برگزیده های پرشین تولز

کد php لازم برای شناسایی اسپمها

amir-haghighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نام الله::

میخواستم بدونم که اگه بخوام بر فرض مثال یه سایت ارائه دهنده خدمات میل مثل یاهو راه بندازم چطوری باید به کمک php اسپمها رو شناسایی کنم؟
شناسایی اسپمر ها هیچ ربطی به php نداره. php یه واسط برای برقراری ارتباط کاربر با MailServer هست. شناسایی اسپمر ها هم در لایه MailServer انجام میشه.

amir-haghighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نام خدا::

خوب دوست عزیز میشه با یه مثال ساده این موضوع رو برای من روشنتر بکنید.

amir-haghighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

شما در یکی از پستهای من گفتید که از طریق agent مرورگر این کار صورت میگیره.

میشه بیشتر توضیح بدید.

amir-haghighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شناسایی اسپمر ها هیچ ربطی به php نداره. php یه واسط برای برقراری ارتباط کاربر با MailServer هست. شناسایی اسپمر ها هم در لایه MailServer انجام میشه.

خوب میشه بگید که چطور باید اسپمها رو شناسایی کرد؟

این قسمتش که میگه شناسایی اسپمها در mail server انجام میشه رو بیشتر توضیح بدید.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34

خوب میشه بگید که چطور باید اسپمها رو شناسایی کرد؟

این قسمتش که میگه شناسایی اسپمها در mail server انجام میشه رو بیشتر توضیح بدید.
خوب متد های مختلفی هست .. مثلا چک کردن Hello Command و یا چک کردن MXRecord دامینی که داریم ازش ایمیل میگیریم با ip ارسال کننده ایمیل و یکسری متد دیگه که همشون همونطور که گفتم داخل Mail Server انجام میشه و ربطی هم نداره به PHP.

amir-haghighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

خوب شما گفته بودید که ::
خوب متد های مختلفی هست .. مثلا چک کردن Hello Command و یا چک کردن MXRecord دامینی که داریم ازش ایمیل میگیریم با ip ارسال کننده ایمیل و یکسری متد دیگه که همشون همونطور که گفتم داخل Mail Server انجام میشه و ربطی هم نداره به PHP.

اگه میشه با مثال برای من توضیح بدید.ممنون.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34

خوب شما گفته بودید که ::

اگه میشه با مثال برای من توضیح بدید.ممنون.
وگفتم که به php هم ربطی نداره. شما هم باید طریقه کار با telnet رو بلد باشید و دستورات smtp رو هم بدونید. بعد میشه روشن تر توضیح داد.

amir-haghighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نام الله::

خوب من قبلا که تو کار هک بودم با تلنت کار میکردم و با اون آشنا هستم.بعضی از دستورات smtp رو هم بلدم .

شما شروع کنید به آموزش من هر جا که مشکل داشتم سوال میکنم.

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
مثال نداره ! چون خیلی واضح هستش ! اگر میخواید اسپم شناسایی کنید اول برید اصول کار ارسال ایمیل و پروتکل smtp را یاد بگیرید!

روش های تشخیص اسپم موثر ترینش فیلتر کردن هست با این متدود ها:

1-فیلتر کردن با چند روش مثل لیست کلمات (کلماتی که تابلو هستند و همیشه داخل ایمیل های تبلیغاتی هستند مثل viagara )
2-لیست سیاه و لیست سفید که شامل ip های تابلو هستند که اسپم میفرستند مثل یکسری سرور های چینی ... یکسری سایت هم هستند که کارشون درست کردن همین لیست های آی پی هست ...
3-الگوریتم های تشخیص متن که از متن ایمیل یکسری نتیجه میگیره و اگر اون نتیجه با اسپم مصداق داشته باشه فیلترش میکنه (همین یک روش در حد پایان نامه کارشناسی هستش) امیدوارم نگی :
شما شروع کنید به آموزش من هر جا که مشکل داشتم سوال میکنم.
4-هوش مصنوعی ، یعنی یک برنامه هوشمند یادمیگیره و براساس چیزایی که از اسپمر ها یادگرفته و چیزهایی که از ایمیل های سالم یادگرفته فیلترشون میکنه

این فیلتر ها نقاط ضعیف هم دارند در هر روش...

روش بعدی مشخصات ارسال کننده و پروسه هایی که بر روی ارسال کننده انجام میشه هست که شاهد اشاره کرد.
مثلا کسی که ایمیل میفرسته یا باید مستقیم وصل شه به سرور دریافت کنند با ای پی خودش یا باید از طریق سرور خودش بفرسته و سرور خودش به سرور مقصد بده ایمیل را ... حالا این وسط اگر شما از ای پی خودت بفرستی که اصلا معتبر نیستی (مگر اینکه یکسری شرایط خاص داشته باشی) و اگر از سرور خودت بفرستی دامین و سرورت بررسی میشه و سابقه این دوتا توی ایمیل شما هم تاثیر میزاره ...

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
مثال نداره ! چون خیلی واضح هستش ! اگر میخواید اسپم شناسایی کنید اول برید اصول کار ارسال ایمیل و پروتکل smtp را یاد بگیرید!

روش های تشخیص اسپم موثر ترینش فیلتر کردن هست با این متدود ها:

1-فیلتر کردن با چند روش مثل لیست کلمات (کلماتی که تابلو هستند و همیشه داخل ایمیل های تبلیغاتی هستند مثل viagara )
2-لیست سیاه و لیست سفید که شامل ip های تابلو هستند که اسپم میفرستند مثل یکسری سرور های چینی ... یکسری سایت هم هستند که کارشون درست کردن همین لیست های آی پی هست ...
3-الگوریتم های تشخیص متن که از متن ایمیل یکسری نتیجه میگیره و اگر اون نتیجه با اسپم مصداق داشته باشه فیلترش میکنه (همین یک روش در حد پایان نامه کارشناسی هستش) امیدوارم نگی :

4-هوش مصنوعی ، یعنی یک برنامه هوشمند یادمیگیره و براساس چیزایی که از اسپمر ها یادگرفته و چیزهایی که از ایمیل های سالم یادگرفته فیلترشون میکنه

این فیلتر ها نقاط ضعیف هم دارند در هر روش...

روش بعدی مشخصات ارسال کننده و پروسه هایی که بر روی ارسال کننده انجام میشه هست که شاهد اشاره کرد.
مثلا کسی که ایمیل میفرسته یا باید مستقیم وصل شه به سرور دریافت کنند با ای پی خودش یا باید از طریق سرور خودش بفرسته و سرور خودش به سرور مقصد بده ایمیل را ... حالا این وسط اگر شما از ای پی خودت بفرستی که اصلا معتبر نیستی (مگر اینکه یکسری شرایط خاص داشته باشی) و اگر از سرور خودت بفرستی دامین و سرورت بررسی میشه و سابقه این دوتا توی ایمیل شما هم تاثیر میزاره ...
کاملا درست هست ! مرسی علی عزیز !

بالا