برگزیده های پرشین تولز

تجارت آنلاین

vela

Registered User
لایک‌ها
4
سلام

قبل از هر چیزی باید بگم که راهی که من میخوام توضیح بدم راه داحت و ساده ای نیست و برای یه شبه پولدار شدن نیست!

هر چیزی ارزش وبهایی داره و باید برای دست یابی بهش تلاش کرد.

از انواع تجارت های اینترنتی , تجارت (B2B (business to business یا E-biz نوع مرسومی در سال های اخیر بوده و در اکثر کشور ها به یکی از تجارت های محبوب اینترنتی تبدیل شده.
این نوع تحارت به این صورت هست که شما از سایت های عمده فروش (که عموما آسیایی و بویژه چینی هستند) , اجناس رو با قیمت تجاری خریده و در سایت خودتون یا در سایت هایی مثل E-bay به قیمت بالاتری میفروشید.
در این بین سایت های بوجود آمده اند که به اصطلاح سایت های لیستینگ هستند و فروشندگان رو معرفی می کنند و در کنار لیستینگ سایت های جدید رو تست می کنند که فروشنده کلاه بردار نباشه , تولیدی ها رو معرفی میکنند , قوانین کشور های مختلف رو قرار میدند و .... که البته عضویتشون پولیه!

من بدلیل عضویت در چندین سایت مختلف و تجربه در این زمینه حاضرم تجربه ام رو در اختیار دوستان قرار بدم.

همچنین بدلیل اینکه دانشجو هستم و قواننین گمرکی کشوری که توش هستم خیلی تخیلی دست خودم زیاد تو زمینه تجارت زیاد سود نداشتم ولی حاضر به شراکت هم هستم.

طبق تجربیاتم اگر در استرلیا,انگلستان و آمریکا و کشورهای آفریقایی فرد مطمئنی باشد میشه تجارت خوبی داشت.

برای شروع هم یه سایت خوب معرفی می کنم بازم اگه سوالی بود در خدمتم:

http://www.megagoods.com

farbod_123

Registered User
لایک‌ها
0
خوب من 2 تا سوال دارم

سوال اول اینکه شما قصد خرید عمده از علی بابا رو از چین دارید و قصد فروش خرده به آمریکا !
خودتون توی ایران زندگی میکنید !
چاره چیه ؟ خدماتی هست که به شما یه انبار تو آمریکا اجاره بده و مرسوله یه راست بره اونجا . بعد از اونجا خرده بفروشید
بدون اینکه حضور فیزیکی داشته باشین اونجا ؟
اونوقت اگه چنین چیزی ممکنه تکلیف گمرک و مالیات چیه !؟

حالا اگه بخواین یه چیزی رو از علیبابا از چین بخرین ولی نخواین تا چین برین ! چشکلی میشه جنس رو به ایران آورد بدون حضور فیزیکی ؟
بعد چشکلی باید از درصد گمرکی و این مسایل از قبل خبر داشته باشیم؟

vela

Registered User
لایک‌ها
4
خوب من 2 تا سوال دارم

سوال اول اینکه شما قصد خرید عمده از علی بابا رو از چین دارید و قصد فروش خرده به آمریکا !
خودتون توی ایران زندگی میکنید !
چاره چیه ؟ خدماتی هست که به شما یه انبار تو آمریکا اجاره بده و مرسوله یه راست بره اونجا . بعد از اونجا خرده بفروشید
بدون اینکه حضور فیزیکی داشته باشین اونجا ؟
اونوقت اگه چنین چیزی ممکنه تکلیف گمرک و مالیات چیه !؟

حالا اگه بخواین یه چیزی رو از علیبابا از چین بخرین ولی نخواین تا چین برین ! چشکلی میشه جنس رو به ایران آورد بدون حضور فیزیکی ؟
بعد چشکلی باید از درصد گمرکی و این مسایل از قبل خبر داشته باشیم؟

سرویسی هست به اسم drop shipping که اکثر سایت ها مجانی میدن و بعضی ها هم پولیه ,که به این شکل هست که سایت فروشنده جنس رو مستقیم به مشتری شما ارسال می کنه ولی هیچ اطلاعاتی از خودش نمیده و همه چیز مطابق اطلاعات شما به مشتری شما ارسال میشه.

ارسال اجناس به انتخاب خریدار با DHL , Fedex,UPS,UPCS,EMS و .... هست .

در مورد گمرک هم هر کشوری تو هر جنسی نرخ خودش رو داره که DHL , Fedex وUPS خودشون هزینه گمرک رو از خریدار میگیرند و همه مراحل رو انجام میدند.
همچنین تو هر کشوری تا یه مبلغی نیاز به گمرک نیست
برای مثال وقتی شما به استرلیا جنسی میفرستی که زیر 1000 دلار در میاد خریدار نیاز به پرداخت گمرک نداره
که معمولا عمده فروش ها با شما هماهنگ هستند و قیمتی که به کمپانی حمل و نقل اعلام مکنه قیمت غیر واقعی هست! :D

بازم سوالی بود در خدمتم ;)

در مورد درصد گمرک و ... هم توی سایت DHL هر کشوری برید هست

farbod_123

Registered User
لایک‌ها
0
بنده الان مثلا" یه محصولی رو از سایت علی بابا خریداری کنم و هموطور که شما فرومدید دراپ شیپینگ کنم به ایالات متحده !
بزرگی میکنید یه لیست detail دار از کارهایی که باید انجام داده بشه رو بگید ؟
اونوقت مثلا" یه جنس نهایت 30 40 دلار میشه !
این دراپ شیپینگ چطور صرفه داره 40 50 تا سفارش طی 40 50 سفارش مختلف ارسال کنه به آمریکا
قیمتشم خیلی زیاد میشه و تازه خیلی هم گرون میشه .. نه ؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام دوست عزیز الان شما به دنبال شریک میگردین؟
یا کار آموز؟
یا فرد مطمعن در امریکا و اروپا؟
یا سرمایه؟
خیلی لطف میکنید اگه قصد راهنمایی دارین بیشتر من رو راهنمایی بفرمایید؟
مثلا کی تظمین میکنه؟
کی بیمه میکنه؟
من نوعی این وسط چی کارم؟
من سرمایه و تبلیغ فقط رو دوشمه؟ یا باید درگیر مسائل دیگه هم باشم؟
به ایران و قوانین گمرکی ایران چه ربطی داره؟
من از چین میخرم توی امریکا تحویل میدم!
فرض بگیر کار من فقط توی کشورایی با تجارت آزاد باشه!

vela

Registered User
لایک‌ها
4
راستش از نظر هزینه برای فروشنده زیاد مطمئن نیستم تو فروم هایی که عضوم میگند که فروشندگان مخصوصا چینی ها با شرکت های حمل ونقل مثلا دی اچ ال قرارداد دارند و تخفیف خوبی میگیرند که براشون میصرفه.

در مورد detail کار:
شما از سایت فروشنده جنس رو خریداری می کنید و آدرس شیپینگ رو آدرس خریدار خودتون وارد می کنید و از فروشنده درخواست دراپ شیپینگ می کنید. به همین راحتی ولی اصل کار پیدا کردن فروشنده و خریدار خوب هست که در زمینه فروشنده خودم میتونم کمک کنم.

و در ضمن باید یا سایت خوب داشته باشید یا تو ای بی فعال باشید.

vela

Registered User
لایک‌ها
4
سلام دوست عزیز الان شما به دنبال شریک میگردین؟
یا کار آموز؟
یا فرد مطمعن در امریکا و اروپا؟
یا سرمایه؟
خیلی لطف میکنید اگه قصد راهنمایی دارین بیشتر من رو راهنمایی بفرمایید؟
مثلا کی تظمین میکنه؟
کی بیمه میکنه؟
من نوعی این وسط چی کارم؟
من سرمایه و تبلیغ فقط رو دوشمه؟ یا باید درگیر مسائل دیگه هم باشم؟
به ایران و قوانین گمرکی ایران چه ربطی داره؟
من از چین میخرم توی امریکا تحویل میدم!
فرض بگیر کار من فقط توی کشورایی با تجارت آزاد باشه!
هدف من از تاپیک کمک به دوستان بود ولی دنبال شریک و سرمایه گذار مناسب هم هستم.
در مورد تضمین و بیمه که خوب مسلما برای حمل و نقل به عهده شرکت حمل و نفل هست و در مورد فروشنده هم مسولیت با بنده است , نقش شما فقط سرمایه گذاز نیست اگر بتونید تو مناطق آزاد مثل کیش یا دوبی همکاری کنید خیلی خوب میشه!
دز موزد گمرک هم اون دوستمون کلی پرسید.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام کاملا متوجه شدم!
این کار چقدر سرمایه لازم داره؟ به نظر شما؟ یعنی میزان سرمایه حداقل و میانگین!
در ضمن اینطور که من فهمیدم کار من فقط سرمایه گزاری و خرید کلی به واسطه شما و فروش به مصرف کننده هست!

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
يه سوال :
ميشه از اين طريق از سايتها جنس بخريم و در اختيار مشتري هاي تو ايران بگذاريم ؟ يعني ميشه جنسا رو وارد ايران كرد ؟ چه طوري بايد به اونا پرداخت كنيم ؟ ( البته اگه خود مشتري مون توانايي پرداخت نداشته باشه )

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
سوال منم تقریبا پرسیده شده اما دوباره می گم :D
مثلا من یه فروشگاه اینترنتی دارم و اجناسی رو که علی بابا (اصطلاح خوبی رو معرفی کردن ) داره معرفی می کنم
یه نفر اون رو م یخواد، من باید بیام از سایت فروشنده اونو بخرم ( به صورت عمده یا تکی؟ ) بعد به آدرس خودم یا خریدار بگم که بفرستن.
حالا این وسط اونا پولی که از من می گیرن بابت هر خریده یا یه بار باید پول عمده بهشون بدم؟
هزینه حمل و نقل هم من باید بدم؟
در مورد بسته بندی و اطلاعات فروشنده هر چی بخوام می زنن؟
معمولا قیمت ها چی جوریه؟
چقدر سرمایه اولیه می خواد یا اصلا چنین چیزی می خواد؟
طبق تجربیاتم اگر در استرلیا,انگلستان و آمریکا و کشورهای آفریقایی فرد مطمئنی باشد میشه تجارت خوبی داشت.
اگه من تو فروشگاهم به یه امریکایی بفروشم بازم نیاز به فردی مطمئن در اون کشور دارم؟
بقیه سوال ها رو هم کم کم می پرسم ;)

vela

Registered User
لایک‌ها
4
سلام کاملا متوجه شدم!
این کار چقدر سرمایه لازم داره؟ به نظر شما؟ یعنی میزان سرمایه حداقل و میانگین!
در ضمن اینطور که من فهمیدم کار من فقط سرمایه گزاری و خرید کلی به واسطه شما و فروش به مصرف کننده هست!

سرمایه کاملا بستگی به خود شما داره که چه چنسی رو میخواید روش کار کنید و رو چه تعداد مثلا برای لوازم جانبی مبایل رو نمیشه با سرمایه لارم برای لپ تاپ مقایسه کرد

vela

Registered User
لایک‌ها
4
يه سوال :
ميشه از اين طريق از سايتها جنس بخريم و در اختيار مشتري هاي تو ايران بگذاريم ؟ يعني ميشه جنسا رو وارد ايران كرد ؟ چه طوري بايد به اونا پرداخت كنيم ؟ ( البته اگه خود مشتري مون توانايي پرداخت نداشته باشه )

میشه ولی گمرکش دردسر ساز میشه مگر اینکه به مناطق آزاد وارد کنی جنس رو
پرداخت ها هم متفاوت هست , پی پل , کردیت کارت , حواله بانکی ....

vela

Registered User
لایک‌ها
4
سوال منم تقریبا پرسیده شده اما دوباره می گم :D
مثلا من یه فروشگاه اینترنتی دارم و اجناسی رو که علی بابا (اصطلاح خوبی رو معرفی کردن ) داره معرفی می کنم
یه نفر اون رو م یخواد، من باید بیام از سایت فروشنده اونو بخرم ( به صورت عمده یا تکی؟ ) بعد به آدرس خودم یا خریدار بگم که بفرستن.
حالا این وسط اونا پولی که از من می گیرن بابت هر خریده یا یه بار باید پول عمده بهشون بدم؟
هزینه حمل و نقل هم من باید بدم؟
در مورد بسته بندی و اطلاعات فروشنده هر چی بخوام می زنن؟
معمولا قیمت ها چی جوریه؟
چقدر سرمایه اولیه می خواد یا اصلا چنین چیزی می خواد؟

اگه من تو فروشگاهم به یه امریکایی بفروشم بازم نیاز به فردی مطمئن در اون کشور دارم؟
بقیه سوال ها رو هم کم کم می پرسم ;)

تکی یا عمده بستگی به فروشنده داره!
سوال در مورد پرداخت هم همین طور
بستگی داره بعصی ها خودشون میدن (اصطلاحا فری شیپینگ) بعضی ها هم تخفیف میگرند براتون
بله اگه دراپ شیپینگ باشه هر چی شما بگید میزنند
اون هم بسنگی داره به فروشنده معمولا 10 تا 60 درصد جای سود داره
اون هم بسنگی داره به این که بحوایید جنس رو بجرید تو معازه ای حایی بزارید یا اینکه از طریق سایت بفروشید

نه نیازی نیست

دیگه چه سوالی داریذ؟!;)

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
خب تا الان جواب سوالاتم رو تا حدودی گرفتم.
_ببینید با همه مخارج شما فرمودین که 10 تا 60 درصد روی هر گردش سرمایه جای سود داره.
_میزان سرمایه بسیار متفاوته.
_نیاز به فرد دیگه ای نیست و خودم میتونم مستقل عمل کنم.

درک من از کار:
ما میریم از یه سری شرکت ها که عمده فروشی میکنن. جنس ها رو عمده خریداری میکنیم! بعد لازم نیست جنس ها رو کلا به جای مطمعنی مثلا انبار بفرستیم. جنس ها دست عمده فروش میمونه.
ما برای خورده فروشی جنسا تبلیغ میکنیم. مثلا روی اینترنت. سایت میزنیم یا به قول شما ای بی و ... تبلیغ میکنیم و سفارش های تکی میگیریم.
بعد که سفارش گرفتیم. به عمده فروشمون دستور میدیم. یه دونه به این آدرس و ... بفرسته, یه دونه به اون آدرس و ...
و عمده فروش کارها رو میکنه! در ضمن تمام کار های پستی و ... با عمده فروشه و ما سفارشات و مشخصات و مهم تر از همه پولو میگیریم و به عمده فروش دستور میدیم که بفرسته.
حالا یه سوال:
از کجا بفهمم یه نفر مثلا از سودان سفارش داده هزینه های پست و گمرکیش چقدر میشه که من پیش پیش از طرف بگیرم و سفارشو بفرستم؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
راستی دریافت پول و ... از مشتری همه پای خودمونه؟ اینجاش یه مقدار مشکله که یه ایرانی از یه غیر ایرانی پول بگیره!
خلاصه پی پل و ... میشه ولی اصلا امنیت نداره برای ایرانی جماعت!
البته مشکلی نیست ولی فروش من به یه سری کشور ها محدود تر میشه.

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
الان این سایتی که معرفی کردین یکی از همون علی بابا هاست؟
ما باید به عضویت این سایت ها در بیایم یا در هر بار خرید بگیم چی کار کنه؟

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
راستی من می خوام از طریق یه فروشگاه اینترنتی بفروشم (چیزی که فکر کنم اکثرا تو همین فکرن) یه توضیح نسبتا کامل از جریان کار می دین؟ ( با دو نوع محصول متفاوت از نظر مثلا قیمت خیلی خوب می شه)

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
دوستان اگه قصدی دارین برای خرده فروشی!
منم در جریان بزارید. میتونم همکار خوبی براتون باشم! مطمئن باشید.
خطاب به صاحب تاپیک: دوست عزیز ما منتظریم اگه وقت کردین به سوالات ما هم جواب بدین.
جواب بدین که من و دوستان سوالات جدیدمونو مطرح کنیم شاید انشالا یه کارایی کردیم.
خدانگهدار

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
خوب بچه ها براي مشكل گمرك و ماليات و اينا من مي تونم جنسي كه خريداري شده رو به قيمت نزديك به مفت به راحتي از دوبي به ايران بيارم . دوبي فكر كنم از نظر مالياتي معاف باشه . نه ؟

اينجوري فكر كنم بتونيم جنسي كه تشخيص مي ديم قيمتش تو ايران و حتي خود دوبي كمتره و مشتري خوبي هم داره رو مثلا از علي بابا :)p) بخريم و بفرستيم دوبي . از اونجا هم وارد ايران كنيم و اينجا خورده فروشي كنيم .

اينجوري دوبله ميشه سود برد : 1 - درآمد پورسانت فروش . چون رسما اين جنسا رو به خودمون يه بار فروختيم ( از علي بابا به دوبي) 2 - درآمد از خورده فروشي كالا مثلا از طريق اينترنت كه فكر كنم بخاطر قيمت هاي بالاي بازار سنتي ايران خيلي خوب باشه .

با احتساب تا 60% سود از طريق پورسانت عمده فروشي و تفاوت قيمت تو ايران ميشه بالاي 100 % از اين طريق درآمد داشت .

و فكر كنم خيلي جنسا رو هم ميشه ساپورت كرد . از كيف و كفش و لباس گرفته تا قطعات كوچك الكترونيكي مثل mp3 و mp4 player و مموري و فلش و ... هزار تا چيز ديگه كه من خبر ندارم .

نظرتون چيه ؟ شدنيه ؟
آقايون ولا و اميرباحال و احسان ... بيشتر منظورم شماست . ميشه كاري راه انداخت ؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
خوب من روی جنسایی که باید عمده خرید و خورده فروخت بحث دارم ولی فعلا خیلی فاصله داریم تا به اونجا برسیم.
من اصلا با قوانین گمرکی آشنایی ندارم که بتونم در مورد گمرکش نظر بدم. ولی اگه بتونیم جنس رو از دوبی بدون مالیات و گمرکی و ... وارد کنیم که خیلی عالی میشه. بهترین بازار برای ما همین بازار ایرانه.
ولی خب به مصائبش فکر کردین؟
بدبختی یکی دوتا نیست!
جنس رو باید عده خرید مثلا نفری 15000 دلار بزاریم و جنس x رو بخریم.حالا این جنس ایکس باید بیاد دوبی یا مناطق آزاد ایران!
بعد از مناطق آزاد باید وارد کشور بشه؟!
خب همه اینا مستلزم کار فیزیکی هم هست. اینطوری دیگه آنلاین باقی نمیمونه.
در ضمن شما میگی صد در صد سود میبریم روی یه گردش مالی. ممکنه همین گردش مالی به صورت میانگین سه ماه طول بکشه. ولی اگه یه جنس رو فرضا از همین سایت به امریکایی ها به صورت خورده بفروشی. با سود چهل درصد. توی این سه ماه. سه بار گردش مالی داشته باشی و بخری و بفروشی.
پس جمع سودت بیشتره. مهمتر از سود هم کارت خیلی کم تره و درد سر هاش.
اگه من اشتباه میکنم لطفا بیشتر توضیح بدین.

بالا