برگزیده های پرشین تولز

نمره صفر براي وجدان مسافران يک اتوبوس

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
در يک حادثه عجيب و پس از تصادف خونين ميان يک دستگاه خودروي حامل پول بانک و يک خودروي سواري ، برخي مسافران اتوبوس به جاي کمک به مصدومان پول ها را سرقت کردند.
سيدحسين توکلي ، بازپرس شعبه 5 دادسراي جنايي با اشاره به اين حادثه به «جام جم» گفت: چند روز پيش به دنبال برودت هوا و بارش برف ، يک خودروي حامل پول در نزديکي فيروزکوه با يک خودروي سواري پرايد تصادف کرد. در اين تصادف ، يک اتوبوس مسافربري که در حال عبور از جاده بود، با مشاهده اين وضعيت متوقف شد و مسافران براي کمک به مجروحان از اتوبوس پياده شدند.

سرقت پول هاي بانک

بازپرس جنايي در ادامه گفت: چند نفر از مسافران که قصد کمک به مجروحان خودروي حامل پول بانک را داشتند، با مشاهده پول هاي موجود که پس از تصادف در اتاقک خودرو پخش شده بود، به يکباره وظيفه انساني خود را فراموش کردند و با سرقت مقاديري از چک هاي مسافرتي متعلق به بانک بدون آن که به مجروحان حادثه کمک کنند، بار ديگر سوار اتوبوس شدند و محل را ترک کردند.

شکايت و پيگيري

بازپرس توکلي افزود: به دنبال اين ماجرا، ماموران امدادي با حضور در محل ، امدادرساني به حادثه ديدگان را آغاز کردند و راننده خودروي پرايد بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد. برادر جوان فوت شده پس از اين حادثه عنوان کرد: برادرم پس از تصادف و در آخرين لحظات عمرش در تماس تلفني گفت: ميان صندلي و فرمان خودرو گرفتار شده است و مسافران اتوبوس را مشاهده مي کند که براي کمک پياده شده اند، اما به جاي کمک به او سراغ خودروي بانک مي روند.
بازپرس شعبه 5 دادسراي جنايي افزود: به دليلي شکستگي دنده اين جوان و فرورفتن در ريه وي ، اگر مسافران او را از ميان آهن پاره بيرون مي آوردند، به طور قطع نجات مي يافت ، اما افسوس که آنها با مشاهده پول هاي درون خودرو، وظيفه انساني شان را فراموش کرده و بدون هيچ مساعدتي محل را ترک کرده اند.
توکلي بيان کرد: پس از سرقت پول ها و بررسي هاي بعدي معلوم شد 148 ميليون تومان از پول هاي درون خودرو به سرقت رفته است و افراد سارق در مرحله بعدي با چک هاي مسافرتي سرقت شده ، به خريد طلا، لوازم خانه و... اقدام کرده اند.

دستگيري يک متهم

بازپرس جنايي افزود: با آغاز تحقيقات در اين زمينه ماموران در مرحله بعدي يک نفر از مسافران سارق را به همراه 38 ميليون تومان از چک هاي مسافرتي دستگير کردند.
متهم در تحقيقات گفت: وقتي صحنه تصادف را مشاهده کرديم ، ابتدا قصد کمک به مصدومان را داشتيم و ما بوضوح فريادهاي کمک خواهي راننده خودروي پرايد را مي شنيديم ، اما با مشاهده چک هاي مسافرتي درون خودرو، هر کدام از ما که از اتوبوس پياده شده بوديم ، سعي مي کرديم پول بيشتري برداريم.
بازپرس جنايي تصريح کرد: با ثبت اين اظهارات پرونده متهم به دادسراي دماوند ارسال شده و يک تيم ويژه از ماموران تحقيقات گسترده خود را براي دستگيري مسافران سارق آغاز کرده اند.

به کجا مي رويم؟

فخرالدين جعفرزاده ، معاون دادستان و سرپرست دادسراي جنايي نيز با اشاره به اين حادثه تلخ مي گويد: از ديرباز ما ايرانيان به فرهنگ انساني خود افتخار مي کنيم و چه بسا آموزه هاي عقيدتي و ديني ، وظايف انساني را بالاتر از هر وظيفه ديگري براي ما تعريف کرده است ، اما متاسفانه اين افراد بدون توجه به وظيفه انساني خود براحتي پا روي وجدان خود گذاشته و در اين حادثه به جاي کمک و مساعدت به همنوعاني که در يک قدمي مرگ قرار گرفته اند، تنها به خود و پول فکر مي کنند.
مسافراني که آن روز به جاي کمک به جوان مجروح و گرفتار در پشت فرمان خودرو که با هزاران اميد و آرزو، اکنون در زير خروارها خاک خفته است ، تنها در انديشه غارت پول هاي خودروي حامل پول بودند و فراموش نکنيم وجدان همين آدم ها روزي آنها را به محاکمه خواهد کشيد.

sis.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همه جا همینطوری است

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
نگران نباش . همشون شب که می خوابن چهره و صدای اون راننده پرایده دائم میاد تو خوابشون و آرامش رو ازشون می گیره . نهایتا چند روزی تحمل می کنن بعدش دچار عذاب وجدان می شن میرن خودشون رو معرفی می کنن . همه پولهایی هم که خرج کردن پس می دن و فیلم به خوبی و خوشی پایان می پذیره ;)

sis.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دریا همون دریا بود
ساحل همون ساحل بود
موج و خروش دریا مثل گذشته ها بود
اما فقط یاد وجدان برای ما اونجا بود

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
مسئولینی که انقدر راحت از مردم صحبت می کنن , خودشون چکار کردن و چه نظمی تو کارهاشون هست !

وقتی تصادف کردم , خیلی حالم بد بود , یه اقایی از گوشیش زنگ زد به اورژانس (تقریبا 1 کیلومتر با ما فاصله داشت )

میدونید چی گفتن : به ما مربوط نمیشه !!!!!!!

پس به کی ربط داره ؟؟ حتما باید به جای اورژانس به اژانس زنگ میزدیم !!

اگه تو اون لحظه احتیاج به اقدامات اورژانسی داشتم چه اتفاقی میفتاد ؟

همین مردم کمک کردن , از ماشین اوردنم بیرون با یه پیکان رسوندنم بیمارستان .

خوب و بد همه جا هست ....

Hades66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
این مسولین دلشون واسه پولا سوخته وگرنه روزی
هزار تا ازین تصادفات مرگبار میشه و مردم کمک میکنن
و از اورژانس هم خبری نیس. چرا اونارو نمی گن؟

مگه وزیر دادگستریشون چند وقت پیش تصادف نکرده بود
خودشون تو اخبار گفتن:

در آن غروب يخبندان جاده ساوه به اراك، آمبولانس‌ها در ماموريت بودند و پيكر نيمه جان وزير دادگستري با تريلي به درمانگاهي در سلفچگان منتقل شد كه در مسير درمانگاه، دار فاني را وداع گفت.

اگه راس میگن و دلشون واسه مردم سوخته برن درس به وجدان
به کارکنان اورژانس بین راهی و اینا بدن.
m109.gif

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
به قول دوستمون همه جا همینطوره.
مثلا من بچه بودم مدتها پیش یه ماشین حامل سکه های طلای بانک توی یه کشور درست حسابی چپ کرده بود. ملت ریخته بودن احمقا همه سکه ها رو جمع کرده بودن رفته بودن. گور بابای راننده و ...

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
دوستان شما ديگه كي هستين بابا

اصلا مسئولين رو ول كنين تا حالا چي كار كردن كه بعد از اين چي كار كنن

واي واقعا تاسف بار هست كه بعضي از ادما به خاطر پول شرف خودشون رو مي بازن

واقعا

سال سقوط سال فرار

سال گريز و انتظار

فصل شكفتن فلز

سال سياه 2000

سال سقوط عاطفه تا بينهايت زير صفر

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
تا میتوانین از دولت بخورید و بیاشامید که این حق شماست!
145.gif
اما مهم تر از اون جان اون بنده خدا بوده اونو خوب نجات میدادن بعد میرفتن سر وقته پولا
grinning-smiley-047.gif

فقط نباید نقدش کرد فقط جنس خرید
280k5eb.gif

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
تا میتوانین از دولت بخورید و بیاشامید که این حق شماست!
145.gif
اما مهم تر از اون جان اون بنده خدا بوده اونو خوب نجات میدادن بعد میرفتن سر وقته پولا
grinning-smiley-047.gif

فقط نباید نقدش کرد فقط جنس خرید
280k5eb.gif

سلام
طبق قانون هیچ کس مجاز به جلو گیری از نقد کردن چک های تضمین شده بانکی نیست! مگه این که بخواد مساله دیگه ای رو وشن کنه.
نقدم کردین کردین.
در ضمن چی چی رو از دولت بخورید و بیاشامید؟ حالت خوبه؟ بی خیل!!!!!!!!

pastgirls

Registered User
لایک‌ها
9
تو کمک کردن پول معنوی بیشتری هست (این پولا خوردن نداره حالا واسه دولت باشه یا .......

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
واقعا شرم آوره. اين ها چطور مي تونن توقع داشته باشن دفعه بعدي كه اين اتفاق برا خودشون افتاد يكي كمكشون كنه.بي اندازه شرم آوره.

sis.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بربساطی که بساطی نیست
جامه اش شولای عریانیست

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
چه قدر تاسف بار :(

دریغ است ایران که ویران ......... :(

نمیدونم والا شاید اگه منم اونجا بودم میرفتم پول دزدی ولی الان هرچی کلنجار میرم با خودم میبینم نمیتونم ببینم یه نفر جون میکنه اونم جوون و کمکش نکنم :hmm:

اینها همش تقصیره ........ :hmm:

newnaeemtaheri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
واقعا تاسف برانگيز بود ...

دوستان ...

قبل از انقلاب مردم در فكر خدا پيغمبر و آخرت بودند با وجود اينكه در جامعه هم اماكن مذهبي بود هم به وضوح اماكني مانند كاباره و فاحشه خانه و ...

اما الان جامعه رو كردن فقط اماكن مذهبي بنابراين مردم ميبينند كه حق انتخاب ندارند
پس همه يه جوري ميخوان از مذهب سرباز بزنند و برن دنبال مشروب و سكس هاي نامشروع كه هر روز تعدادي از اين فيلم ها رو در گوشي هاي دوستانمان ميبينيم، كلاهبرداري ،شيادگري و نداشتن صداقت در شغل هاي آزاد.

بايد ببينيم وقتي ميگيم همش تقصير آمبولانس و دولت و بيمارستان هست ... آيا اين همين خود مردم نيستند كه در واحد هاي آمبولانس، بيمارستان ها، و دولت به اصطلاح خدمت ميكنند ؟!؟

پس ببينيد وجدان اخلاقي و معناي گراي خود ما است كه از بين رفته است ... يكي بايد ما رو از اين كابوس بيدار كنه ...

ما بايد تمام تلاشمون رو براي پرورش علم و اخلاق مردم عزيزمان بكنيم. در آنموقع است كه رفاه خود به خود به وجود خواهد آمد ولي ديگر شاهد اين نخواهيم بود كه پول حرام بر اخلاق و انسانيت مقدم شمرده شود.

sis.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آدمی که خوی مال پرستی داره
روزی به شیوه ای شبیه و یا متفاوت مثل این راننده پراید گیر خواهد کرد و کسی بدادش نخواهد رسی
این چنین به حرف حضرت خصر (ع) میرسیم
تو در هر حالی نیکی کن

maryamarc87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا آدم نمیدونه چی بیگه فقط همین که آرزو میکنم اگه تو این موقعیت گیر کنم یادم نره انسانم

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
شما اگر بودین چیکار میکریدن ؟ خودتون رو بزارید جای اون ادما بعد از یه عمر زندگی نکتبار و سختی و سختی پیش روتون دو مسیر میبینید مسیر خوشبختی (50 میلیون پول) و مسیر همیاری یه لحظه میشه همونجا فکر کرد اگر من این پولا رو بردارم شاید 10 سال شاید خیلی بیشتر خودم و خانوادم و بچه هام میتونن زندگی حداقل قابل قبولی داشته باشن با 50 میلیون خیلی کارا میشه کرد ولی اگه برم و به اون طرف کمک کنم چی میشه شاید یه تشکر شایدم تو اخبار ساعت 1 نیمه شب بامداد شبکه خبر اعلام کنن مردی بعد از تصادف با کمک جمعی از هموطنان به بیمارستان منتقل شد شایدم هیچی فقط ممکنه بتونی به یه وجدان خوب و همیاری کرده یه هفته در جشن سرور و پایکوبی برای خودت زندگی کنی ولی با اجاره خونه اخر ماه وجدانتم فراموشت میکنه اینجوری میشه که میتونی راحت یه دزد بشی و به وجدانت رو بفروشی شایدم بعدا دوباره بتونی بخریش .

sis.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خودکرده رو تدبیر نیست
یادمه توی هواپیمایی هما از تهران به شیراز زیر کتف خودمو عمل کردم یه مسافر ایرانی کمکم نکردند پشت سرم یک مسافر استرالیایی بود کیف منو از تو کشو هواپیمای برام آورد پایین
انسانیت رو فقط باید از خارجی ها و سوئدی ها و آمریکایی ها و استرالیایی ها آموخت
این ما ایرانی جماعت هستیم که آبروی میهن خویش برده ایم

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شما اگر بودین چیکار میکریدن ؟ خودتون رو بزارید جای اون ادما بعد از یه عمر زندگی نکتبار و سختی و سختی پیش روتون دو مسیر میبینید مسیر خوشبختی (50 میلیون پول) و مسیر همیاری یه لحظه میشه همونجا فکر کرد اگر من این پولا رو بردارم شاید 10 سال شاید خیلی بیشتر خودم و خانوادم و بچه هام میتونن زندگی حداقل قابل قبولی داشته باشن با 50 میلیون خیلی کارا میشه کرد ولی اگه برم و به اون طرف کمک کنم چی میشه شاید یه تشکر شایدم تو اخبار ساعت 1 نیمه شب بامداد شبکه خبر اعلام کنن مردی بعد از تصادف با کمک جمعی از هموطنان به بیمارستان منتقل شد شایدم هیچی فقط ممکنه بتونی به یه وجدان خوب و همیاری کرده یه هفته در جشن سرور و پایکوبی برای خودت زندگی کنی ولی با اجاره خونه اخر ماه وجدانتم فراموشت میکنه اینجوری میشه که میتونی راحت یه دزد بشی و به وجدانت رو بفروشی شایدم بعدا دوباره بتونی بخریش .

این حرف شما دقیقا مصداق اون حدیث امام علی که: وقتی فقر از در خونه ای وارد بشه ایمان از اون خونه بیرون میره.

البته داریم فقرایی رو هم که بقول معروف صورتشون رو با سیلی سرخ میکنن ولی بنظر من بهشت و جهنم انسانها تو همین دنیاست. یعنی ادم هر کاری بکنه شک نکن تو همین دنیا بازتابش رو میبینه.

کاملا حرفت رو قبول دارم که وقتی فقر گلوی آدم رو بگیره دیگه آدم هیچی حالیش نمیشه و به هر چیزی چنگ میزنه تا از این حالت در بیاد ولی بعضی وقتا آدم باید فکر کنه که آخه به چه قیمتی؟! به قیمت اینکه یه نفر جونش رو از دست بده؟! :hmm:

من که واقعا تصورش هم برام سخته چه برسه به انجامش!

بالا