برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی فوری برای خرید (microSDHC 4,8 GB)

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
سلام دوستان
من یه تایتن 2 دارم و میخوام براش یه مموری microSDHC
4 یا 8 گیگابایتی بخرم
من که اصلا گیر نیوردم تو ایران !!!
کسی اگر جایی دیده یا میتونه بیاره حتما اطلاع بده چون خیلی نیاز دارم

در ضمن یه سری اطلاعات کلی میخوام در مورد انواع microSDHC
تا جایی که شنیدم بر حسب سرعت قیمت هاش فرق داره و نمیدونم چه مدل هایی داره
اگر کسی وقتشو داشت منو راهنمایی کنه

b156339.jpg

خیلی ممنون :blush:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
بالام جان همه دنیا دارن دست و پا میزنن که سرعت دیوایسشون رو با کند کردن مموری پایین نیارن شماد میخوای کندترین استاندارد رو بخری؟

جاش 2 تا 2 گیگ با سرعت معقول بخر بی خیال 4 گیگ HCSD شو..

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
بالام جان همه دنیا دارن دست و پا میزنن که سرعت دیوایسشون رو با کند کردن مموری پایین نیارن شماد میخوای کندترین استاندارد رو بخری؟

مگه sdhc ها سرعتشون بیشتر نیست؟
من اطلاعات چندانی ندارم شما بگو چه فرقی دارن

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
مگه sdhc ها سرعتشون بیشتر نیست؟
من اطلاعات چندانی ندارم شما بگو چه فرقی دارن

نه با اون ترتیب که شما تصور میکنی.. اصلا تو اسمش فاکتور تعیین کننده امده.. SDHC طبعا تاکید کرده رو حجم بالا )( نوع ادرس دهی قدیمی تو SD معمولی حجمش رو محدود میکرد به 4 گیگ).. حرفی از سرعت بالاتر زده شده؟

معمولا تو شرایط فعلی بین مدلهای معمولی و HC همواره مدلهای معمولی بشدت سریعترن.. چون مدلهای HC از یه استاندارد غیر معمول تبعیت میکنند تیراژشون پایینه و قیمتشون بالاست.. برای جبران این وضع در صورت قیمت مساوی معمولا سرعتشون کمتره.. الان من یه تستی بین SD 4G 150X و SDHC Class6 به یاد دارم که فرقشون در حدود 2 برابر بود.. یکی 20 مگ رید یکی 10 مگ.. قیمتشون هم اینجا برابر بود..

ولی شما البته یکم وضعت فرقداره MicroSDHC میخوای که کلا میکرو هنوز سرعت دیفالتشم خیلی بالا نرفته.. از همه مهمتر اینکه 6 ماه تولید تجاری میشه مدلهای 4 و 8 گیگش.. پس انتظار قیمت معقول ازش نداشته باش..

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6

شما همچين حرف از سرعت بالا ميزنيد كسي ندونه فكر ميكنه ميخوايد 2تا مموري رو يا هم Raid كنيد و روزي حداقل 20گيگ انتقال اطلاعات روي مموري داري.

بالام جان، شما مگه ميخوايد چيكار كنيد؟ بيشترين حجم انتقال ديتا در برنامه رو فيلم ديدم داره. اونم بدون كانورت يعني DivX معمولي كامپيوتر رو بخواي روي PPC ببيني كه اونم با سرعت حدودا 3.5MB بر ثانيه خواندن اطلاعات (مموري من با اين سرعت ميخونه) شك نكن كه به مشكلي بر نخواهي خورد. لابد فكر ميكنيد در انتقال ديتا ها زمان ميبره، مگه ما چند بار ديتاهاي حجيم ميريزيم روي گوشيمون؟ حالا بجاي اينكه 10دقيقه طول بكشه مثلا 15دقيقه طول ميكشه، 5دقيقه بجايي بر ميخوره؟ در عوضش بيش از 4GB فضا داري و...

حالا خودتون قضاوت كنيد... :blush:

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
شما همچين حرف از سرعت بالا ميزنيد كسي ندونه فكر ميكنه ميخوايد 2تا مموري رو يا هم Raid كنيد و روزي حداقل 20گيگ انتقال اطلاعات روي مموري داري.

بالام جان، شما مگه ميخوايد چيكار كنيد؟ بيشترين حجم انتقال ديتا در برنامه رو فيلم ديدم داره. اونم بدون كانورت يعني DivX معمولي كامپيوتر رو بخواي روي PPC ببيني كه اونم با سرعت حدودا 3.5MB بر ثانيه خواندن اطلاعات (مموري من با اين سرعت ميخونه) شك نكن كه به مشكلي بر نخواهي خورد. لابد فكر ميكنيد در انتقال ديتا ها زمان ميبره، مگه ما چند بار ديتاهاي حجيم ميريزيم روي گوشيمون؟ حالا بجاي اينكه 10دقيقه طول بكشه مثلا 15دقيقه طول ميكشه، 5دقيقه بجايي بر ميخوره؟ در عوضش بيش از 4GB فضا داري و...

شما مثل اینکه با همه حالت تهاجمی صحبت میکنی ... ؟؟؟؟

هر کسی نظرش رو میگه دیگه ...

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
شما مثل اینکه با همه حالت تهاجمی صحبت میکنی ... ؟؟؟؟

هر کسی نظرش رو میگه دیگه ...
از اون بالام جان اولي كه گفت اصلا خوشم نيومد. ايشون حسين رو بد خطاب كرد (كمي مسخره) منم تند حرف زدم... :f34r:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349

:lol: بالام جان شما اکسس تایم و ایندکس تایم و فایل فرمت رو هم پشم میدونی پس؟
در ضمن SDHC استفاده عمدش بخاطر نوع ذخیره کردن فایل تو دوربین های SLR و حالت سوپر کانتینیوس هستش ... اونجا اصلا اکسس تایم نقش عمده نداره..
حتی اونجا هم شما تعبیر میکنی حداکثر یوزیج از مموری 3.5 مگ هستش پس چرا حرفه ای ها برای مموری های 266X سرو دست میشکنند؟ در حالیکه عملا تو دوربین هم حتی بیشتر از 7 مگ در ثانیه سرعت نداریم تو تک شات و تو حالت RAW کانتینیوس هم سرعت به 10 میرسه..

ولی شما 1 پوشه درست میکنی داخلش 100 تا فایل میریزی انتظار داری با اکسس 3 میلی سکند چه وضعی داشته باشه گوشی؟

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
نه استاد مشگل جای دیگست.. ایشون چون خودشون میخواستن 1 عدد SDHC بفروشن حساس شدن روش:happy:

این 1 مقایسه ساده البته مبتنی بر دوربین :
http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2094711,00.asp

بالاخره مدرک مدرکه ... در موارد کلی نمیشه حکمی رو صادر کرد وحید جان ؟!

از اون بالام جان اولي كه گفت اصلا خوشم نيومد. ايشون حسين رو بد خطاب كرد (كمي مسخره) منم تند حرف زدم... :f34r:

حسین خودش زبون داره ... نباید از کوره در بری که !!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
بالاخره مدرک مدرکه ... در موارد کلی نمیشه حکمی رو صادر کرد وحید جان ؟!

حسین خودش زبون داره ... نباید از کوره در بری که !!

بالام جان( شما هم ناراحت میشی نگم:D) من تو این 3-4 سال اخیر تا بحال حرفی نزدم که منفعت خودم توش باشه..

شما میری بدون توجه برند 1 کارت میخری نرمال اسپید( که تو کارت های MicroSD معمولا 45 الی 60 هستش تو اشغالترین مدلها..) و البته معمولی نه SDHC و سرعتشم حدود 6الی 9 مگ در ثانیه هستش..
همونجا میبینی که SDHC گذاشتن Class4 که حداقل سرعتش 4 مگه و متوسط 6-8 مگ...
و تو همون مغازه هم میبینی که مدلهای معمولی سرعت بالا یعنی 80 و 133 هم موجوده..

دوستامون میگند که اینا فقط 1 فاکتور مهم دارند اونم سرعته باید بالای 3.5 مگ باشه بقول ایشون و اصلا من کاری به انتقال فایل هم ندارم.. همین کاربری عادی رو میگم.. پس این فاکتور اکسس تایم لامصف چیکارست؟

چرا تو صنعت کامپیوتر دارن هارد های معمولی 70-80 مگ در ثانیه رو که 500 گیگشون 100 دلار قیمت دارند تعویض میکنند با فلش دیسک های 32-128 گیگی که 32 گیگش 300 دلار قیمتشه و سرعتش حدود 25الی 40 مگ در ثانیه؟

فقط و فقط مسئله اکسس تایم هستش برای دسترسی به فایلها.. وقتی هارد شما اکسس تایمش 12 هستش و فلش زیر 1 طبعا سرعت لود برای فایلهای کوچیک و نویگیت 10 برابر میشه..

تو PPC هم در مورد تکنولوژی NandFlash ترکیبی داخل Asus 535 یه بحثی قدیم با دکتر داشتیم.. ( رول بک شد و البته پاک شد) چرا بعد از مدتها هنوز ROM های PPC رو فلش درایو انتخاب نمیکنند؟ جوابشو بگردید پیدا کنید تا به اهمیت فاکتور جانبی پی ببرید.. همینطور بحث مربوط به Asus535 و ابتکار سامسونگ...

در اخر برای نمونه 1 تست از همین فلش های 6 مگ در ثانیه و 12 مگ در ثانیه بزارم که یهو فکر نکنید فلش با اکسس تایم بالا نداریم..بقول معروف هر خلقتی حکمتی داره:
graphMBs.gif

graphMs.gif

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
بالام جان( شما هم ناراحت میشی نگم:D) من تو این 3-4 سال اخیر تا بحال حرفی نزدم که منفعت خودم توش باشه..

شما میری بدون توجه برند 1 کارت میخری نرمال اسپید( که تو کارت های MicroSD معمولا 45 الی 60 هستش تو اشغالترین مدلها..) و البته معمولی نه SDHC و سرعتشم حدود 6الی 9 مگ در ثانیه هستش..

دوستامون میگند که اینا فقط 1 فاکتور مهم دارند اونم سرعته باید بالای 3.5 مگ باشه بقول ایشون و اصلا من کاری به انتقال فایل هم ندارم.. همین کاربری عادی رو میگم.. پس این فاکتور اکسس تایم لامصف چیکارست؟

چرا تو صنعت کامپیوتر دارن هارد های معمولی 70-80 مگ در ثانیه رو که 500 گیگشون 100 دلار قیمت دارند تعویض میکنند با فلش دیسک های 32-128 گیگی که 32 گیگش 300 دلار قیمتشه و سرعتش حدود 25الی 40 مگ در ثانیه؟

فقط و فقط مسئله اکسس تایم هستش برای دسترسی به فایلها.. وقتی هارد شما اکسس تایمش 12 هستش و فلش زیر 1 طبعا سرعت لود برای فایلهای کوچیک و نویگیت 10 برابر میشه..

تو PPC هم در مورد تکنولوژی NandFlash ترکیبی داخل Asus 535 یه بحثی قدیم با دکتر داشتیم.. ( رول بک شد و البته پاک شد) چرا بعد از مدتها هنوز ROM های PPC رو فلش درایو انتخاب نمیکنند؟ جوابشو بگردید پیدا کنید تا به اهمیت فاکتور جانبی پی ببرید.. همینطور بحث مربوط به Asus535 و ابتکار سامسونگ...

در اخر برای نمونه 1 تست از همین فلش های 6 مگ در ثانیه و 12 مگ در ثانیه بزارم که یهو فکر نکنید فلش با اکسس تایم بالا نداریم..بقول معروف هر خلقتی حکمتی داره:
graphMBs.gif

graphMs.gif
شدیدا" لطف کردی عزیز ...

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
حامد عزیز وحید از قدیمیهای اینجا هست به قول معروف حق پدربزرگی داره تو این جمع:)

نوع صحبت کردنش و پست دادنش اینجوری هست واصلا قصد توهین نداره

من کو چیک جفتتونم ،از شما و وحید خواهش میکنم که هوای همدیگر رو داشته باشید:)

در نهایت هم اگر مشگلی پیش آمد (که هیچ وقت پیش نمیاد)دکمه بد ریپرت هست:)

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
من داشتم مینوشتم که برق کلا رفت حدود 1 ساعت

این 1 ساعت چه خبر ایی شد :blink:

اولا من خودم داشتم جواب میدادم که این جوری شد( الان بی خیال اون حرفام شدم)

دوما اگر توجه کرده باشی من گفتم که اطلاعات زیادی در این مورد ندارم که شما این جوری با من صحبت کردی
ولی بازم ممونم که نظرت رو بیان کردی
از حامد جان هم ممونم که طرفداری من رو کردن ولی جواب نمیدادن بهتر بود

سوما من هنوز هم به نتیجه نرسیدم که چیکار کنم
در ضمن گیر میاد تو ایران یا نه؟
به چه قیمتی اگر میگید 2gb بگیرم چند ؟(من کمتر از 19 گیر نیوردم)
اگر میگید 4 یا 8 چند؟

از اطلاعاتی هم که گذاشتید ممونم وحید جان

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
حامد عزیز وحید از قدیمیهای اینجا هست به قول معروف حق پدربزرگی داره تو این جمع:)

نوع صحبت کردنش و پست دادنش اینجوری هست واصلا قصد توهین نداره

من کو چیک جفتتونم ،از شما و وحید خواهش میکنم که هوای همدیگر رو داشته باشید:)

در نهایت هم اگر مشگلی پیش آمد (که هیچ وقت پیش نمیاد)دکمه بد ریپرت هست:)

عادت میکنند عموحسین..
f_crazyminifrm_0d668cf.gif

البته از حق نگذریم من جاهای دیگه فروم هم از قصد کل کل میکنم که دوستان برن دنبال محتوا و گشتن و پیدا کردن اطلاعات صحیح.. بقول معروف 1 دستی هم زیاد زدیم..
crazy.gif

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
من داشتم مینوشتم که برق کلا رفت حدود 1 ساعت

این 1 ساعت چه خبر ایی شد :blink:

اولا من خودم داشتم جواب میدادم که این جوری شد( الان بی خیال اون حرفام شدم)

دوما اگر توجه کرده باشی من گفتم که اطلاعات زیادی در این مورد ندارم که شما این جوری با من صحبت کردی
ولی بازم ممونم که نظرت رو بیان کردی
از حامد جان هم ممونم که طرفداری من رو کردن ولی جواب نمیدادن بهتر بود

سوما من هنوز هم به نتیجه نرسیدم که چیکار کنم
در ضمن گیر میاد یانه تو ایران؟
به چه قیمتی اگر میگید 2gb بگیرم چند ؟(من کمتر از 19 گیر نیوردم)
اگر میگید 4 یا 8 چند؟

MicroSDHC من تا بحال ندیدم.. ولی اگر هم باشه 4 گیگ رو حدود 100 تومن حداقل حساب کن اونم معمولیترین مدلهاش معمولا کلس4..

تو برندهای سازنده Micro معمولی هم SiliconPower برند خوش قیمتیه..

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
نه استاد مشگل جای دیگست.. ایشون چون خودشون میخواستن 1 عدد SDHC بفروشن حساس شدن روش:happy:

این 1 مقایسه ساده البته مبتنی بر دوربین :
http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2094711,00.asp
عزيز دل، مشكل گوشي من يا SDHC حل شد. و او نو براي خودم نگه داشتم. يه نگاه به امضام كن... :blush:
:lol: بالام جان شما اکسس تایم و ایندکس تایم و فایل فرمت رو هم پشم میدونی پس؟
در ضمن SDHC استفاده عمدش بخاطر نوع ذخیره کردن فایل تو دوربین های SLR و حالت سوپر کانتینیوس هستش ... اونجا اصلا اکسس تایم نقش عمده نداره..
حتی اونجا هم شما تعبیر میکنی حداکثر یوزیج از مموری 3.5 مگ هستش پس چرا حرفه ای ها برای مموری های 266X سرو دست میشکنند؟ در حالیکه عملا تو دوربین هم حتی بیشتر از 7 مگ در ثانیه سرعت نداریم تو تک شات و تو حالت RAW کانتینیوس هم سرعت به 10 میرسه..

ولی شما 1 پوشه درست میکنی داخلش 100 تا فایل میریزی انتظار داری با اکسس 3 میلی سکند چه وضعی داشته باشه گوشی؟
انجمنو اشتياه اومدي. انجمن دوربين ديجيتال كمي يالاتره. ما داريم روي PPC حرف ميزنيم نه دوربين.
اونا رو هم به قول شما پشم نميدونم. برات بنچمارك از مموريم بزارم راضي ميشي پرفورمنسي كه الان SDHC داره براي يه مموري PPC كافيه؟
(يازم باداوري ميكنم انجمنو اشتباهي نگيريد اينجا بخش PPC است!)

graphMBs.gif

graphMs.gif
من منكر حرف شما نيستم. نياز به دليل هم ندارم خودم دروس ذخيره و بازيابي اطلاعات در مهندسي نرم افزار تدريس كردم و ميكنم و اينارو خيلي خوب ميدونم و اطلاع دارم.

حالا خودت بگو، بالاي 4 گيگ بهتره يا اين چند ثانيه؟
شما گفتي 2تا 2گيگ بخره، خودت بودي راضي ميشدي همش مموري عوض بكني؟
بايد ديد چي بدست مياري چي ميدي...

با حترام

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
فقط یه سوال برا من پیش آمد اینو اساتید جواب بدن:)

من یادم تو wm5 مدیریت حافظه بیشتر از 66 x رو نمیتونست رید و رایت کنه (اگر درست یادم باشه)

حالا اگر مثلا من یه مموری داشته باشم با 150x اینجا چجوری میشه؟؟؟؟

یعنی فرقی برای پاکت پسی میکنه که 80x باشه یا 150 x و....

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
MicroSDHC من تا بحال ندیدم.. ولی اگر هم باشه 4 گیگ رو حدود 100 تومن حداقل حساب کن اونم معمولیترین مدلهاش معمولا کلس4..

تو برندهای سازنده Micro معمولی هم SiliconPower برند خوش قیمتیه..
6GB MicroSDHC : 66$
8GB MicroSDHC : 71$

دانيال 6'گيگ داره. ميتوني از اونم اطلاعات بگيري...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
عزيز دل، مشكل گوشي من يا SDHC حل شد. و او نو براي خودم نگه داشتم. يه نگاه به امضام كن... :blush:

انجمنو اشتياه اومدي. انجمن دوربين ديجيتال كمي يالاتره. ما داريم روي PPC حرف ميزنيم نه دوربين.
اونا رو هم به قول شما پشم نميدونم. برات بنچمارك از مموريم بزارم راضي ميشي پرفورمنسي كه الان SDHC داره براي يه مموري PPC كافيه؟
(يازم باداوري ميكنم انجمنو اشتباهي نگيريد اينجا بخش PPC است!)

من منكر حرف شما نيستم. نياز به دليل هم ندارم خودم دروس ذخيره و بازيابي اطلاعات در مهندسي نرم افزار تدريس كردم و ميكنم و اينارو خيلي خوب ميدونم و اطلاع دارم.

حالا خودت بگو، بالاي 4 گيگ بهتره يا اين چند ثانيه؟
شما گفتي 2تا 2گيگ بخره، خودت بودي راضي ميشدي همش مموري عوض بكني؟
بايد ديد چي بدست مياري چي ميدي...

با حترام

فقط یه سوال برا من پیش آمد اینو اساتید جواب بدن:)

من یادم تو wm5 مدیریت حافظه بیشتر از 66 x رو نمیتونست رید و رایت کنه (اگر درست یادم باشه)

حالا اگر مثلا من یه مموری داشته باشم با 150x اینجا چجوری میشه؟؟؟؟

یعنی فرقی برای پاکت پسی میکنه که 80x باشه یا 150 x و....

بنده بنکل تسلیمم.. اقای حامد خان استاد فن توضیح بس مســـــبوط ارائه کردند که مدرکشون و تدریسشون رو به رخ ما بکشند و بنده غلط میکنم اصلا اظهار نظر کنم..:D

حیف 1 ساعت روضه راجه به ناند فلش
crazy.gif

حسین جان منبع صحبتات رو هم ذکر میکنی..؟

بالا