برگزیده های پرشین تولز

پرفرمنس بهتر روی سخت افزار های بالا با XP یا Vista ?

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
سلام دوستان
بدون شک روی سخت افزار هایی که اکثر ما داریم XP پرفمنس بهتری از خودش نشون میده ولی میخوام ببنیم کسی با سخت افزار های روز این قضیه رو تست کرده ببینه پرفمنس XP بهتر یا Vista ؟

مثلا با یک کر 2 دو ی 2.2 ی 4 مگ کش 7500 و 2 گیگابایت رم ؟

واقعا ممکنه روی سخت افزارهایی از یک نقطه به بالا دیگه ویستا بهتر جواب بده ! ;)

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
سلام دوستان
بدون شک روی سخت افزار هایی که اکثر ما داریم XP پرفمنس بهتری از خودش نشون میده ولی میخوام ببنیم کسی با سخت افزار های روز این قضیه رو تست کرده ببینه پرفمنس XP بهتر یا Vista ؟

مثلا با یک کر 2 دو ی 2.2 ی 4 مگ کش 7500 و 2 گیگابایت رم ؟

واقعا ممکنه روی سخت افزارهایی از یک نقطه به بالا دیگه ویستا بهتر جواب بده ! ;)
خب اين که قطعي هست که بعضي سخت افزارها بهتر روي روي ويستا بهتر جواب ميدن ... چون سخت افزارهاي جديد تر با سيستم عاملهاي جديدتر بهتر کار مي کنن ... براي مثال ويندوز 98 دريگه نميتونه با SATA کار کنه و شما مجبور ميشي 2000 به بعد استفاده کني ... اين موضوع هم دقيقا همينطوره ...

در ضمن شما بايد به اين توجه کني که سازنده هاي سخت افزارها ديگه ويندوز XP براشون ملاک نيست و ملاک براشون ويندوز Vista هست

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
منظورتون از 7500 کارت گرافیک 7500 ه؟؟؟
شما برای ویستا 2 گیگ رم یه کارت گرافیک DX10 ساپورت و یه پردازنده مناسب داشته باشید با ویستا هیچ مشکلی نخواهید داشت..
در ضمن سی پی یو رو با مدل اش میسنجن نه با مگاهرتز.

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
این رو هم اضافه کنم که ویستا در مورد سخت افزار پیشرفت هایی داشته ... مثلا ویندوز اکس پی رم از 3 و خورده ای گیگ بالا تر ساپورت نمیکنه... اما تو ویستا از این خبرا نیست...

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
این رو هم اضافه کنم که ویستا در مورد سخت افزار پیشرفت هایی داشته ... مثلا ویندوز اکس پی رم از 3 و خورده ای گیگ بالا تر ساپورت نمیکنه... اما تو ویستا از این خبرا نیست...
خب اين مورد ساپورت که به خاطر 64 بيتي و 32 بيتي بودنش هست .... توي اکسپي 64 بيت هم تا 16 گيگابايت رم ساپورت ميشه ... توي ويستا 64 هم هميطور هست

توي ويستاي 32 بيت هم فقط تا 3.66 گيگابايت ساپورت ميشه

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
منظورتون از 7500 کارت گرافیک 7500 ه؟؟؟
شما برای ویستا 2 گیگ رم یه کارت گرافیک DX10 ساپورت و یه پردازنده مناسب داشته باشید با ویستا هیچ مشکلی نخواهید داشت..
در ضمن سی پی یو رو با مدل اش میسنجن نه با مگاهرتز.
والا در مورد اینکه CUP رو با مدلش میسنجند شکی نیست ولی نمیدونم من اینطو چی جا انداختم که شما رو به این فکر اداخت که باید به من یاد آوری کنید CPU رو چطور میسنجند !؟

Core 2 Duo T7500, 2.2GHz از این مشخصات کامل تر واسه CPU ؟ شاید کلمه اینتل رو جا انداختم که خوب ظاهرا لازم نسیت ! چون AMD اصولا همه مشخصاتش با این فرق میکنه .

کارت گرافیک هم 8600 GT M (موبایل ورژن ) هست .

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
خب اين مورد ساپورت که به خاطر 64 بيتي و 32 بيتي بودنش هست .... توي اکسپي 64 بيت هم تا 16 گيگابايت رم ساپورت ميشه ... توي ويستا 64 هم هميطور هست

توي ويستاي 32 بيت هم فقط تا 3.66 گيگابايت ساپورت ميشه

سلام! بیشتر توضیح بدید!

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
والا در مورد اینکه CUP رو با مدلش میسنجند شکی نیست ولی نمیدونم من اینطو چی جا انداختم که شما رو به این فکر اداخت که باید به من یاد آوری کنید CPU رو چطور میسنجند !؟

Core 2 Duo T7500, 2.2GHz از این مشخصات کامل تر واسه CPU ؟ شاید کلمه اینتل رو جا انداختم که خوب ظاهرا لازم نسیت ! چون AMD اصولا همه مشخصاتش با این فرق میکنه .

کارت گرافیک هم 8600 GT M (موبایل ورژن ) هست .

شرمنده عزیز! چون من دور و ور PC ام و طرف لپتاپ نمیرم مدل سی پی یو ای رو که گفتید تو اون لحظه بجا نیاوردم...اشتباه از من.

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
سلام! بیشتر توضیح بدید!
سيستم عامل هاي 32 بيتي فقط ميتونن تا 4 گيگابايت رم را آدرس دهي کنن که مقدار نزديک به 500 مگابايت را سيستم عامل اشغال مي کنه و فقط براي شما نزديک به 3.5 گيگابايت کمي بيشتر آدرس دهي ميتونه بکنه ...

ولي اين ميزان در سيستم عامل هاي 64 بيتي تغيير مي کنه و به 16 گيگابايت افزايش پيدا مي کنه ... اين مطلب را دقيقا در کتاب ويندوز اکسپي چاپ Microsoft Press نوشته شده که من در زير اين مطلب قرار مي دهم
One of the key differences between the 64-bit and 32-bit platforms is that the 64-bit platform supports considerably more system memory—up to 16 GB of physical RAM.

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
سيستم عامل هاي 32 بيتي فقط ميتونن تا 4 گيگابايت رم را آدرس دهي کنن که مقدار نزديک به 500 مگابايت را سيستم عامل اشغال مي کنه و فقط براي شما نزديک به 3.5 گيگابايت کمي بيشتر آدرس دهي ميتونه بکنه ...

ولي اين ميزان در سيستم عامل هاي 64 بيتي تغيير مي کنه و به 16 گيگابايت افزايش پيدا مي کنه ... اين مطلب را دقيقا در کتاب ويندوز اکسپي چاپ Microsoft Press نوشته شده که من در زير اين مطلب قرار مي دهم
ممنون.

ali_tk

Registered User
لایک‌ها
19
من خودم با DeskTop چک کردم و متوجه شدم حتی توی سخت افزار های Highend هم XP کارایی بالاتری(اما در محاسبات پیچیده مثلا در رندرینگ 3d Max) نسبت به ویستا دارد
کد:
CPU: E6600
Mobo: P5B-Deluxe
RAM: 2GB OCZ Platunium Edition 800MHZ
H.D.D: Raptor X

دوست عزیزمون آقای محمد کاملا درست فرمودند
اون قضیه ساپورت رم مربوط به آدرس دهی است و ویندوز XP 64 bit نیز از این نظر این مشکل را حل کرده
هرچند حجم بیشتر از 4GB رم برای یک کامپیوتر خانگی زیاد معقول به نظر نمی رسد

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
منم امتحان کردم ، با سیستم پست اول کماکان XP بهتر جواب میدهد ! به عبارت دیگه تازه XP جواب میدهد !

بالا