برگزیده های پرشین تولز

ناپدید شدن دی وی دی رام!!!!

hashemp206

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان

مشکلی برای pc من به وجود اومده اونم اینکه دی و دی رام های کامپیوتر کن از بین رفتند!!!! هر کاری می کنم نمی تونم برشون گردونم!
برق توی دی وی دی رام ها جریان داره! یعنی درشون باز و بسته می شه. ولی درایو DVD رام توی MY COMPUTER دیده نمیشه!! برای برگشتنشون هر کاری به ذهنم می رسید انجام دادم! کامپیوتر رو SYSTEM RESTORE هم کردم ولی باز هم هیچ اتفاقی نیافتاد.
از توی Divice Manager هم دی وی دی رام ها رو Uninstall هم کردمشون بعد توی Add Hardware به دنبال دی وی دی رام ها گشتم تا کامپیوتر شناساییشون کنه بعد از این که دی وی دی رام ها رو شناسایی کرد توی Task Bar بالونی اومد و نوشت که در نوشت که در شناسایی دی وی دی رام ها مشکلی ایجاد شده است!

لطفا اگر کمکی به ذهنتون می رسه دریغ نفرمایید! در ضمن نفرمایید که ویندوز را از دوباره نصب کنید!
این هم از عکس برای راهنمایی بیشتر:

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
در کیس رو باز کن و کابل هاشون رو چک کن.
باتری بایوس رو در بیار و دوباره بزار سرجاش. (Clear Bios کن)
امیدوارم درست شه.

ocarina4

Registered User
لایک‌ها
25
البته اگه درس نشد ، از تو بایوس دستی درایو رو دتکت کن

hashemp206

Registered User
لایک‌ها
0
اینو هم بگم که من دو سه روز پیش باتری مادربورد رو عوض کردم! به دلیل روشن نشدن کامپیوتر یعنی باید 20 بار دکمه روشن کردن کامپیوتر رو می زدم تا روشن می شد.
بررسی می کنم

ممنون از راهنمایی های خوبتون!

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
سلام دوستان

مشکلی برای pc من به وجود اومده اونم اینکه دی و دی رام های کامپیوتر کن از بین رفتند!!!! هر کاری می کنم نمی تونم برشون گردونم!
برق توی دی وی دی رام ها جریان داره! یعنی درشون باز و بسته می شه. ولی درایو DVD رام توی MY COMPUTER دیده نمیشه!! برای برگشتنشون هر کاری به ذهنم می رسید انجام دادم! کامپیوتر رو SYSTEM RESTORE هم کردم ولی باز هم هیچ اتفاقی نیافتاد.
از توی Divice Manager هم دی وی دی رام ها رو Uninstall هم کردمشون بعد توی Add Hardware به دنبال دی وی دی رام ها گشتم تا کامپیوتر شناساییشون کنه بعد از این که دی وی دی رام ها رو شناسایی کرد توی Task Bar بالونی اومد و نوشت که در نوشت که در شناسایی دی وی دی رام ها مشکلی ایجاد شده است!

لطفا اگر کمکی به ذهنتون می رسه دریغ نفرمایید! در ضمن نفرمایید که ویندوز را از دوباره نصب کنید!
این هم از عکس برای راهنمایی بیشتر:
شما روي My Computer راست کليک کن ... دکمه ي Manage را بزن ... بعد برو توي قسمت Disk Managment ببين اونجا نشون ميده يا نه ...

در غير اينصورت ميشه بگيد که قبل از اينکه باتري Mainboard را عوض کنيد ... ساعت و تاريخ سيستم مدام بهم مي خورد يا نه !!

و همچنين ... از سلامت پاور خودتون مطمئن هستيد ... و مطمئن هستيد که پاورتون به اندازه ي نياز سيستمتون خروجي ميده يا نه !! ... چون اگه کم باشه ممکنه باعث سوختگي و يا عدم برق رساني درست باشه !!

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
و همچنين ... از سلامت پاور خودتون مطمئن هستيد ... و مطمئن هستيد که پاورتون به اندازه ي نياز سيستمتون خروجي ميده يا نه !! ... چون اگه کم باشه ممکنه باعث سوختگي و يا عدم برق رساني درست باشه !!
به متن ایشون توجه نکردید.
برق توی دی وی دی رام ها جریان داره! یعنی درشون باز و بسته می شه. ولی درایو DVD رام توی MY COMPUTER دیده نمیشه!!

hashemp206

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان اصلا انتظار چنین پاسخگویی های خوبی رو نداشتم! به خاطر پاسخ ها ممنون
من به باتری مادر برد رو در آوردم و یکی دیگه توش گذاشتم ولی باز هم مشکل حل نشد در قسمت بایوس مادر بورد هم دی وی دی رام ها رو دتکت کردم شناساییشون کرد ولی باز مشکل کماکان باقیست!

توی Disk management هم رفتم متاسفانه دی وی دی رام ها نبودند!!!!!
می شه بیشتر راهنمایی بفرمایید!!

hashemp206

Registered User
لایک‌ها
0
یه ویندوز جدید بریز
99% درست میشه :rolleyes:
دوست عزیز می دونم که با پاک کردن ویندوز مشکل حل میشه . ولی من به دنیال علت این اتفاق دارم میگردم میخوام مهندسی کار کنم.
شما همین حالا به بیشتر مراکز خدمات کامپیوتری اگه سری بزنید و این مشکل خدای نکرده برای شما پش اومده بود می گفتن PCت رو بیار اینجا وقتی هم میبردی پس از چند ثانیه وارسی کردن می گفتن باید ویندوز عوض بشه.
خوب این که شما هم می تونستید بگید. کاربر درست کامپیوتر اونه که بتونه کامپیوترش رو هم دوا و درمون کنه×

MacBook

Registered User
لایک‌ها
201
دوست عزیز می دونم که با پاک کردن ویندوز مشکل حل میشه . ولی من به دنیال علت این اتفاق دارم میگردم میخوام مهندسی کار کنم.
شما همین حالا به بیشتر مراکز خدمات کامپیوتری اگه سری بزنید و این مشکل خدای نکرده برای شما پش اومده بود می گفتن PCت رو بیار اینجا وقتی هم میبردی پس از چند ثانیه وارسی کردن می گفتن باید ویندوز عوض بشه.
خوب این که شما هم می تونستید بگید. کاربر درست کامپیوتر اونه که بتونه کامپیوترش رو هم دوا و درمون کنه×
من تا به حال سه چهار بار این مشکل برام پیش اومده و همینطوری مثل شما توی فروم ها دنبال جواب گشتم
ولی هر دفعه هم در نهایت مجبور به تعویض ویندوز شدم
اگر شما به نتیجه ای غیر از این رسیدید ما رو هم بی خبر نزارید!

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
خوب اگر میخوای مهندسی کنی از HELP ه ویندوز استفاده کن ببین به کجا میرسی.
در ضمن از برنامه های utility هم میشه کار هایی کرد.
یه راه دیگه هم برو تو سایت سازنده ی درایو هات و درایور هاشون رو DL کن.

hashemp206

Registered User
لایک‌ها
0
همین مسیری که شما می فرمایید هم رفتم!
به جای درست وحسابی نرسیدم! گفت باید ویندوزت رو آپدیت کنی با پشتیبان سخت افزارت تماس بگیری!!

در ضمن ویندوز من Dark Edition V6 است . به گفته فروشنده کاملا آپدیت هست!

hashemp206

Registered User
لایک‌ها
0
فکر نکنم اصلا آمریکایی ها بدونن دایال آپ چیه!! صفحه اولش خیلی سنگینه فکر نکنم تا فردا هم باز بشه
در ضمن من وقتی Update Driver رو می زنم از توی هارد و سی دی دنبال درایور می گرده چطوری می تونم کاری بکنم که از طریق اینترنت خودش رو اپدیت کنه؟! (خیلی باهاش ور رفتم نفهمیدم!!)

hashemp206

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون از محبتهای شما بچه ها!
ویندوز رو عوض کردم!! اصلا ارزش این همه سگدو زدن نداره!!
در ضمن یکی بیاد تاپیک رو پاک کنه چون به جایی نرسیدیم!!

باز هم به خاطر راهنمایی های زیبایتان ممنون!

ebil3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ممنون از محبتهای شما بچه ها!
ویندوز رو عوض کردم!! اصلا ارزش این همه سگدو زدن نداره!!
در ضمن یکی بیاد تاپیک رو پاک کنه چون به جایی نرسیدیم!!

باز هم به خاطر راهنمایی های زیبایتان ممنون!

سلام دوست عزیز با این فایلی که برات آپلود کردم میتونی درایوهاتو برگردونی

فایل های ضمیمه

• Reg Clean.rar
    4.8 KB · نمایش ها: 210

71007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون - درست شد با این فایل
درایور ها برگشتند

pishini

Registered User
لایک‌ها
450
احتمالا دوباره ناپدیدبشه راحل دایمی اینه که کیس روبازکن کابل ساتای دی وی دی رام رویکجادیگه بزن

بالا