برگزیده های پرشین تولز

سوال درباره goodreads و shelfari

tablighatir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
اين 2 سايت shelfari و goodreads مي خواستم ببينم چجوري كار مي كنن!
آيا اين كتابهاي كه داخلشون هست فقط اسم كتاب يا نه واقعا خود كتاب هست و ديگران هم مي تونن بخوننش؟؟؟
يا اينكه مثلا طرف مياد عضو ميشه و بعدش مياد كتابهايي را كه تو قفسه كتاب خونشه را اسمشونو add ميكنه و ميگه من اينا را خونمون دارم و مي خونم!
لطفا يكي راهنمايي كنه اين سايت ها سيستمشون چجوريه؟
راستي اگر حالت اول درسته و هر كي هر كتابي را داره واقعا ميتونه متنشو ر اختيار ديگران قرار بده پس كپي رايت چي ميشه؟؟
ممنون:)

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
سلام
اين 2 سايت shelfari و goodreads مي خواستم ببينم چجوري كار مي كنن!
آيا اين كتابهاي كه داخلشون هست فقط اسم كتاب يا نه واقعا خود كتاب هست و ديگران هم مي تونن بخوننش؟؟؟
يا اينكه مثلا طرف مياد عضو ميشه و بعدش مياد كتابهايي را كه تو قفسه كتاب خونشه را اسمشونو add ميكنه و ميگه من اينا را خونمون دارم و مي خونم!
لطفا يكي راهنمايي كنه اين سايت ها سيستمشون چجوريه؟
راستي اگر حالت اول درسته و هر كي هر كتابي را داره واقعا ميتونه متنشو ر اختيار ديگران قرار بده پس كپي رايت چي ميشه؟؟
ممنون:)
Goodread رو نمیدونم
اما اونیکی فقط اومده نو آوری کنه تو social network ها
فقط جلد کتاب رو انتخاب میکنی ، نمیتونی بخونی :دی

tablighatir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا كسي تا حالا با اين 2 سايت كار كرده؟
ميشه توش اصل كتاب را هم پيدا كرد و يا اينكه فقط جلده؟؟؟
كمك!:)

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
نه عزیزم . خود کتابها توشون نیست . حتی شلف خرید کتابها رو هم ندارن . فقط جلدهاست . هرکسی میاد میگه من اینا رو خوندم و اینا رو می خونم . و ماکسیمم چند خط نظرشو درباره کتاب می نویسه .
در اصل یه سایت سوشیال هستن مثل گزک و اورکات که در اصل بر مبنای کتاب و خوندن می چرخه . هرکسی فرندهاشو داره و قابلیت کامنت و پی ام هم هست .

البته من خودم تو هیچ سایت سوشیال عضو نمیشم اما تو گودریدز خیلی فعال بودم و تاحدی هنوز هم هستم . طبقه بندی کتابها بر مبنای نویسنده و ژانر خوبی داره . ادد کردن کتابها هم خیلی راحته و گروه های علاقه مندی خوبی هم داره . قابلیت امیتاز دادن به کتابهاشم خوبه.

زبان و خط و ملیت ایرانی رو هم ساپورت می کنه . مثلا می تونی ببینی که در هر لحظه چه کسانی از ایران آنلاین هستند .

بالا