برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی- خیلی فوری

Forever

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
لطفا راهنمایی کنید:
من می خوام برنامه نویسی تحت وب یاد بگیرم.
برای همین میخوام
بدونم دات نت چی هست؟
دات نت همونیه که من میخوام؟
وی بی دات نت چیه؟
باید از کجا شروع کنم؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
Tanx

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
برای برنامه نویسی تحت وب می تونید ASP.net یا PHP یاد بگیرید

من خودم PHP را توصیه می کنم

یه سرچی توی گوگل بکنید آموزش های زیادی هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی وجود داره که می تونید ازشون استفاده کنید

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دست درد نکنه m-sh جون میای توی بخش دات نت بعد دوستان رو تشویق میکنی بجای دات نت PHP یاد بگیرن؟ بشن به این کارت فکر کن ! :d

دوست عزیز دات نت یک تکنولوژی اه در به تازگی ورژن 3.5 اش با امکانات بسیار زیادی به بازار داده شده و شامل تکنولوژی برنامه نویسی ویندوز بیس و وب بیسه ، از نظر قدرت با PHP خیلی فرق نداره فرقشون اینه که دات نت توسط ماکروسافت پشتیبانی میشه !!
در ضمن آینده برنامه نویسی ویندوز هم روی دات نت اه (ویندوز ویستا )

دات نت چهار زبان اصلی رو پشتیبانی میکنه : ++C و #C و #J وvb.net که زبانهای دیگری هم قابل استفاده هستند از جمله پیتون و پرل ! خلاصه شما با هر زبانی که آَشنایی داشته باشی میتونی توی دات نت باهاش برنامه بنویسی ! (تقریبا البته ) و مزیتی که دات نت داره اینه که شما هم میتونی باهاش برنامه های تحت وب و هم تحت ویندوز بنویسی !

حالا خودت انتخاب کن !

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
من هم باشما درباره php موافقم. (البته اگر به همراه php جاوا اسکریپت هم بهتره یاد بگیرن خیلی بهتره)
ولی یه سوالی که برام پیش اومده اینه که پس چرا تو ایران (بر عکس خیلی از کشور های دیگر) اینقدر شرکت هایی که نرم افزار های مدیریت وب سایت می فروشن رو asp.net تمرکز کردن و طوری هم روش تبلیغ میکنن که انگار! بهتره. خوب چرا اونها از php استفاده نمیکنن؟

با تشکر

برای برنامه نویسی تحت وب می تونید ASP.net یا PHP یاد بگیرید

من خودم PHP را توصیه می کنم

یه سرچی توی گوگل بکنید آموزش های زیادی هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی وجود داره که می تونید ازشون استفاده کنید

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
منظورتون این هست که borland delphi تو .net اصلی به حساب نمیاد؟ از نظر فنی و تکنیکی چیزی از اونهایی که گفتید کم داره؟

با تشکر

دست درد نکنه m-sh جون میای توی بخش دات نت بعد دوستان رو تشویق میکنی بجای دات نت PHP یاد بگیرن؟ بشن به این کارت فکر کن ! :d

دوست عزیز دات نت یک تکنولوژی اه در به تازگی ورژن 3.5 اش با امکانات بسیار زیادی به بازار داده شده و شامل تکنولوژی برنامه نویسی ویندوز بیس و وب بیسه ، از نظر قدرت با PHP خیلی فرق نداره فرقشون اینه که دات نت توسط ماکروسافت پشتیبانی میشه !!
در ضمن آینده برنامه نویسی ویندوز هم روی دات نت اه (ویندوز ویستا )

دات نت چهار زبان اصلی رو پشتیبانی میکنه : ++C و #C و #J که زبانهای دیگری هم قابل استفاده هستند از جمله پیتون و پرل ! خلاصه شما با هر زبانی که آَشنایی داشته باشی میتونی توی دات نت باهاش برنامه بنویسی ! (تقریبا البته ) و مزیتی که دات نت داره اینه که شما هم میتونی باهاش برنامه های تحت وب و هم تحت ویندوز بنویسی !

حالا خودت انتخاب کن !

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا بهتر و بدتر نداره
من می خوام بدونم تو این دنیای بزرگ تا حالا کسی پیدا شده بیاد بگه من می خواستم یه کاری رو بکنم که با php نتونستم اما با دات نت تونستم و یا بلعکس ؟؟؟؟

هر دو خوبن . هر دو هم قوی هستن . هر دو هم مملو از منابع آموزشی هستن . نمونه سایت های موفق به هر 2 زبان هم تا دلت بخواد هست
تو خودت با چی حال می کنی برو سراغ همون .
اینم که یکی میگه این بهتره و اون بدتر ( با همه احترامی که برای تک تک نظرات همه دوستان گلم قائلم ) فقط تعصب هست . مطمئنا هر کدوم نسبت به دیگری مزایایی دارن . اما اینکه بگیم اون بدرد نمی خوره و بیا اینو یاد بگیر حرفی دور از فکر و منطق هست .

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
منظورتون این هست که borland delphi تو .net اصلی به حساب نمیاد؟ از نظر فنی و تکنیکی چیزی از اونهایی که گفتید کم داره؟

با تشکر

زبونهای اصلی همون 4 تا هستند و بقیه به صورت رسمی پشتیبانی نمیشن بلکه توسط کاربران با فریم ورک سازگار شدن . حقیقتش من هم چون پایه C داشتم دنبال بقیه نرفتم !

من هم باشما درباره php موافقم. (البته اگر به همراه php جاوا اسکریپت هم بهتره یاد بگیرن خیلی بهتره)
ولی یه سوالی که برام پیش اومده اینه که پس چرا تو ایران (بر عکس خیلی از کشور های دیگر) اینقدر شرکت هایی که نرم افزار های مدیریت وب سایت می فروشن رو asp.net تمرکز کردن و طوری هم روش تبلیغ میکنن که انگار! بهتره. خوب چرا اونها از php استفاده نمیکنن؟

با تشکر

برای اینکه اوالا توی ایران خیلی ها روی ویندوز برنامه مینویسن حالا جای اینکه با vb 6 بنویسن برنامه های جدیدشون رو میارن رو دات نت ! وقتی هم که میان برنامشون رو پرزنت کنن میگن که با همه برنامه های ماکروسافت سازگاه (از جمله آفیس ! ) که همین یه مزیت بزرگ (لااقل برای فروختن نرم افزار اه ! ) بعد همونا پرتال هم دارن که با sql کار میکنه و خیلبی از اطلاعات برنامه رو تحت وب هم نشون میده !
در ضمن PHP توی ایران و دات نت توی خارج از ایران هم به وفور استفاده میشه و نمیشه خیلی اینطوری که شما فرمودید قضاوت کرد

آقا بهتر و بدتر نداره
من می خوام بدونم تو این دنیای بزرگ تا حالا کسی پیدا شده بیاد بگه من می خواستم یه کاری رو بکنم که با php نتونستم اما با دات نت تونستم و یا بلعکس ؟؟؟؟

هر دو خوبن . هر دو هم قوی هستن . هر دو هم مملو از منابع آموزشی هستن . نمونه سایت های موفق به هر 2 زبان هم تا دلت بخواد هست
تو خودت با چی حال می کنی برو سراغ همون .
اینم که یکی میگه این بهتره و اون بدتر ( با همه احترامی که برای تک تک نظرات همه دوستان گلم قائلم ) فقط تعصب هست . مطمئنا هر کدوم نسبت به دیگری مزایایی دارن . اما اینکه بگیم اون بدرد نمی خوره و بیا اینو یاد بگیر حرفی دور از فکر و منطق هست .

این یعنی حرف منطقی بدور از تعصب !

aminbrlee

Registered User
لایک‌ها
15
شما سعی کنید php رو یاد بگیرید چون برای تهیه سرور مقرون به سرفه تره و کلا نظر شخصیمم اینه که قدرت بیشتری نصبت به asp داره ولی یکم سختتره

maraym944

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم توی این سر در گمی بودم ولی مشکلم حل شد. کلاس های مختلف رفتم ولی فقط دوره آخر من رو نجات داد. واقعا فوق العاده بود. من خیلی از برنامه نویسی می ترسیدم ولی الان دارم با هاش زندگی می کنم :general206::general206::general206::general206::D:D:D

بالا