برگزیده های پرشین تولز

معرفی کامل تکنولوژی HD و کابل HDMI

!!PoWeR!!

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوستان. امروز قصد داشتم سری محصولات براویا سونی رو معرفی کنم، اما گفتم اول به معرفی تکنولوژی بیشرفته HDMI در انتقال تصویر بپردازم که زمینه سازی برای قسمت معرفی برند ها باشد.

رابط HDMI

رابط پیشرفته ی HDMI یا High definition Multimedia Interface در سال 2002 توسط یک کنسرسیوم بزرگ که متشکل از شرکت های بزرگی مثل فیلیپس، هیتاچی، سونی، توشیبا و شرکت های دیگر بود به بازار عرضه شد. در مجموع HDMI به عنوان اولین رابط انتقال دهنده همزمان صدا و تصویر در دنیا شناخته می شود که قادر است اطلاعات را به صورت غیر فشرده (Uncompress) به وسایل صوتی و تصویری هماهنگ با این رابط انتقال دهد که این مسئله باعث حفظ کیفیت تصویر و صدا تا حد چشمگیری می شود.

توسعه دهندگان رابط HDMI انواع مختلفی از این رابط را به بازار عرضه کرده اند که هر یک از قابلیت و مزایای مختلفی نسبت به نسخه قبلی خود برخوردار است. اما تنها چیزی که در این میان همیشه حفظ شده قابلیت سازگاری با نسخه های قبلی (backward compatible) این رابط پیشرفته است که به عنوان یکی از مزایای آن شناخته میشود. به طور کلی 4 نسخه مختلف از رابط HDMI توسط توسعه دهنده گان این رابط به بازار عرضه شده اند که در ادامه به بررسی اجمالی آن می پردازم:

http://www.************/files/eaqddmaq6ueimq89ou2i.jpg

انواع رابط HDMI:

*نسخه 1: این رابط در ماه دسامبر سال 2002 به بازار عرضه شد که از مشخصات فنی زیر پشتیبانی می کند:

1. کابل تک برای انتقال صدا و تصویر با حداکثر انتقال اطلاعات 4/9Gbps یا 490 مگابایت در ثانیه

2. انتقال بیش از 165 میلیون پیکسل در ثانیه برای فرمت های تصویری

3. انتقال 8 کانال صدا با دقت 24 بیت و 192 کیلوهرتز

*نسخه 1/1: این رابط که در ماه می سال 2004 به بازار عرضه شد از مشخصه فنی زیر پشتیبانی میکند:

1. قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی محافظتی در فرمت DVD Audio

*نسخه 1/2: رابط HDMI نسخه 1/2 در ماه آگوست سال 2005 توسط شرکتهای توسعه دهنده این رابط ارایه شد که از مزایای بیشتری نسبت به نسخه قبلی خود برخوردار بود. به ظور کلی مزایای این رابط را میتوان در 3 گروه اصلی تقسیم بندی کرد:

1. قابلیت پشتیبانی از دیسکهای نوری Super Audio

2. امکانات ارتباط به منابعی مانند کامپیوتر

3. پشتیبانی از منابع تصویری و صوتی با ولتاژ بالا

*نسخه 1/3: رابط HDMI نسخه 1/3 آخرین نوع از این رابط پیشرفته است که در ماه می سال 2006 با بازار عرضه شد. این رابط که به عنوان پیشرفته ترین نسخه از رابط HDMI شناخته می شود خود شامل 3 زیر مجموعه 1/3 1/3a 1/3b است و دارای مزایای کلی زیر است:

1. کابل تک برای انتقال صدا و تصویر با حداکثر انتقال اطلاعات 10/2Gbps یا 1/02 گیگابایت در ثانیه

2. افزایش عمق رنگ.(پشتیبانی از دقت 30 36 48 بیت برای عمق رنگ)

3. پشتیبانی از قابلیت هماهنگی ( انطباق پذیری) صوتی.automatic audio syncing

4. پشتیبانی از فرمت Dolby TrueHD, DTS-HD برای اتصال به تقویت کننده های خارجی( منظور آمپریفایر هایی با پشتیبانی از رابط HDMI است)

5. پشتیبانی از فرمت استاندارد رنگ XVYCC

6. ارائه در نسخه کوچک یا mini برای اتصال به وسایلی مانند دوربینهای فیلمرداری

برای نتیجه گیری بهتر نظر شما را به جدول زیر جلب میکنم:

http://************/files/cwmyuuetwtn8v6iswa7i.png

در کل باید عرض کنم که کابلهای HDMI قابلیت پشتیبانی از وضوح 480i,480p,720p,1080i,1080p را دارند.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که منظور از i و p در فرمت HD چیست؟

به طور کلی فرمت HD به دو گروه اساسی تقسیم بندی میشود:

1-فرمت i: این حرف که از ابتدای کلمه interlace گرفته شده نشان دهنده این موضوع است که در این فرمت تمام پیکسل ها و خطوط در یک زمان پرداازش نمیشوند بلکه در ابتدا تعدادی از پیکسل ها پردازش می شود و در مدت زمان اندکی بقیه پیکسلهای باقی مانده پردازش میشود. به عنوان مثال 6 پیکسل را تصور کنید که هر کدام یک عدد مشخص از 1 تا 6 دارند. حال میخواهیم این 6 پیکسل را در حالت interlace پردازش کنیم. پس در این روش ابتدا پیکسلهای زوج را پردازش میکنیم، یعنی 2، 4 و 6. بعد از این موضوع دقیقا پیکسل های فرد 1، 3 و 5 مورد پردازش قرار میگیرند. با این روش تمام پیکسل ها با اختلاف زمان کمتری نسبت به یکدیگر پردازش میشوند. البته این روش یک مشکل دارد و آن هم ایجاد لرزش تصویر یا Flicker در هنگام افزایش اندازه تصویر وسرعت تعویض فریم ها است.

2-فرمت p: این فرمت نوع توسعه یافته فرمت i است که امروزه در بعضی از تلویزیون های جدید مشاهده میشود. در بیان ساده می توان بزرگترین تفاوت فرمت p با i را در نحوه پردازش پیکسل ها و خطوط دانست. به طور کلی در فرمت progressive تمام خطوط و پیکسل ها در یک زمان پردازش می شود. پس به همین علت تصاویری که براساس این فرمت ساخته میشود فاقد هرگونه لرزش یا Flicker خواهد بود.

به طور کلی فرمت تصویر و تلویزیون ها به سه گروه اصلی تقسیم بندی میشوند:

1-فرمت استاندارد: در این حالت تصاویر از دقت 720 پیکسل به صورت افقی و 480 پیکسل به صورت عمودی برخوردارند که معمولا در تلویزیون های استاندارد دیده میشود.
این همان کیفیت فیلمهای dvd موجود در بازار است. این گونه دیسکها را چه با کابل HDMI و چه با کابل S-VIDEO وصل کنیم یک کیفیت را به ما ارائه میدهند. البته این نکته را فراموش نکنید که اگر دستگاه پخش دی وی دی شما قابلیت پردازش و بهبود تصویر را دارد، حتما از کابل HDMI استفاده کنید.

2-فرمت HD: در فرمت HD کاربر قادر خواهد بود تصاویر را با دقت 1280 پیکسل به صورت افقی و 720 پیکسل به صورت عمودی مشاهده کند که در این صورت کیفیت قابل مشاهده بهبود فراوانی می یابد.

3-فرمت Full HD: در فرمت Full HD کیفیت تصویر به بهترین حد خود می رسد و کاربر قادر خواهد بود کوچکترین جزئیات تصویر را به راحتی مشاهده کند. در این فرمت تصویر حداکثر 1920 پیکسل به صورت افقی و 1080 پیکسل به صورت عمودی قابل مشاهده خواهد بود. پس به همین علت به این نوع فرمت 1080 نیز اطلاق میشود که در کل نشان دهنده حداکثر پیکسل های تصویر در حالت عمودی است.

نکته مهم: در هنگام خرید تلویزیون دقت کنید که اگر میخواهید حداکثر استفاده را از تکنولوژی HDMI ببرید، حتما بر روی تلویزیون لوگو زیر چسبیده باشد:
http://************/files/qpfpd79l39nkwnwx7u3c.jpg

اگر هر سوالی داشتید، خوشحال میشم بتونم راهنمایی کنم.
در انتها امیدوارم اطلاعات جامعی در مورد این تکنولوژی نو ظهور و پیشرفته به شما دوستان عزیز در پی تی ارائه داده باشم....قلت های املمایی من را ببچسید!!:rolleyes:
.

farshadtx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون خیلی لازم داشتم

amiriano

Registered User
لایک‌ها
2
سلام.بنده به نوبه خودم از این تاپیک ارزشمند کمال تشکر را داشته و از شما سوالاتی دارم.ببینید اول اینکه ما اصلا سیستم سینمای خانگی داریم که خروجی HD داشته باشه و به تلویزیونی که HDMI یا HD Ready باشه وصل بشه و کیفیت 1080 هم به ما بده؟بعدشم اگر این سیستم هم موجود باشه حتما باید HD DVD رو باید بتونه بخونه.منظورم اینه که سیستم سینمای خانگی که فقط DVD رو میتونه پخش کنه خروجی HD نداره دیگه؟یا مدلی هست که داشته باشه ؟ویا اینکه اگر هم داشته باشه و به تلویزیون وصل بشه که نمیتونه کیفیت 1080 رو به ما بده درسته؟Sorce ما هم باید HD باشه در اینصورت.خلاصه این ابهاماتی هست که پیش روی ماست.
بازم ممنون!

!!PoWeR!!

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوست عزیز. وظیفه ای بود که ادا شد..
در پاسخ به سوالاتتون باید خدمتتون عرض کنم که:
1.در حال حاضر بیشتر سینماهای خانگی موجود در بازار خروجی HDMI دارند و از وضوح 1080P پشتیبانی میکنند.
البته بعضی برندها مانند پاناسونیک برای خودشان کابلی به اسم VIERA LINK دارند که تا حدودی مثل HDMI است. اما بهترین سازگاری را بین نمایشگر پاناسونیک و سینمای خانگی پاناسونیک دارد.

2. لازم نیست که حتما HD DVD باشه. همانطور که در بالا گفتم، بعضی از سینماهای خانگی قابلیت پردازش تصویر و بهبود آن را تا حد چشمگیری دارند. پس همان DVD معمولی را اگه در این دستگاه قرار دهیم، بسته به امکلنات دستگاه ممکن است کیفیت 1080 هم به ما بدند.

البته دستگاههایی به نام Home Theater Receivers وجود دارد که خروجی HDMI از سینمای خانگی به این دستگاه وارد میشه و این دستگاه حداکثر پردازش موجود رو بر روی تصویر انجام داده و در نهایت به وسیله یک HDMI دیگه به نمایشگر ارسال میکند. قیمت این دستگاها بسیار بالا است و برای کار در منزل نمی صرفه.
کیفیت در این مرحله بسیار افزایش میابد.
بیشتر مغاره ها برای اینکه برنامه های ایران در نمایشگر با کیفیت بالا باشند، این کار رو میکنند. به خاطر همینه که وقتی تو خونه خودمون کابل آنتن تلویزیون رو به نامیشگر وصل میکنیم، کیفیت خیلی پایین است.

در انتها باید عرض کنم که حتما دستگاهای دیگر مانند رسیور ماهواره را به سینمای خانگی وصل کنید و از اونجا یک خروجی HDMI بگیرید و به نمایشگر وصل کنید.

vichper

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این دموهایی که تو نمایشگاهها میزارند چه فرمتی دارند؟ DVD .HD DVD , Blue ray ؟ با چی پخش می کنند؟
و اینکه این دموها رو از کجا میشه تهیه کرد؟

!!PoWeR!!

Registered User
لایک‌ها
2
این دموها معمولا با فرمت دی وی دی (البته تا اونجایی که من چندا از دی وی دی دموها رو دیدم، همگی duel layer 9gb) هستند. اما طوری ساخته میشند که با تلویزیون آن شرکت کاملا سازگار باشه و همراه تلویزیون ها از طرف خود نمایندگی اصلی میاد.
در ضمن همانطور که در بالا گفتم، بیشتر مغازه ها از یک Home Theater Receivers بسیار قوی استفاده میکنند که کیفیت تا این اندازه بالا میروند و در کل تصاویر ما را جلب میکنند.
پیشنهاد میکنم حتما روزی که قصد خرید تلویزیون کردید یک دی وی دی فیلم معمولی با خودتان ببرید و بر روی سینما خانگی و تلویزیون خود چک کنید و حتما مطمئن شوید که کابل از سینما خانگی مستقیم به تلویزیون وصل شده باشد.

!!PoWeR!!

Registered User
لایک‌ها
2
دموی معروف سونی... همین که توپهای شیتونک تو خیابون بالا و پایین میره.... در دو نمایشگر پلاسما پایونیر و ال سی دی سونی(آرم BRAVIA و SONY بر روی تصویر مربوط به خود دمو است)
منبع معتبر است.
http://************/files/api2ud63g16m81rnqkpy.jpg
برای دیدن عکس در رزولوسن اصلی خود 1200* 500 کلیک کنید.

amiriano

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوست عزیز. وظیفه ای بود که ادا شد..
در پاسخ به سوالاتتون باید خدمتتون عرض کنم که:
1.در حال حاضر بیشتر سینماهای خانگی موجود در بازار خروجی HDMI دارند و از وضوح 1080P پشتیبانی میکنند.
البته بعضی برندها مانند پاناسونیک برای خودشان کابلی به اسم VIERA LINK دارند که تا حدودی مثل HDMI است. اما بهترین سازگاری را بین نمایشگر پاناسونیک و سینمای خانگی پاناسونیک دارد.

2. لازم نیست که حتما HD DVD باشه. همانطور که در بالا گفتم، بعضی از سینماهای خانگی قابلیت پردازش تصویر و بهبود آن را تا حد چشمگیری دارند. پس همان DVD معمولی را اگه در این دستگاه قرار دهیم، بسته به امکلنات دستگاه ممکن است کیفیت 1080 هم به ما بدند.

البته دستگاههایی به نام Home Theater Receivers وجود دارد که خروجی HDMI از سینمای خانگی به این دستگاه وارد میشه و این دستگاه حداکثر پردازش موجود رو بر روی تصویر انجام داده و در نهایت به وسیله یک HDMI دیگه به نمایشگر ارسال میکند. قیمت این دستگاها بسیار بالا است و برای کار در منزل نمی صرفه.
کیفیت در این مرحله بسیار افزایش میابد.
بیشتر مغاره ها برای اینکه برنامه های ایران در نمایشگر با کیفیت بالا باشند، این کار رو میکنند. به خاطر همینه که وقتی تو خونه خودمون کابل آنتن تلویزیون رو به نامیشگر وصل میکنیم، کیفیت خیلی پایین است.

در انتها باید عرض کنم که حتما دستگاهای دیگر مانند رسیور ماهواره را به سینمای خانگی وصل کنید و از اونجا یک خروجی HDMI بگیرید و به نمایشگر وصل کنید.

سلام دوست عزیز.منون از راهنمایی هاتون.پس به این نتیجه میرسیم که دستگاه سینمای خانگی هم که میخواهیم تهیه کنیم باید خروجی HDMI داشته باشه و دستگاه های دیگه هم مثل dvb reciever رو به اون متصل کنیم و یک خروجی HDMI به tv بدیم.شما مدل خاصی از سینمای خانگی سامسونگ و یا سونی و یا کلا هر برند دیگه ای سراغ دارید که همین dvd های معمولی رو پردازش کرده و کیفیت 1080 رو به ما بدهند؟

ممنون از توجه شما

!!PoWeR!!

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوست عزیز.منون از راهنمایی هاتون.پس به این نتیجه میرسیم که دستگاه سینمای خانگی هم که میخواهیم تهیه کنیم باید خروجی HDMI داشته باشه و دستگاه های دیگه هم مثل dvb reciever رو به اون متصل کنیم و یک خروجی HDMI به tv بدیم.شما مدل خاصی از سینمای خانگی سامسونگ و یا سونی و یا کلا هر برند دیگه ای سراغ دارید که همین dvd های معمولی رو پردازش کرده و کیفیت 1080 رو به ما بدهند؟

ممنون از توجه شما
معمولا بیشتر دستگاه های سینما خانگی موجود در بازار خروجی HD با کیفیت 1080P دارند. تعدادی هم 1080i/720p رو پشتیبانی میکنند که اگر میخواهید DVD یا ماهواره ببینید بهتر است روی 720P تنظیم کنید. تفاوت P و I رو بالا عرض کردم.
البته همون رزولوشن 720P فکر کنم شما را راضی کنه.
در کل تمامی سینما خانگی های موجود در بازار تصاویر رو به وسیله موتورهای مختلفی که دارند پردازش میکنند.( بعضی ها با شبیه سازی پیکسل ها، یه فیلم 720 رو به یه 1080 تبدیل میکنند.)

برند های سونی و پاناسونیک سینما خانگی های بسیار مناسب و با کیفیت دارند.

sharyar.zpm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من برای اتصال کامپیوتر به LCD دنبال کابل HDMI می گردم. در بازار بین 6 تا 60 هزار تومن موجود هست. برند های معروف مثل سونی با قیمت بالا ادعا می کنن کیفیت بهتر تصویر دارند ولی فروشندگان کابل های ساده می گن قیمت بالا فقط برای برنده. می خواستم ببینم شما در تجربه تان تفاوتی احساس کردید و اگر تفاوت هست ارزش این اختلاف قیمت را دارد یا خیر؟ آیا این تفاوت قیمت تنها ناشی از تفاوت ورژن هست چون من تا حالا به ورژن اونها دقت نکردم.

alidoran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان. امروز قصد داشتم سری محصولات براویا سونی رو معرفی کنم، اما گفتم اول به معرفی تکنولوژی بیشرفته HDMI در انتقال تصویر بپردازم که زمینه سازی برای قسمت معرفی برند ها باشد.

رابط HDMI

رابط پیشرفته ی HDMI یا High definition Multimedia Interface در سال 2002 توسط یک کنسرسیوم بزرگ که متشکل از شرکت های بزرگی مثل فیلیپس، هیتاچی، سونی، توشیبا و شرکت های دیگر بود به بازار عرضه شد. در مجموع HDMI به عنوان اولین رابط انتقال دهنده همزمان صدا و تصویر در دنیا شناخته می شود که قادر است اطلاعات را به صورت غیر فشرده (Uncompress) به وسایل صوتی و تصویری هماهنگ با این رابط انتقال دهد که این مسئله باعث حفظ کیفیت تصویر و صدا تا حد چشمگیری می شود.

توسعه دهندگان رابط HDMI انواع مختلفی از این رابط را به بازار عرضه کرده اند که هر یک از قابلیت و مزایای مختلفی نسبت به نسخه قبلی خود برخوردار است. اما تنها چیزی که در این میان همیشه حفظ شده قابلیت سازگاری با نسخه های قبلی (backward compatible) این رابط پیشرفته است که به عنوان یکی از مزایای آن شناخته میشود. به طور کلی 4 نسخه مختلف از رابط HDMI توسط توسعه دهنده گان این رابط به بازار عرضه شده اند که در ادامه به بررسی اجمالی آن می پردازم:

http://www.************/files/eaqddmaq6ueimq89ou2i.jpg

انواع رابط HDMI:

*نسخه 1: این رابط در ماه دسامبر سال 2002 به بازار عرضه شد که از مشخصات فنی زیر پشتیبانی می کند:

1. کابل تک برای انتقال صدا و تصویر با حداکثر انتقال اطلاعات 4/9Gbps یا 490 مگابایت در ثانیه

2. انتقال بیش از 165 میلیون پیکسل در ثانیه برای فرمت های تصویری

3. انتقال 8 کانال صدا با دقت 24 بیت و 192 کیلوهرتز

*نسخه 1/1: این رابط که در ماه می سال 2004 به بازار عرضه شد از مشخصه فنی زیر پشتیبانی میکند:

1. قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی محافظتی در فرمت DVD Audio

*نسخه 1/2: رابط HDMI نسخه 1/2 در ماه آگوست سال 2005 توسط شرکتهای توسعه دهنده این رابط ارایه شد که از مزایای بیشتری نسبت به نسخه قبلی خود برخوردار بود. به ظور کلی مزایای این رابط را میتوان در 3 گروه اصلی تقسیم بندی کرد:

1. قابلیت پشتیبانی از دیسکهای نوری Super Audio

2. امکانات ارتباط به منابعی مانند کامپیوتر

3. پشتیبانی از منابع تصویری و صوتی با ولتاژ بالا

*نسخه 1/3: رابط HDMI نسخه 1/3 آخرین نوع از این رابط پیشرفته است که در ماه می سال 2006 با بازار عرضه شد. این رابط که به عنوان پیشرفته ترین نسخه از رابط HDMI شناخته می شود خود شامل 3 زیر مجموعه 1/3 1/3a 1/3b است و دارای مزایای کلی زیر است:

1. کابل تک برای انتقال صدا و تصویر با حداکثر انتقال اطلاعات 10/2Gbps یا 1/02 گیگابایت در ثانیه

2. افزایش عمق رنگ.(پشتیبانی از دقت 30 36 48 بیت برای عمق رنگ)

3. پشتیبانی از قابلیت هماهنگی ( انطباق پذیری) صوتی.automatic audio syncing

4. پشتیبانی از فرمت Dolby TrueHD, DTS-HD برای اتصال به تقویت کننده های خارجی( منظور آمپریفایر هایی با پشتیبانی از رابط HDMI است)

5. پشتیبانی از فرمت استاندارد رنگ XVYCC

6. ارائه در نسخه کوچک یا mini برای اتصال به وسایلی مانند دوربینهای فیلمرداری

برای نتیجه گیری بهتر نظر شما را به جدول زیر جلب میکنم:

http://************/files/cwmyuuetwtn8v6iswa7i.png

در کل باید عرض کنم که کابلهای HDMI قابلیت پشتیبانی از وضوح 480i,480p,720p,1080i,1080p را دارند.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که منظور از i و p در فرمت HD چیست؟

به طور کلی فرمت HD به دو گروه اساسی تقسیم بندی میشود:

1-فرمت i: این حرف که از ابتدای کلمه interlace گرفته شده نشان دهنده این موضوع است که در این فرمت تمام پیکسل ها و خطوط در یک زمان پرداازش نمیشوند بلکه در ابتدا تعدادی از پیکسل ها پردازش می شود و در مدت زمان اندکی بقیه پیکسلهای باقی مانده پردازش میشود. به عنوان مثال 6 پیکسل را تصور کنید که هر کدام یک عدد مشخص از 1 تا 6 دارند. حال میخواهیم این 6 پیکسل را در حالت interlace پردازش کنیم. پس در این روش ابتدا پیکسلهای زوج را پردازش میکنیم، یعنی 2، 4 و 6. بعد از این موضوع دقیقا پیکسل های فرد 1، 3 و 5 مورد پردازش قرار میگیرند. با این روش تمام پیکسل ها با اختلاف زمان کمتری نسبت به یکدیگر پردازش میشوند. البته این روش یک مشکل دارد و آن هم ایجاد لرزش تصویر یا Flicker در هنگام افزایش اندازه تصویر وسرعت تعویض فریم ها است.

2-فرمت p: این فرمت نوع توسعه یافته فرمت i است که امروزه در بعضی از تلویزیون های جدید مشاهده میشود. در بیان ساده می توان بزرگترین تفاوت فرمت p با i را در نحوه پردازش پیکسل ها و خطوط دانست. به طور کلی در فرمت progressive تمام خطوط و پیکسل ها در یک زمان پردازش می شود. پس به همین علت تصاویری که براساس این فرمت ساخته میشود فاقد هرگونه لرزش یا Flicker خواهد بود.

به طور کلی فرمت تصویر و تلویزیون ها به سه گروه اصلی تقسیم بندی میشوند:

1-فرمت استاندارد: در این حالت تصاویر از دقت 720 پیکسل به صورت افقی و 480 پیکسل به صورت عمودی برخوردارند که معمولا در تلویزیون های استاندارد دیده میشود.
این همان کیفیت فیلمهای dvd موجود در بازار است. این گونه دیسکها را چه با کابل HDMI و چه با کابل S-VIDEO وصل کنیم یک کیفیت را به ما ارائه میدهند. البته این نکته را فراموش نکنید که اگر دستگاه پخش دی وی دی شما قابلیت پردازش و بهبود تصویر را دارد، حتما از کابل HDMI استفاده کنید.

2-فرمت HD: در فرمت HD کاربر قادر خواهد بود تصاویر را با دقت 1280 پیکسل به صورت افقی و 720 پیکسل به صورت عمودی مشاهده کند که در این صورت کیفیت قابل مشاهده بهبود فراوانی می یابد.

3-فرمت Full HD: در فرمت Full HD کیفیت تصویر به بهترین حد خود می رسد و کاربر قادر خواهد بود کوچکترین جزئیات تصویر را به راحتی مشاهده کند. در این فرمت تصویر حداکثر 1920 پیکسل به صورت افقی و 1080 پیکسل به صورت عمودی قابل مشاهده خواهد بود. پس به همین علت به این نوع فرمت 1080 نیز اطلاق میشود که در کل نشان دهنده حداکثر پیکسل های تصویر در حالت عمودی است.

نکته مهم: در هنگام خرید تلویزیون دقت کنید که اگر میخواهید حداکثر استفاده را از تکنولوژی HDMI ببرید، حتما بر روی تلویزیون لوگو زیر چسبیده باشد:
http://************/files/qpfpd79l39nkwnwx7u3c.jpg

اگر هر سوالی داشتید، خوشحال میشم بتونم راهنمایی کنم.
در انتها امیدوارم اطلاعات جامعی در مورد این تکنولوژی نو ظهور و پیشرفته به شما دوستان عزیز در پی تی ارائه داده باشم....قلت های املمایی من را ببچسید!!:rolleyes:
.

سلام
اول این که ممنونم از اطلاعات جامعتون
چند تا سوال دارم در مورد فرمت hd تو مانیتور کامپیوتر
اول این که میخوام بدونم تنها قابلیت این تکنولوژِی تو رزولیشن نهفته شده؟
دوم این که اگه این تکنولوژی رو تو crt اجرا کنیم چه فرقی میکنه(مانیتور 1600*1200 ساپورت)
سوم این که من میخوام یه مانیتور بخرم که 1920 هست اما از 1080 بیشتر ساپورت میکنه.یعنی تنها مشکلی که میخورم اینه که بالا و پایین تصویر یه خورده خالی میمونه؟
چهارم این که اگر تو خرید مانیتور نکته ای رو باید در نظر بگیرم ممنون میشم بگین.الان نظر من مدلSAMSUNG - 22" - BW2253 هست.
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2647
ممنون از راهنمایاتون

ardalan_pesar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
براي اتصال لپ تاپ به تلويزيون ال سي دي از کابل خاصي بايد استفاده کنم يا همه کابل هاي موجود ساپورت مي کنند؟ آخه من از يه مغازه قيمت گرفتم گفت 7000 تومان ولي نمايندگي سوني مي گفت 45000تومان!!!
لطفا اگه کسي از لپ تاپ (اچ پي) به تلويزيون با HDMI وصل کرده توضيح بده به من. مرسي.

neda_zzz00

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز

من home teather سونی دقیقا مدل این دستگاهی که در اینجا معرفی شده خریداری کردم

با توضیحاتی که شما دادید خیلی از کارایی های دستگاه رو که نمیدونستم فهمیدم

فقط یک سوال دارم

به همراه این دستگاه ، یک پلیر سونی هم با خروجی hdmi هدیه دادن

من خروجی پلیر رو از طریق کابل hdmi و یک کابل نارنجی رنگ به دستگاه وصل کردم

نکته جالب اینه که در حین پخش mp3 آزمایش کردم و با کندن کابل hdmi هیچ فرقی در صدای دستگاه حس نکردم

آیا کابل hdmi خراب است یا کلا خروجی hdmi فقط برای پخش dvd ها با صدای دالبی 5.1 کاناله است؟

ممنون میشم اگه منو در جریان بزارید.

در ضمن اگر ویژگی های دیگری از این دستگاه سینمای خانوادگی میدونید منو در جریان بزارید

یک دنیا ممنون

m_kiani

Registered User
لایک‌ها
15
با سلام لطفا به من بگید تفاوت کابل های hdmi که در بازار به قیمت 6000 تومان است با کابل هایی که نمایندگی سونی به قیمت 45000 تومان می دهد در چیست ؟

SASMHS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی برای اطلاعات

امیرناصر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من از این سایت کابل HDMI خرید کردم , قیمتهای خوبی داره , به شما هم پیشنهاد میکنم یه سری به این سایت بزنید :)
نتايج جستجو - HDMI

hasan1333

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام و خسته نباشید:
آیا برقراری ارتباط رسیور با خروجی AV با تلویزیون Full HD از طریق کابل AV به HDMI تاثیری در کیفیت تصویر دارد؟
با تشکر

sat2020

Registered User
لایک‌ها
4
ایا بین کابل های 15 هزار تومنی با 60. هفتاد هزارتومنی بازارهیچ فرقی هست یاخیر؟

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
من یه فیلم فول اچ دی دارم عجب کیفیتی داره ولی این فیلم حجمش حدود 4 گیگه! اگه فول اچ دی نبود میتونست مثلا حجمش یک گیگ باشه

sat2020

Registered User
لایک‌ها
4
چه کابلی بخرم خوبه؟
ایا لازمه کهبل صدهزارتومنی بخرم؟

بالا