برگزیده های پرشین تولز

N95 - HTC TyTN II یا ... ؟!

ParsiKade

Registered User
لایک‌ها
6
سلام به همه ی دوستان،

می خواستم موبایل رو یه تنوعی بهش بدم:D، ولی شدیدا توی انتخاب دچار تردید شدم ( :blink: )

اولا من دوست دارم گوشیم این امکاناتو داشته باشه :

1- صفحه نمایش بزرگ
2- صفحه لمسی
3- کیبورد
4- دوربین خوب
5- صدای بلند
6- پشتیبانی حافظه ی زیاد ( 8GB :D )

خوب البته هیچ گوشی رو پیدا نکردم که همه ی این 6 مورد رو با هم داشته باشه :(

ولی خوب 2 3 تا گوشی رو دیدم که به چیزایی که من می خواستم نزدیک بود.

1- Nokia N95 8GB که اولین انتخابمه، از همه نظر باهاش حال می کنم فقط صفحه اش کاشکی لمسی بود ...
2- HTC TyTN II که تازه امروز با این گوشی آشنا شدم ... PPC هست البته !
3- iPhone که خوب همه با مشکل نداشتن BT ، فیلم گرفتن و MMSـش آشنا هستند ... کلا زیاد ازش خوشم نیومد.

حالا می خوام ببینم بهترین گوشی موبایل چیه اصلا ؟ :p

و البته یه سری سوال هم در مورد N95 8GB دارم که خواهم پرسید ( البته اگه به خاطر اینکه تاپیک جداگونه باز کردم اینجا قفل نشه !! )

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
حالا می خوام ببینم بهترین گوشی موبایل چیه اصلا ؟

در مورد برتری ppc ها نسبت به اسمارت فونها از لحاظ نرم افزاری شک نکن....من که ppc رو به شما پیشنهاد میکنم!!!...البته کلا دوربینهای خیلی قوی روی پی پی سی ها تا حالا گذاشته نشده!!!

ParsiKade

Registered User
لایک‌ها
6
مرسی.

البته به شخصه از گوشیهای بزرگ و پیچیده ( PPC ها :D ) زیاد خوشم نمیاد نمی دونم چرا -_-

فعلا دارم تحقیقاتی رو روی N95 انجام میدم !!!

MsHa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یکی از فاکتورهاتو کم کنی زودتر به نتیجه می رسی مثل صفحه نمایش لمسی
در ضمن توجه کن تکنولوژی PPC برای بعضی ها واقعاً حیاتی و برای بعضیها اصلاً مهم نیست و بنودش به زبودش است

Masoomiyat

Registered User
لایک‌ها
57
TyTN II الان چیزی حدود 950 تا 1 میلیون تومن هست و ان95 8 گیگ 600 و خورده یی و معمولیش 450 تا 500
دور ان95 معمولی رو خط بکش چون از دست باتریش یه ماه نشده پرتش میکنی توی جوق آب!
با توجه به این چیزا که گفتی بیشتر به یه گوشی مولتی مدیا علاقه نیاز داری که ان82 یا ان95 8 گیگ بیشتر به کارت میاد
TyTNII پردازندش ضعیف هست و توی اجرای چند برنامه ممکنه کم بیاره تنها مزییتش همون GPS و کی برد هست
کلن من جای تو بودم N95 8GB رو انتخاب میکردم

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
سلام
اولا باید بگم که همین موضوع رو در بخش packet pc مطرح کن ببین چیا گیرت میاد اونجا

من به عنوان کسی که تایتن 2 دارم باید بگم که همه چیزش سره از n95 به جز دوربین که اونم من با عکس هاش حال نکردم اصلا در حد 5 نیست به نظر من

مورد بعدی اینه که واقعا اگر ppc بگیری کاملا معتاد ویندوز موبایل خواهی شد به خاطر طیف گسترده نرم افزار هاش و کارایی بسیار بالای این جور گوشی ها که همه کار باهشون میتونی بکنی(فقط ظرف نمیشورن :lol:)

مورد بعدی هم بگم که اصلا ویندوز موبایل پیچیده نیست فقط همه چیز دمه دسته مثل pc که یک مزیت حساب میشه

در ضمن gps تایتن خیلی قوی تره (اینو یکی از بچه های pt گفته بود که هر دوشونو با هم تست کرده بود)
که میگفت n95 توی ماشین به زور کانکت میشه و کار می کنه که تایتن در ساختمونی که 4 طبقه بالای سرش باشه
بعضی مواقع کانکت میشه (البته خیلی این آمار دقیق نیست)

کلی چیزه دیگه هم هست که الان وقتشو ندارم بگم
ولی حتما در بخش ppc تاپیک یا پست بزن تا همه راهنماییت کنن

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
TyTNII پردازندش ضعیف هست و توی اجرای چند برنامه ممکنه کم بیاره تنها مزییتش همون GPS و کی برد هست
دوست من، اصلا اين حرفت درست نيست.
شما اصلا ميدونيد Qualcomm MSM7200, 400 Mhz processor يعني چه سرعتي؟ فقط 400Mhz رو نگاه نكنيد مهمتر از اون Qualcomm MSM7200 است...
TyTN II در بين PPCها يه سي پي يو متوسط رو به بالا داره. و با رم 128 كه داره شك نكن 5تا برنامه سنگين رو هم باز كني (برنامه PPCها خيلي سنگينتر از اسمارت فونها است) اصلا كم نمياره...
مورد بعدی اینه که واقعا اگر ppc بگیری کاملا معتاد ویندوز موبایل خواهی شد به خاطر طیف گسترده نرم افزار هاش و کارایی بسیار بالای این جور گوشی ها که همه کار باهشون میتونی بکنی(فقط ظرف نمیشورن :lol:)

مورد بعدی هم بگم که اصلا ویندوز موبایل پیچیده نیست فقط همه چیز دمه دسته مثل pc که یک مزیت حساب میشه
1000% تائيد ميشه... :blush:

در ضمن ايقدر دنبال GPS نباشيد. اول ببينيد نقشه براي شهرتون هست يا نه.
براي ويندوز موبايل، براي تهران و راه هاي ايران يه نقشه فوق العاده خوبي هست. آيا براي سيمبيان (N95) هم همچين نقشه اي هست؟
PPCها مثل اسمارت فونها نيستند كه مموري بالاي 2 رو بزور ساپورت كنند. اكثرشون تا 8 گيگ رو ساپورت ميكنند.

درضمن، قيمت TyTN II در ايران خيلي بالاست و ارزش خريد نداره. اگه به اونور دسترسي داريد ميتونيد از اونور يه X800 يا P535 بگيريد كه امكاناتشون مانند TyTN II است...

با احترام

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
اول از همه توصيه می کنم تاپيک مخصوص TyTN II يعنی " این " رو مطالعه کنيد
تجربه WM / دوربين نسبتا مناسب / جی پی اس / کيبورد و سی پی يو ای مناسب واقعا لذت بخش هست فقط همونطور که دوستان گفتن به تفاوت قيمت این 2 بايد دقت کنيد و برای شروع PPC های ارزون تری هم میشه تهيه کرد

البته به شخصه از گوشیهای بزرگ و پیچیده ( PPC ها ) زیاد خوشم نمیاد نمی دونم چرا -_-

با این حساب و اگر از Windows Mobile هم لذتی نميبرين شايد N95 انتخاب بهتری باشه براتون

ParsiKade

Registered User
لایک‌ها
6
ممنون از جواب دوستان،

گفتید توی ایران TyTN گرونه ؟! مثلا توی دوبی چه قدر هست قیمتش مگه ؟

از نظر کیفیت و بلندی صدا N95 8GB قوی تره یا TyTN ؟

ممنون از راهنماییها !

Dr.B.M

Registered User
لایک‌ها
3
ممنون از جواب دوستان،

گفتید توی ایران TyTN گرونه ؟! مثلا توی دوبی چه قدر هست قیمتش مگه ؟

ممنون از راهنماییها !
به نظرم شما یه مشورت با محمد بحرینی بکنی بد نیست.اون هر دو تا گوشی رو داره.بیشتر میتونه راهنماییت کنه:blush:

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90

خانوادمون دور هم جمعن...همین الان مقایسه کردم از نظر بلندی صدا ن95 صداش بلند تره....ولی کیفیت صدای tytn II بهتره!!!...دوربین ن95 هم که بهتره....به شما توصیه میکنم اگر واقعا استفاده ای از ویندوز موبایل ندارین همون ن95 رو بگیرین!!!

ParsiKade

Registered User
لایک‌ها
6
میشه واسه استفاده از WM مثال بزنید ؟ مثلا چه کارهایی هست که شما میگید :

به شما توصیه میکنم اگر واقعا استفاده ای از ویندوز موبایل ندارین همون ن95 رو بگیرین!!!

؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37

به شما توصیه میکنم اگر واقعا استفاده ای از ویندوز موبایل ندارین همون ن95 رو بگیرین!!!

؟

مثال که چی بگم
به هر حال هر سيستم عاملی شرايط ( و دقيق تر برنامه × بازيهای ) خودش رو داره که ويندوز موبايل در اوج قرار داره
دستتون واقعا باز هست در استفاده و مثال'ش هم ديدن نمونه برنامه × بازيهای WM در قسمت Pocket Pc هست
اگر دستگاه مورد نظر CPU قوی ای هم داشته باشه که چه بهتر ...

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6

؟
ببين WM نسبيت به يسمبيان خيلي پيچيده تره. الان اونقدر تنوع نرم افزاري براش هست كه تقريبا همه كاري ميتونيد باهاش انجام بديد..

ParsiKade

Registered User
لایک‌ها
6
حالا کسی قیمت این TyTN II واسه خارج از ایران رو نگفت ... تفاوتی داره ؟

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
معمولیش 450 تا 500
این قیمت از کجا داری من هفته پیش خریدم 520 و 8گیگ هم بود 680 که به نظر من اصلا نمی صرفه بعدش اونطور که فکر میکنی باطری زیاد خالی نمیکنه(شاید مال من این طوریه)
دوست عزیز من هر دوتاش رو داشتم من با توجه به سلیقه شماn95 پیشنهاد می کنم.

ParsiKade

Registered User
لایک‌ها
6
یکی از دوستان اگه میشه لطف کنن کامل و دقیق و واضح و همه جوره ! به من بگن چه جوری بفهمم گوشی N95 8gb که انشاالله می خوام بخرم، همه چیش درسته ! یعنی می خوام اون چیزی باشه که به عنوان اصل شناخته میشه ... تو مغازه باید چه چیزهایی رو چک کنم.

بعدشم اینکه من از اصفهان هستم، بخوام بخرم، از همینجا بخرم یا بگم از تهران واسم بیارند ( می ترسم بگم از جای دیگه بیارند، یه وقت یه چیزیش باشه ! )

ممنون !

راستی شنیدم N95 8GB داره گرون میشه ؟!

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
ژاپنی نیست که...فنلاندی هست///

ParsiKade

Registered User
لایک‌ها
6
منظورم از ژاپنی باتریش بود ! :D ( Editـش کردم )

خوب همه ی قسمت هاشو چه جوری تشخیص بدم اصله ؟

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
با سلام خدمت دوستان عزیز

من خودم تایتن 2 دارم ، داداشم هم ان 95 پس بین این دو گوشی از نظرات مختلف مقایسه کردم .

- دوربین :
ان 95 خیلی بهتره و شکی هم درش نیست

- صدا : [/B
]ان 95 صداش بلند تره نسبت به تایتن اما کیفیت تایتن مناسبه

- جی پی اس :
تایتن 2 خیلی سریعتر به ماهواره متصل میشه نسبت به ان 95

- صفحه نمایش :
صفحه نمایش تایتن 2 خیلی براقتر وبهتر از ان 95 هست ، با وجودی که رنگهاش 65 هزار هست اما کیفیتش فوق العاده است .

- قیمت (توی بحرین) :

ان 95 = 215 دینار
تایتن 2 = 330 دینار

* هر دینار حدودا 2450 تومن هست

سرعت و سیستم عامل :

مسلما سیستم عامل ویندوز موبایل نسبت به سمبیان سری 60 چند سروگردن بالاتره ، اونم مخصوصا ویندوز 6 که اخرین نسخه هست و در گوشیهای کمی به طور پیشفرض هست .

سیپیوی تایتن 2 = 400 مگ
سیپیوی ان 95 = 322 مگ

وزن و اندازه :

تایتن 2 = 190 گرم
ان 95 = 120 گرم

اما انصافا تایتن 2 با اینکه وزنش سنگینه در استفاده ادم احساس سنگینیش رو نمیکنه ، از بس ماشالله هیبت داره ، و یه همچنین گوشی ای باید وزنش اینقدر باشه ، ان 95 نسبت به امکاناتی که داره خیلی سبک و مناسبه .

امکانات اضافی :

ان 95 : کابل تی وی اوت + فیلمبرداری وی جی آ + تماس تلفنی از طریق وای فای UPnP + فلاش دوربین + رادیو اف ام ..

تایتن 2 : کیبرد + صفحه نمایش بزرگتر + (دوربین بدون فلاش) + ...

بالا