برگزیده های پرشین تولز

حركت مترو اهواز روی شهر 1700 ساله هرمز اردشیر متوقف شد

آریامرد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واكنش سریع مطبوعات نسبت به ادامه اجرای عملیات احداث مترو روی شهر1700 ساله هرمز اردشیر به توقف آن منجر شد. تا كنون به رغم مخالفت‌های بیشمار افكار عمومی و هشدارهای بسیار كارشناسان ، بخشی از تاریخ این محوطه در نتیجه احداث مترو از بین رفته است.

نمایی از شهر اهواز
اهواز_خبرگزاری میراث فرهنگی_ گروه میراث فرهنگی_ پس از توقف عملیات احداث مترو كه به تخریب بخش‌های تاریخی در مسیر شهر هرمز اردشیر منجر شد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ، استانداری خوزستان و سازمان قطار شهری اهواز وضعیت به وجود آمده رامورد بررسی قرار می‌دهند.

تخریب بخش هایی از تاریخ شهر 1700 ساله هرمز اردشیر در حالی انجام گرفت كه انجمن دوستداران میراث فرهنگی و افكار عمومی در چند ماه گذشته تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از این اتفاق به كار گرفته بود اما سازمان میراث فرهنگی بدون توجه به اعتراض‌ها مجوز حفر این محدوده را برای سازمان قطار شهری صادر كرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان بارها در گفتگو با رسانه‌ها اعلام كرد كه در مسیر انتخابی برای مترو هیچ اثر تاریخی وجود ندارد. اما پس از اصرار فراوان رسانه ها و افكار عمومی اعلام كرد كه این مسیر توسط تیمی از باستان‌شناسان مطالعه می‌شود و پس از آن مجوز برای سازمان قطار شهری صادر می‌شود.

مطالعاتی كه سازمان میراث فرهنگی وعده آنها را داد هرگز انجام نشد.

"محسن حسینی"، مسئول پژوهشی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان در گفتگو با میراث‌خبر از برگزاری جلسه‌ای با حضور وی، نماینده قطار شهری اهواز و مدیر بازرسی استانداری برای بررسی وضعیت مسیر قطار شهری و تخریب آثار تاریخی این محدوده خبر داد.

به گفته وی عملیات مترو قطار شهری از پس ازاعتراض رسانه‌های سراسری و محلی از روز 27 آذرماه متوقف شده است.

حسینی گفتگوی بیشتر درباره وضعیت پیش آمده در مسیر مترو رو به بعد از برگزاری این جلسه واگذار كرد.

همچنین "صادق محمدی"، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان به دلیل كسالت نتوانست پاسخ گوی پرسش‌های میراث‌خبر باشد.

نقشه سازمان قطار شهری نشان می‌دهد قطار شهر اهواز پس از گذر از میدان زرگان به فلكه شهید بندر(چهارشیر) می‌رسد و پس از گذشتن از میدان خلیج‌فارس، سلمان فارسی و فلكه ساعت به میدان كارگر شهید بقابی منتهی می‌شود.

حفراین مسیر در هفته‌ای كه گذشت و در عمق 10 تا 12 متری به تخریب آثار فرهنگی چون ظروف سفالی، خمره های قیراندود و اسكلت انسانی منجر شده است.

http://www.chn.ir/news/?section=2&id=44140

کمک ! کمک نیاز داریم ! آهای ملت کمک کنید !!! توی وبلاگهاتون این رو بنویسید ، لینک بدید ! این توقف برای همیشه نیست، همین فردا پس فردا کار رو دوباره از سرمی گیرند ! به دوستانتون هم بگید که هر جا تنوستند لینک بدهند.

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
واكنش سریع مطبوعات نسبت به ادامه اجرای عملیات احداث مترو روی شهر1700 ساله هرمز اردشیر به توقف آن منجر شد. تا كنون به رغم مخالفت‌های بیشمار افكار عمومی و هشدارهای بسیار كارشناسان ، بخشی از تاریخ این محوطه در نتیجه احداث مترو از بین رفته است.

نمایی از شهر اهواز
اهواز_خبرگزاری میراث فرهنگی_ گروه میراث فرهنگی_ پس از توقف عملیات احداث مترو كه به تخریب بخش‌های تاریخی در مسیر شهر هرمز اردشیر منجر شد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ، استانداری خوزستان و سازمان قطار شهری اهواز وضعیت به وجود آمده رامورد بررسی قرار می‌دهند.

تخریب بخش هایی از تاریخ شهر 1700 ساله هرمز اردشیر در حالی انجام گرفت كه انجمن دوستداران میراث فرهنگی و افكار عمومی در چند ماه گذشته تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از این اتفاق به كار گرفته بود اما سازمان میراث فرهنگی بدون توجه به اعتراض‌ها مجوز حفر این محدوده را برای سازمان قطار شهری صادر كرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان بارها در گفتگو با رسانه‌ها اعلام كرد كه در مسیر انتخابی برای مترو هیچ اثر تاریخی وجود ندارد. اما پس از اصرار فراوان رسانه ها و افكار عمومی اعلام كرد كه این مسیر توسط تیمی از باستان‌شناسان مطالعه می‌شود و پس از آن مجوز برای سازمان قطار شهری صادر می‌شود.

مطالعاتی كه سازمان میراث فرهنگی وعده آنها را داد هرگز انجام نشد.

"محسن حسینی"، مسئول پژوهشی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان در گفتگو با میراث‌خبر از برگزاری جلسه‌ای با حضور وی، نماینده قطار شهری اهواز و مدیر بازرسی استانداری برای بررسی وضعیت مسیر قطار شهری و تخریب آثار تاریخی این محدوده خبر داد.

به گفته وی عملیات مترو قطار شهری از پس ازاعتراض رسانه‌های سراسری و محلی از روز 27 آذرماه متوقف شده است.

حسینی گفتگوی بیشتر درباره وضعیت پیش آمده در مسیر مترو رو به بعد از برگزاری این جلسه واگذار كرد.

همچنین "صادق محمدی"، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان به دلیل كسالت نتوانست پاسخ گوی پرسش‌های میراث‌خبر باشد.

نقشه سازمان قطار شهری نشان می‌دهد قطار شهر اهواز پس از گذر از میدان زرگان به فلكه شهید بندر(چهارشیر) می‌رسد و پس از گذشتن از میدان خلیج‌فارس، سلمان فارسی و فلكه ساعت به میدان كارگر شهید بقابی منتهی می‌شود.

حفراین مسیر در هفته‌ای كه گذشت و در عمق 10 تا 12 متری به تخریب آثار فرهنگی چون ظروف سفالی، خمره های قیراندود و اسكلت انسانی منجر شده است.

http://www.chn.ir/news/?section=2&id=44140

کمک ! کمک نیاز داریم ! آهای ملت کمک کنید !!! توی وبلاگهاتون این رو بنویسید ، لینک بدید ! این توقف برای همیشه نیست، همین فردا پس فردا کار رو دوباره از سرمی گیرند ! به دوستانتون هم بگید که هر جا تنوستند لینک بدهند.
بابا تو كجايي

تو رو خدا نخندون

اينا به پاسارگاد رحم نكردنو ابگيري كردن حالا به اين هرمز اردشير مي خوان رحم كنن

من كه چشمم اب نمي خوره

و اين چيزايي كه مي بيني به سرمون مي ياد

از اين و اون نيست

از ماست كه بر ماست

كوروش بيدار شو كه همه در خوابند

بدرود

azad az zad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مترو اهمیتش بیشتره یا چهار تا آثار باستانی ؟
تخت جمشید اهمیتش بیشتره یا یک سد ؟
اینها اهمیتشون صرفا به خاطر جهانگرده! خوب مثلا همین تخت جمشد و پاسارگاد اهمیت اقتصادیش بیشتره یا سد سیوند؟
الان به خونه پدربزرگم که خیلی قدیمی هست ( در یزد ) اجازه ساخت نمیدن میگن جزو آثار باستانی هست ! نه فقط خونه پدر بزرگم کلا تو یزد به خونه های قدیمی اجازه ساخت نمیدن
آخر سر این گذشته لعنتی ایران واسه ما نون و آب نشد از گشنگی نمیریم

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
اینها اهمیتشون صرفا به خاطر جهانگرده! خوب مثلا همین تخت جمشد و پاسارگاد اهمیت اقتصادیش بیشتره یا سد سیوند؟
الان به خونه پدربزرگم که خیلی قدیمی هست ( در یزد ) اجازه ساخت نمیدن میگن جزو آثار باستانی هست ! نه فقط خونه پدر بزرگم کلا تو یزد به خونه های قدیمی اجازه ساخت نمیدن
........

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
اگه بحث نون و اب هست اين ه*س*ت*ه*اي لعنتي ما رو اسير خودش كرده ئ هر روز بدتر از ديروز مي شه

تو تبريز كه هر دقيقه قيمت ها مي ره بالا

شده بورس خارجي

حالا شما مي گي از اثار باستاني نون و اب نمي شه

تو اونقدر نمي فهمي كه اگه 100 تا هم سد بزنن 1 گرون هم به تو نمي رسه

بدرود

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
ما نیازمند سرعت بخشیدن به خصوصی سازی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستیم

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
دوستا جوابتو دادن.
من یکی یه مشت خاک پاسارگاد و تخت جمشید رو به صد تا سد ترجیح میدم.
من اون خونه هایی که میگی رو از TV دیدم.
نکنه انتظار داری اجازه بدن وسط اون خونه های قدیمی یک طبقه با اون قدمتش آپارتمان بسازی؟

ice-man

Guest
لایک‌ها
0

راستی اینم بگم.
اهمیت اقتصادی تخت جمشید می ارزه به 10 تا سد سیوند.
تو ایران هنوز جهانگردی راه نیفتاده وگرنه شما با اون خونه ای که دارید وضعتون توپ میشد!
فکر میکنید کشور مزخرفی مثل ترکیه جز جهانگردی چی داره؟

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
خاک بر سر افرادی که تعصب دارن ! و فک می کنن حرفشون 100%درسته
همین کارا کردین که الان اینجوری شده مملکت !
از این مملکت نا امید بودم نا امیدتر هم شدم ...
شماها همتون بت پرستید ! بت پرست
همچین مملکتی اصلا لیاقت صنعتی شدن را نداره
یه اظهار نظر کردیم همه جور توهین شنیدیم! شماها همونایی هستید که اگه بحث حضوری باشه کار به دعوا می کشه
این پست هم ریپورت میشه
میشه صنعتی شدن رو توضیح بدی؟
صنعتی شدن چه ربطی به خراب کردن آثار باستانی داره؟
صنعتی شدن یعنی استفاده از امکانات روز دنیا در کنار نگهداری بهتر از آثار باستانی برای جذب پول و گردشگر و حفظ تاریخ

ضمنا اگه میهن پرستی و حفظ آثار تاریخی بت پرستی هست با تمام وجود من بت پرستم.
شما هم عوض راپورت دادن به جوابهایی که دادم فکر کن.

azad az zad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یکی یه مشت خاک پاسارگاد و تخت جمشید رو به صد تا سد ترجیح میدم.
تعصب ! فقط همین
اون تخت جمشید و پاسارگاد که انقدر شما بهش مینازید قبلا اسکندر با خاک یکسان کرده الان فقط 4 تا ستون و چیزای جزییش مونده !
من اون خونه هایی که میگی رو از TV دیدم.
نکنه انتظار داری اجازه بدن وسط اون خونه های قدیمی یک طبقه با اون قدمتش آپارتمان بسازی؟
چهار دیواری اختیاری !! مال بابامه مال بابام
بعدش هم فکر نکن خبریه... خونه امثال خونه ما تو یزد زیاده ... یعنی هیچ کدوم حق ندارن بسازن ؟
میراث فرهنگی اگه راس میگه چند تا از این خونه ها بخره به عنوان اثر تاریخی به بقیش کاری نداشته باشه !!
جنوب شهر یزد ما را یاد انسان های نخستین میندازه ! شما دوس داری شهرت اینجوری باشه ؟

azad az zad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میشه صنعتی شدن رو توضیح بدی؟
صنعتی شدن چه ربطی به خراب کردن آثار باستانی داره؟
صنعتی شدن یعنی استفاده از امکانات روز دنیا در کنار نگهداری بهتر از آثار باستانی برای جذب پول و گردشگر و حفظ تاریخ

ضمنا اگه میهن پرستی و حفظ آثار تاریخی بت پرستی هست با تمام وجود من بت پرستم.
شما هم عوض راپورت دادن به جوابهایی که دادم فکر کن.
صنعتی شدن یعنی اتلاق وقت کمتر و ماشینی شدن کارها که نتیجش میشه رشد اقتصادی
من نمیگم که آثار باستانی را خراب کنیم ... میگم درست نیست هر پروژه ایی که بوجود میاد تا آثار باستانی برخورد میکنه سریع بیایم بگیم نه چون آثار باستانیه باید حفظ بشه ...
من خودم موافق آبگیری سد سیوند نیستم ( مثال زدم ) چون در شرایط فعلی که ما امکان جذب جهانگرد را نداریم سود دهی واقعی خودش را نداره ... ولی بسیاری از پروژه های دیگه هستن احداث نشدنش اصلا به اون آثار باستانی نمیرزه ..
در یک جمله حرف من اینه =====> حمایت بی چون و چرا از آثار باستانی نکنیم !! همین کاری که خود غربی ها کردن

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
تو يا درباره تخت جمشيد هيچي نمي دوني يا كه خودتو زدي به خلي

فقط كتيبه هايي كه از تخت جمشيد در اومد رو فرانسه با ز100 هزار خواهش از ايران خواست

و براي اين كتيبه ها محيط مخصوصي درست كردن كه دما و شرايطش جوري باشه كه خراب نشه

الان دارن روش بررسي مي شه

در حالي كه اگه فرانسه بخواد اونارو بزاره برا نمايش فكر كنم از كل دنيا بيان و نگاه كنن

خود امريكا در حسرت يه همچين تاريخي هست

شايد دوستان بدونن كه كشف امريكا 400 تا 500 سال هست

و قديميترين اثارش ماله 150 سال پيش هست كه يه خونه هست

در حالي كه فقط خونه شما شايد بيش از 250 سال باشه يا 200 سال

پس هميشه مطالعه كن

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
قبلا هم گفتم فرض كنيم سد 10000 برابر پاسارگاد سود داشته باشه

ولي وقتي 1 تومن به جيب تو نمي ره

چه ارزشي داره

ولي اگه پاسارگاد باشه لااقل مي ري مي بيني

بدرود

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
تعصب ! فقط همین
اون تخت جمشید و پاسارگاد که انقدر شما بهش مینازید قبلا اسکندر با خاک یکسان کرده الان فقط 4 تا ستون و چیزای جزییش مونده !
توضیحات لازم رو که رفیقمون داد. میدونی همین 4 تا ستون و کتیبه چه ارزش اقتصادی و فرهنگی داره؟ من فقط سعی دارم یه مقدار روشنت کنم( نمیخوایم بجنگیم)

چهار دیواری اختیاری !! مال بابامه مال بابام
بعدش هم فکر نکن خبریه... خونه امثال خونه ما تو یزد زیاده ... یعنی هیچ کدوم حق ندارن بسازن ؟
میراث فرهنگی اگه راس میگه چند تا از این خونه ها بخره به عنوان اثر تاریخی به بقیش کاری نداشته باشه !!
جنوب شهر یزد ما را یاد انسان های نخستین میندازه ! شما دوس داری شهرت اینجوری باشه ؟
اینجا در یه مورد میراث فرهنگی اشتباه میکنه در یه مورد هم شما.
میراث فرهنگی باید تمامی این خونه ها رو بخره. البته واسه نخریدنش دلیل میارن که میخوان این خونه ها متروکه نباشه و همچنان زنده بمونه. به نظر من بهتره بخرن و بعد به صورت نمایشی عده ای توش زندگی کنن(برای جذب گردشگر)
شما هم اشتباه میکنی که فکر میکنی باید فقط 3-4 تاش بمونه بقیه اش ساخت و ساز بشه. حتی وجود یه آپارتمان 2 طبقه کنار این ساختمونا منظرش رو خراب میکنه.
من خیلی دوست داشتم یه قسمت از شهر قدیمی بمونه. نمیدونی اگر جهانگردی ایران راه بیفته این خونه ها چه ثروت عظیمی میشن. باید بهشون افتخار کنی.

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
صنعتی شدن یعنی اتلاق وقت کمتر و ماشینی شدن کارها که نتیجش میشه رشد اقتصادی
من نمیگم که آثار باستانی را خراب کنیم ... میگم درست نیست هر پروژه ایی که بوجود میاد تا آثار باستانی برخورد میکنه سریع بیایم بگیم نه چون آثار باستانیه باید حفظ بشه ...
من خودم موافق آبگیری سد سیوند نیستم ( مثال زدم ) چون در شرایط فعلی که ما امکان جذب جهانگرد را نداریم سود دهی واقعی خودش را نداره ... ولی بسیاری از پروژه های دیگه هستن احداث نشدنش اصلا به اون آثار باستانی نمیرزه ..
در یک جمله حرف من اینه =====> حمایت بی چون و چرا از آثار باستانی نکنیم !! همین کاری که خود غربی ها کردن
ببین عزیز من، حتی یک کتیبه کوچیک که وسط بیابون پیدا شده، اگر گردشگری راه بیفته اونقدر ارزشمند میشه که تصورش رو هم نمیتونی بکنی.
در ضمن همه چیز پول نیست. یه مقدار هم باید به فکر فرهنگ و تاریخ مملکت بود تا نسلهای بعد ما رو فحش و لعنت نکنن. همینطور که ما قبلیها رو نفرین میکنیم. ارزش تمام آثار تاریخی در آینده مشخص میشه (گرچه رو خیلیهاش همین حالا هم نمیشه قیمت گذاشت)
خیلی از این آثار آنقدر ارزش داره که طرف از اروپا بیاد و بره وسط بیابونهای ایران و فقط چند عکس ازش بگیره.

azad az zad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اصلا با این اوضاع فروم و مدیریتش دیگه ارزشی برام نداره که پستها را بخونم و جواب بدم
حالا که بعد از 2 ساعت میام می بینم که ریپورتهایی که دادم فقط موجب پاک شدن پست های خاطی بود
و برخورد قاطع طبق قونین نشد دیگه لزومی به ادامه فعالیتم تو این فروم نمی بینم
چون برخورد مدیران اینجا سلیقه ایی شده نه قانونی

این همه فروم !! مگه جا قهطیه ؟

پرشین تولز good bye for all time

آریامرد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آزاد ، همان بهتر که بروی ، ماندن کاری بس اندیشمندانه است که از مردمان چون تو نمی توان انتظار داشت.

Never

Registered User
لایک‌ها
10
راستی اینم بگم.
اهمیت اقتصادی تخت جمشید می ارزه به 10 تا سد سیوند.
تو ایران هنوز جهانگردی راه نیفتاده وگرنه شما با اون خونه ای که دارید وضعتون توپ میشد!
فکر میکنید کشور مزخرفی مثل ترکیه جز جهانگردی چی داره؟

جمله اخر شدید الحن تایید میشه ، البته حالا با کلمه مزخرف یکمی مخالفم;)

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
این همه فروم !! مگه جا قهطیه ؟

پرشین تولز good bye for all time
94.gif
94.gif
94.gif

بالا