برگزیده های پرشین تولز

..:: معرفی عکاس ::..

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
جای خالیه تاپیک معرفی عکاس های حرفه ای در PT احساس می شد. من خیلی به معرفی عکاس علاقه ای ندارم ولی در بعضی از این معرفی ها نکات خوبی مطرح می شود که بسیار قابل استفاده است.

Aryana1979

Registered User
لایک‌ها
0
فکر خوبيه .برای شروع :

www.edrismoda.com

يکی از اولين عکاس هايی که تو زمينه مدلينگ تو ايران web site زده اينه .

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
فکر خوبيه .برای شروع :

www.edrismoda.com

يکی از اولين عکاس هايی که تو ضمينيه مدلينگ تو ايران web site زده اينه .

ممنون از لینک خیلی خوبتون. من هم یه تکمیلی می زنم که لینک شما بیشتر ارزش پیدا کنه.:

نوشته های درباره من سایت مد ادریس

" علاقه مندی من به دنيای مد و عکاسی منجر به آن شد که فعاليت خود را به عنوان مدل آغاز نموده و در کنار مدلينگ عکاسی مد را نيز به عنوان اصلی ترين فعاليت خود دنبال نمايم . من همواره علاقه مند به آثار طراحان مشهوری مانند: روبرتو کاوالی ، جرجيو آرمانی ، ورساچی و راگلفيلد و عکاس مشهور دنيای مد ماريو تستينو بوده و در هر فصل آثار اين طراحان را دنبال کرده و به نبوغ اين طراحان در ارائه آثار متفاوت احترام ميگزارم .
استفاده از سبک ها و مکتب های مختلف هنری ، ساختار شکنی ، خارج شدن از قالبهای سنتی عکاسی مد و استفاده از فضاهای متفاوت ، ساده و مدرن و گاه پر زرق و برق مانند مکتب باروک از جمله اهداف اصلی من در ارائه آثارم میباشد که با کمی مطالعه در آثار عکاسان مشهور مد در دنیا به این نکته پی میبرید که ساختار شکنی محور اصلی تفکر این عکاسان در خلق بزرگترین آثار عکاسی دنیا است
اعتقاد به خداوند بزرگ همواره در وجود من بوده و زندگی خود را هميشه شامل الطاف خداوند ميدانم.
"
C36.jpg

Aryana1979

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون .به هر حال يکی از پيشگامّان عکاسی مد اين سايت هست و جای قدر دانی داره .در ضمن عکسه بالا ادريس و محسن يگانه هست .ميتونيد عکس های افراد مشهوری همچون : رضا گلزار ، حميد عسگری،محسن يگانه ، امين حيا يی و چند نفر ديگه رو رو اين سايت ببينيد .
که همگی کار اين عکاس هست .در ضمن خودشن هم ظاهراً مدل هستند .

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون .به هر حال يکی از پيشگامّان عکاسی مد اين سايت هست و جای قدر دانی داره .در ضمن عکسه بالا ادريس و محسن يگانه هست .ميتونيد عکس های افراد مشحوری همچون : رضا گلزار ، حميد عسگری،محسن يگانه ، امين حيا يی و چند نفر ديگه رو رو اين سايت ببينيد .
که همگی کار اين عکاس هست .در ضمن خودشن هم ظاهراً مدل هستند .

افرادی که نام بردین همگی مشهور هستند :p:cool::happy::):D:rolleyes::lol:

Aryana1979

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزيز من از برنامه en2fa برای تايپ استفاده ميکنم و اين برنامه هنوز همه کلمات رو کامل نداره .تاپيک رو نکنيم بهتره !

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
salgado.jpg
عکاس برزیلی متولد 1944. بسیار سخت کوش و پرکار بوده. من خودم پارسال یه فیلم ازش دیدم که 3 یا 5 سال رفته بود از سیاه پوستایی که سخت کار می کردن و مثلاً با کار نفت و استخراج نفت و از این چیزا سرو کار داشتن زندگی کرده بود و عکاسی می کرده.
174bombay.jpg

بیوگرافی او به لاتین (انگلیسی)

عکس های بسیار جالبی داره. همسرش مسئول آرشیو عکس هاشه و یکی از قدرت های این عکاس، انتخاب یک عکس خوب از بین عکس های گرفته شده اش هست. منظورم اینه که انتخاب های بسیار خوبی انجام میده.
خیلی از عکاس ها نمی تونن از بین عکس هاشون انتخاب مناسبی انجام بدن.

سر انگشتیه نمونه کارهای سالگادو

اسلایدشو کارهای او

این هم یکی از معروفترین کارهای او که حتماً در نقد عکس در موردش صحبت خواهم کرد:
salgado_dispute.jpg

[FONT=Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Arial,Helvetica,sans-serif] Dispute between Serra Pelada gold mine workers and military police[/FONT][/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,sans-serif][FONT=Arial,Helvetica,sans-serif] Brazil, 1986[/FONT][/FONT]

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
سالگادو در سال 1944 در مناطق روستايي برزيل متولد و در سائوپائولو در رشته اقتصاد فارغ التحصيل شد. در سال 1969 از جور رژيم ديکتاتوری و جنگهای داخلی برزيل به پاريس فرار کرد. بعدها در رشته اقتصاد مدرک دکترا گرفت و در سازمان بين المللی قهوه به عنوان يک اقتصاددان به کار مشغول شد. اخيرا بعد از گذشت چندين دهه برای عکاسی به برزيل بازگشته است.

سالگادو وقتی در سال 1971 از طرف سازمان جهانی قهوه در سمت يک اقتصاددان به رواندا اعزام شد تا گزارشی در مورد وضعيت کاشت و صدور قهوه را در آنجا بررسی کند با دوربين همسرش تعدادی عکس هم گرفت و آنها را ضميمه گزارشش کرد. اين گزارش تصويری به نظر خودش بسيار بهتر و لذت بخش تر از گزارش نوشتاری از آب درآمده بود و سالگادو در آستانه سی سالگی استعداد جديد و ذاتی اش را کشف کرد، عکاسی مستند اجتماعی، سالگادوی برزيلی در آخرين پروژه بزرگ عکاسی خود تلاش می کند تا مکانهايي را که هنوز همچون دوران ابتدايي زندگی بشر بکر و دست نخورده باقی مانده اند به تصوير بکشد، مکانهايي که اميد را برای مردم به ارمغان می آورند.

در ماه اوت سال 2004 ميلادی آخرين کتاب سالگادو با نام ساحل پايان راه در 152 صفحه توسط انتشارات دانشگاه کاليفرنيا منتشر شد. تصاوير اين کتاب را مجموعه عکسهای او از پانزده ماه عکاسی در مناطق قحطی زده آفريقا و کشورهای چاد، اتيوپی، مالی و سودان تشکيل می دهد، مناطقی که حدود يک ميليون انسان را به خاطر سوء تغذيه و بيماری های مرتبط، به کام مرگ می کشاند. سالگادو در کنار پزشکان بدون مرز، رنج عظيم و درعين حال شخصيت انسانی آوارگان را به تصوير کشيده و مستندنگاری کرده است.

چندی پيش Nicki Gostin با سالگادو درباره زندگی او و کتاب پايان راه که در آمريکا منتشر شده گفت و گويي ترتيب داده که در 24 نوامبر گذشته در هفته نامه نيوزويک به چاپ رسيده است.
سالگادو عکسهايش را تنها يک اثر هنری محض نمی داند و آنها را مقالات اجتماعی تصويری می نامد.

اين عکسها که در زمان دگرديسی سالگادوی اقتصاددان به سالگادوی عکاس، شکل گرفته اند دغدغه و دلمشغولی سالگادو را در پروژه های بعدی نيز رقم زدند و او با سفر به نقاط مختلفی در جهان، انسانهای شبيه به هم را پيدا کرد و از آن پس مصمم شد تا پيام رسان تصويری صدای مردمانی باشد که به خاطر جنگ، فقر، قحطی، سوء تغذيه، ازدياد جمعيت، طاعون و ديگر اشکال فجايع، در لبه پرتگاه بقا و نيستی قرار دارند.

مجموعه عکسهای او تاکنون بيش از 50 جايزه برايش به ارمغان آورده اند، در بسياری از کتابها و مجلات به چاپ رسيده اند و در چندين نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار گرفته اند.
هر يک از 80 عکس سياه و سفيد کتاب پايان راه در يک صفحه چاپ شده است، تصاوير مردمان نزديک مرگ، به زيبايي ترکيب شده اند و پارادوکس موجود در کتاب شکل گرفته است.

استراتژی سالگادو در اين عکسها، جذب و کشاندن بيننده به درون موضوع با استفاده از فريفتگی بصری است و پس از آن بيننده مفتون، شوک موجود در عکسها را دريافت می کند.

سالگادو بخشی از منافع کتاب را برای کمک به پزشکان بدون مرز که در سفر آفريقا با آنها همراه بود، اختصاص داده است. او که مدتها برای آژانسهای عکس مختلف ازجمله سيگما، مگنوم و گاما عکاسی کرده درحال حاضر به طور آزاد و مستقل در بنگاه عکاسی خودش، آمازوناس که همسرش ليلياونيک مديريتش را برعهده دارد سرگرم کار بر روی پروژه عظيم Genesis پيدايش است.

این متن تو کامپیوترم ذخیره شده بود و منبعش یادم نیست. اگر صاحب مطلب این ورا اومد نگه چرا منبع ذکر نکردی. این دفعه نشد...

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
ممنون جواد جان بابت تابيك بسيار عاليتون

فقط من هر جي تو اين بستها دقت كردم ... ديدم كه اسمي از من برده نشده !! فكر كنم علتش فراموشي باشه

:cool::cool::D;):)
لووووووول

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون جواد جان بابت تابيك بسيار عاليتون

فقط من هر جي تو اين بستها دقت كردم ... ديدم كه اسمي از من برده نشده !! فكر كنم علتش فراموشي باشه

:cool::cool::D;):)
لووووووول
شیطونی میکنی بلا. اگر زندگی نامتو بزاری اینجا خیلی قابل استفاده خواهد بود.... راستی چی شد که به عکاسی رو آوردی؟ چرا اینجوری شدی؟ دوست ناباب؟ لوووول

من کلاس های آقای اسماعیل عباسی می رم. امروز قرار بود همه بچه ها چند تا نقد عکس بیارن. جالبه رفتم سر کلاس متوجه شدم چند تا از بچه ها تو وب سرچ زدن و نقد عکس کلاه مکزیکی منو برداشتن آوردن که به استاد تحویل بدن .
خلاصه گوشی رو دادم دستشون که این کار رو نکنن وگر نه بیا اثبات کن که به خدا این کاره منه...!
کلی خندیدیم...:wacko::rolleyes::D

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
شیطونی میکنی بلا. اگر زندگی نامتو بزاری اینجا خیلی قابل استفاده خواهد بود.... راستی چی شد که به عکاسی رو آوردی؟ چرا اینجوری شدی؟ دوست ناباب؟ لوووول

من کلاس های آقای اسماعیل عباسی می رم. امروز قرار بود همه بچه ها چند تا نقد عکس بیارن. جالبه رفتم سر کلاس متوجه شدم چند تا از بچه ها تو وب سرچ زدن و نقد عکس کلاه مکزیکی منو برداشتن آوردن که به استاد تحویل بدن .
خلاصه گوشی رو دادم دستشون که این کار رو نکنن وگر نه بیا اثبات کن که به خدا این کاره منه...!
کلی خندیدیم...:wacko::rolleyes::D

والا زندكَي نامه مو دادم نويسنده ها بنويسند وبه 10 زبان زنده دنيا ترجمه كنند !!:D:D:cool::p

انشاء الله به زودي ميتونيد اون رو بخونيد وبهره مند شويد !!

من حدود 3 سال بيش هر وقت ميخواستم كَوشي موبايل بخرم .. معيارم اين بود كه دوربين داشته باشه يا اكَه داره خووب باشه كيفيتش !!

اون زمان كيفيت دوربينهاي موبايل هنوز به ميكَابيكسل نرسيده بود

حدش VGA بود !! من سوني اريكسون كا700 خريدم !! وخيلي باهاش عكس ميكَرفتم
تا اينكه سوني اريكسون كا800 اومد با دوربين 3.2 ميكَابيكسل
من هم وظيفه خودم دونستم كه بخرمش !!
نكته قابل توجهش اين بود كه در يك سال باهاش 14055 تا عكس كَرفتم (تازه يك بار هم افتاد تو دريا ولي سالم موند)
وتونستم مقام اول رو در عكاسي با موبايل در كشورهاي خليج فارس كسب كنم

ولي 5 ماه بيش عمرش رو داد به شما !!

بعدش احساس كردم كه دوربين موبايل نميتونه براي من كافي باشه ! يه دوربين فوجي فلم 6 ميكَابيكسلي بابام بهم داد ، ولي زياد باهاش حال نكردم !

البته يه دوربين حرفه اي المبوس هم دارم !

اينجا بود كه به عكاسي شديدا علاقه من شدم !! بدون هيج كلاسي واستادي !!

3 هفته بيش هم يه سوني 10 ميكَابيكسلي كَرفتم !! كه فهميدم اشتباه كردم ! بايد يه DSLR ميكَرفتم

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
دوست عزيز در مورد اين کلس که گفتيد بيشتر ميگيد ؟کجاست؟چند جلسه ؟چند ؟چه سبکی ؟

یا جایی هست به نام مرکز رسانه که توش 2 نوع کلاس برگزار میشه.
1- روزنامه نگاری
2- گرافیک مطبوعاتی

پارسال روزنامه نگاری رفتم، که آقای بهمن جلالی عکاسی اش رو تدریس کرد.
امسال هم گرافیک می رم که آقای اسماعیل عباسی عکاسی خبری اش رو تدریس می کنه.
ثبت نام ترم آینده اش هم فکر کنم چند هفته دیگه باشه. می پرسم بهتون می گم. هر ترم 60 هزار تومن قیمتشه که هر رشته 2 ترم هست. آخرش هم امتحان میگیرن و مدرک میدن.
البته برای ثبت نام روزنامه نگاری شرایط خاص داره ولی گرافیک آزاده.:)

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
فنتون در 1819 در شهر هيوود واقع در لانکاشاير انگلستان زاده شد. تحصيلات او بدين ترتيب بود که در 1838 دوره ای را در دانشگاه لندن گذراند، سپس طی سه سال از 1841 تا 1844 در پاريس اقامت گزيد و در آنجا ضمن ادامه تحصيل، مشغول کار نقاشی شد سپس برای تحصيل در رشته حقوق به لندن بازگشت و در 1847 منصب قضايي يافت. با اين همه از وايل سالهای 1860 به تمامی به کار در رشته حقوق پرداخت و سراسر اين سالهای ميانی را اساساً صرف پرداختن به عکاسی کرد.

نخستين برخوردهای فنتون با عکاسی در 1841 در پاريس صورت پذيرفت و در محيط های هنريي که وی با آنها حشر و نشر داشت اتفاق افتاد.
فنتون پس از بازگشت به لندن، به انجام تجربياتی با شيوه کالوتايپ دست زد در 1847 عضو پايه گذار گروهی غيررسمی از عکاسان غيرحرفه ای شد که به نام انجمن عکاسی يا انجمن کالوتايپ شناخته شدند. فنتون تلاش بسيار کرد و از اين گروه کوچک، جمع رسمی تری به وجود آورد که طی پاييز 1852 تا 1853 شکل گرفت و به نام انجمن عکاسی شناخته شد اين انجمن در سال بعد تحت حمايت پادشاه انگلستان قرار گرفت.

کوشش های فنتون برای به وجود آوردن اين انجمن، سهم مهمی در پيشرفت عکاسی در انگلستان داشت و اين مقارن با ابداع و رواج روش های تازه ای بود که شيوه کالوتايپ تالبوت را کامل می ساختند يا جايگزين آن می شدند.
از عکسهايي که فنتون طی سالهای 1840 گرفت، نمونه های اندکی باقی مانده است. اما او احتمالاً بيش از هر عکاس ديگر انگليسی، عنوان عصر طلايي عکاسی را که به سالهای 1850 داده شد تجسمی عينی بخشيد و بدان مشروعيت داد.

فنتون عکاسی بود که کارهای فوق العاده متنوعی از خود بر جای گذاشت و موضوعاتی که در آثار خود بدانها پرداخت، از گونه گونی شگفت آوری برخوردارند.
نخستين مجموعه عکس فنتون که هنوز باقی است حاصل سفری است که در 1852 به همراه دوست خود مهندس چارلزويگنولز به روسيه کرد اين عکسها چيزی بيش از اسنادی جذاب از روسيه است، اينها نخستين نشانه های قريحه استثنايي فنتون در ترکيب بندی و آرايش شکل ها و رنگمايه ها را در خود دارند.

از آن جمله است مجموعه عکسی که از 1854 به بعد طی مدت هشت سال برای موزه بريتانيا تهيه کرد و نيز مجموعه جذابی از تکچهره هايي که به سفارش ملکه ويکتوريا و همسرش شاهزاده آلبرت طی نخستين نيمه سال 1854 از خاندان سلطنتی گرفت. فنتون در اين دوره شيوه کالوتايپ را کنار گذاشته بود واز روش کلوديون استفاده می کرد و اگر چه شماری از تصاوير موزه بريتانيا و تکچهره های اعضای خاندان سلطنتی و آثار ديگر وی که تاريخ اوايل و اواسط 1850 را بر خود دارند، بر روی کاغذ آغشته به نمک چاپ شده اند، اما فنتون آن زمان کاغذهای چاپ آلبومين اندود را که به تازگی به بازار آمده بودند به کار می گرفت.

در اواخر 1854 ناشری به نام توماس آگنيو به سفارش وزارت جنگ با فنتون تماس گرفت و به او مأموريت داد که به کريمه سفر کند و از جنگ و طرف های درگير نبرد عکس بگيرد. فنتون در فوريه 1855 عازم سفری شد که معروف ترين دوره کاری وی را تشکيل داد. اگرچه فنتون نمی توانست ادعا کند که نخستين عکسهای جنگی راگرفته است با اين همه تصاوير وی نخستين مجموعه سند کامل از يک لشکرکشی نظامی بود.

فنتون پس از بازگشت به انگلستان و بعد از تجربيات گرانبهايي که به عنوان عکاس پوينده در کريمه کسب کرد، سفرهايش را به سراسر انگلستان برای عکاسی از مناظر و ابنيه از سر گرفت، حاصل اين سفرها، تصاويری بود که عموماً در اندازه های بزرگ گرفته شده و با دقت و بيشترين وسواس برای حصول رنگمايه های لطيف به چاپ رسيده بودند و از لحاظ هنری برجسته ترين آثار فنتون را تشکيل می داند. تصاوير مکان نگاشتی وی از نظر زيبايي شناسی از خصيصه ناب عکاسانه برخوردارند. اين تصاوير که ترکيب بندی آنها همواره کيفيتی بی نقص دارد، تجسم قدرت، تشخص و اغلب بيانی روايي هستند و شاهکارهای ديد عکاسانه فوق العاده پيشرفته وی به شمار می آيند که ارزش آن بدان صورت که شايسته است شناخته نشد.

منبع: سایت عکاسی دات کام.

بالا