برگزیده های پرشین تولز

مشكل در Cpu و هارد و دي وي دي رام

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
يك مشكلي دارم اين فكنم فن سي پي يو است مثل جاروبرقي چجوري صدا ميده هووو مي كشه يكم كمتر اين هم همينطوري صدا ميده چي بايد كرد شب ها خيلي اذيت ميكنه وتو اتاق كسي خوابيده باشه باعث مزاحمت ميشه
چي بايد كرد

يك مشكل ديگر دوتا كارداره با هم انجام ميشه يا يك چيزي داره كپي ميكنم از يه درايو به درايو ديگر حجمش بالا باشه معلوم نيست صداي هارد چي تك تك ميزنه!!

ويك مشكل ديگر سي دي رايتر ودي وي دي رام ورايتر هر3 نميدانم چرا اجكتشون مشكل داره دستي مي زنم بيرون نمياد بايد 10 بار بزنم تا بيرون بياد سي دي رايتر كه ديگه اصلا بيرون نمياد حتما بايد سوزن بندازم توش تا بيرون بياد دوباره اگر كامپيوتر خاموش بشه بازم بيرون نمياد اينم بگم كه اگر سي دي داخلشون باشه راحت بيرون ميان چرا اينطوري شده؟درحالي كه هركدام رو هم بافاصله 4و5 ماهي ازهم گرفتم

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
CPU تون چی هست Dual Core ؟ هاردتون چیه Maxtor ؟
در مورد سی دی و دی وی دی رایتر هم یا عمرشون رو متانسب به کیفیتشون کردن یا اینکه انقدر با دست درش رو بستین موتورش یا یکی از اجزای اون مثل تسمه مشکل پیدا کرده .

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
راه حل کلی برای فن: باد قوی برای گرد و خاک , روغن کاری , نهایت خریدن یه فن نو
راه حل برای هارد : راه حلی نداره!! همینه... شما 2کار رو باهم نباید همزمان به هارد ات بدی.
برای رام ها هم من اطلاع کاملی ندارم اما Master ُSlave هارو چک کن / کابل هارو چک و جابجا کن / تو بایوس هم یه چک بکن ببین چی میشه.

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
يك مشكلي دارم اين فكنم فن سي پي يو است مثل جاروبرقي چجوري صدا ميده هووو مي كشه يكم كمتر اين هم همينطوري صدا ميده چي بايد كرد شب ها خيلي اذيت ميكنه وتو اتاق كسي خوابيده باشه باعث مزاحمت ميشه
چي بايد كرد

يك مشكل ديگر دوتا كارداره با هم انجام ميشه يا يك چيزي داره كپي ميكنم از يه درايو به درايو ديگر حجمش بالا باشه معلوم نيست صداي هارد چي تك تك ميزنه!!

ويك مشكل ديگر سي دي رايتر ودي وي دي رام ورايتر هر3 نميدانم چرا اجكتشون مشكل داره دستي مي زنم بيرون نمياد بايد 10 بار بزنم تا بيرون بياد سي دي رايتر كه ديگه اصلا بيرون نمياد حتما بايد سوزن بندازم توش تا بيرون بياد دوباره اگر كامپيوتر خاموش بشه بازم بيرون نمياد اينم بگم كه اگر سي دي داخلشون باشه راحت بيرون ميان چرا اينطوري شده؟درحالي كه هركدام رو هم بافاصله 4و5 ماهي ازهم گرفتم

اگه صدای هاردت جدیه زود به فکرش باش . من دو تا هاردم اینجوری شد و عمرشو داد به شما ! احتمالا شما هم سیستمت زیاد روشنه . هفته ای یه بار خاموشش می کنی که پدر هاردت در اومده .

درایو سی دی و دی وی دی شما سامسونگ یا ال جیه ؟

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
CPU تون چی هست Dual Core ؟ هاردتون چیه Maxtor ؟
در مورد سی دی و دی وی دی رایتر هم یا عمرشون رو متانسب به کیفیتشون کردن یا اینکه انقدر با دست درش رو بستین موتورش یا یکی از اجزای اون مثل تسمه مشکل پیدا کرده .
سي پي يو نه بابا قديمي
پنتيوم 4 سرعت 3
هارد هم مكستور
يعني فن سي پي رو عوض كنم درست ميشه؟

يكبارهم تاحالا بادست نبستم در سي دي رام و...
نميدانم چرا اينطوري شده
راه حل کلی برای فن: باد قوی برای گرد و خاک , روغن کاری , نهایت خریدن یه فن نو
راه حل برای هارد : راه حلی نداره!! همینه... شما 2کار رو باهم نباید به هارد ات بدی.
برای رام ها هم من اطلاعی ندارم اما Master ُSlave رو کابل هارو یه عوض بکن تو بایوس هم یه چک بکن ببین چی میشه.

ممنون

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
اگه صدای هاردت جدیه زود به فکرش باش . من دو تا هاردم اینجوری شد و عمرشو داد به شما ! احتمالا شما هم سیستمت زیاد روشنه . هفته ای یه بار خاموشش می کنی که پدر هاردت در اومده .

برای هارد ... چک کردن با برنامه HD Tune برای بدسکتور و برنامه DiskKeeper برای بهینه سازی و رفع عیوب خیلی خوبه.
دیفرگ هم یادت نره!

رام هارو هم که گفتم

Mahiar0

لایک‌ها
1,208

هارد فقط توي اون شرايط دوتا كارسنگين انجام ميدم اونطوري صدا ميده
مثلا توي ديسكت چجوري داري كپي پيست ميشه توش صدا ميده اين اينطوري صدا ميده ولي كمتره

سي دي رايتر asus
دي وي دي رام pioneer
دي وي دي رايتر msi

برای هارد ... چک کردن با برنامه HD Tune برای بدسکتور و برنامه DiskKeeper برای بهینه سازی و رفع عیوب خیلی خوبه.
دیفرگ هم یادت نره!

رام هارو هم که گفتم

اين رو الان نصب دارمHD Tune 2.52 كجاش برم ببينم بدسكتور داره يانه؟
اونيكي برنامه رو لينك دانلودش ميديد DiskKeeper

دیفرگ كه خيلي وقته نكردم 2سالي ميشه

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
در مورد اپتیکال درایورهات اینو خدمتت بگم که به احتمال خیلی زیاد از کش درش هستش باز کنی و کش رو یکم پیچ بدی و به همون صورت جا بزنی درست میشه

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
اين رو الان نصب دارمHD Tune 2.52 كجاش برم ببينم بدسكتور داره يانه؟
اونيكي برنامه رو لينك دانلودش ميديد DiskKeeper

دیفرگ كه خيلي وقته نكردم 2سالي ميشه
صفحه آخرش... کل هارد رو میگرده اون سکتور هایی که مشکل دارن رو با قرمز نشون میده. درضمن گفتم. 2تا کار رو همزمان به هارد دادن عادیه که سر و صدا کنه!
دیفرگ + Disk CleanUp کنید.

بالا