برگزیده های پرشین تولز

تزريق مرگ آور، روش جديد اعدام در چین

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
تزريق مرگ آور، روش جديد اعدام در چین
مقامات چین اعلام کرده اند که از این پس، زندانیان محکوم به اعدام تیرباران نمی شوند بلکه با تزریق مایع مرگ آور کشته خواهند شد.

به گفته خبرنگار بی بی سی این تغییر بخشی از تلاش گسترده چین برای اصلاح سیستم قضایی این کشور است.

روند اعدام در سالهای اخیر در چین معمولا به این شکل بوده است که فرد متهم بعد از محاکمه و محکوم شدن به مرگ در عقب یک وانت در سطح شهر گردانده می شود و نهایتا با شلیک یک گلوله به سرش در ملا عام اعدام می شود.

حتی گاهی تمام این مراحل در یک روز انجام می گیرد.

معمولا هم رسم این بوده است که خانواده محکوم به مرگ، باید هزینه گلوله اعدام او را بپردازند.

اما اکنون دولت چین مصمم است که این روند بی رحمانه را تغییر دهد.

یکی از مهمترین تغییرات این است که حکم اعدام تمام محکومان به مرگ باید پیش از اجرا به دادگاه عالی خلق ارجاع شود.

مقامات قضایی چین می گویند شمار افراد اعدام شده کاهش یافته و از بروز بی عدالتی جلوگیری شده است.

حرکت به سوی مرسوم کردن اعدام با استفاده از تزریق مرگبار، از 10 سال پیش در چین آغاز شده است، اما جیانگ شینگ چانگ، قائم مقام دادگاه عالی خلق می گوید اکنون این روند تسریع می شود و تزریق مرگبار به عنوان شیوه اصلی اعدام در آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

او می گوید که استفاده از این روش، انسانی تر است، اما تزریق مرگبار دقیقا به این دلیل که گفته می شود روشی بی رحمانه است، در دادگاههای آمریکا با مخالفت روبرو شده است.

اجرای حکم اعدام در چین به تنهایی، از مجموع کلیه کشورهای دیگر جهان بیشتر است.

مقامات چین آمار اعدام در این کشور را مخفی نگه می دارند، اما فعالان حقوق بشر تخمین می زنند که سالانه بین یک تا هشت هزار نفر در چین اعدام می شوند.

با نزدیک شدن زمان برگزاری المپیک پکن، مقامات چین می خواهند از دامنه اعتراضات در این زمینه بکاهند.

آنها می گویند که هدفشان در دراز مدت پایان دادن به اجرای حکم اعدام است، اما در عین حال تاکید می کنند که فعلا در مواردی که جرمی جدی صورت گرفته است، حکم اعدام برای برآورده کردن خواسته مردم چین در مورد اجرای عدالت، ضرورت دارد.
منبع : بی بی سی

--------------------------------------------------------------------

تاسف باره
از ایران هم بدتره

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
وحشتناکه ولی به خاطر قدرت چین کسی زیاد بهش گیر نمیده!
پول تیرم میگرن!
کاملا درسته بیش از نیمی از اعدام ها در چینه!
ولی چرا حکم اعدام رو میخوان بردارن؟ به نظر من حکم خوبیه و برای بعضی مساعل کاملا عادلانه!
چرا فعالان حقوق بشر این حکم رو نا عادلانه میدونن؟

نکته: اگه دقت کنید توی مجامع بین المللی هر وقت یه کشور سر مساعل کاملا سیاسی تحت فشار قرار میگیره سازمان های حقوق بشر هم بیشتر بهش گیر میدن برای نقض حقوق بشر و این برای شخص من خیلی عجیب و جالب توجهه!

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
اعدام به هر شکل ممکن محکوم است.
به امید حذف این قانون از قوانین اندک کشورهای باقیمانده.

fazebazi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کرم دارن اعدام میکنن

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اعدام به هر شکل ممکن محکوم است.
به امید حذف این قانون از قوانین اندک کشورهای باقیمانده.
چرا؟
يكي بياد عزيز خود تورو بصورت قتل عمد بكشه (زبونم لال)، خودت راضي ميشي به حبس ابد محكوم بشه؟ :(

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
چرا؟
يكي بياد عزيز خود تورو بصورت قتل عمد بكشه (زبونم لال)، خودت راضي ميشي به حبس ابد محكوم بشه؟ :(

سلام
منم از موافقان صد در صد حکم اعدام هستم.
ولی خب یه عقیده هست دیگه. نمیشه اینجا هم دربارش بحث کرد.
در ضمن چین توی چند سال گذشته به خاطر فساد مالی و اختلاس دست به اعدام زده که این دیگه افراطه.

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
کاملا درسته بیش از نیمی از اعدام ها در چینه!
البته ایران امسال از چین زد جلو تو اعدام!!!!!! بعد میگن ما توی هیچی حرفی برای گفتن نداریم :دی
سال 2006 : 1.چین 2.ایران
سال 2007 : 1.ایران 2.چین

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
البته ایران امسال از چین زد جلو تو اعدام!!!!!! بعد میگن ما توی هیچی حرفی برای گفتن نداریم :دی
توی حقوق بشر هم دومی هستیم از آخر :p

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538

درسته ولی اعدام نصبت به جمعیت هر کشوره!
ایران نسبت به جمعیتش بیشترین اعدام رو داره ولی کماکان بیش از نیمی از اعدام ها در چینه.

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7

چین اگه اعدام نکنه نمیتونه این جمعیت رو کنترل کنه ! ولی ایران اکثر اعدامها بجز موارد قتل عمد .. بخاطر بمب گذاریها و همکاری با گروههای معاند هست !

البته آماری که از هر دو طرف موافق و مخالف داده میشه ... دروغه !

مطمئن باشید ایران از لحاظ اعدام به چین نمیرسه ! و بیشترین اعدام در آمریکاست که هیچ حرفی دربارش زده نمیشه !

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
من با اعدام موافقم
اگه تو همين مملكت خودمون ادمم بدا رو اعدام ميكردم
بقيه ادم بدا ادم ميشدن

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
چرا؟
امروزه در 130 کشور دنيا مجازات اعدام انجام نميشود ممکن است در قوانين چند کشور اين مجازات وجود داشته باشد ولي قاضي حکم اعدامي صادر نکرده.
از ديد من و شما که در ايران زندگي ميکنيم اعدام حکم مناسب و ناچيزي است ولي در نگر مردم اين 130 کشور اين حکم غير انساني و وحشيانه است.
تحقيقات نشان داده که حکم اعدام عامل بازدارنده اي براي جرم و جنايت نيست.
کانادا کشوريست که سي سال اين حکم را اجرا نکرده احتمالا در اين سي سال کشور کانادا بايد بزرگترين قاتلان دنيا را پرورانده و آمار قتل و تجاوز در آن سر به فلک کشيده باشد ولي شاهد هستيم که آمار قتل و تجاوز در اين کشور هميشه سير نزولي داشته و به نسبت بيست سي سال قبل چهل درصد کاهش داشته.
از ديد انساني اعدام به خودي خود يک نوع قتل برنامه ريزي شده و عمد ميباشد.
از ديد قانوني اجراي اين حکم پيچيده و حساس و بدون بازنگري است چون ممکن است متهم قاتل نباشد و اجراي اين حکم منجر به قتل انساني بي گناه شود.
شايد براي بعضي کاربران جالب باشه که کشورهاي اروپايي و سازمان هاي حقوق بشر ،آمريکا را تحت فشار قرار داده اند تا مجازات اعدام را از ايالت هاي خود حذف کند.
حکم اعدام هنوز در بيشتر ايالتهاي آمريکا وجود دارد.

يک محکوم به اعدام:
هر چقدر مي خواهيد اعدام را زيبا کنيد ،ولي هر چه اين مجازات را زيباتر مي کنيد، زشت تر مي شود

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
از نظر من که وحشیانه نیست. شما برو به جرمی که اون اعدامی از خودش نشون داده یه نیم نگاهی بنداز. متقاعد میشی که حکم وحشیانه نیست در قبال خیلی از جرم ها.
در ضمن این که نمیشه روی حکم بعدا باز نگری کرد که دلیل نمیشه. به جای این که اعدام رو برداریم بهتره که به فکر از بین بردن اشتباهات در این حکم باشیم.
هرچند که به نظر من. از هزاران اعدامی که هر سال در کشور های جهان اعدام میشن شاید حکم کمتر از 3 نفر هم اشتباه نشده باشه.
چون حداقل توی ایران رو میدونم که این حکم با حساسیت بسیار بالایی انجام میشه و بعد از بررسی های فراوان و به خاطر همین مساله هم هست که بعضی از محکومین به مرگ توی ایران گاها تا ده سال توی زندان میمونن تا حکمشون اجرا بشه.(به خاطر این که هی با استفاده از کانال های قانونی این مسخره بازیا رو درمیارن)
و توی ایران گاها بعضی ها بعد از انجام یک قتل و فقط با کشیدن مثلا پنج سال زندان آزاد هستن! که البته این از نظر من وحشیانه هست نه اعدام.

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
سلام
از نظر من که وحشیانه نیست. شما برو به جرمی که اون اعدامی از خودش نشون داده یه نیم نگاهی بنداز. متقاعد میشی که حکم وحشیانه نیست در قبال خیلی از جرم ها.
در ضمن این که نمیشه روی حکم بعدا باز نگری کرد که دلیل نمیشه. به جای این که اعدام رو برداریم بهتره که به فکر از بین بردن اشتباهات در این حکم باشیم.
هرچند که به نظر من. از هزاران اعدامی که هر سال در کشور های جهان اعدام میشن شاید حکم کمتر از 3 نفر هم اشتباه نشده باشه.
چون حداقل توی ایران رو میدونم که این حکم با حساسیت بسیار بالایی انجام میشه و بعد از بررسی های فراوان و به خاطر همین مساله هم هست که بعضی از محکومین به مرگ توی ایران گاها تا ده سال توی زندان میمونن تا حکمشون اجرا بشه.(به خاطر این که هی با استفاده از کانال های قانونی این مسخره بازیا رو درمیارن)
و توی ایران گاها بعضی ها بعد از انجام یک قتل و فقط با کشیدن مثلا پنج سال زندان آزاد هستن! که البته این از نظر من وحشیانه هست نه اعدام.
یه توجهی هم به اعدام های 30 یا 30 میکردی جیگر!!!!!!!!!!!! اون ها وحشیانه نیست!!!!!!؟؟؟؟

FAB81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کشورهای جزو اتحادیه اروپا مجازات اعدام ندارند . البته ابزارهای پیشگری خوبی دارند . متاسفانه ما این ابزارها رو نداریم برای حل صورت مسئله فقط پاکش میکنیم . خیلی از کسانی که اعدام میشوند عوامل محیطی و جنون آنی و مسائل ناموسی باعث ایجاد جرم میشود . که باید مورد درمان قرار بگیرند و اعدام فقط ممکنه خانواده ای رو از سرپرست محروم کند و باعث ایجاد جرم های بعدی بشه مثل فحشا و ....

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
کشورهای جزو اتحادیه اروپا مجازات اعدام ندارند . البته ابزارهای پیشگری خوبی دارند . متاسفانه ما این ابزارها رو نداریم برای حل صورت مسئله فقط پاکش میکنیم . خیلی از کسانی که اعدام میشوند عوامل محیطی و جنون آنی و مسائل ناموسی باعث ایجاد جرم میشود . که باید مورد درمان قرار بگیرند و اعدام فقط ممکنه خانواده ای رو از سرپرست محروم کند و باعث ایجاد جرم های بعدی بشه مثل فحشا و ....

سلام
اینم نشد حرف. اون اعدامی شاید خودش قبلا خانواده ای رو از سرپرست محروم کرده باشه و باعث جرایمی در آینده و ... شده باشه اینطور نیست؟

FAB81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست من نظر من اینه که شاید طرف مشکل روانی داشته باشه یا از مشکل شخصیتی داشته باشه . باید این افراد مورد درمان قرار بگیرند . خیلی در اثر عصبانیت ساده اقدام به قتل میکنند . نظر من اینه باید از فیلترهای بیشتری برای تشخیص استفاده بشه .

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
دوست من نظر من اینه که شاید طرف مشکل روانی داشته باشه یا از مشکل شخصیتی داشته باشه . باید این افراد مورد درمان قرار بگیرند . خیلی در اثر عصبانیت ساده اقدام به قتل میکنند . نظر من اینه باید از فیلترهای بیشتری برای تشخیص استفاده بشه .

سلام
خوشحالم که باز حداقل مخالف صد در صد اعدام نیستین. منم حرف شمارو قبول دارم. باید فیلتر گزاری ها دقیق تر باشه. ولی اعدام به خودی خودش حکم بدی نیست. در ضمن کسایی هم که اختلال شخصیتی دارن باز هم روی اعمال خودشون اختیار دارن. پس باز هم مجرمن حالا شاید کم تر.
در ضمن نود درصد قتل ها از روی عصبانیت یا اختلال اعصاب و روان صورت میگیره. ولی به نظر من خیلی از اون افراد اعدامشون کاملا عادلانه بوده. چون بعضی از اشخاص به قدری توی جرم و جنایت افراط میکنن که نشون میده این افراد مستحق اعدامن.
مثلا یه نفر رو چند وقت پیش توی روزنامه میخوندم که قتل و تجاوز جنسی میکرد. این بنده خدا قبل از دستگیر آخرش دو دفه به جرم قتل عمد بازداشت شده بود و بخشیده شده بود! و کمتر از ده سال هم حبس کشیده بود ولی بعد از یه مدت تجاوز جنسی و زندگی بسیار کثیف. دوباره سر یه موضوع سه چهار نفر رو میکشه! هر چقدر این آدما تحت درمان قرار بگیرن با آدمای معمولی فرق دارن.
باور کن اکثر این آدما بسیار برای اجتماع مخربن! آدمای کثیفی هستن!

احکام قضایی فقط برای اصلاح صادر نشده. شاید درصدی از بد ترین مجرم هم قابل تبدیل به یه فرد معمولی باشن ولی خب جرم هایی که انجام دادن مستحق اعدامشون کرده و دیگه فرصت اصلاح رو نمیتونن داشته باشن.
ولی فقط معدود مساله هایی هست که طرف اختیار خودش رو نداره.

بالا