برگزیده های پرشین تولز

حق چاپ © از 2005 تا 2007 منحصر به ...!!!یعنی میشه؟

amir-haghighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نام الله::

فرض کنید که من چند تا برنامه ریز و درشت نوشتم و اونها رو به صورت آزاد برای دانلود گذاشتم ولی برای برنامه های خودم لایسنس پولی گذاشتم:d. یعنی حق استفاده از برنامه رو پولی کردم.
حالا سوال من هم اینه که اگه اونها (افرادی که برنامه رو دانلود میکنن)بدون هماهنگی با من از برنامه های من استفاده بکنن من چطور میتونم حق خودم رو بگیرم و در واقع ثابت کنم که این برنامه مال من هست و کسی بدون اجازه من حق استفاده از اون رو نداره ؟

اصلا ما که تو ایران زندگی میکنیم و ماشاالله هزار ماشاالله قانون کپی رایت هم در اینجا اجرا نمیشه برای اثبات اینکه برنامه ما مورد سو استفاده قرار گرفته و برای اینکه حق خودمون رو از دزد ستمگر!! بگیریم باید به کدوم نهاد و ارگان مراجعه کنیم و عریضه بنویسیم؟

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
توی ایران بهتره اسکریپتتان را از دست ندید !! اگر از دست دادید می توانید به قسمت جرایم کامپیوتری تشریف ببرید و شکایت کنید البته اگر اسکریپت را ثبت کرده باشید به سرعت به نتیجه میرسید (اگر شخص دزد دردسترس باشد) اگر هم نرم افزار را ثبت نکرده اید بازهم (می توانید) به نتیجه برسید ولی باصرف وقت و انرژی بیشتر ...

ocarina4

Registered User
لایک‌ها
25
تو ایران و این کارا؟!

این کارا کلاً احتمال به نتیجه رسیدنش زیر 10 درصد است
و البته چون شخص حقیقی هستین نه حقوقی ، عملاً کاری نمیتونین انجام بدین...

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
شما تا می تونید پای مرغتون را سفت ببندید !! :D
چون زحمتی که باید بکشید تا شاید حقتون را بگیرید خیلی بیشتر از اون چیزی هست که از دست دادید و عملا اصلا ارزش نداره دنبالش برید

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
درسته که قانون کپی رایت نیست ولی به این معنا نیست که نتونید کاری بکنید. شما میتونید به صورت خصوصی از طرف شکایت شکایت کنید.
باید خودتون ببینید ارزشش رو داره که وقت و انرژی صرف کنید یا نه. ولی اگر پیگیری کنید و دنبالش رو بگیرید به احتمال زیاد به نتیجه میرسید.

فرض کنید که من چند تا برنامه ریز و درشت نوشتم و اونها رو به صورت آزاد برای دانلود گذاشتم ولی برای برنامه های خودم لایسنس پولی گذاشتم:d. یعنی حق استفاده از برنامه رو پولی کردم.
حالا سوال من هم اینه که اگه اونها (افرادی که برنامه رو دانلود میکنن)بدون هماهنگی با من از برنامه های من استفاده بکنن من چطور میتونم حق خودم رو بگیرم و در واقع ثابت کنم که این برنامه مال من هست و کسی بدون اجازه من حق استفاده از اون رو نداره ؟

اصلا ما که تو ایران زندگی میکنیم و ماشاالله هزار ماشاالله قانون کپی رایت هم در اینجا اجرا نمیشه برای اثبات اینکه برنامه ما مورد سو استفاده قرار گرفته و برای اینکه حق خودمون رو از دزد ستمگر!! بگیریم باید به کدوم نهاد و ارگان مراجعه کنیم و عریضه بنویسیم؟

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
تو ایران و این کارا؟!

این کارا کلاً احتمال به نتیجه رسیدنش زیر 10 درصد است
و البته چون شخص حقیقی هستین نه حقوقی ، عملاً کاری نمیتونین انجام بدین...
اگر نرم افزار را ثبت کرده باشید و شخص سارق در دسترس و قابل پیگیری باشد حتما به نتیجه می رسید :)
فقط موضوع وقت و انرژی هست و آیا ارزش دارد یا نه :) درضمن خسارت هم میتوانید بگیرید ...

بنظر من این ملت دزد و کلاهبردار به همین ناامیدی ملت کاملا اکتفا می کنن و خیالشون راحته کسی نمیره شکایت کنه ...

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
کجا میشه اسکریپت رو ثبت کرد؟؟ مراحلش چجوریه؟

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1

اگر منظورت GNU هست و ميخواي حقتم بگيري آدرستو بده تا بيام حقتو بذارم كف دستت.
ولي اگر از لايسنس غير كد باز استفاده ميكنيد ميتونيد سريعا به abuse ه سرور شخص سارق شكايت كنيد و اطلاعات مربوط به اسكريپت رو بديد. سريعا سرويس هاي جناب دزد suspend خواهد شد.

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من مدتیه یه اسکریپت رای دهی ستاره ای آژاکس نوشتم(2 ماهه) اما هر چی میام خودمو راضی کنم برا دانلود بزارمش به دلیل کپی رایت پشیمون میشم.کسی یه جایی درست درمون میشناسه ثبتش کنم؟

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
من مدتیه یه اسکریپت رای دهی ستاره ای آژاکس نوشتم(2 ماهه) اما هر چی میام خودمو راضی کنم برا دانلود بزارمش به دلیل کپی رایت پشیمون میشم.کسی یه جایی درست درمون میشناسه ثبتش کنم؟
تنها راهش اينه كه توي سايت هاي منبع اسكريپت مثل hotscripts ثبتش كني به اسم خودت. بيشتر از 5-6 جا كه ثبت شه همه ميدونن مال توئه.
در ضمن، بيخيال !‌ زياد سخت نگير. نوشتي دستت درد نكنه . بده بقيه ازش فيض ببرن.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
اگر نرم افزار را ثبت کرده باشید و شخص سارق در دسترس و قابل پیگیری باشد حتما به نتیجه می رسید :)
فقط موضوع وقت و انرژی هست و آیا ارزش دارد یا نه :) درضمن خسارت هم میتوانید بگیرید ...

بنظر من این ملت دزد و کلاهبردار به همین ناامیدی ملت کاملا اکتفا می کنن و خیالشون راحته کسی نمیره شکایت کنه ...
تاحالا شکایت نکردی نمیدونی , یک بدبختی داره که تا به یه جایی برسه خودت بیخیال شکایت میشی :D

بالا