برگزیده های پرشین تولز

چرا اینقدر دومین برا فروش

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
برام یه سوال پیش اومده
چرا همه (خیلی ها) می خواند دومین هاشون رو بفروشند!
و چرا بچه های پر سابقه و ماهر تو این کار اصلا تو این فروم نمی یاند، خیلی وقت از اساتید یک پست هم ندیدیم!
(البته حق دارند)
;):blink:

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
البته نميخواهم بگويم من حتمآ از كاربرهاي باتجربه‌اي كه فرموديد هستم...

ولي يك مشكلي كه اينجا هست اينه كه خيلي از دوستان هنوز واقعيت تجارت نام‌هاي دومين به خوبي نميدانند، يعني هر كسي دوميني داره كه ميبينه مونده دستش ميزاره اينجا براي فروش ولي غافل از اينكه هدف از اين بخش چيزهاي ديگري‌ست... يعني معيارهاي +1000 وجود داره كه مشخص ميكنه دومين ارزشش به اندازه قيمت ثبت هست يا نه بالاتر

واقعآ ما چقدر از اين معيارها را ميدانيم؟

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
تو زمینه تجارت الکترونیک مگه چند تا سایت اموزشی هست که حالا تو تجارت دامنه باشه! خوب مطلب فارسی بدرد بخور کجاست! برای همین فکر می کنم خیلی ها دامنه می خرند اون هم از روی گمان، بعد هم نمی دونند چیکارش کنند، از طرفی پول سرمایه گزاری هم کم و انتظار دارند سریع این پول به چرخه بر گردد
فکر می کن این بخش قبل از بازارچه احتیاج به یه بخش اموزشی داشته باشه، کاش یکی داوطلب می شد
نظر شما چیه؟

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دقیقا این همون چیزیه که نیازه !

با آقا بهروز ( مدیر بخش ) و امیر جان ( مسئول تالار) هم در این مورد صحبت هایی کردیم و مطلب آموزشی و برنامه ای در جهت فرهنگ سازی رو آماده می کردم، اما فعلا ناقص مونده و به شدت درگیرم و حتی پی ام های اینجا رو نتونستم جواب بدم که از دوستانی که پی ام دادن هم عذر می خوام.
ایشالا به زودی کار جالبی رو برای شناخت بهتر این تجارت ارائه می کنم. شما و بقیه ی دوستان هم اگه راهنمایی و نظری دارید بفرمایید تا به امید خدا برای این بخش هم یک چارچوب علمی و مدون داشته باشیم. تا دیگه این قیمت های عجیب و غریب و بازار یکسویه ی عرضه ی بدون تقاضا رو نداشته باشیم.

تو زمینه تجارت الکترونیک مگه چند تا سایت اموزشی هست که حالا تو تجارت دامنه باشه! خوب مطلب فارسی بدرد بخور کجاست! برای همین فکر می کنم خیلی ها دامنه می خرند اون هم از روی گمان، بعد هم نمی دونند چیکارش کنند، از طرفی پول سرمایه گزاری هم کم و انتظار دارند سریع این پول به چرخه بر گردد
فکر می کن این بخش قبل از بازارچه احتیاج به یه بخش اموزشی داشته باشه، کاش یکی داوطلب می شد
نظر شما چیه؟

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
بسیار عالی است
دستتون درد نکنه (مثل همیشه) ;-)

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
خرید و فروش دومین تو ایران هم مگه درست و با قیمت خوب انجام میشه که مثلا افرادی که حرفه ای هستند بخوان اقدام کنند؟
ولی خوب هر چیزی فرهنگ سازی نیاز داره.

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
برام یه سوال پیش اومده
چرا همه (خیلی ها) می خواند دومین هاشون رو بفروشند!
و چرا بچه های پر سابقه و ماهر تو این کار اصلا تو این فروم نمی یاند، خیلی وقت از اساتید یک پست هم ندیدیم!
(البته حق دارند)
;):blink:

برای اینکه اونایی که پرسابقه و ماهر هستند میدونن که ایرانیها پول خوبی برای دومین نمیدن و به خاطر همین توی فروم های خارجی فعالیت میکنند

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
رفیق من هم خوب می دونم که ایرانی ها پول خوب برای سایت فارسی نمی دند (اکثریت البته) چه برسه برای نام سایت!
ولی نمی شه به این مقوله مثل صادرات نگاه کنیم؟ یعنی پر تجربه ها با یک کمی گذشت به بچه ها نشان بدند که چه شکلی یک دامنه رو بخرند روش کار کنند و بعد کجا (منظورم توی همون فروم خارجی هست) بفروشند؟
یا حتی اگر دامنه ای خوب بود یک درصدی بگیرند و در فروشش کممک کنند؟
شاید از یه دید رقیب زیاد بشه ، ولی از یه دید دیگه رفیق هم زیاد میشه! بعدم این بازار ای تی اینقدر باز هست که با 4 تا تازه کار فروش کمتر نشه!
در عوض بچه ها پولشون رو الکی دور نمی ریزند

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خواهش می کنم. فقط دعا کنید هر چه سریعتر سرم خلوت شه.

نباید بدون مزیت افزایش ارزشی وجود داشته باشه که نداره!
هر کسی هم که برای خرید دامنه اقدام میکنه ، بر اساس مزیت های حاصل از تملک دامنه اقدام به اینکار و ارائه ی قیمت میکنه.
اون کسی که توی سدو ، پارکد یا هر جای دیگه ای برای یک دامنه هزینه ی چندین هزار دلاری میکنه، شرایط استفاده و بهره رو داره. اینجا هم بهتره قبل از عرضه، دلایل یک قیمت گذاری تشریح بشه. اونوقت دیگه کسی نمیاد برای دامینی که بد سلیقه ثبت شده و هنوز اسامی بهتر خالی هستند، قیمت نجومی پیشنهاد بده!
از طرف دیگه بهتره در قدم اول، کسی که دامنه ای رو برای فروش میزاره، چند خط هم در تشریح مزیت ها و درآمدهای آتی اون دامنه بگه ( به نوحی مداحی واقعی! )

بسیار عالی است
دستتون درد نکنه (مثل همیشه) ;-)

بالا