برگزیده های پرشین تولز

* اصول تمرینات پیشرفته بدنسازی *

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
شدت دادن به تمرینات کلید پیشرفت شما در افزایش تدریجی استقامت می باشد شدت دادن به تمرینات چیست ؟ و اصولا چه تکنیکهایی دارد؟

خوب در این تاپیک به یه سری از این تکنیک ها اشاره می کنیم..

=

نقل از کتاب دایره امعارف بدنسازی نوشته آرنولد شوارتزنگر با اندک تصرف !

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
شوک دادن دقیقا به معنی شوک دادن به بدن است یعنی غافلگیر کردن بدن باتغییر در نخوه تمرین .

ATH_testi_Gubard.jpg

بدن قابلت حیرت انگیزی در پذیرفتن عادت کردن به بلند کردن و زنه هایی که می تواند حتی یک
اسب را از پا در بیاورد دارد !!!
اگر شما همیشه یک مقدار معنی وزنه را بلند کنید و فشار یکنواختی را به بدن وارد کنید به مرور زمان بدن با آن فشار عادت خواهد کرد و پاسخی را که از تمرینات باید بدست آورید حاصل نمی گردد شما با اضافه کردن وزنه بیشتر به وزنه هایی که بدن قبلا در تمرین به آن عادت کرده است کوتاه کردن زمان استراحت بین ست ها انجام تمرینات جدیدتغییر ترتیب تمرینات یا همه تکنیکهای ذکر شده دراین قسمت می توانید به بدن خودت شوک وارد کنید .

تغییر در نحوه تمرین به خودی خود در بدن ایجاد شوک می کند اما به تدریج به مرحله ای مرسید که شوک دادن به بدن برای قوی تر و بزرگتر شدن بسیار مشکل می شود ...

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
در این روش شما از وزنه نسبتا سنگینی استفاده می کنید و آنرا بالا می برید به این تمرین تا جایی ادامه می دهنید که دیگر نتوانید وزنه را بالا ببرید سپس توقف کرده و اجازه می دهید وزنه ها برای چند ثانیه در دستها پایین بماند سپس دفعات تکرار را ادامه میدهید به یاد داشته باشید که فقط چند لحظه کوتاه قبل از شروع دفعات تکرار اجباری استراحت کنید این رو ش بستگی به سرعت بهبودی عضلات شما درهنگام تمرین دارد و بااستفاده از این سرعت بهبودی میتوانید تعدادی دفعات تکرار به هر ست اضافه کنید.

2005ibbpcmb.jpg

برای انجام حداکثر دفعات تکرار اجباری - استراحت / توقف می توانید برای لحظه ای وزنه ها را زمین بگذارید سپیس آنها را بردارید و خود را مجبور به انجام دفعات تکرار کنید . مثلا برای تمرین بارفیکس می توانید بعد از انجام چند بار میله بارفیکس را رها کنید و لحظه ای استراحت کنید و سپس خور درا مجبور به بارفیکس رفتن بیشتر کنید ...

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14

این روش یکی از روشهای مورد علاقه دوریان یتس بوده است .. دوریان یتس بسیاری از تمرینات خود را آنقدر ادامه می داد تا به خستگی کامل می رسید سپس از روش دفعات تکرار ناقص و یا دفعات تکرار اجباری استفده می کرد انجام دفعات تکرار ناقص وقتی بیستر اثر دارد که شما کاملا خسته باشید برای مثال وقتی که حرکت جلو بازو لاری روی نیمکت لاری را انجام می دهید بعد از اتمام تکرار ها توقف نکنید و ادامه دهید .. حرکت را با نیمه دامنه حرکت سپس با یک چهارم دامنه حرکت ادامه دهید تا جایی که فقط بتوانید هالتر را چند سانتی متر بالا بیاورید ( درد عضلانی این روش ممکن است به حدی باشد که نتوانید از عهده اجرای آن برآیید اما اگر این روش را بکار ببرید رشد عضلات را به چشم خواهید دید ! )

PowerLine_PPB32W.jpg

مهدی=کولمن

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
176
سلام چطوري مهدي جون .:blush::happy::)....
خيلي تاپيگ خوبيه .:D...ممنون از اطلاعاتت :happy:....

مهدی=کولمن

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
176
مهدي پس كجايي تاپيگ رو زدي خودت نيستي ..قربانت ..زودتر بيا عزيز

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
من برگشتم !

هییییییییییییییییییی!

ایشالاه دوباره تاپیک راه می افته

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
من برگشتم !

هییییییییییییییییییی!

ایشالاه دوباره تاپیک راه می افته

با سلام خدمت آقا مهدی....
من يه 6 7 ماهی هست که بدنسازی کار میکنم..ولی پشت بازهام به حالت مطلوبی که میخوام نرسيدن..يعنی در حالت معمولی هيچ نشانه ای از کار کردن رو پشت بازوم نمیبينم..ولی وقتی دست رو خم میکنم حالت پشت بازو هام معلوم میشه که اينجوری نمیخوام ، میخوام در حالت عادی هم پشت بازو هام نما داشته باشه.
ممنون میشم يه برنامه عالی مختص پشت بازو به من بديد...مربی باشگاه ما علمش ماله خودشه و بدرده ما نمیخوره.

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
با سلام خدمت آقا مهدی....
من يه 6 7 ماهی هست که بدنسازی کار میکنم..ولی پشت بازهام به حالت مطلوبی که میخوام نرسيدن..يعنی در حالت معمولی هيچ نشانه ای از کار کردن رو پشت بازوم نمیبينم..ولی وقتی دست رو خم میکنم حالت پشت بازو هام معلوم میشه که اينجوری نمیخوام ، میخوام در حالت عادی هم پشت بازو هام نما داشته باشه.
ممنون میشم يه برنامه عالی مختص پشت بازو به من بديد...مربی باشگاه ما علمش ماله خودشه و بدرده ما نمیخوره.

سلام

چند تا سوال:

دور بازو شما ؟ میزان چربی بدنتون؟

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
جداسازی و تفکیک عضلات با تمرین و تلاش و کار کدن روی یک عضله مخصوص یا یک گروه از عضلات یا حتی رو ی یکی قسمت از یک عضله انجام می گیرد .
یک مثال : وقتی که شما حرکت پرس سینه را انجام میدهید عضلات سینه پشت بازو و دلتویید شما درگیر هستند در تمرین حرکت قفسه سینه دمبل با شدتی که این تمرین دارد می توان عضلات سینه را تفکیک کرد در مرحله بالاتر شما می توانید با انجام این حرکت رو نیمکت شبدار قسمت بالای عضله سینه را از قسمت پایین جدا کنید اگر باز هم بخواهید جلوتر بروید می توانید با استفاده از دستگهاهای بدنسازی و حرکتی مثل کراس اور حداکثر انقباض را به عضلات سینه بدهید این کار سبب رشد قسمت درونی عضلات بالا سینه خواهد شد .
با جداکردن عضلات و تمرین روی آنها می توانید رشد آنها را به حداکثر برسانید قسمت ضعیف بدن خود را انتخاب کنید و آنرا با تمرینات خاص تفکیک کنید و روی آن کار کنید .

mb7645.jpg

بالا