برگزیده های پرشین تولز

استفاده از کد های اچ تی ام ال ، درون پی اچ پی

bikhab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه .
من برنامه نویس زیاد حرفه ای نیستم ، بیشتر پروژه دانشگاهی انجام میدم .
تازهگی ها تصمیم گرفتم پی اچ پی بخونم . خب چون زمینه برنامه نویسی رو نسبتا اصولی بلد بودم ( java - c - vb )
پی اچ پی واسم زیاد سخت نیست . الان با بیشتر دستوراتش آشنام ، با sql راحت کار می کنم ، انواع روش های مرتب سازی رو می تونم روش پیاده کنم و ...
اما
مشکلی که دارم اینه که زیاد از html سر در نمیارم
مثلا من می خوام یه تیبل از دیتابیس رو که توش 200 تا رکورد داره ، بخونم ، و با php داخل کادر ( 200 تا تیبل ) نمایش بدم ، و مثلا بتونم رنگ بوردر این تیبل رو عوض کنم و ...
با html هم می تونم یک تیبل بسازم با مشخصات دلخواهم ، اما داخل php نمی تونم این کار رو انجام بدم و داخل حلقه ها بندازمش تا به میزان مورد نیاز دیتابیس تیبل(منظور تیبل قابل نمایشه ، نه جداول بانک اطلاعاتی ) ساخته بشه . و اصلا تسلطی روی ظاهر خروجی کد های php ندارم .
می شه یکی واسم یه توضیحی بده که چجوری می تونم داخل خود کد های php ، فونت ، سایز فونت ، رنگ فونت ، بورد ها ، تیبل ها ، اینلاین ها و بیشتر کد های html ای که استفاده می کنیم رو قرار بدم ؟
ممنون می شم

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه .
من برنامه نویس زیاد حرفه ای نیستم ، بیشتر پروژه دانشگاهی انجام میدم .
تازهگی ها تصمیم گرفتم پی اچ پی بخونم . خب چون زمینه برنامه نویسی رو نسبتا اصولی بلد بودم ( java - c - vb )
پی اچ پی واسم زیاد سخت نیست . الان با بیشتر دستوراتش آشنام ، با sql راحت کار می کنم ، انواع روش های مرتب سازی رو می تونم روش پیاده کنم و ...
اما
مشکلی که دارم اینه که زیاد از html سر در نمیارم
مثلا من می خوام یه تیبل از دیتابیس رو که توش 200 تا رکورد داره ، بخونم ، و با php داخل کادر ( 200 تا تیبل ) نمایش بدم ، و مثلا بتونم رنگ بوردر این تیبل رو عوض کنم و ...
با html هم می تونم یک تیبل بسازم با مشخصات دلخواهم ، اما داخل php نمی تونم این کار رو انجام بدم و داخل حلقه ها بندازمش تا به میزان مورد نیاز دیتابیس تیبل(منظور تیبل قابل نمایشه ، نه جداول بانک اطلاعاتی ) ساخته بشه . و اصلا تسلطی روی ظاهر خروجی کد های php ندارم .
می شه یکی واسم یه توضیحی بده که چجوری می تونم داخل خود کد های php ، فونت ، سایز فونت ، رنگ فونت ، بورد ها ، تیبل ها ، اینلاین ها و بیشتر کد های html ای که استفاده می کنیم رو قرار بدم ؟
ممنون می شم

کاری نداره فقط باید کد html رو پرینت بگیری تو صفحه.

PHP:
<?php
 echo '<table width="200" border="1">
  <tr>
    <td>&nbsp;</td>
    <td>&nbsp;</td>
  </tr>
  <tr>
    <td>&nbsp;</td>
    <td>&nbsp;</td>
  </tr>
</table>' ?>

میتونی برا شکل دهی به جدولت از css استفاده کنی و بهش استایل بدی.

bikhab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اصلا اسم css رو نیار که ناراحت می شم .
خوب کار می کنه ها ، اما امان از روزی که لود نشه .
اون وقت یه صفحه داری که فقط توش متنه و همه چیز قاطی پاطی می شه ، اونم با وضع سرور های محترم که لودشون وحشتناک بالاست.
با این td ها کار کرده بودم ، اما اصلا نمی شه تسلط روی خروجیشون داشت

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
اون وقت یه صفحه داری که فقط توش متنه و همه چیز قاطی پاطی می شه ، اونم با وضع سرور های محترم که لودشون وحشتناک بالاست.
چرا لود نشه؟!
شما تا حالا ندیدی HTML یه صفحه لود نشه!!
کنترل خطا خوبه اما نه دیگه تا این حد!!

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

این چه حرفیه میزنی برادر من.

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
وا!!!‌
اين ديگه چجورشه؟
مگه بدون CSS هم ميشه كاري كرد؟
اگه درست آدرس دهي كني 99.99% لود ميشه. مگه اينكه براوزرت حالش خوب نباشه!

bikhab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من گفتم php حالیم نیست ، نگفتم که از سیستم سرورها سر در نمیارم .
دوستان عزیزم ، الان خیلی ساله که کار می کنیم با بچه های شرکت ؛ بعد از کلی بد بختی ، دو تا نتیجه گرفتیم ؛ اول این که عمران با دیتا بیس های هاستینگ های ایرانی نمیشه اعتماد کرد ( خودم اکانت ریسلر از persianservices دارم ) . یکی دیگش هم اینه که تا اونجایی که میشه استایل ها رو بریزیم رو خود html .
حالا اینا رو ول کنید ، این نظر شخصیمه ، شایدم وسواس بیخود دارم و شما راست می گید .
من 100% با کاریی css موافقم و عملا بدون اون نمیشه کاری کرد ، اما تا اونجایی که بتونم استیل های کمتری رو بهش لینک میدم. دیوووونه ام نه ؟
اما این php چه چیز باحالیه .
از کجا می تونم یک سری اطلاعات در مورد :
1- توابع تاریخ
2-تاریخ شمسی
3-تولید اعداد رندوم
4-استفاده از تایید عضویت توسط ارسال لینک فعالسازی به ایمیل
5-ارسال ایمیل از طریق php
پیدا کنم ؟

bikhab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
رندومشو خودم پیدا کردم
جالبه ،
ramd(min,max) a
مثل همون رندومه جاوا
اگه اشتباه نکنم ، میتونه بین فیلد خاصی از تیبل های اس کیو ال هم یکی رو رندوم انتخاب کنه

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
سوال هايي كه كردي همش تو اين فروم (!)‌ و همچنين راهنماي اصلي PHP موجود هست. سرچ كن اگر نتيجه نگرفتي بگو تا تك تكشو برات توضيح بدم

بالا