برگزیده های پرشین تولز

دنبال مرجعی برای آموزش نرمال سازی بانك های اطلاعاتی میگردم

mramin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
من تازه وارد کار برنامه نویسی دیتابیس و اینجور چیزا شدم و فعلا همونطور که متوجه شدید اول راهم!
استادمون دیروز یه بحثی رو شروع کردم به نام "نرمال سازی پایگاه داده ها".
من هر چقدر سعی کردم که این بحث رو بفهمم نشد که نشد! نه این که همش رو نفهمم, تقریبا 40 درصدش برام گنگه! تقریبا همه همینطور بودن...حالا پناه اوردم به اینجا تا بلکه یه مرجعی, ایبوکی, چیزی گیرم بیاد تا بتونم این مبحث رو بفهمم...اینجا رو خودم پیدا کردم:
http://www.srco.ir/Articles/DocView.asp?ID=482
ولی همون حرفایی که استادمون زده رو گفته و این مثال دفترچه تلفن هم خیلی سادست...مشکلی من از اونجایی شروع میشه که میخوام نرمال سازی رو گسترده تر مثلا روی "فاکتور فروش" پیاده کنم!
لطفا اگه کسی متونه کمک کنه.

payam.khaleghi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام تا اونجایی که من میدونم مرجع به معنای واقعی کلمه واسه اینکار نداریم ولی در ابتدای تمام کتاب های برنامه نویسی دیتابیس چه برای اکسس و چه برای ویژووال دات نت مختصری در این مورد توضیح داده.لینک زیر رو دانلود کن و فصل اول رو بخون . اگر به درد نخورد صورت مسئله دیتابیس رو برام بفرست شاید بتونم کمک کنم.
در ضمن فاکتور فروش یک مطلب ساده است ! با MIS یا طراحی سیستم های اطلاعاتی اشنا نیستی ؟!حتما دنبالش برو!
http://rapidshare.com/files/88936545/Beginning_Visual_Basic_.NET_Database_Programming.zip

mramin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام تا اونجایی که من میدونم مرجع به معنای واقعی کلمه واسه اینکار نداریم ولی در ابتدای تمام کتاب های برنامه نویسی دیتابیس چه برای اکسس و چه برای ویژووال دات نت مختصری در این مورد توضیح داده.لینک زیر رو دانلود کن و فصل اول رو بخون . اگر به درد نخورد صورت مسئله دیتابیس رو برام بفرست شاید بتونم کمک کنم.
در ضمن فاکتور فروش یک مطلب ساده است ! با MIS یا طراحی سیستم های اطلاعاتی اشنا نیستی ؟!حتما دنبالش برو!
http://rapidshare.com/files/88936545/Beginning_Visual_Basic_.NET_Database_Programming.zip

نه..ببین ما فعلا در ابتدای راه هستیم...یعنی تحلیل نه پیاده سازی! یعنی هنوز وارد کار با نرم افزار و ساخت دیتابیس با اکسس یا نرم افزارهای دیگه نشدیم...فعلا توی تحلیلش موندیم که چطور روی کاغد یه فاکتور فروش رو بیاریم و نرمال سازی کنیم...مشکل ما درک این روشه...در اصل دنبال یه روش یا قاعده خاصی برا این نرمال سازی میگردیم.
این فایلی هم که گذاشتید الان دانلود میکنم ببینم چیه و انشاالله تا عصر یا فردا خبرش رو میدم...فقط خواهشا هر منبعی که میخوایید معرفی بکنید به زبان ساده باشه! یعنی فرض کنید میخوایید برای یه ادمی که از صفر میخواد شروع کنه توضیح بدین.
مرسی.

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
نه..ببین ما فعلا در ابتدای راه هستیم...یعنی تحلیل نه پیاده سازی! یعنی هنوز وارد کار با نرم افزار و ساخت دیتابیس با اکسس یا نرم افزارهای دیگه نشدیم...فعلا توی تحلیلش موندیم که چطور روی کاغد یه فاکتور فروش رو بیاریم و نرمال سازی کنیم...مشکل ما درک این روشه...در اصل دنبال یه روش یا قاعده خاصی برا این نرمال سازی میگردیم.
این فایلی هم که گذاشتید الان دانلود میکنم ببینم چیه و انشاالله تا عصر یا فردا خبرش رو میدم...فقط خواهشا هر منبعی که میخوایید معرفی بکنید به زبان ساده باشه! یعنی فرض کنید میخوایید برای یه ادمی که از صفر میخواد شروع کنه توضیح بدین.
مرسی.

نرمال سازی فکر می کنم 5 اصل اساسی داره (یکی هم بعدا اضافه شده)
شما باید بگی کدوم اصل رو مثلا متوجه نشدی .
یه کتاب داشت انتشارات نص در مورد دیتابیس ها توی ویژوال بیسیک . تو اون یه کم مختصر توضیح داده ..
البته اگه لاتین بگردی چیزای بهتری پیدا می کنی .

payam.khaleghi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب ببین یکی از روش های طراحی و به قول تو روی کاغذ آوردن یک سیستم فروش یا هر سیستم دیگری استفاده از متدولوژی های ساخت یافته ( چه فرایندگرا و چه داده گرا ) می باشد.و به خاطر همین هم بهت گفتم که چاره ی کار تو با دونستن این قواعد نرمال سازی حل نمیشه!راستی تو چه درسی اینو بهت گفتن ؟
به نظر من اگر می خوای تو این زمینه قوی بشی و بتونی یک سیستم رو مورد تجزیه و تحلیل قرار بدی و با نگرش فرایندی بر روی کاغذ بیاری بهتره از MIS یا طراحی سیستم های اطلاعاتی و کنترل مدیریت استفاده کنی !ابزار های دیگری نیز هستن مثل زبان مدلسازی یکپارچه یا UML !
از نرم افزار های مختلفی برای اجرای این زبان ها و کامپیوتری کردن مطالب رو کاغذ می تونی استفاده کنی واز جمله EA یا enterprise architect یا Conceptdrawnpro !
در این مواردی که گفته یه search تو google بزن .اگر بازم چیزی دستگیرت نشد بیشتر توضیح بدم !

damavandieh

Registered User
لایک‌ها
18
http://amir87.persiangig.com/document/JOIN AND RELATIONS.pdf

http://estakhrian.blogfa.com/post-8.aspx

مقاله فارسی در مورد پایگاه داده ، شامل مباحث :

رابطه بین جداول در پایگاه داده
رابطه یک به یک
روابط یک به چند
روابط چند به چند
آشنایی با JOINدر SQL
Right Join
Full Join
Inner Join

نرمال سازی پایگاه داده
فرم اول نرمال
وابستگی تابعی
فرم دوم نرمال
فرم سوم نرمال
وابستگی با واسطه

این مقاله قسمت زیادی از درس پایگاه داده دانشجویان کامپیوتر را پوشش می دهد و مطالعه آن برای یادگیری این درس ، می تواند بسیار مفید باشد . در این مقاله ، با استفاده از شکلهای گویا و مثالهای ساده و روان ، مباحث این درس به خوبی آموزش داده شده است . ان شاالله که مفید باشد

farazNet

Registered User
لایک‌ها
39
سلام

بنده به صورت آنلاین تدریس می کنم و کارم به صورت پروژه ای و 100% کاربردی می باشد

حدود 12 سال سابقه کار اجرایی و تدریس در دانشگاه و موسسات معتبر سطح کشور را دارم.

در صورت تمایل می توانید تست کنید

2381282-0912

www.farazweb.com
در ضمن یکسری جزوه ، فیلم آموزشی و پروژه به صورت رایگان در سایت موجود می باشد.

بالا