برگزیده های پرشین تولز

آیا ما نسلی بی آرمان هستیم

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
من خودم سنم 24 سال هستش
تو خیلی از جاها که صحبت ها رو میخونم میشنوم در مورد نسل ما قدیمی ها نسل ما رو نسلی بی آرمان می دونند نسلی که توی اون مثلا کسانی مثل شاملو یا فروغی و خیلی های دیگه نیامده است
انها برای اعتقادشون انقلاب کردند (حالا غلط درستش را کاری ندارم) اما بلاخره درمقابله با جامعه شان بی تفاوت نبودند
اما به نظر من نسل ما نسلی است که آرمانهایش با آرمان نسل قدیم فرق می کنه ولی نمیتونه یا آنقدر بی حوصله شده که نمی خواهد دنبال آرمانهای خود برود
صحبتم جدی است

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
نسل ما داره به کجا میره
نسلی که به بیشترین فکر شده اینکه چطور یکی رو تور کنه و بزنش زمین قدیم هم بوده ها اما در کنارش خیلی ارزشهای دیگه هم بوده الانم خیلی از ارزشها هست ولی این ارزشها کمرنگ شده و هر چه جلو میری کمرنگ تر
مثلا آرمان یکیمثل فرهاد در آن دوران توانست با آن صدای معترضش در بین مردم شور ایجاد کنه وقتی که جمعه رو خوند و غیره و این برمیگرده به خاسته فرهاد از زندگی به حس داشتن آرمانی که اعتراض به وضع موجود بود
ولی آیا ما آیا هدفی در پیش روی خودمون داریم یا نداریم اگه داریم چرا ما را نسل بدون آرمان می نامند (درست یا غلط) واگر نداریم چرا
مثلا ایا آؤمان من اینست که یک زندگی خوب و موفق در این جامه داشته باشم یا اینکه می تونم دارای آرمانهای بزرگتری باشم حالا این میتونه هر آرمانی باشه مهم اینه که تو به اون آرمان اعتقاد داشته باشی و آنرا درست انجام بدهی

ieeeman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بین تند نرو زندگی مثل روزگار بهار وخزان داره اینی که شما میگی تو ایران نیست در کل دنیا دیگه راجع به ایسم ها بحث نمیشه الان مردم خسته شدن از اون بحث ها چند وقت دیگه هم از این بی تفاوتی خسته میشن

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
نسل ما آرمان داره

خوبشم داره

این که داریم تلاش می کنیم آینده رو بسازیم

این که داریم به سمت توسعه و پیشرفت می ریم

دروغ و شعار نیست

حالا ممکنه چنتا لش و لوش آرمانشون فقط لاس زدن و تور کردن و چه و چه باشه

ولی کلیت جامعه این طور نیست

ساخت موشک و کشف نیروی هسته ای توی ایران کار نسل امروز نیست؟

حتما باید فرهاد دوم داشته باشیم تا به خودمون افتخار کنیم؟

وای چقدر حرف زدم!

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
نسل ما آرمان داره

خوبشم داره

دروغ و شعار نیست

وای چقدر حرف زدم!
نسل نسل شعاره!
موشک ونیروی هسته ای رو شما ساختی یا توی تلویزیون هی میگن جوانان غیور ایرانی پوز غرب رو زدن جدی گرفتی؟
از نظر منم یک نسل کاملا بی هدف و خسته هستیم,نیروی جوان باید به سمت هدف مشخص و مطلوبی هدایت بشه و طبیعتا این طرح کلی حرکت رو حکومت باید نشون بده ولی این کار اصلا انجام نمیشه که هیچ! معمولا جوانان خطری بالقوه هم در نظر گرفته میشن که باید مواظبشون بود چه سر میدونا! چه توی اینترنت چه دانشگاه ...

hyrcania

Registered User
لایک‌ها
0
نسل ما آرمان داره

خوبشم داره

دروغ و شعار نیست

وای چقدر حرف زدم!

نميدونم چرا منو ياد اون دختر بچه انداختى كه بكمك برادرش با چند تا قابلمه و غيره انرژى هستهاى در خونشون توليد ميكنه؟؟

در رابطه با سوال اصلى.....خوب من فكر نميكنم كه نصل جوان بدون ارمان باشه. خيلى هم خوب ايده داره. ولى بخاطر مسايلى كه همه ميدونيم بايد قدمهايى را كه بر ميداره خيلى با حساب باشه.
كلا من فكر كنم كه نسل جوان تحصيلكردو امروز خيلى بيشتر از نسل قبلى ميفهمه. متاسفانه با همه اين تفاصيل كشور ما بطور كلى از فقر فرهنگى رنج ميبره و اسير خرافات است.

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
نسل ما آرمان داره

خوبشم داره

دروغ و شعار نیست

وای چقدر حرف زدم!

من نمیگم فرهاد دوم داشته باشیم اون یک مثال بود
من نمیگم که ما دانشمندهای زیادی نداریم یا به قول شما داریم پیشرفت میکنیم اما این سوال من نبود ایا آرمان یکی مثل فرهاد این بود که مثلا انرزی هسته ای داشته باشیم نمیگم مهم نیست بلکه خیلی مهم است
ولی این آرمان با این چیزی که من گفتم فرق داره وقتی ما میتونیم به پیشرفتی برسیم که جوانهایمان را دارای آرمانی بکنیم که به زندگی عشق بورزند
ببینید من نمیگم ما آرمان نداریم (گفتم اینو نسل قدیم به این نسل میگن)میگم اگر آرمانی داریم چرا توی جامعه نمود نمی کنه
مثلا کسی مثل فریدون فروغی در آن زمان شعر میگفت درمورد ظلمها ئ کسی مثل فرهاد می خواند برای اون چیزی که بهش اعتقاد داشت ولی ما بدلایلی نمی تونیم اینکارها را بکنیم یا شایدم آنقدر بی تفاوت شده ایم که نمی خواهیم به آن فکر بکنیم و آرمان ما همین فقط نیست بلکه خیلی چیزهای دیگر است
شما تو دنیای خودت به چی فکر میکنی که در آینده به کجا می رسی به کجاها در زندگیت می خواهی برسی این که یک زندگی خوب و آرام داشته باشی آیا این آرمان توست
مثلا یکی مثل من یه بچه رو نمیبینه که در پیاده رو داره دستمال کاغذی می فروشه ایا تنها کمک من فقط میتونه این باشه که یه دونه ازش بخرم و کمی دلسوزی ایا این تمام کار من است
آیا نمیتونم برای اینکه وضع او و جامعه را برای خودم یک آرمان قرار بدم منی که مثلا توانسته ام درس بخوانم و به جای برسم که اون پسر بچه یا دختر بچه نتونستن به دلیل شرایط اجتماعی به آن برسند میتونم برای بهتر شدن شرایطش بجنگم
اینا شاید شعار باشه شاید روضه خوندن ولی اینو میدونم اینم از بی تفاوتی این نسل است نسلی که از نسل قدیم خیلی چیزها رو بهتر درک میکنه نسلی که دارای شناخت بهتری در زندگی است ولی این بی تفاوتی در نسل ما اینچنین وانمود میکنه که دارای آرمانی نیستیم

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من شمارو نمیدونم ولی من آرمان های زیادی دارم.

چه شخصی و چه جمعی.

چه اهریمنی و چه اهورایی. البته از نظر شما اهریمنیه. به نظر خودم که بسیار مقدسه

و امیدوارم به همشون برسم.

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
2 کلمه از انسانه خوب:

آرماناتونو از کوچیک به بزرگ بچینید. بعد اول به کوچیکا فکر کنید. مثل یه پله دونه دونه ازشون بالا برید تا دسته آخر برسید به اون بالا بالاییه.

انسان هیچوقت به تمام آرماناش نمیرسه. چون همیشه تا به آخرین و بزرگترین آرمان فعلی میرسه دنیاش بزرگتر میشه و آرمان های جدیدی تو ذهنش شکل میگیره

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
من نمیگم فرهاد دوم داشته باشیم اون یک مثال بود
من نمیگم که ما دانشمندهای زیادی نداریم یا به قول شما داریم پیشرفت میکنیم اما این سوال من نبود ایا آرمان یکی مثل فرهاد این بود که مثلا انرزی هسته ای داشته باشیم نمیگم مهم نیست بلکه خیلی مهم است
ولی این آرمان با این چیزی که من گفتم فرق داره وقتی ما میتونیم به پیشرفتی برسیم که جوانهایمان را دارای آرمانی بکنیم که به زندگی عشق بورزند
ببینید من نمیگم ما آرمان نداریم (گفتم اینو نسل قدیم به این نسل میگن)میگم اگر آرمانی داریم چرا توی جامعه نمود نمی کنه
مثلا کسی مثل فریدون فروغی در آن زمان شعر میگفت درمورد ظلمها ئ کسی مثل فرهاد می خواند برای اون چیزی که بهش اعتقاد داشت ولی ما بدلایلی نمی تونیم اینکارها را بکنیم یا شایدم آنقدر بی تفاوت شده ایم که نمی خواهیم به آن فکر بکنیم و آرمان ما همین فقط نیست بلکه خیلی چیزهای دیگر است
شما تو دنیای خودت به چی فکر میکنی که در آینده به کجا می رسی به کجاها در زندگیت می خواهی برسی این که یک زندگی خوب و آرام داشته باشی آیا این آرمان توست
مثلا یکی مثل من یه بچه رو نمیبینه که در پیاده رو داره دستمال کاغذی می فروشه ایا تنها کمک من فقط میتونه این باشه که یه دونه ازش بخرم و کمی دلسوزی ایا این تمام کار من است
آیا نمیتونم برای اینکه وضع او و جامعه را برای خودم یک آرمان قرار بدم منی که مثلا توانسته ام درس بخوانم و به جای برسم که اون پسر بچه یا دختر بچه نتونستن به دلیل شرایط اجتماعی به آن برسند میتونم برای بهتر شدن شرایطش بجنگم

اینا شاید شعار باشه شاید روضه خوندن ولی اینو میدونم اینم از بی تفاوتی این نسل است نسلی که از نسل قدیم خیلی چیزها رو بهتر درک میکنه نسلی که دارای شناخت بهتری در زندگی است ولی این بی تفاوتی در نسل ما اینچنین وانمود میکنه که دارای آرمانی نیستیم

کارت درسته . دمت گرم و سرت خوش باد .

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
یه سوال:

چرا تو کشوری مثل آمریکا فیلم سازا حالا چه سینمایی چه مستند، خواننده ها و ... هر اعتراضی دلشون میخواد به دولت آمریکا میکنن و هیچ بلایی سرشون نمیاد که هیچ، فیلم یا آلبومشون بصورت رسمی هم منتشر میشه اونم بین المللی! نمونشم توی تلویزیون خودمون زیاد دیده شده.

حالا سوال اینجاست. چرا فیلم سازا، شاعرا، خواننده های ما نمیتونن آثار اعتراض آمیز بسازن؟

friends_DVD

Registered User
لایک‌ها
0
چرا تو کشوری مثل آمریکا فیلم سازا حالا چه سینمایی چه مستند، خواننده ها و ... هر اعتراضی دلشون میخواد به دولت آمریکا میکنن و هیچ بلایی سرشون نمیاد که هیچ، فیلم یا آلبومشون بصورت رسمی هم منتشر میشه اونم بین المللی!

سوپاپ اطمينان:D

اگر ميبيني تو بعضي از كشورها از جمله.... اين كار صورت نمي گيره از حماقت رهبراشون

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
یه سوال:

چرا تو کشوری مثل آمریکا فیلم سازا حالا چه سینمایی چه مستند، خواننده ها و ... هر اعتراضی دلشون میخواد به دولت آمریکا میکنن و هیچ بلایی سرشون نمیاد که هیچ، فیلم یا آلبومشون بصورت رسمی هم منتشر میشه اونم بین المللی! نمونشم توی تلویزیون خودمون زیاد دیده شده.

حالا سوال اینجاست. چرا فیلم سازا، شاعرا، خواننده های ما نمیتونن آثار اعتراض آمیز بسازن؟

چون ممکنه چوب تو آستینشون کنن . البته بعضی ها تا جاییکه مشکلی براشون پیش نیاد اعتراض میکنند مثل داریوش کاردان و حاتمی کیا . بعضی ها هم که به خارج رفتند و گاهی برای اعتراض ندایی سر میدهند ( مثل بعضی از خواننده ها ) بعضی ها هم که عکس العملشون به بدبختی ها در حد جلبگ میباشد . مثل خیلی از هنرمندان ! داخلی .

jou_cz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

اگر ميبيني تو بعضي از كشورها از جمله.... اين كار صورت نمي گيره از حماقت رهبراشون

بهتره بجای سوپاپ اطمینان از واژه سوراخ اطمینان استفاده کنی
دروغ گوئی به قدری توسط **** در ایران زیاده شده که مثل گازی که در دستشوئی جمع شده باید براش تهویه گذاشت

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3

چون ممکنه چوب تو آستینشون کنن . البته بعضی ها تا جاییکه مشکلی براشون پیش نیاد اعتراض میکنند مثل داریوش کاردان و حاتمی کیا . بعضی ها هم که به خارج رفتند و گاهی برای اعتراض ندایی سر میدهند ( مثل بعضی از خواننده ها ) بعضی ها هم که عکس العملشون به بدبختی ها در حد جلبگ میباشد . مثل خیلی از هنرمندان ! داخلی .

بهتره بجای سوپاپ اطمینان از واژه سوراخ اطمینان استفاده کنی
دروغ گوئی به قدری توسط **** در ایران زیاده شده که مثل گازی که در دستشوئی جمع شده باید براش تهویه گذاشت

به این نگاه کنید:

system_has_failed.jpg

کاور آلبوم The system has failed از گروه متال Megadeth هست. که تازه توی خود آمریکا هم مستقرن.

خیلی واضح و روشن اعتراض کرده. کاخ سفید رو که شبیه خونه دراکولا کشیده. کلینتون و جرج بوشم که توی کاور مشخصن. کلن دیگه به این میگن انده اعتراض.

حالا ما آیا میتونیم در ایران همچین اعتراضی کنیم؟ یه آلبوم بدیم بیرون رو کاورش کاخ مرمر رو شبیه غاز دیو سپید بکشیم خ.ا.م.ن.ه.ا.ی و بقیرم توش بذاریم؟

این آقایون که دم از مردم سالاری و آزادی میزنن آیا همچین اجازه ای بما میدن؟؟ ملت آمریکا آزاد ترن یا ما؟؟ کیه که در صورت اعتراض چکمه مزدور لبنانی دندوناشو خورد میکنه؟ ما یا آمریکایی؟

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
به نظر من نسل امروز اينقدر درگير مسائل مختلف هست که خودش رو از ياد برده،و نميدونيم چه بوديم و چه هستيم و به کجا ميرويم
در مورده انرژی هسته اي هم بهتره خودمونو گول نزنيم،ما يک ليوان ساده کريستال با دوام نميتونيم بسازيم
نگاهی به صنعت خودرو بکنيد،امروز داريم 405 slx ميسازيم واقعاً خجالت اور است برای اين مردم و اين تمدن،که کاش هيچ وقت نميبود ،در همه زيمنه های ديگر نيز همين طور.
برای فهميدن آرمانهای جوانان،بهتر است به طرز فکر 1 دختر يا پسر 18 تا 20 بنگريد،کی چی تو مخشون ميگزره،چه موسيقی گوش ميدن،و چی کار ميکنن،من نميگم هم همين اينطورين،ولی اکثراً به بيراهه ميريم و ديگه هم رو مسير خوبی قرار نميگيريم
من فکر ميکنم ما راهمون رو گم کرديم

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
جالب تر اینجاست که آقایون از اون دسته هنرمندان آمریکایی که آثار اعتراضی میسازن مثل باب مور حمایت هم میکنن و منتظرن طرف یه فیلم جدید بده بیرون تا 200 دفه تو تلویزین نشون ملت شهید پرور بدن. ولی وقتی نوبت هنرمند ایرانی میشه چکمه زور فرود میاد تو دهنش

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
به این نگاه کنید:

system_has_failed.jpg

کاور آلبوم The system has failed از گروه متال Megadeth هست. که تازه توی خود آمریکا هم مستقرن.

خیلی واضح و روشن اعتراض کرده. کاخ سفید رو که شبیه خونه دراکولا کشیده. کلینتون و جرج بوشم که توی کاور مشخصن. کلن دیگه به این میگن انده اعتراض.

حالا ما آیا میتونیم در ایران همچین اعتراضی کنیم؟ یه آلبوم بدیم بیرون رو کاورش کاخ مرمر رو شبیه غاز دیو سپید بکشیم خ.ا.م.ن.ه.ا.ی و بقیرم توش بذاریم؟

این آقایون که دم از مردم سالاری و آزادی میزنن آیا همچین اجازه ای بما میدن؟؟ ملت آمریکا آزاد ترن یا ما؟؟ کیه که در صورت اعتراض چکمه مزدور لبنانی دندوناشو خورد میکنه؟ ما یا آمریکایی؟

درسته ما نمی تونیم نمیگم از بیعرضگیمون چون میدونم شعار میشه چون واقعا نمیتونیم اگه هم بخواهیم انجام بدهیم که به قول دوستان چوب تو استین میکنند
مثلا فرهاد در آلبوم شبانه اش روی طرح جلدش تصویری از جغد سیاه و تنفر انگیز و شوم را در یک طرف به همراه دستگاه جک پاتی که سکه های وارونه اش با عکس شاه زینت گرفته بود و تعضیم اون به پرچم آمریکا واین آلبوم همکاری شاملو و فرهاد بود
میگم اونارو ما داشتیم در کنارش کسی مثل شعبان بی مخ داشتیم الانم داریم ولی نسل شاملو هایمان کمتر شده بجاش شهبان بی مخ هایمان زیاد شده همه رو نمیگم چون ما اینها رو درست کردیم میگم چرا باید آنقدر به مسایلمان بی توجه باشیم که به معضلاتمان فکر نکنیم
وقتی نسل قبلمان میاید به خاطر اینکه برای ما بدآموزی داره یا فیلمی را درست نمیکنه و اگه هم درست میکنه ولی سانسور میکنه و این را به اسم ما انجام می دهند ولی ما هنوز هم تو لاک خودمون هستیم
میان خواهرمان رو به زور میبرند منکرات و رفتارهای انجام میدهند آنوقت ما میایم آنرا تائید هم میکنند که کار خوبی میکنند چرا کمی فکرمان کار نمیکند
چرا وقتی همین نماینده های به اصطلاح مردمیمان طرحی به این مضمون که مرد میتونه بدون اجازه زنش زن دوم بگیرد به شرط اینکه بتونه عدالت برقرار کنه (من خودم بعنوان یک مرد واقعا از خودم خجالت میکشم) چرا ما نمیتونیم حرفی بزنیم
آیا این دوران خواب یه نسل نیست دورانی که میتونه بهترین دوران زندگیمان باشه ولی تبدیل شده به دوران بی تفاوتیها
لطفا بحث را سیاسی نکنید که خلافه البته میدونم مشکله ولی رعایت کنید و در مورد نسل خودمان صحبت کنید

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نکته: منظورم از غاز دیو سپید غار دیو سپید بوده

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نکته 2:

حق دادنی نیست. گرفتنیه

200px-Neo-nazi.jpg