برگزیده های پرشین تولز

خداحافظ پرشین تولز

وضعیت
موضوع بسته شده است.

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
خیلی وقت بود که می خواستم این حرف ها رو بزنم.

یه کم پیشتر که تازه با پرشین تولز آشنا شده بودیم فروم فعال و خوبی داشت. اما بنا به دلایلی که تو یکی از تاپیک های همین

قسمت هم بیان کردن کم کم از بار علمی فروم پرشین تولز کم شد و اعضای قدیمیش هم دونه دونه رفتن.

بخش فرهنگ و هنر که به کلی نابود شد، قسمت ماهواره نابود شد ! ( سایت های تخصصی ماهواره همین الان بدون هیچ فیل - ترینگی دارن به کارشون ادامه میدن )، بخش برنامه نویسی که دیگه بار علمی نداره

بیشتر پست هاش شدن " تو رو خدا کمک ام کنید " و " کمک فوری و ... ". بیشتر مدیرها هم که ماه به ماه لاگین نمی کنن.

چندتا PM هم زدم، انگار که اصلا براشون افت کلاس داره جوابتو بدن !

بعضی از مدیرای عزیز هم به علت بی توجهی ادمین دیگه نیومدن. بخش php مدت هاست که یه پست مفید نخورده.

به بعضی از مدیرها هم که اعتماد میکنی کلاه سرت میذارن و پولتو میبرن !

نمی خوام کسی رو بدنام کنم یا در مورد کسی بدگویی کنم. 3 ماه پیش با آقا مهدی مدیر بخش php یه کار حیثیتی

دادیم، که قرار بود 20 روزه فارسی سازی کنه، چند تا امکان جدید بسازه و به اسکریپت اضافه کنه.

فقط اسکریپت رو rtl کرد و بقیه کارو هم انجام نداد !!! :blink: 250 تومن پول مفت و بی زبون رو هم نوش جان کرد و

آبروی مارو پیش صاحاب کار برد که طرف هرچی لایق خودش بود نثار ما کرد. 200 تومن دیگه از جیب خودم مایه گذاشتم کار رو دادم یکی دیگه انجام داده .جالب اینکه از اون تاریخ به بعد اصلا جواب

تلفن های مارو هم نداد ! یه بار هم که با یه خط دیگه بهش زنگ زدم شماره رو نشناخت و اتفاقی برداشت. بعد اون هم دیگه رفت که رفت و هیچ شماره ای از مارو جواب نداد.
چند تا PM هم زدم که هیچ فایده ای نداشت.

آدم تو این فروم ازمدیر اینو ببینه به یوزر های معمولی باید اعتماد کنه ؟!

در این سه سال فعالیت ام در اینجا به کسی توهین نکردم و تهمت نزدم. این حرفی رو هم که زدم براش مدرک دارم، تمام فیش های واریزی به حساب این آقا ،

اسکرین شات از همه ایمیل ها ، آرشیو کامل چت در یاهو مسنجر که باهاش انجام دادم و حتی آخرین باری هم که همکارم بهش زنگ زد رو ضبط کردم.

مدیر باید نمونه باشه ، از هر جهتی. بگذریم. حرف بنده هم از سر غرض ورزی با شخص خاصی نیست. فقط از این اتفاق خیلی متعجب شدم و هنوز هم دلیل این کار برای معلوم نیست.

این فروم هم که دیگه بار علمی مناسبی نداره و اگه بخش گفتگوی آزادش نباشه 50 درصد از ویزیتش رو از دست میده.

روزهای خوبی با دوستان داشتیم و از انصاف نگذریم همین فروم باعث شد با خیلی ها در میتینگ های مختلف آشنا بشیم از جمله آقا بهروز ، شاهد، حاجاقا ، آقا سعید ، شاهرود نت ، اشکان ( کاشان وب ) و ....

از اینجا به دوستان عزیزم اعلام میکنم که بنده دیگه در این فروم دیگه جایی ندارم و تا زمانی که دوباره اون صمیمیت و احترام به

کاربرها و انتصاب مدیرهای شایسته و امین در بین نباشه ، با حضورمون باعث رنجش کسی نمیشیم و ترافیک سرور رو بالا نمی بریم ! ;)

مسلما این آخرین پست من تا مدت زمان طولانی خواهد بود ....

دوستتون دارم، خدا حافظ Neo2

Thomas.Angelo

Registered User
لایک‌ها
16
تاپیک تکراری !

امید به اینکه وضع موجود بهتر از این شود . . .

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
همون cms رو ببر بده یکی دیگه بگو چند فارسی میکنی , قالب فارسی میکنی !!
200 تومن بود , نه 250 تومن !!
من همون اول هم کلی بهت گفتم که من کار فارسی سازی نمیکنم , ولی با اصرار قبول کردم !

یه برنامه نویس دیگه پیدا کن که اینجوری که شما گفتی کار انجام بده , بعدش من مفتی هر سایتی بخوای برات میسازم :
شما اول یه cms گنده دادی برا فارسی کردن , من اینو کامل فارسی کردم همه جاشو , حتی بخش ادمین و اینا و قالب رو قشنگ سازگار کردم ,
پرداخت با فیش رو هم گزاشتم که به علت عیب cms نتونستی ببینی !!
اینجا کار من تموم میشد , یعنی همون چیزی بود که از من خواسته بودید , تمام اینکارا رو تو یه ماه تحویل دادم!!!

حالا میخوام ببینم کی میاد ایراد های یه Cms دیگه رو رفع کنه ؟ مشکل ایمیل داشت ,به من ربط نداشت ولی درست کردم , چند تا مشکل کوچیک بزرگ داشت اونارو هم رفع کردم!
هر هفته با یه cms جدید میومدی که بیا اینو درست کن یا ورژن جدید میومد میگفتی بیا اینو درست کن, بعد انتظار داشتی من اینکارو بکنم ؟
یه کار جدید بود که من باید دوباره روش وقت بزارم , چون روش وقت اضافی باید بزارم هزینه اضافی داشت !!

شما اینطوری حساب کن :
یه cms گنده دادی برا فارسی کردن , حالا کامل فارسی شده تحویل گرفتی یا نه ؟؟ حتی user term رو هم فارسی کردم !
همه جاش راست به چپ بود یا نه ؟
من برا اینکار پول گرفته بودم , نه برا رفع ایراد های cms (که به هرحال انجام دادم) , وقتی دیدم نخیر انگار این کار تمومی نداره , هر روز یه چیز جدید میاری ,
معلوم نیست تهش کجاست , ترجیح دادم دیگه اصلا جواب شما رو ندم !

---
همون اول باید یه قرارداد مانند نوشته میشد که توش نوشته بشه چیا باید تحویل داده بشه و چه کارایی باید انجام بشه , که حرفی توش نمیموند,
که من چون فکر کردم شما خودتون اینکاره هستید , دیگه اینارو درک میکنید و میفهمید که انگار اشتباه میکردم.
اگه جوابی داشتی تو پی ام بگو , این تاپیک احتمالا یا پاک میشه یا بسته میشه !!

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوست عزیز مشکلات کاری شما مربوط به بیرون انجمن میشه ، اینکه شما میاید و این رو توی انجمن مطرح میکنید به جز قصد خراب کردن یک چهره معروف کار دیگه ای انجام نمیده ! حتی اگر فکر میکنید که حقی از شما ضایع شده درست نیست که اینطور براش تاپیک بزنید . میتونستید قضیه رو توی PM با ادمین ها مطرح کنید یا چیزی شبیه به این !

در ضمن تا جایی که من میدونم rtl کردن و فارسی کردن یک CMS که قسمتهای مختلفی داره کار ساده ای نیست شما طوری صحبت میکنید که انگار مهدی کار برای شما نکرده و این ممکنه بعضی از دوستان رو که از برنامه نویسی سررشته کمتری دارند به اشتباه بندازه !

نمیخواستم بگم ،ولی یکی دوبار دیگه هم توی قسمت های برنامه نویسی شما کارهایی کردی که به کلاهبرداری یا حد اقل سودجویی شبیه بوده! یکیش همون مسابقه برنامه نویسی که تقریبا پارسال همین موقع ها میخواستی راه بندازی و یه برنامه خفن رو مفتی به دست بیاری ! اونم ورژن خوبش رو .

من در مقام قضاوت نیستم چون اطلاعات کاملی ندارم ولی با شناخت کمی که از شما دارم و با شناخت کاملی که از مهدی دارم احتمال زیادی میدم که حق با مهدی باشه .

این پست رو زدم چون مجبور شدم ! چون احساس کردم حقی داره از مهدی ضایه میشه وگرنه معمولا ترجیه میدم در این مسائل دخالت نکنم !امیدوارم که دوستان من بعد برای خراب کردن کسی توی هیچ جا دست به همچین کار های زشتی نزنن .

|Loverman|

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همه یه روز رفتنی هستند......!

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
دوست عزیز مشکلات کاری شما مربوط به بیرون انجمن میشه ، اینکه شما میاید و این رو توی انجمن مطرح میکنید به جز قصد خراب کردن یک چهره معروف کار دیگه ای انجام نمیده ! حتی اگر فکر میکنید که حقی از شما ضایع شده درست نیست که اینطور براش تاپیک بزنید . میتونستید قضیه رو توی PM با ادمین ها مطرح کنید یا چیزی شبیه به این !
عزیز ایشون ذکر کردن که ادمین ها جواب نمیدن... به شخصه همین تجربه رو دارم... البته ناگفته نماند مدیر هایی هستن که جواب آدم رو میدن...اما مثل اینکه بالاتر ها وضع هوا فرق میکنه!

امیـن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کجا میری بابا؟؟؟؟ :(

اره تعید میشه این شایان که پی امشم بسته دیگه نمیتونم باهاش لاو بترکونم

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

من نمیخوام دخالت کنم اما یه مورد خوبی شد تا درد دلم رو بگم : اینکه میگی سایت یه مقدرا افت کرد 100 البته موافقم موارد کم شدن بار علمی سایت کاملا قابله درکه و نیاز به بیان مجدد نیست

اما در مورد اینکه هر کسی یه سفارش بده و وقتی مورد قبولش نشد بیاد آبروی یک نفر دیگه رو بزاره توی کاسه فکر نکنم منصفانه باشه

من شاید برای 80درصد بچه های اینجا کار کردم اما متاسفانه عدم آگاهی و در برخی موارد عدم سواد برخی از دوستان موجب بروز مشکلات ناخواسته میشه طرف انتظارات نامعقول داره طرف فکر کرده مثلا . . . پول داده برنامه نویس باید در سریعترین زمان ممکن و با بهتهرین امکانات ممکن سفارش رو آماده کن یعنی بی خیال مشتری های قبلی و بعدی . . . !

سر آخر هم آدم رو تهدید میکنند وکلی تهمت

یعنی وقتی یه برنامه نویس کل زمان و هزینه خودش رو در کمترین نرخ ممکن برای طرف محاسبه کرد بجای تشکر در آخر کار یا محکوم میشه یا با چنین تاپیک های مورد حمله قراره میگیره

خیلی خوشحال شدم مهدی جواب رو داد من در یک مورد یه مقدار بی خیال شدم و از حق خودم که تقریبا میلیونی بود گذشتم فقط بخاطر اینکه مشکلات وارد انجمن نشده و کسایی که در جریان نیستند برداشت ناصحیح از آدم نداشته باشن

فضای بدی داره وب فارسی رو میگیره راهی که میتونستیم در بهترین شکل ممکن و مسیر هموار طی کنیم داره میره به سمت جاده خاکی متاسفانه اینطوری اگه پیش بره برنامه نویسان داخلی ترجیح میدن با خارج از کشور برخلاف میلشون همکاری کنند. . .

در آخر باید عرض کنم این صحبت های من حالت کلی اصلا منظورم neo2 نیست و حالت کلی داره

دارم کم کم به این موضوع فکر میکنم که برخی از همکاران حق دارند که وقتی براشون زنگ میزنی انگار با آدم قهر هستند و با کلی منت و ... جواب آدم رو میدن . . .واقعا مشتریان اینطوری دوست دارند؟

انشالله قدر زحمات همدیگر رو بدونم و یکرنگی و صداقت ادم ها رو به حساب نابلد بودن و نفهمی اونها نزاریم

افتادگی آموزش اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب , زمینی که بلند است

مخلص همه بچه های باصفای پرسین تولز

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
بارها و بارها و بارها گفته شده.

یک بار دیگه هم برای بار ۱۰۰۱ مین بار عرض میشه :

مشکلات شخصی خودتون رو خارج از فروم حل بفرمائید.

مشکلات مالی بین دو کاربر یا حتی مدیر و کاربر و غیره ... محل حلش در فروم نیست ! چون نه من نه دیگر مدیران ارشد ، صلاحیت قضاوت نداریم و اگر داشتیم هم اینجا دادگاه نبود ! الان در ایران سازمان و محلی هست به اسم دادگاه جرائم اینترنتی ! به تمام این موارد هم من قول میدم که رسیدگی میکنن !

پس لطفا از ایجاد تاپیک های مشابه یا ایمیل ... یا پیام خصوصی و .... در آینده در مواردی مثل « فلان شخص پول من رو خورد ! » ... « از یک نفر جنس خریدم تحویل نداد » ... « یکی پول گرفت دیگه پاسخ نمیده ... » ... « لطفا آی پی فلان فرد کلاه بردار رو بدید ... » ... « چک کنید فلان شخص چند تا آی پی دیگه داره .... » و .....

ممنون.

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
کجا میــــــــــری حالا neo2؟ :(

Geronimo

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
142
سخته ولی ما تحمل میکنیم پی تی عشق ماست اگه واقعا پی تی عشق تو بود هرگز ترکش نمیکردی داداش!!!

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
همه اينا درست ولي اينكه دليل نميشه ادم خداحافظي كنه و از اين بچه بازيا
اي پيتي بدان و اگاه باش تا هستي ما هم هستيم

H@SS@N 06

Registered User
لایک‌ها
0
من هم با تاپیک موافقم . قبلا یک خبری میدادید که فلان بخشو بستیم یا تاپیک را حذف کردیم . ما شاالله نه من و نه مدیر ماهواره نفهمیدیم که جوری جوروپلاسمون جمع کردن . دریغ از یک پی ام :wacko: کم کم حوصلم داره از پی تی سر میره :cool:

adnan

Registered User
لایک‌ها
10
تعداد زیادی از دوستان متخصص که اینجا فعالیت می کردند و بقول شما جو صمیمی هم بوده ،
افراد کوچک ( از نظر بار علمی ، تجریه ، کاری ) بودند و وقت زیادی داشتند که می توانستند در این فروم فعالیت کنند .

خیلی ها در همین فوروم کم کم بزرگ شدند ، علمشان زیاد شده ، تجربه کسب کردند ، کار و مشغولیتی پیدا کردند و از این سایت رفتند . الان همین دوستانی که در neo نام برده ببین در یکی دو سال پیش چه حرفه و شغلی داشتند و الان چکار می کنند ؟

بنظر من تعداد زیادی از افراد که از اینجا رفتند ، نه بدلیل جو و مشکلات بوجود آمده برای فروم بوده بلکه مشغولیتی که پیدا کردند .
تعدادی سایت زدند و درحال بروز رسانی سایتشان هستند که قبلا سایتی نداشتند
تعدادی ازدواج کردند
تعدادی سربازی رفتند
تعدادی شاغل شدند یا بیزینس دارند که کمتر فرصت چرخیدن در سایتها را دارند
و ...

قدیمیها می روند و افراد جدیدی به این جمع اضافه می شوند ..
( این نظر شخصی من هست ... )

در مورد مدیران هم ، پرشین تولز روز به روز بزرگ تر می شود . اگر احسان و دیگر مدیران روزی حداقل 3 ساعت وقت آزاد داشتند که در فرورم بچرخند ، شاید الان روزی نیم ساعت هم فرصت نکنند .
انتظار نداشته باشید که کار و پشتیبانی مشتریان خود را رها کرده و پاسخگوی کاربران سایت باشند ...

بنظر من عدم پاسخگویی مدیران نه بجهت غرور بلکه گرفتاری و کمبود وقت آنها می باشد ...

H@SS@N 06

Registered User
لایک‌ها
0
اقا من هرچی بیشتر توی سایتها مختلف می گردم بیشتر دلم برای پی تی میسوزه :( الان سایتهایی که فیلترند حداقل دوتا ادرس مختلف دارند تا کاربرای گرامیشون با مشکل فیلترینگ مواجه نشند . اتفاقا سایتش هم مختص ماهواره هست و چندین ادرس مختلف داره که فیلتر نیستند ... به هر حال کاربرای اینجا خودشون بهتر از هر کسی دیگه ای به ارزش وقتشون واقفند . من و خیلی از کاربرای بخش ماهواره بیشتر از یک سال در بخش ماهواره فعالیت کردیم . روزی بیشتر از یک ساعت از وقتمونو برای اون بخش فدا کردیم ( اوایل روزی 5 بار در روز به سایت سر میزدم) ولی ... . ما شالله هر روز بر مشکلات این فروم افزوده میشه . شاید روزی تمام زحمات شما هم مثل اب خوردن ... . من خودم قبل از اینکه بخش ماهواره بسته بشه برنامه ای را برای شیرینگ رسیورها نوشتم . با همین کامپیوتر درپیت خونمون و یک هفته روش وقت گذاشتم و حتی لینک پی تی رو هم توی برنامه گذاشتم تا پی تی در سایتهای خارجی هم معروف بشه ولی ... . :(
یک توصیه صمیمانه می کنم : موقعی که داشتم اون برنامه را می نوشتم از ته قلبم داشتم برای پی تی مینوشتمش . اونهم با زبان برنامه نویسی که هیچی بلد نبودم . ولی به همین راحتی ... .
ممکنه دیگران هم بگن که ما هم وقتمونو گذاشتیم .مثلا مدیرها . جوابشون : ما به عنوان کاربر در سایت لاگین میشیم ولی شما به عنوان مدیر . . . .

کلام اخر : دوستان وقتتونو در جایی فدا کنید که میدونید ارزش وقتتون باقی میمونه .
هیچ چیزی در این جهان تا ابد بهترین نیست . پی تی هم تا ابد بهترین نیست ولی وقتتون و ارزش وقتتون میتونه بهترین باشه . انتخاب با شماست

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
تعداد زیادی از دوستان متخصص که اینجا فعالیت می کردند و بقول شما جو صمیمی هم بوده ،
افراد کوچک ( از نظر بار علمی ، تجریه ، کاری ) بودند و وقت زیادی داشتند که می توانستند در این فروم فعالیت کنند .

خیلی ها در همین فوروم کم کم بزرگ شدند ، علمشان زیاد شده ، تجربه کسب کردند ، کار و مشغولیتی پیدا کردند و از این سایت رفتند . الان همین دوستانی که در neo نام برده ببین در یکی دو سال پیش چه حرفه و شغلی داشتند و الان چکار می کنند ؟

بنظر من تعداد زیادی از افراد که از اینجا رفتند ، نه بدلیل جو و مشکلات بوجود آمده برای فروم بوده بلکه مشغولیتی که پیدا کردند .
تعدادی سایت زدند و درحال بروز رسانی سایتشان هستند که قبلا سایتی نداشتند
تعدادی ازدواج کردند
تعدادی سربازی رفتند
تعدادی شاغل شدند یا بیزینس دارند که کمتر فرصت چرخیدن در سایتها را دارند
و ...

قدیمیها می روند و افراد جدیدی به این جمع اضافه می شوند ..
( این نظر شخصی من هست ... )

در مورد مدیران هم ، پرشین تولز روز به روز بزرگ تر می شود . اگر احسان و دیگر مدیران روزی حداقل 3 ساعت وقت آزاد داشتند که در فرورم بچرخند ، شاید الان روزی نیم ساعت هم فرصت نکنند .
انتظار نداشته باشید که کار و پشتیبانی مشتریان خود را رها کرده و پاسخگوی کاربران سایت باشند ...

بنظر من عدم پاسخگویی مدیران نه بجهت غرور بلکه گرفتاری و کمبود وقت آنها می باشد ...
من به شخصه هدف ام این بود که بیام PT و چیز باد بگیرم... من اطلاعات (فنی) خوبی دارم ( یا میتونم به سرعت بدست بیارم) ولی مهم تر تجربه...
اما چیز خاصی تو PT ندیدم...
سخت افزار فکر کنم فقط خودم پست میزنم!! امیر و Mod.chip بودن اونا مثل اینکه دیگه وقت ندارن
کلا به مشاوره برای خرید اونم در سطح پایین خلاصه میشه ( سخت افزار مدیر نداره)
تا جایی که شنیم فرهنگ و هنر هم نابود شده!! درسته؟
درمورد بقیه بخش ها و مسائل بگو مگو های PT هم خورده چیز هایی شنیدم...

نظری ندارین؟

درضمن فکر نمیکنم الان زمان خاصی از سال باشه که بگیم دوستان کاردارن یا مشغول کار خاصی اند که پست ها کم شده! هست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا