برگزیده های پرشین تولز

رابطۀ خوردن شکلات و جوش زدن صورت ؟؟؟؟

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نتیجه مطالعات نشان داده غذای خاصی که تاثیر اثبات شده ای برجوش زدن صورت داشته باشد وجود ندارد هرچند که خوردن بیش از حد شکلات، شیرینی و غذاهای خیلی چرب به هیچ وجه توصیه نمی شود! بعضی ها احساس می کنند جوش زدن صورتشان بعد از خوردن غذاهای بخصوصی بدتر می شود و این غذای بخصوص می تواند در یک شخص دیگر فرق داشته باشد. مثلا ممکن است جوشهای صورت شخصی بعد از خوردن شکلات فوران کند و بیرون بزند در حالیکه شخص دیگر با شکلات مشکلی ندارد و با زیاد نوشیدن قهوه به این وضع دچار می شود. اگر این مساله، مشکل شما نیز هست مصرف آن خوراکی را کم کنید تا ببینید آیا در وضعیت شما بهبودی حاصل می شود یا خیر.

اگر اینطوریه پس چرا من وقتی شب 3 تا شکلات معمولی-کوچک بخورم، فردا صبحش 100% صورتم جوش زده؟؟؟؟ :f34r:

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
میگن چیزی که گرمی باشه جوش میزنه
مثلا من قبلا ها اگه 1 دونه خرما میخوردم کمتر از 24 ساعت یک عالمه جوشای ناجور میزدم الان اینجوری نیستم
مثلا دیروز 5-6 تا خرما خوردم الان 1 جوشم نزدم
کلا چیزای شیرین گرمیه
و باعث جوش زدن میشه
ولی بعضیا با خوردن این چیزا جوش نمیزنن و بعضیا میزنن
ینی دقیقا به اون ماده خوراکی ربط نداره
به گرمی و سردی و همچنین حساسیت بدن فرد به گرمی ربط داره

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
میگن چیزی که گرمی باشه جوش میزنه
مثلا من قبلا ها اگه 1 دونه خرما میخوردم کمتر از 24 ساعت یک عالمه جوشای ناجور میزدم الان اینجوری نیستم
مثلا دیروز 5-6 تا خرما خوردم الان 1 جوشم نزدم
کلا چیزای شیرین گرمیه
و باعث جوش زدن میشه
ولی بعضیا با خوردن این چیزا جوش نمیزنن و بعضیا میزنن
ینی دقیقا به اون ماده خوراکی ربط نداره
به گرمی و سردی و همچنین حساسیت بدن فرد به گرمی ربط داره
تایید میشه!!!!!!!!
منم چیز گرم که میخورم جوش میزنم.......

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
به نظرم بستگی به سن طرف داره بیشتر
مثلا در دوران بلوغ فرد مستعد جوش زدن هستش و با خوردن شیرینی این عارضه تشدید میشه
ولی بعد از اون دوران دیگه اون قدر تاثیر نداره

Mehr2008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جوش نتیجه ی مسدود شدن منفذ پوسته ، بعد از مسدود شدن منفذ پوست چربی پشت این منافذ مسدود شده جمع میشه و باعث یه عفونت کوچولو تو اون ناحیه میشه که به صورت قرمزی و یا چرک های سفید دیده میشه
در سن بلوغ به خاطر اینکه پوست بدن چربی زیادی ترشح می کنه تعداد جوشها هم زیاده
اگه شما صورتتون رو درروز دو یا سه بار با صابون بشورین میزان جوشهاتون کم میشه و اگه باز هم فایده نمیکنه سعی کنید غذاهایی رو که باعث میشه شما زیاد عرق کنید رو کمتر بخورید مثل شکلات و یا غذاهای چرب که باعث تعرق میشه .
از صابونهای با قلیای بالا هم می تونید استفاده کنید که خیلی مفید هستن . من خودم استفاده میکنم و خیلیهم راضی هستم سابقا زیاد جوش میزدم ولی الان که روزی سه بار صورتم رو با صابون می شورم تقریبا دیگه جوش نمیزنم

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
شما از هر دکتری بپرسی میگه جوش صورت هیچ ربطی به نوع تغذیه نداره. ولی من خودم شخصا روی چیپس، نوشابه، شکلات یا شیرینی حساسیت دارم.

بالا