برگزیده های پرشین تولز

موتور الكتريكي هرگز - موتور مغناطيسي آري !

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام
من مدت ها پيش در همينجا مبحثي ايجاد كرده بودم و در وبلاگي هم تعدادي از طرح هايم رو بيان كرده بودم
http://www.magnetic-machine.persianblog.ir/
كه البته در ابتدا در بحث ها اعلام مي شد كه اين نقض قوانين هست كه توضيح داده شد اينطور نيست و اين نظريه اثبات ميكند كه همانطور كه انرژي به انرژي تبديل مي شود نيرو ها نيز ميتوانند به انرژي تبديل شوند

و اين امر را مطرح كردم كه در واقع اين نسل جديد الكترو موتور ها مي باشد
(الكترو موتور در ابتدا به اين دليل به وجود آمد كه جناب فارادي نتوانست با آهنربا هاي دايم معمولي موتوري چرخان بوجود بياورد و مجبور شد از قطع و وصل جريان براي چرخش استفاده كند و اين امر توسط الكترو مغناطيس ممكن بود و بنا بر اين الكترو موتور بوجود آمد و هيچ كس موفق به ساخت موتوري بي نياز به الكترو مغناطيس باشد نشد و براي چرخش همه مجبور بودن از همين روش قطع و وصل جريان استفاده كنند كه نياز به انرژي برق دارد اين روش !!!! كه امروز با فناور هاي پيش رفته در صنعت آهن ربا سازي و فناوري نانو در ساخت دقيق سازه ها من قصد دارم موتوري را فارغ از الكترو مغاطيس بسازم كه ديگر نيازي به قطع و وصل جريان براي دافعه و جاذبه و در نهايت چرخش نباشد و در نتيجه نيازي به الكتريسيته نخواهد بود و از مغناطيس دايم براي موتور ها استفاده مي شود كه هم نا محدود هست و هم بسيار قوي تر از الكترو مغاطيس مي باشد و براي ما انرژي رايگان فراهم مي آورد)

بنا بر اين من در بحث هاي علمي توانستم حرف خود را اثبات كنم و با اين استدلال ها چنين نظريه اي را امكان پذير ساختم و براي اينكه پروژه وارد فاز نهايي شود من شروع به ساخت يك نمونه از اين طرح كردم و مدت ها با آزمايش هاي مختلف تلاش كردم تا اين پروژه را روي عمل پياده سازي كنم و آن را براي همگان با يك نمونه اثبات كنم

من آزمايش هاي بسياري كردم و در همين مدت به نتيجه گيري هاي فراواني دست يافتم كه قبل از آن درك درستي از آنها نداشتم و به طور مثال فهميدم كه دو آهن ربا نسبت به هم ميل به اين دارند كه دو قطب نا هم نام خود را به نزديك ترين حد ممكن به هم برسانند كه با اين قانون اگر سازه شما كوچترين نقضي در اندازه گيري داشته باشد حتي به اندازه چندين ميكرون - سازه شما به يك دور كامل نخواهد رسيد - و براي رفع اين موضوع نياز به استفاده از تجهيزات پيشرفته ليزري براي اندازه گيري دقيق و حتي چه بسا نياز به فناوري نانو مي باشد تا اين سازه به درستي ساخته شود كه چنين امكاناتي در اختيار دانشمنداني كه موتور الكتريكي را ساختند از جمله تسلا و فارادي و غيره نبود!

بنابر اين من علت نا موفق بودن بسياري از افراد را كه تا كنون سعي داشتند اين كار را بكنند ميدانم و با تلاش مداوم دلايل آنها را پيدا كرده و همه آنها را حل كرده ام كه البته بايد آن را در عمل پياده سازي كنم

در آزمايش هاي من يا بول بورينگ نسبت به سطح شيبي داشته و يا محور دقيقا در مركز آهن رباي حلقوي نبوده كه خوب من دست خالي نميتوانم اندازه گيري درست را داشته باشم و در نتيجه آزمايش هاي من نيز به صورت نيم دايره كار ميكنند و به يك دور كامل و در نتيجه حركت ابدي نمي رسند!

و من اگر بتوانم اين دو مسئله يعني شيب نسبط به سطح و مركزيت را حل كنم آن وقت آهن رباي مركزي راه گريزي نخواهد داشت و با آرايشي نا متقارن همواره در پي ثبات مغناطيسي خواهد چرخيد ولي هر گز به آن نميرسد (دقيقا مثل اسبي كه صاحب آن با يك چوب غذايي را جلوي دهان اسب ميگيرد و اسب براي رسيد به آن جلو ميرود اما هر گز به آن نميرسد)
پس فهميديم كه دو آهن ربا براي اينكه دو قطب مخالف هم را در نزديك ترين حالت ممكن برسانند پس همواره تلاش ميكنند كه اين كار را بكنند كه اگر طرح بدون نقض ساخته شود اين امر ابدي خواهد بود و انرژي توليدي به دليل نيروي شديد دو آهن رباي ان دي اف و يا سراميكي بسيار قوي تر از هر نوع انرژي ممكن ديگر در طبيعت مي باشد و رغيب جدي انرژي هاي پايه مثل هسته اي و همجوشي مي باشد

بنا بر اين همين آزمايش هاي من بدليل اينكه شيبي داشته و يا مركزيت دقيقي نداشته آهن رباي متصل به محور پس از كمي حركت به دليل شيب و يا مركزيت غير اصولي فاصله اش تا آهن رباي حلقوي كمتر مي شد و اين نقطه كه فاصله اين دو به كمترين حد ممكن نسبت به بقيه جا ها مي رسد، پس اين نقطه همان نقطه تعادل اين آهن رباي مركزي و حلقوي مي شود و آهن رباي مركزي هميجا ثبات دارد و هر چقدر اين آهن رباي مركزي را تكان بدهيد باز هم به همين نقطه حركت ميكند و خودش را ميرساند و همين جا مي ايستد چون در اين مكان نيبت به بقيه جا ها به آهن رباي حلقوي نزديك تر هست

پس با اندازه گيري دقيق ديگر نقطه اي براي ثبات و تعادل نسبي آهن رباي مركزي نخواهد بود و با گريز آن ديگر توقفي نخواهد داشت

حال من براي ساخت چنين طرح بي نقض و دقيقي نياز به يك آزمايشگاه و چند استاد مجرب دارم تا در ساخت بدون نقض آن مرا ياري كنند(آهن ربا ها و ديگر تجهيزات رو خودم فراهم ميكنم و همه چيز تقريبا دارم)

فقط نياز به مهندسين مجرب و تجهيزاتي براي ساخت دقيق چنين طرحي دارم تا آن را بسازم

كسي مرجعي و يا جايي را سراغ دارد كه بتوانم از آن كمك بگيرم؟
گويا جايي به نام پارك فناوري وجود دارد كه اين كار را ميكند ، آيا حقيقت دارد ، و اگر درست است ممنون ميشم مرا راهنمايي كنيد....

مشتاقانه منتظر شنيدن پاسخ شما عزيزان هستم...

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
بنا بر اين من در بحث هاي علمي توانستم حرف خود را اثبات كنم

اگر اینطور تصور میکنید پس بهتر هست پتنت براش بگیرین. اگر تونستین پتنت رو بگیرین برای ساختنش از در و دیوار پیشنهاد میباره!

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
با اين همه تحقيقات و اختراع و و و .. نميدونم چرا عنون تاپيك رو نتونستي دقيق انتخاب كني؟! LOL

"موتور الكتريكي هرگز - موتور مغناطيسي آري !"

طوري نوشتي كه تصور ميشود الكتريك از مغناطيس يا مغناطيس از الكتريك دور است و هر كدام مبحثي نامربوط هستند...

ولي اساس مغناطيس هم بر پايه الكتريك هست!:cool:

يعني موتور الكتريكي همان موتور مغناطيسي‌ست.

شايد مي‌خواي يك چيز ديگري رو بگي...

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
اگر اینطور تصور میکنید پس بهتر هست پتنت براش بگیرین. اگر تونستین پتنت رو بگیرین برای ساختنش از در و دیوار پیشنهاد میباره!
براي گرفتن پتنت بايد نمونش ساخته بشه
وگرنه بعد از ثبتش ديگه نيازي به ساختش نيست و همه اونو قبول ميكنن...
با اين همه تحقيقات و اختراع و و و .. نميدونم چرا عنون تاپيك رو نتونستي دقيق انتخاب كني؟! LOL

"موتور الكتريكي هرگز - موتور مغناطيسي آري !"

طوري نوشتي كه تصور ميشود الكتريك از مغناطيس يا مغناطيس از الكتريك دور است و هر كدام مبحثي نامربوط هستند...

ولي اساس مغناطيس هم بر پايه الكتريك هست!

يعني موتور الكتريكي همان موتور مغناطيسي‌ست.

شايد مي‌خواي يك چيز ديگري رو بگي...

منظور من تفاوت مغناطيس دايم با الكترو مغناطيس هست كه اولي خودش انرژي توليد ميكنه ولي دومي انرژي مصرف ميكنه!!!!
پس الكترو مگنت با مگنت معمولي و دايم فرق داره و بايد ما به جاي استفاده از الكترو مغناطيس به مغناطيس دايك روي بياريم

منظورم رو فهميدي؟؟؟؟

(حالا لطفا هر كس جايي رو سراغ داره كه با تجهيزات قوي در زمينه اندازه گيري ميتونه در ساختش به من كمك كنه {تجهيزاتش از من لوازم و آزمايشگاه از اونها} لطفا كمك كنه...)

OK?

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
هر كس نظري داشت لطفا پيغام خصوصي بده

ممنونش ميشم

باي

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
خوب چرا از آزمايشگاه‌هاي دانشگاه‌ها كمك نميگيري؟

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
كدوم دانشگاه آزمايشگاهش رو چه جوري در اختيارم ميزاره؟!

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
تقريبا

ولي مساله اصلي يك آزمايشگاه و كمك علمي به من هست

از كجا استفاده كنم؟

sati.ir
.com

گفته ميشه اينجا كه مال شريف هست كمك ميكنه

من نميدونم چه كنم

كسي نظري نداره؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
براي گرفتن پتنت بايد نمونش ساخته بشه
وگرنه بعد از ثبتش ديگه نيازي به ساختش نيست و همه اونو قبول ميكنن...

اینطور نیست!
طرح ها و ایده ها هم اگر مبنای علمی داشته باشن پتنت میگیرن.

اما در کل منظور من چیز دیگه ای بود که گویا شما متوجه نشدین ....

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
تو ايران كه اينطوري نيست

براي پتنت اول بايد بري امور نو آوران تاييديه بگيري كه اونها هم فقط وقتي بهت تاييديه ميدن كه يك نمونه حاظر و آماده بزاري جلوشون تا ببين كار ميكنه وقتي ديدن كار ميكنه ميگن بله اين كار ميكنه پس برو ثبتش كن...... !!!!!!

اگر منظور ديگري هم داريد بگيد...

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
دوست عزيز من كه به اين واضحي بيان كردم

الكترو موتور ها به اين دليل از الكترو مكنت استفاده ميكنن چون فارادي نتونست آرايشي بسازه كه بدون قطع و وصل شدن جريان آهن رباي الكتريكي حركت ايجاد كنه

حالا من با آهن رباي دايم معمولي حركت ايجاد كردم و ديگر نيازي به الكترو مگنت نيست

پس ديگه انرژي مصرف نميشه بلكه توليد ميشه

اگر جاييش رو متوجه نشديد بگيد توضيح بدم.....

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
ابر رسانا لازم نيست

اصلا آهن ربا ها رو من تهيه ميكنم

فقط ابزار ي باشه كه دقيق اينها رو كنار هم بزاره....

خيلي دقيق و بدون كوچكترين خطا...

فهميدي؟

منصوری

Guest
لایک‌ها
0
منظور من تفاوت مغناطيس دايم با الكترو مغناطيس هست كه اولي خودش انرژي توليد ميكنه ولي دومي انرژي مصرف ميكنه!!!!
پس الكترو مگنت با مگنت معمولي و دايم فرق داره و بايد ما به جاي استفاده از الكترو مغناطيس به مغناطيس دايك روي بياريم

OK?

یعنی شما میگید مغناطیس دائم تولید کردین کره زمین خودش سرشار از این منابع مغناطیس دائمه جالب اینه که چند وقت پیش یکی از شاگردام ادعا میکرد تک قطبی وجود داره یعنی به نوعی تمام قوانین الکترو مغناطیس رو زیر سوال برد تا جایی که بیوسوار تو گور به خود لرزید البته این صحبتها بیسر مزاح بود کارتون خوبه ارزش تحقیق بیشتر رو داره بعضی وقتها الکی ترین و اشتباه ترین طزها محقق رو به بزگترین کشفها میرسونه حالا که طز شما نه الکی و نه مسخرست تلاش کنید حتما به جواب میرسین

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
electronwizard جان
شما ميگي با دست بچرخانيم تا از حالت قفل بياد بيرون

ولي طرح من مثل موتور هاي فعلي نيست كه نصفش قفل باشه و بعد با حركت دست نصفه ديگر رو طي كنه

يعني هيچ جا قفلي در كار نيست و همه نيرو ها يكسانه و ....

يعني اگر اين دو آهن ربا اگر از نقطه A به نقطه B برن و به خاطر اينكه در تمام نقاط ديگر هم هيچ چيز تغيير نميكند و قفلي در كار نيست پس دليلي نيست كه توقف كنه و يا نيازي به نيروي دست ما و ... باشه

متوجه شدين؟

يعني رتور و استاتور هر دو آهن رباي دايم ولي با ساختاري كاملا متفاوت كه ديگه اين حالت قفل و حركت نيم دايره اي در كار نيست و در تمام سي صد و شصت در جه چرخش همه جا نيرو در يك جهت و يكسان هست و اگر طرح يك ميليمتر يعني از تقطه اول به دوم برود ديگر دليلي ندارد كه متوقف شود و بدليل نيروي شديدي كه بين اين دو آهن رباي دايم هست خيلي سخت ميشه جلوي حركتش رو گرفت و در نتيجه انرژي خيلي زيادي هست...

متوجه شدين؟

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
در ضمن من ديپلمه رياضي هستم و نوزده سال دارم

ولي همكاري نبايد ربطي به رشته يا ميزان تحصيلات داشته باشه و فكر نميكنم موضوع پيچيدگي خيلي خاصي داشته باشه كه نيازي به دانش خاص من باشه.....

اينطور نيست؟

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
آقا شما دقيقا طرح هاي من رو مطالعه نكرديد(همون عكس هايي كه در وبلاگ هست)
البته من همه طرح هام رو روي وبلاگ نزاشتم و چند تاييش رو روي شبكه گزاشتم

اول اينكه به هيچ وجه تك قطبي مغناطيسي تا كنون مشاهده نشده و در آينده نيز مشاهده نخواهد شد و اين كاملا ضد معادلات ماكسول مي باشد و يك امر كاملا غير ممكن است(ولي بر روي همين آهن ربا هاي دو قطبي ميتوان با فرم مخصوص [Fe] و يا آهن ربايي به قدرت همان آهن ربا ، يك نوع عايق ايجاد كرد كه مثلا قطبي كه نميخواهيم رو نداشته باشيم كه به اين نميشه گفت تك قطبي بلكه به نوعي داريم با يك آهن رباي ديگه نيروي اين قطب رو خنثي ميكنيم تا دخيلي نباشه و به نوعي ميشه با ارفاق گفت يك نوع عايق كاري هست... - البته اين نكته رو بگم كه من اصلا با تك قطبي مغناطيسي كاري ندارم و در همه طرح هام همه قطب ها كاملا در طرح دخيلن و به ما كمك ميكنن و دليلي نداره به دنبال چيزي به نام تك قطبي باشيم كه بدرد ما هم نميخوره و بازده كار ما رو هم نصف ميكنه)

خوب در مورد اين كه گفتيد قطب موافق و قطب مخالف هر دو نيروي عكس دارن و همديگر رو خنثي و بر آيند رو صفر ميكنند بايد خدمتتون بگم كه مثلا در اين طرح:
http://i30.tinypic.com/a1shd.jpg
در اين طرح نيرو هايي كه از سوي رتور به استاتور وارد ميشه به هيچ وجه در جهت هم نيستن كه همديگر رو خنثي كنن
من F و ' F را رسم كردم كه در چه جهتي هستن
پس ميبينيد كه جهت نيرو ها خيلي پيچيده تر از اين حرف هاست كه بگوييم بر آيند صفر مي شود و اصلا نيرو ها متقابل به هم نيست كه هم ديگر رو خنثي كنن
خوب بزاريد خيلي دقيق علت هاي كار نكردن رو باز كنم و بعد اون ها رو حل كنم تا دقيقا شما متوجه بشين
1-يا نيرو ها به قول شما همديگر را خنثي ميكنند
2-يا جهت نيرو در راستاي حركتي كه ما ميخواهيم نيست(يعني مثلا همه نيرو ها بر محور عمود وارد بشن و دليلي براي حركت به چپ و يا راست نباشه)
خوب دليل اول كه بعيد به نظر مياد ولي اگر هم اتفاق بيافته با كمي تغيير مكان استاتور و يا تغيير زاويه آن اين تقارن و نيروهاي متقابل و خنثي مسلما از بين خواهد رفت...
در مورد دليل دوم هم كه اون هم بعيد به نظر مياد ولي اگر هم بوجود بياد باز هم براحتي از همين روش ميتوان آن را حل كرد و كاري كرد كه نيرو ها همش بر محور عمود نباشن و دليلي براي حركت به چپ و يا راست ايجاد كرد

خوب فكر ميكنم خيلي خوب همه چيز رو باز كردم - باز هم چيزي رو متوجه نشدين بگين

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
دوست عزیز.
من خوشحالم که کسی مثل شما هم در این فروم پیدا میشه.من هنوز مطالب شما رو نخوندم ولی قول میدم که حتما بخونم.من روی یه طرح خیلی غول وجنجالی که مثل طرح شما به نیرو و انرژی مربوط میشه کار کردم ولی مشکل اصلی من هم ساخت نمونه اولیه است(البته موضوع طرح من با مال شما متفاوت است ولی در اصل به نوعی به نیروهای مغناطیسی برمی گردد) البته من به اندازه شما روش وقت نذاشتم ولی چون اون رو نساختم یه پای اصلی کارم لنگه.اگه مایل هستی با این ادرس [email protected] مکاتبه کن یا پیغام شخصی بذار خوشحال میشم با هم مبادله اطلاعات یا همکاری کنیم.من اگر کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمی کنم.

البته یه نصیحت به تو میکنم .اصلا طرحت رو فعلا ثبت نکن یا در جشنواره شرکت نکن چون تا وقتی نمود عینی نداشته باشه کار زیادی نمیشه کرد.من خودم تو خوارزمی سیمولیشن اون رو شرکت دادم ولی اون چند نفر که با من صحبت کردند اصلا چیزی متوجه نشدند و من انصراف دادم!

امیدوارم موفق باشی.

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
خيلي ممنون از لطفتون

من زياد اهداف شخصي يا مالي ندارم فقط هدف يك كار علمي و چه بسا افتخاري كه از اين طرق نصيبم ميشه هست

حالا منتظر جواب اين آقاي الكترون ويزارد كه آزمايشگاه داره هستم تا ببينم چي ميگن ايشون

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
اگر دليلي بياريد و بتونيد من رو روشن كنيد مطمئن باشيد كه قبول ميكنم

چون پس از يك بحث علمي هر دو به نتيجه قاطعي مي رسيم

OK?

ممنون ميشم دلايل خود را بيان كنيد

بالا