برگزیده های پرشین تولز

میکی ماوس - روزهای قشنگ گذشته

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
صدای انفجار ، نور های خیره کننده ای که از توی تلویزون در تاریکی اتاق منتشر میشند ، و بعد سه دختر با هیکل های باربی و لباسهای بدن نما از میان دود و آتش بیرون میپرند ، کوچولو همینطور که دهن بامزش از هیجان و تعجب گرده داره تلویزون رو نگاه میکنه ، من تلویزیون رو نگاه نمیکنم ، الان برای من کوچولویی که نشسته زیر زیر تلویون داره با دهن باز کارتونش رو نگاه میکنه ، کلش رو تا منتهای علیه به سمت بالا برده و پرتو های رنگارنگ تلویزیون باعث میشه صورتش رنگوارنگ بشه من رو بیشتر به خودش جذب میکنه . یاد روز های خوب گذشته می افتم روزگاری که شرک هنوز به رویا های کودکانه(فری تیل) بی احترامی نکرده بود ، به زمانهای قبل تر که وقتی یک کارتون رو میدیدی یه لبخند قشنگ از اول تا آخرش روی لبهات نقش میبست ! یاد روزهایی که کارتونهای قانون های خاصی داشتند ! مثلا هیچ کس نمیمرد ، هیچ کس هیچ کس را نمیکشت ! نورها خیلی چشمک نمیزند .

اون موقع ها کارتون ساختن واقعا یک هنر بود !

یاد میکی ماوس افتادم ، چقدر ما زمان بدی به دنیا آدمه بودیم که تماشای یک کارتون میکی ماوس برای ما غدقن بود ، روزی هزار بار فرهنگ شهادت را در گوش ما نجوا میکردند ، برنامه کودک ما از یک ساعت نیم ساعت به قرآن و اذان و نماز و دعا میگذشت بقیه هم هاچ زنبور عسل بود ، نل بود ، کزت بود ، .... همه تاریکی بود همه سیاهی بود همه بدبختی بود ! برای کودکان شادمان آن زمان ! قصد کرده بوند شادی را از ما بگیرند و گرفتند ! و یک مشت ایرانی افسرده ساختند که همه با هم دعوا دارند !

و حالا چه به خورد کودکان جهان میدهند ، بی رحمی و سنگ دلی ، مسخره بودن تمام رویا ها و باور ها ! این روز های حتی پلنگ صورتی حرف میزند ، وود وود پیکر در درختش را ول کرده است و در یک خانه ویلایی زندگی میکند...

چقدر حرف زدم ! میخواستم با هم میکی ماوس ببنیم ، به یاد روزهایی که داستانهای شیرینی که سهم ماست را از ما دریغ کردند ! میکی موس سال 1928 ، شروعی شیرین برای میکی ماوس و لحظاتی اگرچه سیاه و سفید ولی شیرین برای ما خواهد بود ، لذت ببرید ، شاید که باز با میکی بازگردم !
کد:
TotalSize:          64512 kbyte (63 mbyte). 
Bitrate:            1031 k(=1000)Bits/s 
Duration:           07:45 
Quality:            0.240 bits/(pixel*frame). 
Resolution:         448 x 400 
You may notice that the cartoons have different aspect ratios, 
this is normal, on the DVD some of them have black bars all around

ofrcrq.png

دانلود

کد:
http://rapidshare.com/files/59398932/01_20-_20Steamboat_20Willie_20_1928_.avi

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
خیلی خیلی ممنونم . عالیه . میرم دانلودش کنم ! بعد راجع بهش حرف می زنیم ... :happy:

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خیلی خیلی ممنونم . عالیه . میرم دانلودش کنم ! بعد راجع بهش حرف می زنیم ... :happy:
خواهش میکنم ، به نظر من دیدن اولین میکی موس های تاریخ که مال چیزی حدود 80 سال پیشه واقعا ارزش دانلود کردن رو داره ، چقدر اون موقع کارتون ساختن ساده بوده ، ایده های کاتون سازی خیلی ساده بوده ! فکرش رو بکن اون موقع چه کسایی این امکان را داشتن که این کارتون رو تماشا کنند !

قیافه میکی کمی فرق میکرده ! چشماش بزرگتر بوده و اون فضای اطراف چشمش رو نداشته ، یه مقداری پوزش هم کشیده تر بوده ! الان قیافش خیلی با نمک تر شده !

خوب اینم یک میکی ماوس قدیمی دیگه :

کد:
http://amazon.imdb.com/Title/ASIN=B00006II6O?0018925 

TotalSize:          65536 kbyte (64 mbyte). 
Bitrate:            1127 k(=1000)Bits/s 
Duration:           07:16 
Quality:            0.245 bits/(pixel*frame). 
Resolution:         480 x 400

2emd6jn.png

کد:
Gallopin' gaucho (1928)
کد:
http://rapidshare.com/files/59398839/02_20-_20The_20gallopin_27_20gaucho_20_1928_.avi

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
من کلی خاطره با Steamboat W دارم
Just_Cuz_13.gif

نمیدونم کسی اینجا COL بازی کرده يا نه ; کلا مربوط به همين هست و کلی خاطره انگيز !!
لينک Karnival Kid رو هم بذارم ( خودم دوستش دارم :D )

21ops9k.png

کد:
[B]http://rapidshare.com/files/59399360/04_20-_20The_20karnival_20kid_20_1929_.avi[/B]

Arianna

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
سلام

بسيار عالي جناب H_R عزيز! :happy: واقعا چه شيرين خاطرات زيباي گذشته را زنده كرديد! :happy: فايلهاي جالبي كه قرار داديد را هم بايد در اسرع وقت دانلود كرد! :) از شما و همينطور جناب Dark Knight عزيز بسيار متشكرم. :blush:

پي نوشت: راستي دوستان كسي از شما كارتون زيباي The Bearys را ديده؟ بسيار جالب بود. گويا در سال 1962 توليد شده. متاسفانه لينك دانلود حتي يك قسمت از ان هم يافت نمي شود.
80.gif

2ahs3fc.jpg
rlxk0o.jpg
5v655d.jpg

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
Arianna گرامی ، خوشحالم که چنین نظری دارید ، واقعیت این است که این کارتون خیلی برایم آشناست ، فکر میکنم در ماهواره چند قسمتی را دیده باشم چوت تا چند ماه قبل که وقت آزاد بیشتری داشتم روزی چند ساعت کارتونهای ماهواره را میدیدم ! از Snoopy سگ معروف Charlie Brown بگیر
images
تا کارتوین های جدید مثل فوتبال کهکشانی ! (اگر اسمش رو درست یادم مانده باشد ) روی همین حساب آشنایی با شخصیت های توی عکس برایم محتمل است گرچه یک قسمت از همین کارتون را تلویون خودمان هم داده ! همانی که پسر یک بوق دارد و با آن همه را دیوانه میکند !
و اما آیا مطمئنید که اسپل کلمه را درست نوشته اید ، بعید میدانم چون حتی لینک IMDB یرا هم پیدا نکردم !

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
آريانا جان فکر می کنم اسم'ش Beary Family بود / من هم گشتم ولی چيزی پيدا نکردم برای داونلود

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
و اما یک میکی دیگه باز هم محصول 1928 ، میبینم که به تدریج شخصیت میکی موس بیشتر و بیشتر شکل میگیره ! جالبه نه ؟ :D
کد:
Plane crazy (1928)
کد:
TotalSize:          54272 kbyte (53 mbyte). 
Bitrate:            1138 k(=1000)Bits/s 
Duration:           06:0 
Quality:            0.247 bits/(pixel*frame). 
Resolution:         480 x 400

1z17e6q.png

کد:
http://rapidshare.com/files/59398797/03_20-_20Plane_20crazy_20_1928_.avi

Arianna

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
Arianna گرامی ، خوشحالم که چنین نظری دارید ، واقعیت این است که این کارتون خیلی برایم آشناست ، فکر میکنم در ماهواره چند قسمتی را دیده باشم چوت تا چند ماه قبل که وقت آزاد بیشتری داشتم روزی چند ساعت کارتونهای ماهواره را میدیدم ! از Snoopy سگ معروف Charlie Brown بگیر
images
تا کارتوین های جدید مثل فوتبال کهکشانی ! (اگر اسمش رو درست یادم مانده باشد ) روی همین حساب آشنایی با شخصیت های توی عکس برایم محتمل است گرچه یک قسمت از همین کارتون را تلویون خودمان هم داده ! همانی که پسر یک بوق دارد و با آن همه را دیوانه میکند !
و اما آیا مطمئنید که اسپل کلمه را درست نوشته اید ، بعید میدانم چون حتی لینک IMDB یرا هم پیدا نکردم !

آريانا جان فکر می کنم اسم'ش Beary Family بود / من هم گشتم ولی چيزی پيدا نکردم برای داونلود

سلام

من هم راستش در مورد اسمش شك داشتم اما از آنجا كه پس از جستجو در چند سايت به آن نام برخوردم آن را اينجا نوشتم. اين هم آدرس يكي از آن سايتها:

کد:
http://www.geocities.com/TelevisionCity/Set/3995/bearys.html

البته نامي كه جناب Dark Knight عزيز پيشنهاد كردند هم بسيار نزديك است و چه بسا كه نام اصلي آن همين نام باشد. در مورد آن پسر كوچك كه نامش هم جونيور بود بايد بگويم كه تا آنجا كه يادم مي آيد هميشه يك yo-yo دستش بود و مدام حرص پدر و مادرش را در مي آورد!
300.gif

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
هواپیمای دیوانه آخرین فیلم میکی در سال 1928 بود در سال بعد بچه‌ی کارناوال عرضه شد که جناب Dark Knight عزیز لینکش رو گذاشت و ازش ممنونیم .
بعد از اون نوبت میرسه به "نمایش سرگرم کننده میکی" که اون هم در سال 1928 عرضه شده :

کد:
Mickey's follies (1929)
کد:
TotalSize:          64512 kbyte (63 mbyte). 
Bitrate:            1240 k(=1000)Bits/s 
Duration:           06:34 
Quality:            0.259 bits/(pixel*frame). 
Resolution:         480 x 416

znx081.png

کد:
http://rapidshare.com/files/59398852/05_20-_20Mickey_27s_20follies_20_1929_.avi

چه خوبه که کارتون زمان مادر بزرگمون رو میتونیم ببنینم مگه نه ؟:rolleyes: چقدر حیف که اونا نمیتونستند این کارتون ها رو ببینن !

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

ممنون از مطالب زیباتون.اما اگر نگاهی به کارتونهای قدیمی بندازیم میبینیم که در حال حاضر با این انیمیشنهایی که دارن برای بچه ها پخش میکنن،سال به سال "پسرفت"داشتیم.الان کارتونایی که برای بچه ها میذارن اصلا قابل مقایسه با اونوقتا نیست.:(

بالا