برگزیده های پرشین تولز

اگه همین الان بمیرید بهشت میرید یا جهنم؟

اگه الان بمیرید

• بهشت میرم

Votes: 15 37.5%
  • جهنم میرم

Votes: 12 30.0%
  • به این چیزا اعتقاد ندارم

Votes: 13 32.5%

• Total voters
    40

Geronimo

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
142
همین این سوالو معمولا ادمای دپرس و افسرده ای مثل من میکنن بی مناسبتم نیست یه تایپیک هست یکی خدکشی کرده به ذهنم رسید که این سوالو بکنم ببین چقدر از بچه های پی تی بهشتین چقدر جهنمین؟!!!

یا اصلا اعتقادی ندارن

اگه الان تو همین لحضه بمیرید بهشت یا جهنم؟

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خب بستگی داره چطوری حساب کتاب بشه. اگه تخفیف بدن من با ارفاق بهشتیم. اگر سخت گیر باشن قعره جهنم.

من از نظر مالی حق کسیو نخوردم تا حالا. ولی اذیت و آزار زیاد کردم. حیوونارم بچه بودم زیاد کشتمو اذیت کردم از مورچه بگیر تا سگ. نمیدونم بخیشیده میشه یا نه

omidco2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خب بستگی داره چطوری حساب کتاب بشه. اگه تخفیف بدن من با ارفاق بهشتیم. اگر سخت گیر باشن قعره جهنم.

من از نظر مالی حق کسیو نخوردم تا حالا. ولی اذیت و آزار زیاد کردم. حیوونارم بچه بودم زیاد کشتمو اذیت کردم از مورچه بگیر تا سگ. نمیدونم بخیشیده میشه یا نه

با این تشکیلاتی که شما برای 4 شنبه سوری دارید احتمالا تا قبلش میرید بهشت . بعدش رو دیگه نمیدونم ! :p

Shine

Registered User
لایک‌ها
12
این چیزا در قلمرو متافیزیک هست و از دامنه تجربه و مشاهده انسان خارج هست . شما مثل هر چیز خیالی دیگه ای
می تونید برای بعد از مرگتون هر چیز دیگه ای رو تجسم بکنید .

ieeeman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
wow
به کجاها رسوندی کارو مقاله اشم که انگلیسی بود دیدم جواب میده یا نه
من الان جهنم(ولی نه تهش)(برای اینکه نگن اسپم)

newnaeemtaheri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
كسايي كه سعي ميكنند با علم بسيار كمي كه دارند اون هم فقط راجع به قوانين دنيا ...

آخرت رو نقض كنند به نظرم خيلي كوتاه فكرند ...

PimpaPoompa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هيچكدوم
چون هيچ كدوم از مكان ها و فضاهايي كه گفتيد وجود خارجي نداره . وقتي مردي ميري زير خاك بعدش هم مي پوسي و اجزاي بدنت بر مي گرده به طبيعت .

DNL

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
16
هيچكدوم
چون هيچ كدوم از مكان ها و فضاهايي كه گفتيد وجود خارجي نداره . وقتي مردي ميري زير خاك بعدش هم مي پوسي و اجزاي بدنت بر مي گرده به طبيعت .

اینطوری فکر کزدن که خیلی وحشتناکه
خوشبختانه من به بهشت و جهنم اعتقاد دارم
اما اگه الان بمیرم نه بهشت میرم و نه جهنم بلکه میرم برزخ
تا روز قیامت از بهشت و جهنم خبری نیست

Conker

Registered User
لایک‌ها
14
جهنم یعنی اینکه از خواب بیدار شوی و ندانی برای چه زنده ای (جمله ای از یک دیالوگ فیلم سین سیتی)

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
البته خودم که می خوام برم بهشت ولی دو دو تا چهار تا میکنم میبینم اگه برم بهشت باز باید این شیخ ها و بسیجیا رو تحمل کنم دودل میشم
البته من جای خدا نبودم تا جواب درستی بدم
این رو دیدم یه چیزی یادم اومد از شریعتی بنویسم خوبه
اینکه شیعه ها اعتقاد دارند خدا کاری نمیکنه که مخالف عدل باشه
ولی سنی ها اعتقاد دارند خدا هر کاری انجام میده عدل است
پس از این عقیده سنی ها نتیجه میشه که اگه یزیدم بفرسته بهشت به عدالت رفتار کرده

PimpaPoompa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینطوری فکر کزدن که خیلی وحشتناکه
خوشبختانه من به بهشت و جهنم اعتقاد دارم
اما اگه الان بمیرم نه بهشت میرم و نه جهنم بلکه میرم برزخ
تا روز قیامت از بهشت و جهنم خبری نیست

ميشه بگي كجاش وحشتناكه ؟؟؟؟
من كه اصلا وحشتي حس نمي كنم . اين تصور كه هر چيزي بايد يه عاقبتي داشته باشه براي پاداش و جزا ، افكار بشر است . كه اگه خوبي كردي ببرنت بهشت كه همش بخوري و بخوابي و اگر هم كار بد كردي و جزايش را در اينجا نديدي ببرنت اونجا چوب سرآتيش بكنند تو ماتحتت .

اينها همش ساخته ذهن من و تو است و يه مشت دروغ كه تو چند تا كتاب توش نوشتند كه همون نويسنده هاي اون كتابها همشون بيمار بودند .

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
انسان اگه بخواد به خاطر بهشت و جهنم ادم خوبی باشه مفت نمی ارزه !

باید به این درک رسید که ازار و اذیت درست نیست , دروغ زیبا نیست , کمک نکردن درحالیکه توانایی, نامردیست و ....

یچه بودم بهم میگفتن دروغ گو دشمن خداست !

بعدا فهمیدم دروغ گو دشمن خودش و جماعت دور و برشه !

اصلا برام مهم نیست که اون دنیا قراره کجا برم ولی برام مهمه که تو این دنیا ادم خوبی باشم ...

فکر می کنم اگر اثبات هم می شد که رستاخیزی نیست , باز هم نمیتونستم ادم بدی باشم .

هر بچه ای به خاطر جایزه ی وعده داده شده , ممکنه کار خوب انجام بده ولی مهم اینه که بفهمه اون کار خوب , تو زندگیش تاثیر مثبت میذاره ...

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
انسان اگه بخواد به خاطر بهشت و جهنم ادم خوبی باشه مفت نمی ارزه !

باید به این درک رسید که ازار و اذیت درست نیست , دروغ زیبا نیست , کمک نکردن درحالیکه توانایی, نامردیست و ....

یچه بودم بهم میگفتن دروغ گو دشمن خداست !

بعدا فهمیدم دروغ گو دشمن خودش و جماعت دور و برشه !

اصلا برام مهم نیست که اون دنیا قراره کجا برم ولی برام مهمه که تو این دنیا ادم خوبی باشم ...

فکر می کنم اگر اثبات هم می شد که رستاخیزی نیست , باز هم نمیتونستم ادم بدی باشم .

هر بچه ای به خاطر جایزه ی وعده داده شده , ممکنه کار خوب انجام بده ولی مهم اینه که بفهمه اون کار خوب , تو زندگیش تاثیر مثبت میذاره ...
تایید میشه.

درضمن من فکر جدا از جریان آخر زمان و رستاخیر ما هی زرتو زرت میمیریمو زنده میشیم. یعنی هی زندگی میکنیم میمیریم بعدش دوباره به عنوان یه شخص جدید تو یه زمان جدید و مکان جدید زندگی میکنیم. هی همینطوری میگذره. مثل یه چرهخ. مثل فصلای سال که بهاره آخرش زمستون بعد دوباره بهار میاد.

این جریان کاملا جدا از آخر زمان و رستاخیز هست. یعنی ممکنه رستاخیز همراهه این جریان باشه ممکنه هم نباشه. من که به شخصه عقیده دارم رستاخیز هست و انسان ها تنبیه میشن ولی نه به اون صورتی که گفته شد. حسشم نیست بگم. تازه بگم بهم شاید بخندین

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
من با همتون تا يه حدودي موافقم پس چيزي نميگم و فقط گوش ميكنم
به استثنا فرهود

Shine

Registered User
لایک‌ها
12
ميشه بگي كجاش وحشتناكه ؟؟؟؟
من كه اصلا وحشتي حس نمي كنم . اين تصور كه هر چيزي بايد يه عاقبتي داشته باشه براي پاداش و جزا ، افكار بشر است . كه اگه خوبي كردي ببرنت بهشت كه همش بخوري و بخوابي و اگر هم كار بد كردي و جزايش را در اينجا نديدي ببرنت اونجا چوب سرآتيش بكنند تو ماتحتت .

اينها همش ساخته ذهن من و تو است و يه مشت دروغ كه تو چند تا كتاب توش نوشتند كه همون نويسنده هاي اون كتابها همشون بيمار بودند
صد درصد تایید می شه + اینکه خوشحالم که تو ایران هم می شه همچین تفکرات بازی رو دید

s-t-t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اول بگم قصد توهین و جسارت به عقاید دوستان رو ندارم عقیده هر کس محترم است اما
بعضی از دوستان همچین در مورد بهشت و جهنم و برزخ و... حرف میزنن که انگار بلیط شمس العماره گرفتن دستشون دارن میرن
بابا یکم منطقی باشین کمی تامل و تدبر کنید جای دوری نمیره به قول خیام فیلسوف و ریاضی دان یزرگ ایرانی
ای آنکه نتیجه چهار و هفتی ****** وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
می خور که هزار بار بیشت گفتم *** باز آمدنت نیست چو رفتی رفتی

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
اگه همین الان بمیریم همه ! تو برزخیم تا قیامت به پا بشه بگن آقا جون پاشو این اعمالته خودت بگو بهشتی هستی یا جهنمی !

بالا