برگزیده های پرشین تولز

تحولات پروژه Farsicommerce

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
اگه با این پروژه آشنایی داشته باشین و سایت پروژه رو بعضی وقتها چک کرده باشین دیدن که مدتی است که پروژه مسکوت شده و انجمن هم تعطیل. خوب تمام این موارد بدون دلیل نبوده پشت قضیه تحولات بزرگی داشته رخ می داده که حالا این تحولات رو شما هم می تونید ببینید.
اسم پروژه از FarsiCommerce به Virtu E-Commerce تغییر پیدا کرد. سایت پروژه هم به روی آدرس جدید e-virtu.com منتقل شد. کل سایت تغییر پیدا کرد و انجمن هم بروزرسانی شد. قالب انجمن هم تغییر پیدا کرد. بخشهای جدید به سایت اضافه شده که تویه سایت قبلی اثری ازشون نبود.
به امید خدا از این به بعد پیشرفت پروژه بهتر خواهد بود فعالیت گروه جدید هم شروع میشه و نسخه های جدید هم با فاصله کمی منتشر می شن. خدمات جدید هم ارائه میشه که تمامی اینها بدین منظور است که شاید به طور واقعی تجارت الکترونیک در ایران عملی بشه.

امیدوارم سایت جدید رو بپسندید. ;)

paymanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه با این پروژه آشنایی داشته باشین و سایت پروژه رو بعضی وقتها چک کرده باشین دیدن که مدتی است که پروژه مسکوت شده و انجمن هم تعطیل. خوب تمام این موارد بدون دلیل نبوده پشت قضیه تحولات بزرگی داشته رخ می داده که حالا این تحولات رو شما هم می تونید ببینید.
اسم پروژه از FarsiCommerce به Virtu E-Commerce تغییر پیدا کرد. سایت پروژه هم به روی آدرس جدید e-virtu.com منتقل شد. کل سایت تغییر پیدا کرد و انجمن هم بروزرسانی شد. قالب انجمن هم تغییر پیدا کرد. بخشهای جدید به سایت اضافه شده که تویه سایت قبلی اثری ازشون نبود.
به امید خدا از این به بعد پیشرفت پروژه بهتر خواهد بود فعالیت گروه جدید هم شروع میشه و نسخه های جدید هم با فاصله کمی منتشر می شن. خدمات جدید هم ارائه میشه که تمامی اینها بدین منظور است که شاید به طور واقعی تجارت الکترونیک در ایران عملی بشه.

امیدوارم سایت جدید رو بپسندید. ;)

با سلام ،
بسيار کار جالبی انجام شده اميدوارم ادامه بديد.
سؤالی داشتم آيا ميشود بر روی اين سيستم از تم های oscommerce2.2 استفاده کرد البته بعد از فارسی شدن تم؟
و برای فارسی کردن بايد چيکار کرد؟ شما آيا خودتون انجام ميديد؟
ممنون

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

نه امکان استفاده وجود ندارد چون یه سری کدنویسی هات تغییر کرده و باید اونها رو در قالب جدید خودتون دستی اعمال کنید و پس از فارسی سازی اون رو استفاده کنید
گویا دارند روی هسته سیستم کار میکنند از این به بعد این فروشگاه با نام ویرتو منتشر میشه و اصلا دیگه مسیر از کامرس جدا شده آدرسش یادم نیست یکی از دوستان لطف کنه تا paymanmj نسخه جدید رو ببینه

paymanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

نه امکان استفاده وجود ندارد چون یه سری کدنویسی هات تغییر کرده و باید اونها رو در قالب جدید خودتون دستی اعمال کنید و پس از فارسی سازی اون رو استفاده کنید
گویا دارند روی هسته سیستم کار میکنند از این به بعد این فروشگاه با نام ویرتو منتشر میشه و اصلا دیگه مسیر از کامرس جدا شده آدرسش یادم نیست یکی از دوستان لطف کنه تا paymanmj نسخه جدید رو ببینه

سلام
ممنون
ديدم
ولی فکر کردم که ميشه تم ها را هم استفاده کرد.
خوب من چيکار کنم الان به نظرتون ؟ چه سيستمی استفاده کنم بتونم از تم های اصلی oscom استفاده کنم ؟
آيا کسی ميتونه برايه اين سيستم اون تم ها را آماده کنه؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
سلام

اصولا باید کار کنه , تغییر زیادی داده نشده تو اون فایل های تم !
فوقش فقط زبان و راست به چپ هست که میشه ادم خودش اضافه کنه !
من 2-3 تا تم ساخته بودم براش !!

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
سلام
این سیستم خیلی سیستم خوب و پرکاربردی هستش.
اگه بتونید چند تا قالب اضافه کنید و یا راهنمای ساخت قالب رو براش بنویسید کارتون تکمیلتر می شود.
موفق باشید

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
سلام
این سیستم خیلی سیستم خوب و پرکاربردی هستش.
اگه بتونید چند تا قالب اضافه کنید و یا راهنمای ساخت قالب رو براش بنویسید کارتون تکمیلتر می شود.
موفق باشید
اتفاقا برعکس , این سیستم یه زمانی خوب بود !
الان دیگه خیلی قدیمی شده , برنامه نویسای اصلی osc این پروژه رو ول کردن !
داره کلا از دور خارج میشه یواش یواش !!

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
اگه میشه شما چند تا خوب (البته فارسی شده!) نام ببرید...

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
فعلا که open Source چیز درست حسابی نداریم , همین osc قدیمی از همشون بهتره ,
ولی پولی زیاد هست !!

paymanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اصولا باید کار کنه , تغییر زیادی داده نشده تو اون فایل های تم !
فوقش فقط زبان و راست به چپ هست که میشه ادم خودش اضافه کنه !
من 2-3 تا تم ساخته بودم براش !!

مهدی جان
ممنون
حالا تست ميکنم ببينم چی ميشه .
ولی من فکر کنم از oscommerce 2.2 اصلی آدم استفاده کنه و با فارسی پک محيط catalog فارسی کنه بهترين کار ممکن را کرده!
ديگه سازگار هست يا نيست هم نداره! فقط کافيه يکی از تم های oscommerce فارسی کنی و روش نصب کنی.

با تشکر از مهدی اينايی که اين بالا گفتم مهدی کلی کمک کرد که به اين نتايج شگرف برسم :blink::D

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
به! این آواتار خودمه! همین جوری چیه!!!!!؟ اینو از یکی از فروم های خارجی که عضو بودم برداشتم (تقریبا دو سال پیش)
مال چیش رو نمی دونم، فقط خیلی ازش خوشم می آد، عین خودمه!

یه سوال فنی: پس وقتی من می گم خوبه، حساب کتاب شده است. چون لنگه کفش تو بیابون غنیمته!

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
اتفاقا برعکس , این سیستم یه زمانی خوب بود !
الان دیگه خیلی قدیمی شده , برنامه نویسای اصلی osc این پروژه رو ول کردن !
داره کلا از دور خارج میشه یواش یواش !!

اتفاقا خیلی هم برعکس، این سیستم هیچوقت فراموش نشده و خود تیم osc اصلی هم دارن روی نسخه جدید کار می‌کنن که خیلی بهتر و جذابتر از نسخه فعلی خواهد بود. هرچند نسخه فعلی هم مشکلی نداره و کار می‌کنه و نیاز بیشتر افراد رو جواب میده ولی نسخه جدید هم در راه هست. به نظر من هم از دور خارج نمیشه.

ضمنا صحبتهایی با توسعه‌دهندگان اصلی osc داشتیم که می‌خوایم به تیم توسعه اونها ملحق بشیم و برای نسخه جدید osc ساختار بهتری برای پشتیبانی از زبان فارسی ترتیب بدیم.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
اتفاقا خیلی هم برعکس، این سیستم هیچوقت فراموش نشده و خود تیم osc اصلی هم دارن روی نسخه جدید کار می‌کنن که خیلی بهتر و جذابتر از نسخه فعلی خواهد بود. هرچند نسخه فعلی هم مشکلی نداره و کار می‌کنه و نیاز بیشتر افراد رو جواب میده ولی نسخه جدید هم در راه هست. به نظر من هم از دور خارج نمیشه.

ضمنا صحبتهایی با توسعه‌دهندگان اصلی osc داشتیم که می‌خوایم به تیم توسعه اونها ملحق بشیم و برای نسخه جدید osc ساختار بهتری برای پشتیبانی از زبان فارسی ترتیب بدیم.
من فروشگامو اوپن کنم خارج میشه :D
ماله من یه چیزایی مثل جوملا هست , قصد دارم یه ترنسلیتور هم بنویسم که قالب های osc رو به ماله من تبدیل کنه !!

ولی جدا از اینا , من اخرین باری که به سایتش سر زدم , فقط قسمت فرومش فعال بود , بقیه سایت انگار اخرین اپدیتش ماله 2002-2004 بود !!

paymanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

ميشه شما يه مقداری راجب تم ها توضيح بديد؟
که در پست های بالاتر صحبت شد.
به نظر مياد اين سيستم بدونه support تم های oscom اصلی مشکل خواهد داشت.
اگر ميشه رجب اين مضوع کمی توضيح بديد يا منبعی معرفی کنيد.
ممنون

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
به! این آواتار خودمه! همین جوری چیه!!!!!؟ اینو از یکی از فروم های خارجی که عضو بودم برداشتم (تقریبا دو سال پیش)
مال چیش رو نمی دونم، فقط خیلی ازش خوشم می آد، عین خودمه!

یه سوال فنی: پس وقتی من می گم خوبه، حساب کتاب شده است. چون لنگه کفش تو بیابون غنیمته!
ماله یکی از انیمه ها هست , من خوشم اومد میخواستم ببینمش :D
از هرکی هم میپرسم نمیدونه !!

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
من فروشگامو اوپن کنم خارج میشه :D
ماله من یه چیزایی مثل جوملا هست , قصد دارم یه ترنسلیتور هم بنویسم که قالب های osc رو به ماله من تبدیل کنه !!

ولی جدا از اینا , من اخرین باری که به سایتش سر زدم , فقط قسمت فرومش فعال بود , بقیه سایت انگار اخرین اپدیتش ماله 2002-2004 بود !!

خوب شاید همه قسمتهای سایت رو خوب نگاه نکردی یه بار دیگه ببین :rolleyes:

ميشه شما يه مقداری راجب تم ها توضيح بديد؟
که در پست های بالاتر صحبت شد.
به نظر مياد اين سيستم بدونه support تم های oscom اصلی مشکل خواهد داشت.
اگر ميشه رجب اين مضوع کمی توضيح بديد يا منبعی معرفی کنيد.
ممنون

اصلا مشکل همینجا هست که oscommerce چیزی به اسم theme نداره این سیستمی که قدیمها نوشتن اصول قالبمندی نداره و نمیشه براش theme طراحی کرد. خوب این چیزهایی که که براش درست کردن درواقع theme نیست نزدیک به 30 - 40 تا فایل اصلی رو تغییر دادن که این سبب میشه کل سیستم تغییر پیدا کنه. پس چون ما هم توی نسخه فارسی مجبور بودیم سیستم رو برای سازگاری با فارسی تغییر بدیم و اونها هم برای طراحی ظاهر جدید سیستم رو تغییر دادن شاید این دو تغییر با هم مطابقت نداشته باشن پس اون ظاهر جدید که شما پیدا کردین نیاز به مقداری کار داشته باشه که روی نسخه فارسی هم خوب کار کنه.

اما ما داریم چیکار می‌کنیم می‌خوایم به نسخه آتی که سیستم قالبمندی هم داره کمک کنیم تا این ناسازگاریها با فارسی رو نداشته باشه و بدون مشکل بشه از theme های انگلیسی در نسخه بعدی استفاده کرد.

paymanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب شاید همه قسمتهای سایت رو خوب نگاه نکردی یه بار دیگه ببین :rolleyes:

اصلا مشکل همینجا هست که oscommerce چیزی به اسم theme نداره این سیستمی که قدیمها نوشتن اصول قالبمندی نداره و نمیشه براش theme طراحی کرد. خوب این چیزهایی که که براش درست کردن درواقع theme نیست نزدیک به 30 - 40 تا فایل اصلی رو تغییر دادن که این سبب میشه کل سیستم تغییر پیدا کنه. پس چون ما هم توی نسخه فارسی مجبور بودیم سیستم رو برای سازگاری با فارسی تغییر بدیم و اونها هم برای طراحی ظاهر جدید سیستم رو تغییر دادن شاید این دو تغییر با هم مطابقت نداشته باشن پس اون ظاهر جدید که شما پیدا کردین نیاز به مقداری کار داشته باشه که روی نسخه فارسی هم خوب کار کنه.

اما ما داریم چیکار می‌کنیم می‌خوایم به نسخه آتی که سیستم قالبمندی هم داره کمک کنیم تا این ناسازگاریها با فارسی رو نداشته باشه و بدون مشکل بشه از theme های انگلیسی در نسخه بعدی استفاده کرد.

خوب الان با اين وضعيت که شما توضيح داديد.
من چيکار کنم؟
آيا شما اين سرويس را داريد که سفارش بگيريد يک تم را فارسی کنيد و سازگار کنيد با برنامتون ؟
من الان اگر بخوام از برنامه شما استفاده کنم و از تم های oscom چيکار بايد بکنم؟
خودتون ميدونيد که تم های فارسی از نظر گرافيک بسيار ضعيف هستند. :(

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
ماله یکی از انیمه ها هست , من خوشم اومد میخواستم ببینمش :D
از هرکی هم میپرسم نمیدونه !!

این جوری من رو هم حساس کردید! کاری نداره! تو یکی از این فروم های خارجی مانگا می نویسم این تصویر مربوط به کدوم مانگاهاست؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
خوب الان با اين وضعيت که شما توضيح داديد.
من چيکار کنم؟
آيا شما اين سرويس را داريد که سفارش بگيريد يک تم را فارسی کنيد و سازگار کنيد با برنامتون ؟
من الان اگر بخوام از برنامه شما استفاده کنم و از تم های oscom چيکار بايد بکنم؟
خودتون ميدونيد که تم های فارسی از نظر گرافيک بسيار ضعيف هستند. :(
اگه عجله نداری من بعد امتحانات برات میسازم :D
--
این جوری من رو هم حساس کردید! کاری نداره! تو یکی از این فروم های خارجی مانگا می نویسم این تصویر مربوط به کدوم مانگاهاست؟
آره بپرس , منم بدونم :D

بالا