برگزیده های پرشین تولز

انتخواب ورزش رزمي براي درگيريهاي خياباني

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
بياين نظر بدين
من خودم فكر ميكنم كيوكوشين كاراته بهترينه

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
بياين نظر بدين
من خودم فكر ميكنم كيوكوشين كاراته بهترينه

اینا ژاپنی

bujinkan
genbukan
jeninkan
tenshin shoden katori shinden ryu
kukishinden ryu
shinden fudo ryu
Daitō-ryū Aiki-jūjutsu
jujutsu
aikido
judo

اینا چینی :

wing tsun
Taichi chuan

مالزی ، ویتنام ، اندونزی ، فیلیپین :

موی تای ( حالا تو هر کدوم از اون کشورا به اسم خودشون )

غیره :

systema روسی
spetsnaz-gru روسی
krav maga اسراییلی
Brazilian jujutsu
Kyokushin kaikan

( اقا spetsnaz-gru شاخه امنیت و اطلاعات spetsnaz که یکی از نیروهای ویژه روسی هست هم معنی میده ، با هم اشتباه نگیرید . این یکی اسم اطلاعاتی اسم کاملش GRU GSh هست و جالبه بدونید 6 برابر SVR که سازمان اطلاعات خارجی ( روسیه ) هست و نتیجه KGB سابق ، نیرو داره در کشورهای مختلف )

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
بابا اطلاعات
كشته مرده اطلاعاتتم
ميتونم اسم شما رو بپرسم؟

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
بابا اطلاعات
كشته مرده اطلاعاتتم
ميتونم اسم شما رو بپرسم؟

اینا اطلاعات خاصی نیست که ، اسم چنتا سبک هست همش :lol::lol:

کوشا هستم

تو یوتیوب spetsnaz بزن ، این یکی از نیروهای ویژه روسی هست و systema و spetsnaz-gru هم چیزی هست که به اونا یاد میدن ، جالب هست ،

من هنوز کلاس این دوتا رو از نزدیک ندیدم ولی :(

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
نميشه دانلودش كرد؟
البته پرسيدم از بچه ها ولي چاره ساز نبود هيچ كدوم

hiv+

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
کسی آموزش ویدیویی دفاع شخصی رو توی نت داره که بشه دانلودش کرد

ممنون

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
نميشه دانلودش كرد؟
البته پرسيدم از بچه ها ولي چاره ساز نبود هيچ كدوم

چرا راه که داره مثلا

www.downflv.com
savetube.com

بعد باید یک flv player نصب کنی ببینی ، البته VLC player هم نشون میده
میتونی هم با Moyea FLV to Video Converter هم تبدیل کنی

سلام
کسی آموزش ویدیویی دفاع شخصی رو توی نت داره که بشه دانلودش کرد

ممنون

دو تا نصیحت ،

1- با هیچ کتاب ، فیلم و عکسی نمیشه ورزش های رزمی رو یاد گرفت ، چه برسه به هنرهای رزمی و مکاتب جنگی ، حتی اگر مال خود ریس سبک باشه - و این خیلی خطرناکه چون فکر میکنی بلدی ولی اشتباه میکنی و ممکن هست تو یک موقعیت واقعی به ضررت تموم شه

2- دنبال این کلاس ها/ سبکهای استاتیک اموزش دفاع شخصی ( دفاع شخصی نوین ، سوپر دفاع شخصی و ... ) نرو
یک هنر رزمی / مکتب جنگی شروع کن که واقعی تر / واقعی باشه

به هر حال تو یوتیوب خیلی چیز میتونی ببینی ( می تونی ببینی ، نه یاد بگیری -)

موفق باشی به هر حال

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
ببين اگه ميخاي از صفر شروع كني سر كتاب و فيلم نرو كه مختو خراب ميكنه
اما اگه كار كردي بد نيست يه نگاهي به كتاب و فيلم بندازي اونموقع يه چيزي ميبيني اون تو كه خوشت مياد از مربي ميپرسي ياد ميگيري دوم اينكه اين ورزشها بدنسازي مخصوص به خودشو ميخاد كه بايد اون بدن داشته باشي بسته به بدنت فن ياد ميگيري
اگه غير اين باشه يه جا يه حركت ميزني ميموني توش يا دست پات ميشكنه
يه چيز ديگه تو اين ورزشها بايد فن خوردن بلد باشي يعني اول اينو بهت ياد ميدن بعد فن
موفق باشي

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
كوشا جان ممنون اما هنوز تست نكردم
امتحان ميكنم نتيجشو ميگم ايشالا كه save بشه

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
اگر این سایتا فیلتر نباشن تو ایران که حتما میشه ،

میری تو اون سایتا ، ادرس یوتیوب رو میزنی ، حله ،

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من یه ورزشی دیدم که اسمش ninjo show بود حالا شاید اسپلش رو درست ننوشته باشم
خیلی ورزش عالی بود! به نظرم یه جوری همه ورزشهای رزمی رو تو خودش داشت!
البته خیلی سخت بود ! من نفهمیدم کجا اموزش میدن !
کسی اطلاعاتی در موردش داره ؟

sabzsib

Registered User
لایک‌ها
14
اگر شخص آرامی هستید و به هنر های رزمی واقعا به چشم هنر می نگرید و از دفاع شخصی واقعا برای دفاع میخواهید استفاده کنید نه حمله آیکیدو را به شما پیشنهاد می کنم.
ولی اگر دنبال سبک خشن تری هستید هاپکیدو به شما پیشنهاد می شود.
اما آیکیدو دنیای دیگری است که آرامش را هم به شما هدیه می کند.

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
سلام! مطالب جالبی بود!
کوشا جان تو PT جایی هست که در مورد این موضوع بحث شده باشه؟؟؟
شما خودت با این رشته ها چیکار کردی؟ رفتی؟

مهدی هم جالب گفت! آره اونم خوبه!

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
کدوم رشته رو شما مد نظرت هست ؟

جناب سبز ، در مورد مقایسه شما بین هاپکیدو و ایکیدو با شما هم نظر نیستم ....

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
اقایون کسی در مورد جیت کاندو چیزی تا حالا شنیده می گن بروس لی بنیان گذار بوده من تو چند تا از باشگاه ها دیدم لباس استاد عین لباس بروس لیه.

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
خودم پیدا کردم یکی دوبار که تو یه باشگاه دیدم فوق العاده زیبا بود به طوری که همه میشستن نگاه می کردن می گن .الان تو بعضی از کشور ها ممنوع شده. اینم اطلاعات
جیت کاندو

جیت کان دو (به زبان چینی: 截拳道) یکی از ورزش‌های رزمی چینی است که توسط بروس لی کونگ فو کار و بازیگر معروف چینی پایه گذاری شد.

بیشتر تکنیک ها ی جیت کان دو براساس روش رزمی موسوم به وینگ ‌چون طراحی شده است ، چرا که بروس لی تمرینات کلاسیک رزمی خود را در این سبک انجام داده بود. فنون وینگ چون در جیت کان دو به شکلی تغییر یافته اند که کاربردی تر باشند. استفاده از سلاح های سرد نیز در این رشته بسیار گسترده تر است.

مراحل آموزشی

آموزش جیت کان دو در سه مرحله مقدماتی ، متوسط و پیشرفته صورت می گیرد که هنرجویان ان را در ۱۰ مرحله طی می کنند تا به عنوان تکنسین۱ که تقریبا شبیه دان۱ است شناخته شوند.

در طول این مدت لباس آن ها شامل شلوار سیاه و تی شرت است که رنگ تی شرت طی این مراحل تغییر می کند و با هر مرحله ای یک آرم «یین و یانگ» بر روی لباس او اضافه می شود. تعداد این آرم ها درجه جیت کان دو کار را نشان می دهد. هنرجو پس از رسیدن به مرحله تکنسینی می تواند کت بروس لی را به تن کند.

تفاوت های جیت کان دو و وینگ چون

یکی از تغییرهای اساسی که بروس لی در سیستم چی سائو وینگ چون انجام داد، شکل ایستادن هنگام انجام چی سائو بود. در وینگ چون پاها روبروی هم و به اندازه عرض شانه ها ازهم جدا می باشند، پاشنه ها به طرف بیرون و زانوها به طرف داخل قرار می گیرند. به نظر بروس لی این ایستادن باعث کندی و سنگینی حرکت بدن بود. برای همین در جیت کان دو ، چی سائو با پای راست یا چپ جلو ایستاده و پاشنه پای عقب بالا انجام می شود.

دیگر تغییر بروس لی روی Fook Sao بود که برخلاف وینگ چون تکنیک های دست را با پشت دست، ساعد یا بند انگشتان که آن ها را غیرطبیعی و موجب زخمی شدن فرد می دانست، انجام نمی داد و ضربات دست را به سبک بوکسورها اجرا می کرد

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
من بوجینکان کار میکنم
تقریبا با گنبوکان و جنینکان تو یک دسته هستن ....

تنشین شودن کاتوری شینتو ریو یک مدت هست میره ( 3 تا لاین یا شجره مجزا داره - و هر استادی با نوع دیدگاه خودش اموزش میده / ماله ما فعلا اموزش شمشیر هست بعدا اموزش های تن به تن اضافه میشه )

کوکیشیندن ریو هم یک ریو ( مدرسه جنگی ) قدیمی ژاپنی هست که تو قرن 14 تاسیس شده. و مدرسه کاملی هست
و روش های جنگی رو برای جنگ تن به تن و با اسلحه هایی مثل شمشیر ، چوب، چوب کوتاه ، نیزه ، سلاح های پرتابی و ... همچنین نوعی استراتژی جنگی رو اموزش میده .
در سیستم های بوجینکان و گنبوکان و جنینکان ، شجره های مختلف این ریو هست ، که مال بوجینکان
Kuki Shinden Ryū Happō Biken هست و از مال اون 2 سازمان دیگه قدیمی تر هست .. سال 2007 در بوجینکان سال این ریو بود و تمرکز اصلی رو اموزش های این ریو ....
( همچنین یک شاخه از این مدرسه به همراه هونتای یوشین ریو ( زیر نظر Munenori Kyoichi Inoue ) اموزش داده میشه . شاخه خانوادگی کوکی هم Kukishin-den Tenshin Hyoho هست که تا اونجا که میدونم فقط تو ژاپن اموزش داده میشه .. )

شیدن فودو ریو هم یک مدرسه جتگی قدیمی ژاپنی هست مال قرن 12 . و در سیستم بوجینکان اموزش داده میشه ... سال 2006 سال این ریو در بوجینکان بود ///و اینکه این مدرسه به صورت جدا هم اموزش داده میشه یا شاخه خانوادگی اون موجود هست اطلاعی ندارم ولی بعضی شاخه های در بعضی سازمانها هست

Daitō-ryū Aiki-jūjutsu
jujutsu
aikido
judo
اینا رو کلاس هاشون رو دیدم ولی تمرین نکردم - از نظر سبک تمرینی به هم و همچنین بعضی ریوهای بوجینکان یا گنبوکان ، یک ساختار رو دارند .

تو اونجا که میدونم 3-4 سبک ایکیدو تو ایران هست ، جودو که تو ایران هست ، ریو های مختلف جوجوتسو متاسفانه تو ایران نیست ( ولی جوجوتسو مدرن و ورزشی هست ). دایتو ریو ایکی جوجوتسو هم تا اخرین اطلاعی که دارم تو ایران نیست متاسفانه ( این ریو یکی از ریوهای اصلی تا پایه ریزی ایکیدو بود )

وینگ چون و تای چی چوان جفتش تو ایران هست شاخه های مختلف .
من گهگداری تو یکی از قدیمی ترین شاخه های موجودش که اینجا هست تمرین میکنم و برای تای چی هم متاسفانه وقت تمرین منظم نیست ( برخلاف ظاهر میتونه کارا باشه )

موی تای تو ایران هست تحت 2 سبک مختلف تا اونجا که یادمه و خوب نیاز به توضیح نداره .

systema روسی
spetsnaz-gru روسی

اینا رو فقط ویدیو ها رو دیدم و با کسایی که کار کردن ، کلاس رو از نزدیک ندیدم . ولی از نظر سبک اموزشی میشه گفت تا حدودی شبیه ایکی جوتسو و بعضی ریو های ژاپنی هست و تو ایران تا جایی که میدونم اموزش داده نمیشه

krav maga اسراییلی رو از نزدیک دیدم - کاراس - از نظر ساختاری بیشتر شبیه جوجیتسو / ایکیدو / جودو ...

Brazilian jujutsu نگرش برزیلی و خانواده گراسی به جودو هست ( اینکه چرا اسمش جوجوتسو هست و نه جودو مربوط به تاریخچه ورود به برزیل هست .. ) و بیشتر بر روی تکنیک های روی زمین تاکید داره ...الان جوجوتسو (جیوجوتسو ) برزیلی و جوجوتسو گراسی 2 شاخه جدا هستن ... تو ایران نمیدونم هست یا نه

Kyokushin kaikan هم که همون کاراته کیوکوشین هست که شاخه های مختلفش تو ایران هست .

هاپکیدو هم نگرش کره ای بر روی دایتو ریو ایکی جوتسو ( ژاپنی ) هست و تو ایران هم وجود داره

امیدوارم که مفید باشه .

پ. ن : چنتا از چیزایی که بالا گفتم ورزش نیستن .... و اینا هم چیزایی بود که به نظر من مفید و کاراس ولی
یکم بیشتر وقت میبره اکثرا ... مثلا اگر بخواید اکثر اونا رو با کاراته یا موی تای یا سایر فول کنتاکت ها مقایسه کنید . تو بازه زمانی 4 ماه کار کردن ، احتمال کارایی کاراته یا موی تای در مقابل حملات ضعیف و رو به متوسط بیشتره .... چون فقط رو کیک و بوکس تمرین میشه ... و اینا هم ابتدایی هست و هر کی میتونه انجام بده با تمرین . تمرین بیشتر اعتماد به نفس بیشتر ...

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
اقایون کسی در مورد جیت کاندو چیزی تا حالا شنیده می گن بروس لی بنیان گذار بوده من تو چند تا از باشگاه ها دیدم لباس استاد عین لباس بروس لیه.

دوست عزیز ممنون ، ولی در این مورد چند بار هم در انجمن ورزش ترد های مختلف زده شده و همچنین تو ترد " هنرهای رزمی " بیشتر صحبت شده و اونجا بیشتر به معرفی می پردازن ، ادامه بحث رو لطفا اونجا ادامه بدید

از مطلب و وقتی هم که گذاشتی ممنون .

بالا