نهایتا zip شده باشه ..

نوع فال‌های نقشه چیه ؟ jpg ؟ یا یه فرمت vector ؟

این نقشه از کجا اومده ؟ ماله کتاب اوله ؟ ظاهرا یه کم با نقشه حال حاضر کتاب اول فرق داره ... از نسخه قدیمی آنلاین گرفته شده ؟‌ یا از کتاب نقشه کتاب اول scan شده ؟‌ :D

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
من یه چند تا سوال برام پیش اومد ....

اول اینکه چرا فایل نقشه EXE هست ؟! مگه برنامه اجراییه ؟ من فکر میکردم نقشه باید فایل تصویری باشه ! یا نهایتا zip شده باشه ..

نوع فال‌های نقشه چیه ؟ jpg ؟ یا یه فرمت vector ؟

این نقشه از کجا اومده ؟ ماله کتاب اوله ؟ ظاهرا یه کم با نقشه حال حاضر کتاب اول فرق داره ... از نسخه قدیمی آنلاین گرفته شده ؟‌ یا از کتاب نقشه کتاب اول scan شده ؟‌ :D

فایل نقشه یه فایل زیپ شده است که به صورت SFX در آوردنش
یعنی اگه کسی Winzip هم نداشت یا دستگاهش فایل های زیپ رو نمیشناخت بتونه Extract بشه ...
فرمتش PRC ـ
منم نفهمیدم چرا این فرمته ...
چون این فرمت برا زمانیه که Pathaway نقشه یا فایل JPG رو کالیبره بکنه ...
اگه کالیبره باشه که دوباره نیازی به کالیبره شدن نداره ...:eek:

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
منم نفهمیدم چرا این فرمته ...
چون این فرمت برا زمانیه که Pathaway نقشه یا فایل JPG رو کالیبره بکنه ...
اگه کالیبره باشه که دوباره نیازی به کالیبره شدن نداره ...:eek:
اين نقشه كاليبره نشده. شما اين نقشه رو بايد با PathAway Map Manager باز كنيد...!

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
خب یعنی این نقشه فقط تو همون برنامه کاربرد داره ؟! نمیشه کلا به عنوان یه نقشه تو برنامه های دیگه ازش استفاده کرد ؟

اگر اینطور هم باشه ، خب این نقشه یه سورسی داشته ، که یه نفر فرمتش رو برای استفاده تو این برنامه خاص تغییر داده ... درسته ؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
یه بار یه فایل EXE رو به اسم عکس از یه فروم دانلود کردم رو کامپیوترم اجرا کردم، یه بلایی سرم اومد که تصمیم گرفتم دیگه هیچ وقت همچین کاری نکنم!!
216.gif

البته ممکنه کار دوستمون اصلا موردی نداشته باشه، ولی من خاطره خوبی از اجرا کردن یه فایل EXE به عنوان عکس ندارم. :(
حالا شاکی نشی ها!!
_Hamed_ جان، اگه تونستی به شکل عکس معمولی هم آپش کن. دستت درد نکنه، سر نماز دعات می کنم.
praying.gif

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
یه بار یه فایل EXE رو به اسم عکس از یه فروم دانلود کردم رو کامپیوترم اجرا کردم، یه بلایی سرم اومد که تصمیم گرفتم دیگه هیچ وقت همچین کاری نکنم!!
216.gif

البته ممکنه کار دوستمون اصلا موردی نداشته باشه، ولی من خاطره خوبی از اجرا کردن یه فایل EXE به عنوان عکس ندارم. :(
مثل اينكه شما با WinRAR كار نكرديد...
خود فايل PRC حدود 130MB بود. من فشرده كردم شد 68MB.

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
من مشکلی با EXE بودنش ندارم ! فقط اینطور که فهمیدم داخل exe ( یا همون zip شده ) داخلش عکس نیست اصلا !
من میگیرم ببینم چیه.

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
من مشکلی با EXE بودنش ندارم ! فقط اینطور که فهمیدم داخل exe ( یا همون zip شده ) داخلش عکس نیست اصلا !
داخلش يه فايل PRC است كه بايد با PathAway Map Manager بازش كنيد!

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
آقا نگفتي وكتوره يا جي پگ يا شايدم گيف؟ فكر نكنم با اين سايز وكتور باشه

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
آقا نگفتي وكتوره يا جي پگ يا شايدم گيف؟ فكر نكنم با اين سايز وكتور باشه
فرمتش PRC است. سايز عكس هم تقريبا 22,000 در 23,000 است. در اصل عكس JPEG بود كه من به PRC تبديل كردم با بتونيد با PathAway باز كنيد براي كاليبره كردن... :blush:

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
خب من گرفتم ... باز هم شد ( در مورد فایل exe نگران نباشید ... مشکلی نداره ... یا حداقل آنتی ویروس من که چیزی نگفت ! ) اون فایل prc هم extract شد ... ولی خب به درد من نمیخوره ... چون من اصلا ppc ندارم ! :D

مهندس ... اینو چطوری دوباره بکنیم jpg ؟! :D

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
خب من گرفتم ... باز هم شد ( در مورد فایل exe نگران نباشید ... مشکلی نداره ... یا حداقل آنتی ویروس من که چیزی نگفت ! ) اون فایل prc هم extract شد ... ولی خب به درد من نمیخوره ... چون من اصلا ppc ندارم ! :D

مهندس ... اینو چطوری دوباره بکنیم jpg ؟! :D
اصلا مهم نيست كه PPC داشته باشيد يا نه چون PathAway Map Manager تحت Windows خود PC است. شما Pathaway لينك بالا رو نصب كنيد.
چون من نقشه نرم افزار كتاب اول رو بدون اجازه شركتش دارم در Pathaway دارم استفاده ميكنم، نميتونم JPEG اون رو Public كنم.
Sorry :blush: :blush: :blush:

fara85

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

بعد از كلي دردسر نقشه تهران رو با مقياس و كيفيت خيلي خوب تونستن از هك كردن يكي از نرم افزارها بدست بيارم. وقتي كه اين تقشه رو با PathAway Map Manager كاليبره ميكنم (با 9 Point) حدودا 5 تا 15 متر خطا داره. با تغيير نقاط اين خطا ها كم و زياد ميشه اما به كمتر از 2 يا 3 متر نميرسه.
اين نقشه 130MB رو من آپ كردم (كاليبره نشده) البته RAR كردم و حجمش شد 68MB. از دوستان ميخوام هركدوم اين نقشه رو كاليبره كنند، به اين صورت كه 9تا نقطه رو در PathAway Map Manage مقياس دهي كنيد (با كمك Google Earth). بعد از مقياس دهي و ذخيره، نقشه PRC رو به PPC انتقال بديد و با PathAway بازش كنيد. حالا در PPC روي نقشه يك نقطه رو مشخص كنيد و مقياسشو در Google Earth وارد كنيد، حالا تست كنيد ببينيد Google Earth مكانو درست نشون ميده يا نه. با يه نقطه تست نكنيد. اگه ديديد با خطاي كم (كمتر از 1 يا 2متر) نشون ميده، چند نقطه ديگه رو هم تست كنيد. اگه ديديد همه رو با خطاي كم نشون ميده، مقياس، X و Y اون 9 نقطه اي كه كاليبره كرديدو اينجا قرار بديد تا بقيه دوستان هم بر اساس نقشه شما كاليبره كنند.

ممنون...

دو تا نکته:
1- فکر نمیکنم اصولاً GPS بتونه دقت کمتر از 1 یا 2 متر بده. همون 3 متری که شما بهش رسیدید خیلی خوبه.
2- به نظر من نقشه تون حجمش خیلی بزرگه.اگه با یک برنامه گرافیکی یک کم روش کار کنید (مثلاً تعداد رنگهاش رو 256 کنید) فکر کنم بتونید بدون افت کیفیت، حجمش رو پایین بیارید. من یک نقشه تقریباً با همین دقت درست کردم که حجمش 14 مگا بایت شده.

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
دو تا نکته:
1- فکر نمیکنم اصولاً GPS بتونه دقت کمتر از 1 یا 2 متر بده. همون 3 متری که شما بهش رسیدید خیلی خوبه.
2- به نظر من نقشه تون حجمش خیلی بزرگه.اگه با یک برنامه گرافیکی یک کم روش کار کنید (مثلاً تعداد رنگهاش رو 256 کنید) فکر کنم بتونید بدون افت کیفیت، حجمش رو پایین بیارید. من یک نقشه تقریباً با همین دقت درست کردم که حجمش 14 مگا بایت شده.

سلام fara جان
خوبی؟
آقا این 14 مگی که میگی کالیبره هم شده؟
می تونی آپلودش کنی؟

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
دو تا نکته:
دوست من، فايل JPEG اصلي حجمش 130MB بود. من با فوتوشاپ روش كار كردم حجمش شد 14MB. وقتي عكس رو به PRC براي Pathaway تبديل ميكني حجمش خيلي بيشتر ميشه براي اينكه Pathaway عكس رو قطعات كوچيكتر تبديل ميكنه تا موقع لود در PPC فقط همون قسمتو لود كنه و با كمبود سرعت مواجه نشه! :cool:

fara85

Registered User
لایک‌ها
0
سلام fara جان
خوبی؟
آقا این 14 مگی که میگی کالیبره هم شده؟
می تونی آپلودش کنی؟

کالیبره که کاری نداره. تو GPS TUNER یک فایل چند بایتی هست که کنار فایل نقشه کپی میکنی.
چشم، سعی میکنم یه جایی آپلود کنم. بعد توی تاپیک "نقشه و نرم افزار" خبر میدم که این تاپیک جناب حامد رو خراب نکرده باشم.

بالا