برگزیده های پرشین تولز

بحران گاز رو کمک کنید

rabbit008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر کنم نیاز به توضیح نیست

ما امشب تو یه اتاق با یه بخاری میخوابیم

ولی عصر که به چند نفر گفتم بهانه های الکی آوردن و حتی مسخره هم کردن

ولی الان از هموطنهای ما تو سرما دارن شکنجه میشن:(

Mohammad.d

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از این که این تاپیک رو احداث کردید !
ما اینجا دو روز گاز نداشتیم و دقیقا درک کردیم که نبود گاز توی این سرما چقدر دردناکه !
حالا شما حساب کنید اینجا نهایتا -8 درجه هست ولی بعضی از استانها تا -25 هم میرسه دماشون و گاز هم ندارن !!!
دیگه خودتون قضاوت کنید
البته ما ایرانی ها کلا روحیه درست مصرف کردن رو نداریم یعنی اصلا بلد نیستیم
ولی فکر کنم کم کم مجبوریم که یاد بگیریم
امیدوارم هر کسی که این تاپیک رو میبینه حداقل کار ممکن رو در جهت به بار نشستن این درخت نو پا !!! انجام بده ( چی گفتم ؟! )

ocarina4

Registered User
لایک‌ها
25
مصاحبه محمود جون در مورد مشکل گاز.....

- بینندگان عزیز همان‌گونه که مستحضرید هوای کشور سرد شده و در برخی استان‌ها با مشکل کمبود گاز مواجه شده‌ایم. به همین دلیل در خدمت رئیس‌جمهور شلخته هستیم. جناب شلخته از اینکه بعد از مدت‌ها در این گفتگوی ویژه شرکت کرده‌اید از شما ممنونم.

- زیاد زر نزن سوالتو بپرس.

- جناب شلخته در مورد بحران گاز توضیح می‌دهید؟
- بحران؟ گاز؟ کو؟‌ کجا؟ کی گفته؟ بسیار متاسفم از اینکه شما هم هم‌سو با رسانه‌های خارجی دارید بزرگنمایی می‌کنید. ما خودمان امروز در خانه گاز داشتیم. بقال و نانوا و قصاب و میوه‌فروش محل هم گاز داشت. این‌ها همه شایعه است و ملت هم خودشان آگاهند و می‌دانند چه کسانی شایعه‌پردازی می‌کند.

- پس این موضوع بحران گاز ازکجا نشات گرفته؟
- ببینید! یک عده که اسمشان هم در جیب من است عادت دارند که الکی برای کشور بحران ایجاد کنند. چرا سه ماه پیش کسی از گاز حرفی نمی‌زد؟ چرا یهو هوا سرد شد؟ به نظر شما سرد شدن هوا مشکوک نیست؟ ما که می‌دانیم این توده هوای سرد را آمریکای پدرسوخته و آن جرج بوش لعنتی فرستاد که حتی جواب نامه آدم را هم نمی‌دهد!

- بفرمایید دولت چه تدبیری برای مشکل کمبود گاز اندیشیده است؟
- تدابیر که زیاد اندیشیده‌ایم. اصولا ما در دولت هر روز بیست و پنج ساعت می‌اندیشیم. همین دو سال پیش بود که در دولت تصویب کردیم توزیع نوشابه گازدار در ادارات ممنوع! خوب این یک تدبیر بزرگ بود در دولت ما. با توجه به سرانه مصرف نوشابه گازدار در کشور با این‌کار جلوی هدر رفتن منابع انرژی را گرفتیم. ما که مثل ایران و روسیه منابع غنی گاز نداریم هی فرت و فرت مصرف کنیم! الان هم در دستور کارمان دوغ گازدار را قرار داده‌ایم. شاید آن را هم ممنوع کنیم.

- این بخشی از کار شما بوده. آیا در زمینه نظارتی هم کاری انجام داده‌اید؟
- بله! البته! همین طرح امنیت اجتماعی برای چنین روزهایی بود. شنیدیم که یک خواننده ملعون لوس‌آنجلسی می‌گوید به من فقط یه بوس، یه لب، یه گاز بده! جوانان ما هر روز در کشور کلی از این گازها به یکدیگر بذل و بخشش می‌کردند. همین هفته پیش دختری برایمان پیامک زده بود که شلخته جان جیگرتو گاز گاز! یعی چه؟ ما نشستیم و در هیات دولت به این نتیجه رسیدیم که با طرح امنیت اجتماعی، جلوی برخی روابط را بگیریم و در مصرف گازهای غیر شرعی صرفه‌جویی کنیم.

- رئیس جمهور عزیز، بعد از این پیام‌های بازرگانی منتظریم که باز از تدابیرتان بگویید.
- دیده بودیم که یک عده مرفه بی‌درد در خیابان‌ها ماشین‌سواری می‌کنند و الکی گاز می‌دهند. هی می‌گفتیم پدرسوخته‌ها گاز ندهید اما مگر گوششان بدهکار بود؟ در هیات دولت ۲پیشنهاد مطرح کردیم. یکی اینکه پدال گاز کلیه خودروها را دربیاوریم تا کسی گاز ندهد و دومی اینکه بنزین را سهمیه‌بندی کنیم که در نهایت متوجه شدیم روش دوم اقتصادی‌تر است.

- پس با این تدابیر شما اطمینان دارید که در کشور مشکلی نیست؟
- بله! اگر مشکل داشتیم که وضع این‌گونه نبود. الان در هر کیوسکی که می‌روید نوشته‌است گاز فندک پُر می‌شود. اگر گاز نیست پس این‌همه فندک‌ پر کنی از کجا گازشان را تامین می‌کنند؟

- ولی ما خبر داریم که در برخی نقاط کشور گاز قطع شده.
- ما تحقیق کردیم دیدیم در بعضی استان‌ها آمار طلاق افزایش و نرخ زاد و ولد کم شده‌است. گفتیم بهترین راه این‌است که گازشان را قطع و اداراتشان را تعطیل کنیم تا در خانه مانده و برای گرم شدن زیر پتو رفته و به یکدیگر بچسبند تا هم کانون خانواده‌شان گرم شود و هم به آرزویمان که کشوری ۱۲۰میلیونی‌است دست یابیم!

- واقعا دست مریزاد رئیس‌جمهور جان!
- خواهش می‌کنم. البته من باید گلایه کنم از دولت‌های قبلی که عرضه نداشتند گاز را قطع کنند و مملکت را به این روز بیاندازند. من خیلی خوبم و بهتر از من پیدا نمی‌شود و این حرف من نیست بلکه برادر چاوز هم حاضر است شهادت بدهد و خداحافظ.

kelark

Pocket PC کاربر فعال- فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
16
دوستان آیا گاز به کشور های دیگه فروخته میشه ؟ ؟

من این حرف رو از خیلی ها شنیدم که میگن با این که ما در وضعیت کمبود گاز هستیم ولی دارن گاز رو صادر می کنند ( البته امکان داره یه سری گاز خاص باشه ) .

Mohammad.d

Registered User
لایک‌ها
0
بعید میدونم
با این وضعی که ما گاز مصرف میکنیم تا استانهای مرزی هم نمیرسه چه برسه به کشورهای خارجی
البته قبلا مقداری هم وارد میکردیم که الان اون قطع شده

ocarina4 جان با حال بود دستت درد نکنه

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
اوضعا اصلا خوب نیست

قائم شهر الان 2 هفتست که 100% شهر گاز نداره... ملت همه رفتن اینور و اونور. حتی شنیدم که اعتراضاتی هم صورت گرفته....

در ساری که هستیم هوا واقعا سرده و تقریبا 4 5 روزی هست که یا گاز نداریم یا اگه هست در حد یه شمعک سماور هستش. البته ساری 100% فطع نیست بلکه حدود 80-90% شهر گاز ندارن......

اصلا اوضاع خوبی نیست... نونوایی ها تعطیلن و مشکل نان هست....

بخاری برقی هم یا کمیابه یا اینکه 2 3 برابر قیمت میشه گیر اورد

حتی شال و کلاه هم نزدیک 80% کشیده بالا (به دلیل تقاضای زیاد و بی انصافی بعضی از افراد)

در کل خداکنه که مشکل حل شه چون واقعا سرما بده... .خیلی از مردم مریض شدن .....

هوا هم بی سابقه سرد شده و امشب هم سردتر میشه.........

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
بعید میدونم
با این وضعی که ما گاز مصرف میکنیم تا استانهای مرزی هم نمیرسه چه برسه به کشورهای خارجی
البته قبلا مقداری هم وارد میکردیم که الان اون قطع شده

ocarina4 جان با حال بود دستت درد نکنه
بله اصلا گاز صادر نمیشه کی گفته

من از سرما میترسم

یک مقدار ناچیز گاز در حد یک اجاق گاز هم از سمت ترکمنستان که ادعای مالکیت بر دریای مازندران رو میکنه وارد ایران میشد که اون هم به همت دولت دوست و برادر ترکمنستان قطع شد تا مردم شمال کشور مجبور بشن چوب درخت بسوزونن و در صفهای چند کیلومتری نانوایی و نفت به ایستند.

فکر کن مردم مازندران موقتا فلسطينی اند

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
دوستان آیا گاز به کشور های دیگه فروخته میشه ؟ ؟

من این حرف رو از خیلی ها شنیدم که میگن با این که ما در وضعیت کمبود گاز هستیم ولی دارن گاز رو صادر می کنند ( البته امکان داره یه سری گاز خاص باشه ) .

سلام:

اين سوال شوخي بود يا جدي ؟ ما داريم گاز به تركمنستان و ارمنستان و تركيه و پاكستان صادر ميكنيم

و جالبه كه بونيد اگر ايران صادر نكنه حتي 1 روز بايد ضرر زيادي به كشور طرف قرار داد بده براي همينم

اگر از 80 ميليون نفر 79 ميليون هم يخ بزنن باز گازو اينا صادر ميكنن ... يكي از افراد خيلي نزديك تو شركت

گاز كار ميكنه و اينا به هيچ وجه حاضر نيستن حتي ثانيه اي قطع كنن كه مبادا ضرر بدن . در صورتي كه اگر قطع

بشه ميدونيد چقدر به فشار گاز كمك ميكنه ؟ و هيچ جا به هيچ عنوان قطعي گاز نخواهيم داشت ؟

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
گل بود به سبزه نیز آراسته شد ...

بزرگترين پالايشگاه هند، به دليل خودداری دو بانک فرانسوی از صدور اعتبار به ايران برای خريد سوخت،فروش بنزين و گازوئيل به اين کشور را قطع کرده است.

به گزارش خبرگزاری رويترز، چهار شرکت و منبع بازرگانی تاييد کرده اند که پالايشگاه هندی «ريلاينس» Reliance از اکتبر گذشته از فروش بنزين و گازوئيل به ايران خودداری کرده است.

براساس اين گزارش، دو بانک فرانسوی « ب. ان. پ » B.N.P. و «کاليون » Calyon ( که شعبه سرمايه گذاری بانک کرديت اگريکول Credit Agricole است) از صدور اعبتارنامه بازرگانی برای ايران خودداری کرده اند.

قطع صدور اعتبار نامه به دليل فشارهای کشورهای غربی است که نگران فعاليت های هسته ای ايران هستند. این در حالی است که ايران تاکيد می کند که فعاليت های هسته ايش صرفا با هدف دستیابی به انرژی است و این برنامه صلح آميز است.

يک مقام ارشد شرکت هندی «ريلاينس» به رويترز گفته است: «بانک هايی که با آمريکا معامله و سروکار دارند، به دليل فشار آمريکا ، مايل نيستند برای ايران اعتبار نامه صادر کنند» .

«ريلاينس» بزرگترين پالايشگاه خصوصی هند است و يکی از مهمترين فروشندگان بنزين و گازوئيل به ايران به شمار می رود.

منبع : سایت خبری تابناک​

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
در این که گاز صادر میکنیم شکی نیست، مهمترین وارد کننده مون هم فعلا ترکیه هست.ولی اینکه همین الان هم صادر میکنیم نمیدونم. چون پارسال یا دوسال پیش بود که فشار گاز کم شده بود، گاز صادراتی به ترکیه رو قطع کردند و ترکیه هم بعدش کلی ادعای خسارت و اینها کرد.

اما همه قطعی گاز بخاطر کمبود گاز نیست، بلکه بیشترش بخاطر طراحی مزخرف شبکه توزیع و انتقال گاز هست که برای شرایط اوج مصرف طراحی نشده. بلکه برای شرایط مصرف کم مثل تابستون طراحی شده. تازه برای مصرف چندسال پیش بدون توجه به افزایش مشترکان.
در صورتیکه سیستمی که طراحی میشه باید در نقاط اکسترمم (در اینجا یعنی اوج مصرف) تست بشه و جواب خودش رو پس بده وگرنه کارکردن سیستم در یک شرایط نرمال و حتی زیر نرمال که هنری نیست.

البته مصرف ما هم خیلی زیاده، نه فقط الان که هوا سرد شده، بلکه همیشه همینطوره. چه مصرف بنزین چه گاز چه آّب. دوستان یا فامیلهایی که از خارج میان، اصلا دهانشون باز میمونه که ما چقدر الکی و بیخود همه چی رو هدر میدیم. توی کشورهای دیگه با ابزار قیمت مردم رو مجبور به مدیریت مصرف کرده اند، اما ما اینجا دو قدم راه رو حتما باید با ماشین بریم، تفریحمون ماشین سواری و بالا پایین کردن خیابونهاست. زمستون توی خونه حتما باید اینقدر گرم باشه که با لباس تابستونی بگردیم و تازه پنجره ها رو هم باز کنیم. بجای جارو کردن حیاط، میخواهیم حتما با شلنگ آب خاکهاش رو پاک کنیم و خیلی موارد دیگه . . .

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
مصاحبه محمود جون در مورد مشکل گاز.....

- بینندگان عزیز همان‌گونه که مستحضرید هوای کشور سرد شده و در برخی استان‌ها با مشکل کمبود گاز مواجه شده‌ایم. به همین دلیل در خدمت رئیس‌جمهور شلخته هستیم. جناب شلخته از اینکه بعد از مدت‌ها در این گفتگوی ویژه شرکت کرده‌اید از شما ممنونم.

- زیاد زر نزن سوالتو بپرس.

- جناب شلخته در مورد بحران گاز توضیح می‌دهید؟
- بحران؟ گاز؟ کو؟‌ کجا؟ کی گفته؟ بسیار متاسفم از اینکه شما هم هم‌سو با رسانه‌های خارجی دارید بزرگنمایی می‌کنید. ما خودمان امروز در خانه گاز داشتیم. بقال و نانوا و قصاب و میوه‌فروش محل هم گاز داشت. این‌ها همه شایعه است و ملت هم خودشان آگاهند و می‌دانند چه کسانی شایعه‌پردازی می‌کند.

- پس این موضوع بحران گاز ازکجا نشات گرفته؟
- ببینید! یک عده که اسمشان هم در جیب من است عادت دارند که الکی برای کشور بحران ایجاد کنند. چرا سه ماه پیش کسی از گاز حرفی نمی‌زد؟ چرا یهو هوا سرد شد؟ به نظر شما سرد شدن هوا مشکوک نیست؟ ما که می‌دانیم این توده هوای سرد را آمریکای پدرسوخته و آن جرج بوش لعنتی فرستاد که حتی جواب نامه آدم را هم نمی‌دهد!

- بفرمایید دولت چه تدبیری برای مشکل کمبود گاز اندیشیده است؟
- تدابیر که زیاد اندیشیده‌ایم. اصولا ما در دولت هر روز بیست و پنج ساعت می‌اندیشیم. همین دو سال پیش بود که در دولت تصویب کردیم توزیع نوشابه گازدار در ادارات ممنوع! خوب این یک تدبیر بزرگ بود در دولت ما. با توجه به سرانه مصرف نوشابه گازدار در کشور با این‌کار جلوی هدر رفتن منابع انرژی را گرفتیم. ما که مثل ایران و روسیه منابع غنی گاز نداریم هی فرت و فرت مصرف کنیم! الان هم در دستور کارمان دوغ گازدار را قرار داده‌ایم. شاید آن را هم ممنوع کنیم.

- این بخشی از کار شما بوده. آیا در زمینه نظارتی هم کاری انجام داده‌اید؟
- بله! البته! همین طرح امنیت اجتماعی برای چنین روزهایی بود. شنیدیم که یک خواننده ملعون لوس‌آنجلسی می‌گوید به من فقط یه بوس، یه لب، یه گاز بده! جوانان ما هر روز در کشور کلی از این گازها به یکدیگر بذل و بخشش می‌کردند. همین هفته پیش دختری برایمان پیامک زده بود که شلخته جان جیگرتو گاز گاز! یعی چه؟ ما نشستیم و در هیات دولت به این نتیجه رسیدیم که با طرح امنیت اجتماعی، جلوی برخی روابط را بگیریم و در مصرف گازهای غیر شرعی صرفه‌جویی کنیم.

- رئیس جمهور عزیز، بعد از این پیام‌های بازرگانی منتظریم که باز از تدابیرتان بگویید.
- دیده بودیم که یک عده مرفه بی‌درد در خیابان‌ها ماشین‌سواری می‌کنند و الکی گاز می‌دهند. هی می‌گفتیم پدرسوخته‌ها گاز ندهید اما مگر گوششان بدهکار بود؟ در هیات دولت ۲پیشنهاد مطرح کردیم. یکی اینکه پدال گاز کلیه خودروها را دربیاوریم تا کسی گاز ندهد و دومی اینکه بنزین را سهمیه‌بندی کنیم که در نهایت متوجه شدیم روش دوم اقتصادی‌تر است.

- پس با این تدابیر شما اطمینان دارید که در کشور مشکلی نیست؟
- بله! اگر مشکل داشتیم که وضع این‌گونه نبود. الان در هر کیوسکی که می‌روید نوشته‌است گاز فندک پُر می‌شود. اگر گاز نیست پس این‌همه فندک‌ پر کنی از کجا گازشان را تامین می‌کنند؟

- ولی ما خبر داریم که در برخی نقاط کشور گاز قطع شده.
- ما تحقیق کردیم دیدیم در بعضی استان‌ها آمار طلاق افزایش و نرخ زاد و ولد کم شده‌است. گفتیم بهترین راه این‌است که گازشان را قطع و اداراتشان را تعطیل کنیم تا در خانه مانده و برای گرم شدن زیر پتو رفته و به یکدیگر بچسبند تا هم کانون خانواده‌شان گرم شود و هم به آرزویمان که کشوری ۱۲۰میلیونی‌است دست یابیم!

- واقعا دست مریزاد رئیس‌جمهور جان!
- خواهش می‌کنم. البته من باید گلایه کنم از دولت‌های قبلی که عرضه نداشتند گاز را قطع کنند و مملکت را به این روز بیاندازند. من خیلی خوبم و بهتر از من پیدا نمی‌شود و این حرف من نیست بلکه برادر چاوز هم حاضر است شهادت بدهد و خداحافظ.

:lol::lol::lol::lol::lol:

من امروز فهميدم كه قلعه نوعي و آق محمود چقدر به هم شبيه هستن !!!! دقت كرده بودين !؟

جالب اينجا بود كه بعد از چند بار كه اين اتفاق افتاد ، به يه سخنگوي يه قبرستوني زنگ زدن ، ميگفت كه ما اصلا" پيش بيني نمي كرديم همچين اتفاق عجيبي بيفته !!!!!!!!! (نه كه اولين بار !)

خلاصه تا صاب نباشه ، جون تمام ملت در عذابه !

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
ايراني عزيز
با مصرف همزمان دوغ، باقالي، ترب، سير و لوبيا و توليد گاز از قطع شدن آن جلوگيري كنيد !!!
(شركت گاز و گوز ايران)

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
مثل اينكه اين تاپيك داره منحرف ميشه

ولي جدا از شوخي درمصرف گاز صرفه جويي كنيد
توي همين گيلان خيلي جاها گازشون قطع شده بدجوري

ما كه 2تا بخاري خاموش كرديم دوتا دروشن است و كاموا پوشيديم

Penet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
واقعا" عایق بندی تاثیر داره !
ما تمام درز های زیر در و ... رو با درزگیر پوشوندیم !
و شیشه ها هم که دو جداره نیست رو درزگیری کردیم و روشون پارچه ی سیاه زدیم که سرما زیاد نفوذ نکنه !
واقعا" الان خونه گرمه !
با همین شوفاژ ها گرم شده و من الان T-shirt تنمه !

|*|.FaRiBa.|*|

Registered User
لایک‌ها
50
البته ما ایرانی ها کلا روحیه درست مصرف کردن رو نداریم یعنی اصلا بلد نیستیم
)

شما هم لطف کن از این به بعد خودت رو با دیگران مقایسه نکن و در مورد دیگران هم قضاوت الکی نکن !!! :eek:

--------------------

در ضمن کی گفته گاز صادر نمیشه ؟؟؟ ( هر کی گفته اشتباه به عرضش رسوندند !!! )

یکی از این لوله های صادراتیشون رو ببندن به 2 تا ملت ایران گاز میرسه !!!

الان هم بوق کمی گاز رو سر دادند که پولشون تو زمستون کم نشه ! :lol:​

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
من شنیدم تو یکی از شهرها یه بچه نوزاد بخاطر سرما مرد

بالا