برگزیده های پرشین تولز

درباره dvd rom لپتاپ

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
سلام به همه دوستان

من یه لپتاپ توشیبا سری M45-S359 دارم.

دی وی دی رایترش هم Matshita UJ-841S هست.

متاسفانه جدیدا روی سی دی ها سرعت با سرعت بالاتر از 8x رایت نمیکنه. یعنی اگه بذاری 16x سی دی رو میسوزنه.... حالا این مهم نیست...

قبلا روی دی وی دی ها با سرعت 1 و 2x رایت میکرد. اما الان چند روزیه که تا میخواد رایت کنه ارور power calibration erorr رو میدهو دی وی دی رو میندازه بیرون ......... (خدا رو شکر نمیسوزونه)

خیلی باهاش ور رفتم.... لنزش رو تمیز کردم. ویندوز رو عوض کردم .... دی وی دی خامی که استفاده میکردم رو تغییر دادم اما مشکل حل نشد............

متاسفانه به نظر میرسه که عمر دی وی دی رایتر ما به سر رسیده.

حالا خواستم چند تا سوال از دوستان بپرسم. یک اینکه دی وی دی رایتر خوب برای لپتاپ چیه ؟؟؟؟ و قیمتش چنده ؟
یه جایی رفتم سونی رو پیشنهاد داده ؟ آیا مارک سونی ، مارک خوبیه ؟؟؟

دوم اینکه آیا برای عوض کردن دی وی وی رایتر لپتاپم باید دستگاه باز بشه یا اینکه بدون باز کردن دستگاه این کار رو میشه انجام داد.

لطفا دوستان راهنماییم کنند.

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
سلام
دی وی دی رایتر سونی دی وی دی رایتری خوبی است.
قیمتش هم در حدود 70 تومان است. (با هزینه تعویض). موجود داریم.
تعویضش هم ساده است. نیاز به بازکردن لپ تاپ به اون معنا نیست.
در صورت تمایل تماس بگیرید. شماره تماس در سایت موجود است.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
متاسفانه در تهران نیستم جناب فاضلی (اگه اشتباه نکرده باشم)

قبلا از شما رم خریده بودم. اگه تهران بودم حتما میومدم سراغ خودتون..

یه مقدار در مورد نحوه تعویض در وی دی رایتر توضیح میدید.. در ضمن سرعت رایت این دی وی دی رایتر چقدره و آیا گارانتی داره ؟!!!!!!!!!!!

ممنون میشم به سوالم جواب بدید.

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
متاسفانه در تهران نیستم جناب فاضلی (اگه اشتباه نکرده باشم)

قبلا از شما رم خریده بودم. اگه تهران بودم حتما میومدم سراغ خودتون..

یه مقدار در مورد نحوه تعویض در وی دی رایتر توضیح میدید.. در ضمن سرعت رایت این دی وی دی رایتر چقدره و آیا گارانتی داره ؟!!!!!!!!!!!

ممنون میشم به سوالم جواب بدید.

سلام
ببینید دی وی دی رایتر لپ تاپها معمولا به یکی از دو روش زیر به بدنه لپ تاپ متصل هستند:
1-توسط یک عدد پیج از زیر بدنه لپ تاپ که به انتهای قاب فلزی نگهدارنده دی وی دی رایتر متصل شده است.
2- توسط پیجی از بالا که به انتهای قاب فلزی نگهدارنده دی وی دی رایتر متصل شده است.
در حالت اول کافیست فقط همان پیج را از زیر لپ تاپ و با ردیابی مسیر قرارگرفتن دی وی دی رایتر باز کرده و دی وی دی رایتر را که به این صورت آزاد می شود کشویی بیرون بکشید.
در حالت دوم بایستی ابتدا کیبرد را از جای خود خارج کنید. برای این منظور ابتدا می بایستی طلقی را که بالای کیبرد و پایین LCD لپ تاپ قرار دارد بازکنید. برای بازکردن طلق مزبور ابتدا باید پیچهای متصل به آن را باز کنید. در ادامه پیچهایی را که زیر طلق مذکور قرار دارد و کیبرد را به بدنه لپ تاپ متصل کرده است باز کرده و کیبرد را به آرامی به سمت بالا کمی حرکت داده و پیچی را که زیر آن قراردارد و انتهای دی وی دی رایتر را به لپ تاپ متصل کرده است را باز کنید و به صورت کشویی، دی وی دی رایتر را به سمت بیرون حرکت داده و بیرون بکشید.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
میشه در یاهو آنلاین شید ؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن میتونید به من بگید سری m45-s359 چطوریه ؟؟؟؟؟ روی اینترنت میشه پیداش کرد ؟!!؟!!؟

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
میشه در یاهو آنلاین شید ؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن میتونید به من بگید سری m45-s359 چطوریه ؟؟؟؟؟ روی اینترنت میشه پیداش کرد ؟!!؟!!؟

خیلی ساده است.
زیر لپ تاپ را نگاه کنید.
قسمت انتهایی دی وی دی رایتر را مسیریابی کنید.
اگر پیچی در انتهای مسیر دیدید آن را باز کنید.
درب دی وی دی رایتر را بازکرده و سعی کنید آن را به آرامی بیرون بکشید.
اگر از جای خود خرکت کرد که مشکل حل شده است در غیر این صورت می بایستی به روش دوم عمل نمایید (در پست قبلی)

30naa

Registered User
لایک‌ها
3
من در مورد سوالت قیمت و نوع اسلیم ها اطلاعی ندارم ولی الان روی اکثر نوت بوکهایی که من دیدم همین درایو ماتشیتا که مال پانا هست استفاده می کنن.
فقط یه توصیه بت میکنم اگه که از نوت بوک بعنوان دستکتاپ استفاده می کنی و یا تامین برق جدا برای DVD RW برات کار سختی نیست بهتره یه دی وی دی رایتر ide و یه باکس بخری که از دست سوزوندن های متعدد، سرعت پایین، قیمت بالا و همه ی اذیت های درایو اسلیم خلاص شی. فقط مشکلش اشغال فضا و وزن بیشتر و همون برق جداش هست

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
درایو لپتاپ من هم همین مارک هست. اخیراً بعضی از CD ها و DVD هارا نمیخونه و به عنوان Blank Disk یا همون خام میشناسه. چند روز پیش هم 2 تا رایت CD یکی با سرعت 24 و یکی با 16 زدم سوزوند!!
اما بعضی وقتا هم به راحتی رایت میکنه !!

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
والا در مورد باکس که دوستمون سینا فرمودن به فکرش هستم.

اما خب حمل و نقلش سخته و اساسا این رایتر هم باید عوض شه.

اما برای منزل خودم باید یه پی سی بگیرم و رایت ها رو با اون انجام بدم.....

aziz2009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان

من یه لپتاپ توشیبا سری M45-S359 دارم.

دی وی دی رایترش هم Matshita UJ-841S هست.

متاسفانه جدیدا روی سی دی ها سرعت با سرعت بالاتر از 8x رایت نمیکنه. یعنی اگه بذاری 16x سی دی رو میسوزنه.... حالا این مهم نیست...

قبلا روی دی وی دی ها با سرعت 1 و 2x رایت میکرد. اما الان چند روزیه که تا میخواد رایت کنه ارور power calibration erorr رو میدهو دی وی دی رو میندازه بیرون ......... (خدا رو شکر نمیسوزونه)

خیلی باهاش ور رفتم.... لنزش رو تمیز کردم. ویندوز رو عوض کردم .... دی وی دی خامی که استفاده میکردم رو تغییر دادم اما مشکل حل نشد............

متاسفانه به نظر میرسه که عمر دی وی دی رایتر ما به سر رسیده.

حالا خواستم چند تا سوال از دوستان بپرسم. یک اینکه دی وی دی رایتر خوب برای لپتاپ چیه ؟؟؟؟ و قیمتش چنده ؟
یه جایی رفتم سونی رو پیشنهاد داده ؟ آیا مارک سونی ، مارک خوبیه ؟؟؟

دوم اینکه آیا برای عوض کردن دی وی وی رایتر لپتاپم باید دستگاه باز بشه یا اینکه بدون باز کردن دستگاه این کار رو میشه انجام داد.

لطفا دوستان راهنماییم کنند.
سلام،
دوست عزیز
آیا از سی دی ریکاوری لپ تاپت استفاده کرده ایی؟
الیته لپ تاپ من نیز از مدل لپ تاپ شماست (M45-S359) فقط اگه از سی دی ریکاوری استفاده می کنی باید خیلی مراقب باشی چون تمام لپ تاپت فورمت میشه .
امیدوارم موفق بشی.

coloredpencil

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
7
من طی تجربه ای که با درایو های اپتیکال داشتم ... این نوع درایو خیلی ناز نازی هست ..کلا توشیا.... نمیدونم چرا اینکارو میکنه ..اصلا odd هاش کیفیت ندارن(نوت بوک های توشیبا) جز موارد استثناء و خاص

r0ot$harp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان .

لپتاپ من ASUS f3sv هست . الان یه مدت هست که DVD ها رو درست نمی خونه . رایت نمی کنه . می سوزونه . همش باید باهاش درگیر باشم .

می تونید کمکم کنید .

باتشکر احسان

بالا