برگزیده های پرشین تولز

جطور از یک فرم modal اطلاعات برگردونم

panjereh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من یه فرم دارم که اطلاعات پایه ام رو تو اون به کاربر نمایش میده.
می خوام این فرم رو از چند تا فرم مختلف که به صورت مودال لود می کنم اطلاعات رو به فرم اصلی برگردونه
مثلا فرم من داخلش لیست غذایی وجود داره که کاربر از این لیست یکی رو انتخاب می کنه ومی خوام مثلا کد غذا رو به فرم اصلی برگردونه.
نکته مهم این هست که می خوام از چندتا فرم مختلف این فرم رو لود کنم و کد غذا رو بگیرم. مثل MSGBOX که مثلا کد vbYes و ... رو بر می گردونه؟
ممنون می شم که اساتید کمک کنن؟؟؟

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام دوستان
من یه فرم دارم که اطلاعات پایه ام رو تو اون به کاربر نمایش میده.
می خوام این فرم رو از چند تا فرم مختلف که به صورت مودال لود می کنم اطلاعات رو به فرم اصلی برگردونه
مثلا فرم من داخلش لیست غذایی وجود داره که کاربر از این لیست یکی رو انتخاب می کنه ومی خوام مثلا کد غذا رو به فرم اصلی برگردونه.
نکته مهم این هست که می خوام از چندتا فرم مختلف این فرم رو لود کنم و کد غذا رو بگیرم. مثل MSGBOX که مثلا کد vbYes و ... رو بر می گردونه؟
ممنون می شم که اساتید کمک کنن؟؟؟

در يك MODULE متغير هايي كه مورد نظرتون هست رو به صورت PUBLIC تعريف كنين، اونوقت توي همه فرمها مي تونين ازش استفاده كنين

panjereh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
khepelesibilo عزیز ممنون
این روش رو استفاده کردم، تو پروژه های کوچیک امکان پذیر هست ولی تو پروژه های بزرگ عملا مدیریت متغیر سراسری مخیلی مشکل و تا حدی غیر ممکنه.
من میخوام ببینم ترفندی نیست که بشه یه فرم هم مثل تابع مقدار بازگشتی داشته باشه یا چیزی شبیه یه این؟؟؟؟؟

ممنون می شم

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
ساده ترين راه اينه كه به فرض براي دسترسي به پارامترهاي كنترلهاي موجود روي form1 مي تونين توو هر فرم ديگه كه هستين، به عنوان مثال يك جعبه متن از فرم1 رو به اينطوري صدا بزنين:

a=form1.text1.text

بالا