برگزیده های پرشین تولز

مبارکه، قسمت دوم 300 ساخته شد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
امیر قویدل باساختن سریال ستاره سهیل روی کارگردان فیلم 300 را سفید کرد
در این سریال که داستان آن به سال ششم هجری باز میگردد، چهره ای زشت و زننده از ایران و ایرانیان دوره ساسانی به نمایش می گذارد.
نویسنده سعی دارد ایرانیان صدر اسلام را مردمانی کافر جلوه دهد و با ادعای اینکه خسرو پرویز خود را خداوند ایران نام گذاشته و ایرانیان وی را به عنوان خدا می پرستیدند، حقیقت یگانه پرست بودن ایرانیان در تمامی دوران تاریخ را به زیر سوال ببرد.
نشان دادن سربازهای ایرانی با شمایل هخامنشی به عنوان عامل شکنجه و کشتار مسلمانان یکی دیگر از دروغ های قویدل در این سریال است.
وی اعراب (حتی غیر مسلمانان) را مردمانی مظلوم و رنج دیده از ظلم و ستم ایرانیان جلوه می دهد، حال آنکه همه ملل جهان می دانند که اعراب در حمله به ایران، از هیچ تجاوز و ویرانگری فروگزار نکردند.
به عنوان مثال اگر در تاریخ ادبیات فارسی دقت کنید، ما شاعری ایرانی از پیش از اسلام را نمی شناسیم و شاید قدیمی ترین شاعری که در مدارس به دانش آموزان شناسانده می شود، رودکی (قرن چهارم) باشد. این موضوع، نشاندهنده آن است که در حمله اعراب به ایران، ادیبان، شاعران و دانشمندان آن زمان، به همراه آثارشان به دست متجاوزین، به کلی از بین رفته اند که حتی نامی از آنها نیز در تاریخ نمانده است.
خنده دار اینجاست که سریال فوق از شبکه یک سیما پخش می شود و در روز یکشنبه بعد از پخش سریال، در میان برنامه ای شعار "شبکه یک، شبکه هر ایرانی" نمایش داده شد! شبکه ای که ادعای ملی بودن دارد و سریال هایی اینچنین ضد ملی به نمایش می گذارد.
هنوز خاطره دروغ ها و اراجیف فیلم 300 از خاطره ها پاک نشده که امیر قویدل دست به ساخت ستاره سهیل می زند. با توجه به همزمانی ساخت ستاره سهیل و پخش فیلم 300، هیچ بعید نیست که قویدل در ساخت سریالش از 300 نیز الهام گرفته باشد!
دست شما درد نکند آقای قویدل، روی کارگردان فیلم 300 را سفید کردید! ایضاً آقای عبدی، آقای ارجمند، خانم خردمند، آقای وثوقی، آقای فراهانی و...
دبستانی که بودم، یکبار معلم خوشنویسی ام جمله ای را برایم به عنوان سرمشق نوشت: "هنر برتر از گوهر آمد پدید!" امروز می فهمم که این جمله دیگر کاربردی ندارد. چون گوهر است که همه چیز را می تواند به باد دهد؛ هنر، ادب، انسانیت، ملیت، تاریخ، اصالت، وطن.

برگرفته شده از وبلاگ سرباز زمین

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
آره منم تو همین فکر بودم البته من 10 دقیقه بیشتر این سریالو ندیدم ولی همون 10 دقیقه یه حسه بدی بهم دست داد (اونجاشو دیدم که دو تا سرباز هخامنشی میرن بالا سره یه نفر داره نماز میخونه و .... )

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
چرا اینقدر خودتون رو تعصبی نشون میدین؟

مطمئن باشین اگه مشکلی داشت مجوز پخش نمیگرفت.
بعدش هم چرا همش سعی دارین بگین ایران بهترین بوده؟چطور به یه سریالی مثل ساعت شنی میرسه همه میگن دیگه وقتشه با واقعیت رو در رو شد اما اینجا نه؟
انتقادات و گاها اراجیف در مورد هرگونه اثری در ایران هست.بعدش هم ما این همه پادشاه نابکار داشتیم بالاخره تاریخ ما این بوده پس نباید خودمون بسازیم که یه اجنبی بیاد یه 300 بسازه با صحنه های زننده؟اگه برای یه جایی مثل ساعت شنی باید جنبه داشته باشیم پس باید برای اینها هم جنبه داشته باشیم.
اگه کسی خیلی ناراحته پس باید یقه شخصی مثل لاریجانی رو گرفت که اون بود که فیلم های خارجی و آمریکایی سر پتی رو در ایران روی کارآورد بعد از انقلاب در حالی که تماما بعد از انتقلاب تمام برنامه ها مذهبی بود و ایرانی..

اصلا چه فایده ما بحث کنیم..آخر هر کسی نظر خودش ور داره:)

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
چرا اینقدر خودتون رو تعصبی نشون میدین؟

مطمئن باشین اگه مشکلی داشت مجوز پخش نمیگرفت.
بعدش هم چرا همش سعی دارین بگین ایران بهترین بوده؟چطور به یه سریالی مثل ساعت شنی میرسه همه میگن دیگه وقتشه با واقعیت رو در رو شد اما اینجا نه؟
انتقادات و گاها اراجیف در مورد هرگونه اثری در ایران هست.بعدش هم ما این همه پادشاه نابکار داشتیم بالاخره تاریخ ما این بوده پس نباید خودمون بسازیم که یه اجنبی بیاد یه 300 بسازه با صحنه های زننده؟اگه برای یه جایی مثل ساعت شنی باید جنبه داشته باشیم پس باید برای اینها هم جنبه داشته باشیم.
اگه کسی خیلی ناراحته پس باید یقه شخصی مثل لاریجانی رو گرفت که اون بود که فیلم های خارجی و آمریکایی سر پتی رو در ایران روی کارآورد بعد از انقلاب در حالی که تماما بعد از انتقلاب تمام برنامه ها مذهبی بود و ایرانی..

اصلا چه فایده ما بحث کنیم..آخر هر کسی نظر خودش ور داره:)

ببینم .. تو اصلا خودت هم فهمیدی چی گفتی ؟

isbn84

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مسخره فیلم 300 هست ...یعنی همون چیزارو مسخره کردن.... مثل فیلم ترسناک(scary movie

اسمشم هست Meet the Spartans که از فیلم meet the parents الهام گرفته شده...تریلرش که خیلی خنده دار بود..

meet-the-spartans-trailer.jpg

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
مسخره فیلم 300 هست ...یعنی همون چیزارو مسخره کردن.... مثل فیلم ترسناک(scary movie

اسمشم هست Meet the Spartans که از فیلم meet the parents الهام گرفته شده...تریلرش که خیلی خنده دار بود..

meet-the-spartans-trailer.jpg

سلام
شبت بخیر
این تریلرش رو کجا دیدی ؟آدرس بده ما هم ببینیم

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
:D:D:D آره خیلی خنده داره ... تریلرشو ببینید جالبه ... :cool:

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374

عجب سوال هوشمندانه اي!
thumbsup.gif

در مورد اين سريال هم من نديدمش كه نظر بدم اما به هر حال
در اينكه امپراتوري ساساني در اكثر زمينه!
مخصوصا هنر (معماري)
و نوع حكومت (دوتا مجلس داشته)
و البته قدرت سياسي و نظامي

يكي از درخشانترين دوران ايران هست
و در زمان خودش بسيار بسيار پيشرفته بود هيچ شكي نيست!

Mehrdad-58

Registered User
لایک‌ها
263
چه جالب
منم کلا شاید 10-15 دقیقا از این رو دیدم اسمش رو هم نمیدونستم اما اینهائی که گفتیم فهمیدم کدومه
دقیقا منم یاد فیلم 300 افتادم و دقیقا همین جمله ها به نظر رسید اون موقع . که چرا تصویر ذهنی این سازنده سریال از ایران اینطوریه .
صرف اینکه بخواهیم کسی رو مظلوم جلوه بدیم دلیل نمیشه که هر اراجیفی رو بگیم
حکایت عاشورا و مظلوم نمائی های بیخودی که سالهاست مملکت ما رو میرنجونه و باعث شده حقیقت عاشورا زیر دروغها و شایعات و عوام فریبی ها از بین بره همینه . کار به جائی رسیده که مجبور بشیم با زور جلوی خیلی چیزها رو بگیریم .

حالا ربطش به ساعت شنی چیه ؟ من که نفهمیدم . اما این رو میدونم که 1 دوست نادان بدتر از 100 تا دشمن داناست . وقتی ما به خودمون ضربه میزنیم چه انتظاری از بیگانه داریم . هر چقدر هم که ایران در گذشته بد بوده (که نبوده) دلیل نمیشه که هی اینو توی بوق بکنیم و بگیم و هی تکرار کنیم .
اینکه اون موقع ایران (سیستم اداره کشور و مردمش) ستمگر بوده رو من اولین بار در این سریال اونم در همون 10 دقیقه دیدم . بله ایران پادشاه ستمگر هم داشته اما در زمانی که مورد هجوم واقع شده و غیر ایرانی ها بر این سرزمین جکومت میکردند . ضمن اینکه ما آقا محمد خان هم داشتیم ، اما اینکه دروغ تحویل مردم بدیم نباید انتظار داشته باشیم مردم جنبه داشته باشند

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
چه جالب
منم کلا شاید 10-15 دقیقا از این رو دیدم اسمش رو هم نمیدونستم اما اینهائی که گفتیم فهمیدم کدومه
دقیقا منم یاد فیلم 300 افتادم و دقیقا همین جمله ها به نظر رسید اون موقع . که چرا تصویر ذهنی این سازنده سریال از ایران اینطوریه .
صرف اینکه بخواهیم کسی رو مظلوم جلوه بدیم دلیل نمیشه که هر اراجیفی رو بگیم
حکایت عاشورا و مظلوم نمائی های بیخودی که سالهاست مملکت ما رو میرنجونه و باعث شده حقیقت عاشورا زیر دروغها و شایعات و عوام فریبی ها از بین بره همینه . کار به جائی رسیده که مجبور بشیم با زور جلوی خیلی چیزها رو بگیریم .

حالا ربطش به ساعت شنی چیه ؟ من که نفهمیدم . اما این رو میدونم که 1 دوست نادان بدتر از 100 تا دشمن داناست . وقتی ما به خودمون ضربه میزنیم چه انتظاری از بیگانه داریم . هر چقدر هم که ایران در گذشته بد بوده (که نبوده) دلیل نمیشه که هی اینو توی بوق بکنیم و بگیم و هی تکرار کنیم .
اینکه اون موقع ایران (سیستم اداره کشور و مردمش) ستمگر بوده رو من اولین بار در این سریال اونم در همون 10 دقیقه دیدم . بله ایران پادشاه ستمگر هم داشته اما در زمانی که مورد هجوم واقع شده و غیر ایرانی ها بر این سرزمین جکومت میکردند . ضمن اینکه ما آقا محمد خان هم داشتیم ، اما اینکه دروغ تحویل مردم بدیم نباید انتظار داشته باشیم مردم جنبه داشته باشند

اینکه این فیلم متاسفانه تاثیر بدی تو ذهنها داشته شکی درش نیست.
چون اگر غیر از این بود اکثر بچه هایی که تو این تاپیک پست دادن حتی با دیدن 10-15 دقیقه از اون به این موضوع پی نمیبردن!
منم کلا به اینجور فیلمایی که ظرف مدت 1 ماه بیشتر ساختشون طول نمیکشه اصلا نه بها میدم نه وقت صرفشون میکنم. فیلمی مثل امام علی یا تنهاترین سردار فیلمایی بودن که روشون کارشناسی شده بود و ساخته شده بودن. ولی اینجور فیلما ...
واقعیتهایی وجود داره که متاسفانه بعضی از ما و البته نویسنده ها و کارگردان کم خرد این فیلم دارن به نفع خودشون تغییرشون میدن که بعنوان مثال چند تاش رو میگم:

زمان پیامبر اسلام. خود پیامبر در حالی که به سلمان فارسی اشاره میکنه و اون رو به همه نشون میده اعلام میکنن که اسلام بعدها 72 فرقه میشه ولی اسلامی رو که نوادگان این مرد از سرزمین فارس نگه میدارن اسلام حقیقی و واقعیست. چرا پیامبر این رو به سلمان منتسب میکنه؟! چون پیامبر میدونسته مردم سرزمین فارس اونقدر فرهنگ و تمدن دارن که حقیقت رو براحتی قبول کنن.

دوم درباره ی فرهنگ و تمدن مردم ایران. حتی تو طرز لباس پوشیدن کاراکترهای فیلم هم میشه این موضوع رو درک کرد که تمدن ایرانی چند برابر بیشتر از این اعراب بوده.

البته من قبول ندارم که این فیلم 100% قصد بد نشون دادن ایرانیها رو داشته باشه. من یکی دو قسمتش رو اونم جسته و گریخته دیدم. مثلا اون صحنه ای که 2 تا سرباز ایرانی از اون قبیله ی عربها در مقابل راهزنها دفاع میکنن و یکیشون هم زخمی میشه نشون از مردونگی ایرانیا بوده. ولی قبول دارم که خیلی از صحنه هاش هم واقعا در سطح ایران و ایرانی نبوده.

حالا باید منتظر موند و دید که بازتاب این فیلم تو جامعه چطوریه؟ البته بعید میدونم با این جامعه ی به ظاهر ایرانی (!) ما بازتاب خاصی ازش انتظار بره!!!

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
اقا این هم یکی از کلیشه هاییست که باید در بخش کلیشه های سینمایی مطرح بشه ..... ایرانی خوبه ... خیلی خوبه ... اما به اسلام که میرسه ایرانی وحشی میشه .... بی تمدن میشه .... حالا این خوبه .... چون یه سری ادم بزرگ میشینن میبینن و بعد استدلال میکنن اما برنامه کودک ها هم متاسفانه یه همچین چیزایی رو نشون میدن ... بچه چه میدونه .... میشینه میبینه بعد میگه ایرانی نه ... ایرانی مسلمون ....

کلیشه های برنامه کودک : خلیفه و انسان های منفی پرفسوری دارن .... ایرانی که از مرز و کشورش دفاع میکنه اگه در مقابل بیگانه باشه اسمش محموده ولی اگه در مقابل اعراب باشه اسمش کیکاووس و انوشیروانه .... این شخصیت ها بسیار ابله نشون داده میشن ... یارو داره راه میره مثل سگ از دهنش اب دهن راه افتاده .... ابروش شکل هشته و از سی کیلومتری داد میزنه قاتله ....

خلاصه ما هستیم و یه سری که میخوان به زور بگن اعراب حق داشتن که به کشور تجاوز کردند ....

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
دقیقا به خاطر اینکه فقط 10 15 دقیقه از این فیلم رو دیدید نظرتون به هیچ وجه مفید و قبل قبول نیست
من که کلش رو دیدم تمام این مشکلات رو هم دیدم سکانسهایی که با اونها سعی در پوشوندن این مطلب شده هم دیدم قبلا هم گفتم ما همگی میدونیم که هر کارگردان و فیلمسازی در ایران چقدر تحت فشاره اکثر سکانسها رو مجبور حذف میشه ومجبور میشه با سکانسهای جدیدی نقص ها رو برطرف کنه . پس نمیتونیم اینطور نظر بدیم
سریال نکات قوت بسیاری داشت نکات ضعف هم داشت
رد نمیکنم که گاهی تاریخ دروغین ساخته بود اما انتظار هم نمیرفت از خسروپرویز تعریف کنه خودتون فکر کنید ببینید چنین اجازه ای داشت شما هنوز نفهمیدید که دارید در چه محیطی زندگی میکنید ؟

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
اتفاقا جملاتم رو رمز دارش کردم که یه آدم هایی مثل شما ساواپی ها هیچی ازش دستگیرشون نشه...

از هومن خیلی بعده که متوجه نشد منظور من چی بود....بی خیال...:)
سریال نکات قوت بسیاری داشت نکات ضعف هم داشت
رد نمیکنم که گاهی تاریخ دروغین ساخته بود اما انتظار هم نمیرفت از خسروپرویز تعریف کنه خودتون فکر کنید ببینید چنین اجازه ای داشت شما هنوز نفهمیدید که دارید در چه محیطی زندگی میکنید ؟
قربون دهنت..عین مه سریال های دیگه:)
حالا ربطش به ساعت شنی چیه ؟ من که نفهمیدم
خیلی ساده هست دوست عزیز...یک مثال ساده بود...کل این تاپیک و بحث و گفتگوش درباره جنبه مردم ایرانی هست که ظرفیت دیدن یه سریال با این مضمون ها رو دارن یا نه...
خب جدیدا ساعت شنی بوده که خیلی سرو صدا کرده...چیزی هم که بنده گفتم یه مثال ساده بود از اعتراضات مردمی ولاغیر
پس خلاصه میکنم ربطش موضوع تاپیک و جنبه مردم ایران هست که همیشه زرتی میخوان به یه چیزی گیر بدن

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1

این دلیل نمیشه که چون تحت فشار بودن تاریخ رو به شکل بد و همراه با دروغ نشون بدن,اصلا حالا که فشار هست و کاریش هم نمیشه کرد همچین فیلم تاریخی که به هویت مردم یک کشور برمیگرده رو نسازند بهتره

Mehrdad-58

Registered User
لایک‌ها
263
این دلیل نمیشه که چون تحت فشار بودن تاریخ رو به شکل بد و همراه با دروغ نشون بدن,اصلا حالا که فشار هست و کاریش هم نمیشه کرد همچین فیلم تاریخی که به هویت مردم یک کشور برمیگرده رو نسازند بهتره

دقیقا ... حالا این رو مقایسه کنید با شب دهم . همین محدودیت ها . همین فشارها و ... اما با کمترین اشاره به موضوعات حاشیه ای و دروغ پردازی حرفش رو زد . برای همین هم مورد توجه قرار گرفت

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
چرا همیشه سعی داریم خودمون رو خوب نشون بدیم در حالی که نیستیم؟چرا بعضی از واقعیت ها رو نباید خودمون به تصویر بکشیم که اجنبی ها بیان و آبرومون رو ببرن؟
دقیقا ... حالا این رو مقایسه کنید با شب دهم . همین محدودیت ها . همین فشارها و ... اما با کمترین اشاره به موضوعات حاشیه ای و دروغ پردازی حرفش رو زد . برای همین هم مورد توجه قرار گرفت
همین ریال هم به هر شکلی که بود بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت..حداقل اش در یه حوزه و بخش کوچیک بخوام مثال بزنم کل فامیل خودم رو عرض میکنم

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
چرا همیشه سعی داریم خودمون رو خوب نشون بدیم در حالی که نیستیم؟چرا بعضی از واقعیت ها رو نباید خودمون به تصویر بکشیم که اجنبی ها بیان و آبرومون رو ببرن؟

همه جا خوب و بد هست ولی متاسفانه در حال حاضر مردم ایران عزیز ما....
من نه گفتم و نه اعتقاد دارم که مردم ما بهترین هستند پس بحثی سر جمله اول شما ندارم.
مشکل من به شخصه اینه که چیزی که شما بهش میگی تصویر واقعیت واقعی نیست و برای خوب نشان دادن دین اسلام همچین چیزی! ساخته شده
طبیعتا چند صد سال پیش ایرانیان مثل یک کشور پیشرفته امروزی نبودن ولی فرهنگ خیلی بالاتری داشتند حداقل نسبت به اعرابی که توی فیلم بهش اشاره شده
و اینکه گفتی اجنبی ها بیان آبرومون رو ببرن منظورت فیلم 300 هست؟ اگه آره که فیلم تخیلی که توش ایرانی ها رو هیولا و غول و .... همه چیز غیر از انسان نرمال! نشان میده توهین هست ولی آبروی کشوری این شکلی نمیره!
و دیگه اینکه این جمله آخرت معنیش این هست که بیایم آبروی خودمون رو ببریم تا اجنبی ها نیان این کار رو کنند؟ یا اعتراف کنیم که ما هیولا بودیم حالا شما گندش نکنید؟ متوجهتون نمیشم زیاد
همه عیب هایی هم دارن...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا