برگزیده های پرشین تولز

بهترین راه برای یادگیری دروس سخت درک کردنی مانند ریاضی

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
بهترین راه برای یادگیری دروس سخت درک کردنی مانند ریاضی و فیزیک چیه؟؟
میدنم خیلیها راحت ریاضی را درک میکنند چون خوب یاد میگیرند...
بیایید روشهای یادگیری را آموزش بدیم.;)
شخصا از ریاضی دل چندان خوشی ندارم!!:wacko::(

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
راهش اینه که مثال زیاد حل کنی .

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
...
میدنم خیلیها راحت ریاضی را درک میکنند چون خوب یاد میگیرند...
...!!:wacko::(

اصلا این تفکر غلطه ... همچین کسایی وجود ندارن ... ولی نکته اینجاست که ما همه کسانی رو می بینیم که خوب ریاضیات رو درک می کنن , پس نکته ی مسئله کجاست ؟ ... نکته اینجاست که این افراد پایه ی ریاضی خیلی خوبیه دارن ... شما برای اینکه تونید مسائل ریاضی مقطعی که درش هستین رو خوب حل کنید و بفهمید باید ریاضیات دو مقطع پایئنتر رو هم به خوبی درک کرده باشید ...

اکثرا پایه ی ریاضیات ضعیفی دارن , ولی فکر می کنن که هوش ریاضیشون پایینه ...

البته بعضی از روانشناسان , معتقدن که هوش از قسمت های مختلفی تشکلیل شده از جمله ی هوش ریاضی ... و افراد مختلف قسمت های مختلفی از مغزشون فعالتره ...ولی با این حال این در اصل مسئله که اولین چیز در یادگیری ریاضیات , پایه ی هست رو عوض نمیکنه ...

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
اصلا این تفکر غلطه ... همچین کسایی وجود ندارن ... ولی نکته اینجاست که ما همه کسانی رو می بینیم که خوب ریاضیات رو درک می کنن , پس نکته ی مسئله کجاست ؟ ... نکته اینجاست که این افراد پایه ی ریاضی خیلی خوبیه دارن ... شما برای اینکه تونید مسائل ریاضی مقطعی که درش هستین رو خوب حل کنید و بفهمید باید ریاضیات دو مقطع پایئنتر رو هم به خوبی درک کرده باشید ...

البته بعضی از روانشناسان , معتقدن که هوش از قسمت های مختلفی تشکلیل شده از جمله ی هوش ریاضی ... و افراد مختلف قسمت های مختلفی از مغزشون فعالتره ...ولی با این حال این در اصل مسئله که اولین چیز در یادگیری ریاضیات , پایه ی هست رو عوض نمیکنه ...

آخه مشکل این که ریاضی به قدری گسترده هست که نمیدونیم کجاشو ضعیفیم و پایمون از کجا میلنگه.
پس مجبوریم که از اول شروع کنیم.
اما...
سوال من اینه که همینطور که همگی میدونید تو دبیرستان و . . زبان خارجی مزخرف تدریس میشه ولی ما میتونیم به صورت آکادمیک و بدون اون کتابهای مزخرف اموزش و پرورش بریم زبان یاد بگیریم.
حالا میخوام بدونم برای ریاضی هم میشه همچین کاری کرد؟؟؟
یعنی کتابی هست که به صورت کامل و خوب بدون اون مباحث پیشرفته بشه ریاضی را از پایه یاد گرفت؟؟؟

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
...
یعنی کتابی هست که به صورت کامل و خوب بدون اون مباحث پیشرفته بشه ریاضی را از پایه یاد گرفت؟؟؟

مجموعه کتاب های لیتهلد ( مولف ) , توماس و یا کتاب احمد قندهاری که من قبلا معرفی کرده بودم به اسم جبر و آنالیز ... ( اگر اشتباه نکرده باشم)

کتاب های لیتهلد و توماس توی دانشگاه های ما در رشته های علوم پایه و فنی مهندسی درس داده می شه ... همه ی مباحث ریاضیات پیوسته ( از توابع تا پیوستگی , مشتق , انتگرال , حساب دیفرانسیل و هندسه ی تحلیلی و غیره ... ) رو شامل می شه ... این کتاب ها رو خوب بخونی ریاضیاتت در حد خوبی قرار می گیره

البته موضوع های به ظاهر بی اهمیتی هم هستن که خیلی ها باهاش مشکل دارن مباحث توان , لگاریتم و اینطور چیزهاست که باید کتابی مثل کتاب احمد قندهاری ( مولف ) رو بخونی ...

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
اسم کتابها را میتونی دقیق بدی؟
میخوام

tack

Registered User
لایک‌ها
0
من به این نتیجه رسیدم که اگر میخوایی یاد بگیری از پایه شروع کنی

اگر دانشجو هستی و ریاضیات در حد ضعیف است

باید از اول دبیرستان معلم بگیری تا ریاضی 3 بهت درس بدن اون وقت ریاض یاتت میشه در حد طبیعی

بعدش شروع باید بکنی به مباحث سنگین تر در حد همون درستون ....

omath

Registered User
لایک‌ها
1
مشكل اينه كه رياضي توي ايران اشتباه درس داده ميشه. درسهايي مثل حسابان و ديفرانسيل و انتگرال خيلي ساده هستند ولي دير به بچه‌ها درس داده ميشه. من خودم سمپاديم اما توي اين مدرسه هم بچه‌ها مطالب را درك نمي‌كنند و فقط فرمول حفظ مي‌كنند و ...
بحث‌هاي زيباي رياضيات كه در حد دبيرستاني ميتونه درس داده بشه گراف و احتمال و تركيبيات و نظريه اعداد و بقيه‌ي چيزهايي كه توي المپياد هست ميتونه باشه. درسهايي كه فكر كردن صحيح روي مساله را تصحيح مي‌كنند.
اينهايي كه شما ازش مي‌ناليد اسمش رياضيات نيست و قسمت خيلي كوچكي از رياضيات را تشكيل ميده... كاربردش توي فيزيك خيلي بيشتره از رياضيات.
من بهترين راهي كه توصيه مي‌كنم براي درك رياضيات خوندن و درست ياد گرفتن منطق هست. اينكه بفهمي چه شكلي بايد نتيجه‌گيري كرد. اين باعث ميشه ذهنيت شما به صورت خيلي زيادي بالا بره. هندسه هم كمك شاياني به اين موضوع مي‌كنه. شما اگه بتوني يه شكلو توي ذهنت ترسيم كني يه مساله را بهتر مي‌فهمي.
زشت‌ترين قسمت رياضي كه توي ايران وجود داره اينه كه توي امتحانات رياضي يه نفر سوالو كه نگاه مي‌كنه شروع مي‌كنه با خودكارش مساله را حل كنه ولي چيزي كه رياضي را قشنگ مي‌كنه اينه كه شما حداقل 5 دقيقه بدون خودكار روي سوال فكر كني و سعي كني ايده بزني.
يك كتاب كه ميتونم بهتون معرفي كنم كتاب چگونه بايد حل كرد؟(how to solve it) اثر جورج پوليا است به همراه كتابهايي كه درباره‌ي منطق هستند و اولين اصول منطق رياضي را ياد مي‌دهند. يادتون نره حل مسائل پيكارجو هم كمك زيادي مي‌كنه. مثلا كتاب 500 مساله رياضي پيكارجو اثر كميته‌ي المپياد رياضي آمريكا است كه توي انتشارات فاطمي و سري كتابهاي المپيادش ترجمه شده.

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
اصلا ارتباطی نداره که ریاضی دبیرستان رو بخونی
استادی برای خودش بمعنای واقغی کلمه استاد حساب میشه که بتونه 4 عمل اصلی رو در انتگرال یا مباحث ساده راحت براش فرمول بیرون بده
تا اینقدر شاگردانش مثل طوطی تمرین نکنند

اینکه بگیم ریاضی با مثال حل کردن درست میشه یک جمله بسیار غلطی هست اونهایی که ریاضی مثل طوطی تدریس میکنند جمله تمرین زیاد رو تکرار میکنند

roz20

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در یادگیری ریاضی انگیزه حرف اول رو می زنه ؛

اگه دانش آموزی یا اگه دانشجو

و فقط برای پاس کردن ریاضی دنبال راه چاره میگردی من نمی دونم بهت چی باید بگم (توی نوعی)

اما برای فهم دقیق ریاضی تا رسیدن به ماورای درک آن بهت توصیه می کنم یه کمی بیشتر برای تامل

و تفکر وقت بزار.من که رشته ام ریاضیه و از بودن سر کلاسای اساتیدم که بهترین های ریاضی اند نهایت لذت

رو می برم .............

برو جلوی آینه و یه کمی با خودت رو راست صحبت کن و ببین به دنبال چه هستی؟؟؟؟

رشاهی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

با تشکر از دوست خوبمون
بنده حرف ایشون رو تایید میکنم من با بسیاری که ریاضی مشکل داشتن ریاضی کار کردم
مسئله شون کم هوشی یا کم درکی در درس ریاضیات نیست بسیاری هوش سرشاری هم دارند
مسئله اون موقع که مفاهیم پایه رو خوب یاد میگرفت این کارو نکردن تو دانشگاه موقع کمک یادمه مجبور بودم به بچه ها دروس پایه واسه دوم راهنمایی رو مجددا یاد بدم شما هم مسلما اگر از ابتدا پایتون رو قوی کنین و مسائل رو درک کنین نه حفظ ( کاری که اغلب با ریاضی انجام میدن) خیلی راحت وسریع مشکلتون حل میشه البته کمی تلاش لازم داره تا این عقب موندگی رو جبران کنین
موفق باشین

sirvan1124

Registered User
لایک‌ها
37
سلام مجدد. مطالعه مقاله زیر هم مفید هستش
بهترین شیوه آموزش ریاضی
بخشی از مقاله: بهترین شیوه آموزش ریاضی در واقع این است که در طول ترم روند درستی را برای یادگیری ریاضی در پیش بگیرید و خواندن و مطالعه ریاضی را برای ایام امتحانات باقی نگذارید. برای یادگیری ریاضی نمی توانید یک دکمه بزنید یا اینکه بخواهید آن را دور بزنید. باید برای یادگیری درس ریاضی وقت بگذارید. همانطور که گفته شد، بهترین شیوه این است که برنامه ریزی درستی داشته باشید و در طول ترم برای یادگیری ریاضی وقت و زمان مناسبی را در نظر بگیرید. مثلا می توانید هر روز 1 ساعت یا 45 دقیقه ریاضی بخوانید. یادتان باشد که برای درس ریاضی آهسته و پیوسته خواندن درس بسیار مفید است و باقی گذاشتن درس برای ایام نزدیک به امتحانات اشتباه بزرگی است. در کلاس های ریاضی به صورت مرتبط حاضر شوید و بهترین استفاده را از کلاس ها داشته باشید. باید سعی کنید از تمامی امکاناتی که در اختیار دارید بهترین استفاده را ببرید تا در نهایت موفق شوید. مثلا اگر در کلاس حاضر هستید با تمرکز بالا و با تمام وجود گوش دهید. وقتی در کلاس ریاضی نشسته اید به بازی کامپیوتری ای که در منزل دارید و یا تفریح دیروز عصر فکر نکنید. باید با تمرکز بالا گوش دهید. یک راهکار بسیار خوب این است که جزوه بنویسید. اگر جزوه بنویسید، علاوه بر اینکه بعدا منبع خوبی برای مطالعه دارید در خود کلاس هم حواستان جمع تر خواهد بود. بنابراین هر جلسه کلاس ریاضی را مانند فرصت استثنایی برای یادگیری در نظر بگیرید و از آن بیشترین استفاده را ببرید.

بالا