برگزیده های پرشین تولز

مشکل هارد - Physical Memory Dumping !

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
سلام به همگی ...!

من تقریبا 4 ماهه این مشکل رو پیدا کردم و دقیقا از زمانی که یک رم 256 به سیستمم اضافه شد ...

بعد از حدود 1-2 ساعت که سیستم کار میکنه (زمان نامشخص) یه هو اون صفحه آبیه ویندوز ایکس پی میاد و یه ادرس مموری میده ومینویسه :
Physical Memory Dumping و یک عدد جلوش شروع میکنه به شمارش ....

و تا سیستم ریست نشه درست نمیشه ...:( :wacko:

نمیدونم مشکل از چیه ..چون رم جدید رو هم که بر میدارم باز همینجوره ..!!!

محسن!

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
ممنون

پس مشکل یا از مادربورد و خازن هاست یا مشکل از رم هست ...!؟

ممنون از اطلاع رسانی

محسن

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
ميتونيد ظاهر مادربردتون رو يه چكي بكنيد. ببينيد چطوره. مشكل من اينطور بود كه هر چي جلوتر رفت بدتر شد در حدي كه ديگه وقتي ميخواستم ويندوز نصب كنم اين اررور رو ميداد. مشخص شد كه مربوط به مين برد هست. اگر رم هم مورد داشته باشه و يا با مين برد نسازه باز هم همين مسئله پيش مياد. كه البته مسئله رم سريع قابل بررسي هست و رم هاي قلابي و مشكل دار شامل اين جريان ميشن :)

Nima-Pro

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در اکثر مواقع ایراد از رم هست
بعضی وقتها رجیسترهای سی پی یو هم که خراب بشن این ارور را میده
ولی 70 درصد مواقع رم مشکل داره شما با یک رم جدید چک کن ببین مشکلت حل میشه (تغییر دادن اسلات را فراموش نکن)
اگر درست نشد رم فعلی را روی مادر بورد دیگه نصب کن ببین چه اتفاقی میوفته در نهایت سیستمت را با یک مادربورد دیگه تست کن
این ارور روز به روز بدتر میشه و دیگه نمیتونی ویندوز روی کامپیوترت نصب کنی پس حواست جمع باشه ویندوز را از دست ندی تا علت را کشف نکردی
اگه ویندوزت خراب شد و موفق به نصب ویندوز نشدی فقط ویندوز 98 قدیمی یا 95 میتونی نصب کنی و برنامه های جانبی رو هم ...

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
دقیقا خودت جواب خودت رو دادی و گفتی مشکل از رم هاست . اون رمی رو که اضافه کردی دربیار و بدون اون تست کن . البته مثل اینکه یه رم دیگه داری درسته ؟

مارک دوتا رم هات رو هم بنویس

arashdvb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها . منم دقیقا یک هفته میشه که این مشکل برام بوجود اومده . تقریبا از زمانی بوجود اومد که 2 تا رم یکی جدید و یکی رم قدیمیمو هم زمان نصب کردم که نه از لحاظ مارک نه از لحاظ مقدار مموری به هم نمیخورن . تا قبل از خوندن این تاپیک مطمئن نبودم از رم باشه مشکلم هنوزم یکمی شک دارم . شما مطمئن هستید مشکل از رم باشه ؟
من رم Kingston DDR 1 GB و یک رم Fortex 256 DDR کنار هم استفاده میکنم . بعضی وقتا بعد از یکی دو روز این Error میاد و زود ریستارت میشه بعضی وقتا هم بعد از 5 دقیقه . کسی میتونه کمکم کنه ؟
حالا سئوال من اینجاست که اگه از رم باشه چرا زمان مشخصی نداره ؟ بعضی وقتا ریست میشه بعضی وقتا نمیشه ؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
زمانی که تو 5 دقیقه اول اتفاق میافته شما احتمالا از برنامه ای استفاده نمیکنید که رم زیادی اشغال میکنه؟

FAB81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
رم جدید رو در بیارید و تست کنید .

arashdvb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر از اینکه جواب دادید.راستش من از ویندوز ویستا استفاده میکنم . خوشبختانه این ویندوز بعد از ریستارت شدن های ناگهانی بعد از بالا اومدن ویندوز بطور اتوماتیک برنامه Problem Solver اجرا میشه و مشکل رو اعلام میکنه.وقتی که این برنامه اجرا شد دیدم نوشته نوع ارور : BlueScreen شناسه: Dumping Error و نوشته بود ایراد از فایل های مینی دامپ MiniDump در درایو C بوده . رفتم توی درایو C و فولدر Minidump رو که 3 فایل توی اون بود پاک کردم . الان 3 روزه که از اون ریستارت میگذره و دیگه مشکلی نیست . خدا کنه مشکل از همین بوده باشه . هر چند میدونم استفاده از این رم ها به این شکل نادرسته . اما اگر دوباره خدایی نکرده ریستارت شد حتما شما رو در جریان میزارم . اگه کسی از ویستا استفاده میکنه لطفا بگید توی C شما هم فولدر MiniDump دارید یا نه . در ضمن من از برنامه های سنگین مثل Maya و Cinema4D استفاده میکنم اما ریست نمیشه . بازی NFS ProStreet هم نصبه بازم ریست نشد . فکر میکنم مشکل از همون فایل ها بوده که خدا میدونه از کجا پیداشون شده .

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
همه bluescreen ها دلیلشون یکی نیستن.
وقتی این Bluescreen میاد اون بالا دلیلشو مینویشه...بیشتر مواقع BAD_POOL_CALLER هست که اینجا گفته که این نوع مخصوص Bluescreen بسیار common هست و دلایل بسیار زیادی از جمله RAM,hard, USB.... میتونه داشته باشه.
دفعه بعد اگه این مشکل پیش اومد قبل از اینکه اون درصد به 100% برسه ببین دلیلش رو چی نوشته.

FAB81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر از اینکه جواب دادید.راستش من از ویندوز ویستا استفاده میکنم . خوشبختانه این ویندوز بعد از ریستارت شدن های ناگهانی بعد از بالا اومدن ویندوز بطور اتوماتیک برنامه Problem Solver اجرا میشه و مشکل رو اعلام میکنه.وقتی که این برنامه اجرا شد دیدم نوشته نوع ارور : BlueScreen شناسه: Dumping Error و نوشته بود ایراد از فایل های مینی دامپ MiniDump در درایو C بوده . رفتم توی درایو C و فولدر Minidump رو که 3 فایل توی اون بود پاک کردم . الان 3 روزه که از اون ریستارت میگذره و دیگه مشکلی نیست . خدا کنه مشکل از همین بوده باشه . هر چند میدونم استفاده از این رم ها به این شکل نادرسته . اما اگر دوباره خدایی نکرده ریستارت شد حتما شما رو در جریان میزارم . اگه کسی از ویستا استفاده میکنه لطفا بگید توی C شما هم فولدر MiniDump دارید یا نه . در ضمن من از برنامه های سنگین مثل Maya و Cinema4D استفاده میکنم اما ریست نمیشه . بازی NFS ProStreet هم نصبه بازم ریست نشد . فکر میکنم مشکل از همون فایل ها بوده که خدا میدونه از کجا پیداشون شده .

یک تست با برنامه hdtune از هارد و از رم با برنامه memtest شرکت خود میکروسافت بگیر
این هم لینک مم تست
http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
یه چیز دیگه هم هست: هیچ وقت از reset کردن BIOS غافل نشو که حلال بسیاری از مشکلات هست:cool:

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165

mr pc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز این مشکل اکثرا از معیوب بودن رم ناشی میشه یا حتی استفاده از رمهایی که با یکدیگر سازگاری ندارند.

FAB81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر اشکال از رم باشه با تست رم به برنامه microsoft mem test خودش رو نشون میده .

FAB81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من متوجه نشدم .

بالا