برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

mandyrezaee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مودم من shuttlr intel 82536 هستش ولی به هیچ وجه نصب نمیشه و pci communication اون اصلا نصب نمیشه چه کار کنم

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
سلام

یه P5B Mainboard دارم که تو Vista 64 بایوسش رو آپدیت کردم، ولی موقع وریفای failed کرد و بعد از ریبوت هم دیگه بالا نیومد. هرکاری هم که کردم درست نشد.
تو نت هم یکی این مشکل رو داشت که جواب نگرفت:
Hi All,
I tried to upgrade my BIOS using the latest version of ASUS Update on Vista x64 system. The first try erased present BIOS and flashed 100%. The checksum verification failed at 0% as seemed unable to read from motherboard. The status screen instructions said to try again. So I tried again and erase said 100% but nothing else happened. No matter how many times I clicked. On re-boot motherboard is dead. PS and fans come on but nothing else happens.

Anyone have any ideas?
منم فکر می کنم راههای عادی جواب نده، مگر اینکه بشه مثلا دوتا پایه رو مین بورد رو اتصال کوتاه کرد،
یا اینکه فرستاد گارانتی و یه هفته علاف شد!

کسی تاحالا همچین موردی داشته؟ پایه ریست فلش cmos (نه تنظیمات cmos) رو کسی میدونه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
خوب فکرکنم پیداش کردم: SPI_J1 !
فقط نمیدونم میشه دستی ریستش کرد یا اینکه پروگرمر میخواد؟!

میرم تو بخش الکترونیک بپرسم :)

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
مشکل ( عکس زير ) رو کسی میدونه چطوری میشه رفع کرد / بعد از اجرای يک بازی ( FA Premier League Manager 2002 ) این پيغام رو میگيرم
البته تو این 7 سال هر دفعه این رو بدون مشکل نصب & اجرا میکردم ولی امروز این پيغام اومد برای اولين بار ( روی همین ویندوزی که نصب هست بدون مشکل میومد! )

vxb0m.jpg

هيچ راهی نيست !?

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
بله - ولی متاسفانه راه حلی يافت نشد!!
دوستان راه حلی مثل درایور جدید و آپدیت و تعویض ویندوز و از این جور کارا رو توصیه نکردن؟ امتحان نکردی؟ بازی خودش مشکل نداره؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
دوستان راه حلی مثل درایور جدید و آپدیت و تعویض ویندوز و از این جور کارا رو توصیه نکردن؟ امتحان نکردی؟ بازی خودش مشکل نداره؟

آخرين درايور - ويندوز ديگه هم نصب & تست شده
کلا 7 سال بود بدون مشکل اجرا می شد ( هيچ دليل منطقی ای نمیتونه باشه این وسط
sigh.gif
)

Datis0

Registered User
لایک‌ها
42
ببخشید یه سوال داشتم حالا نمی دونم چه قدر با این بخش مرتبطه ولی خوشحال می شم یکی جوابم را بده

یه دی وی دی چند گرمه ؟
42.gif

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
آخرين درايور - ويندوز ديگه هم نصب & تست شده
کلا 7 سال بود بدون مشکل اجرا می شد ( هيچ دليل منطقی ای نمیتونه باشه این وسط )
دلیل منطقیش میتونه این باشه که 7 سال کار کرده!! :d

ببخشید یه سوال داشتم حالا نمی دونم چه قدر با این بخش مرتبطه ولی خوشحال می شم یکی جوابم را بده

یه دی وی دی چند گرمه ؟

خودش 15 گرم با جلد 60 تا 85 گرم.

Hamid512

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من اين سوالرا در قسمت مادربرد پرسيدم اما فكر مي كنم جاش اينجاست

سلام دوستان
من يك مشكل جدي با مادربرد گيگا سري p35-ds3r دارم موقعي كه مي خوام به اينترنت وصل شوم مشكلي نداره و وصل مي شه امل وقتي مي خوام دوباره وصل شوم پيغام Threre was no dial tone مي ده اين حالت در ويندوزهاي xp pack1 xp pack2 server2003 pack2 رخ ميده اما در ويستا ۶۴بيتي بدون مشكل به اينترنت وصل مي شه امام هيچ صداي connect به اينترنت ازداخل مودم يا اسپيكر نمي ياد من يك مودم عين همين مودم را تست كردم (giga) و همين طور يك مودم از نوع اينتل بازم همين مشكل را داشت بعد يك مادربرد از همين نوع و يك مادربرد از نوع p35-ds3Lرا هم چك كردم مشكل يكسان است اما در مورد مودمهاي External مشكلي نداره و كار مي كنه در ضمن من ويندوزها را ويروسيابي هم كردم حدس زدم شايد يك ويروس dialer ممكنه باشه ولي مشكل همچنان به قوت خودش باقي است حالا به نظر شما مشكل از كجاست

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
سلام
من یک مانیتور crt خریدم سمت چپ و پایین صفحه یه کمی رنگش فرق داره ( البته بسیار کمه ) انگار در محیطی مغناطیسی قرار گرفته باشه ولی نزدیکش چیز خاصی نیست . در ضمن رفرش کننده مغناطیسی مانیتور رو هم چند بار زدم ولی درست نشده .
لطفا راهنممایی کنید .

aliram38

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
فن کارت گرافیک من به سر و صدا افتاده و داره خراب میشه.
آیا فن کارت گرافیگ گیر میاد ؟ از کجا میشه تهیه کرد ؟
مدل کارت گرافیکم
Leadteck Geforce 6600 td

با تشکر

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
سلام دوستان من اين سوالرا در قسمت مادربرد پرسيدم اما فكر مي كنم جاش اينجاست

سلام دوستان
من يك مشكل جدي با مادربرد گيگا سري p35-ds3r دارم موقعي كه مي خوام به اينترنت وصل شوم مشكلي نداره و وصل مي شه امل وقتي مي خوام دوباره وصل شوم پيغام Threre was no dial tone مي ده اين حالت در ويندوزهاي xp pack1 xp pack2 server2003 pack2 رخ ميده اما در ويستا ۶۴بيتي بدون مشكل به اينترنت وصل مي شه امام هيچ صداي connect به اينترنت ازداخل مودم يا اسپيكر نمي ياد من يك مودم عين همين مودم را تست كردم (giga) و همين طور يك مودم از نوع اينتل بازم همين مشكل را داشت بعد يك مادربرد از همين نوع و يك مادربرد از نوع p35-ds3Lرا هم چك كردم مشكل يكسان است اما در مورد مودمهاي External مشكلي نداره و كار مي كنه در ضمن من ويندوزها را ويروسيابي هم كردم حدس زدم شايد يك ويروس dialer ممكنه باشه ولي مشكل همچنان به قوت خودش باقي است حالا به نظر شما مشكل از كجاست

با یه مودم اکسترنال امتحان کنید...

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
سلام
من یک مانیتور crt خریدم سمت چپ و پایین صفحه یه کمی رنگش فرق داره ( البته بسیار کمه ) انگار در محیطی مغناطیسی قرار گرفته باشه ولی نزدیکش چیز خاصی نیست . در ضمن رفرش کننده مغناطیسی مانیتور رو هم چند بار زدم ولی درست نشده .
لطفا راهنممایی کنید .

ددبوی جان شما رو قضیه مانیتور اتون یکم حساس برخورد نمیکنید؟
به هر حال اگر خیلی شک دارید ببرید گارانتی دستگاه تست دارند اگر جواب نداد برنامه های کالیبره کردن رنگ رو امتحان کنید .
ولی به نظر من عادیه!

سلام
فن کارت گرافیک من به سر و صدا افتاده و داره خراب میشه.
آیا فن کارت گرافیگ گیر میاد ؟ از کجا میشه تهیه کرد ؟
مدل کارت گرافیکم
Leadteck Geforce 6600 td

با تشکر

ولا هست اما بدرد شما نمیخوره! آقا کیوان 2مدل آوردن یکی حدود 30 یکی 50 تومن... که حتی فکر نکنم رو کارت شما بشینه.
شما ببر گارانتی اونا باید داشته باشن ... اگر نداشتن گارانتی های دیگه مثل آواژنگ رو امتحان کن (فن کارت های مختلف به هم میخورن)
درضمن... اول شما باد بگیر و روغن کاری کن ببین مشکل رفع میشه بعد برو این کارا رو بکن.

aliram38

Registered User
لایک‌ها
0
ولا هست اما بدرد شما نمیخوره! آقا کیوان 2مدل آوردن یکی حدود 30 یکی 50 تومن... که حتی فکر نکنم رو کارت شما بشینه.
شما ببر گارانتی اونا باید داشته باشن ... اگر نداشتن گارانتی های دیگه مثل آواژنگ رو امتحان کن (فن کارت های مختلف به هم میخورن)
درضمن... اول شما باد بگیر و روغن کاری کن ببین مشکل رفع میشه بعد برو این کارا رو بکن.

مرسی. با تشکر از شما

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
با اون تست شده بدون مشكل كار مي كنه حالا مي شه بگي عيب از كجاست
دلیل تخصصی عیب رو باید از آقا امین بپرسی ...ولی متعصفانه چند وقته نیستن.
راه حل هایی که من پیشنهاد میکنم...اول ویندوز... شرکت JB رو میشناسی دیگه؟ ویندوز اشون تا Dec07 اپدیت ه...و همچنین سعی شده دست کاری نشه و ایرادات اش کمتر باشه...
راه حل بعدی مودم رو روی یه PCI دیگه بزار... بعضی موقه ها جواب میده!

Hamid512

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دلیل تخصصی عیب رو باید از آقا امین بپرسی ...ولی متعصفانه چند وقته نیستن.
راه حل هایی که من پیشنهاد میکنم...اول ویندوز... شرکت JB رو میشناسی دیگه؟ ویندوز اشون تا Dec07 اپدیت ه...و همچنین سعی شده دست کاری نشه و ایرادات اش کمتر باشه...
راه حل بعدی مودم رو روی یه PCI دیگه بزار... بعضی موقه ها جواب میده!

اگه مشكلي هست بايد با همش باشه پس چرا با مودم هاي اكسترنال مشكلي نداره.

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
ددبوی جان شما رو قضیه مانیتور اتون یکم حساس برخورد نمیکنید؟
به هر حال اگر خیلی شک دارید ببرید گارانتی دستگاه تست دارند اگر جواب نداد برنامه های کالیبره کردن رنگ رو امتحان کنید .
ولی به نظر من عادیه!

wellcan جان ممنون از پاسخت . بنظر خودم هم کمی حســــاس شدم به این مانیتور . ولی الان که نگاه میکنم میبینم این سمت چپ و پایین مانیتور کمی تیره است .

میشه راهنمایی کنید که این برنامه های کالیبره کردن رنگ چی هستند و طرز کارشون چطوریه ؟

بالا