برگزیده های پرشین تولز

مشکل با پست پیشتاز

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
سلام
127fs4196680.gif

عرض کنم خدمت شما که بنده روز چهارشنبه هفته قبل 86/12/15 سه بسته پستی رو از طریق پست پیشتاز به 3 تا شهر مختلف ارسال کردم و بسته هایی که قرار بودن 2 روزه به مقصد برسن( خودشون ادعای 24 ساعت رو دارن!!)

هنوز که هنوزه به مقصد نرسیدن (86/12/21) !
dizzyf.gif

حالا سوال من اینه:

تا کی باید صیر کنم؟ کجا باید شکایت کنم؟ برم همون دفتر خدمات پستی؟؟

اگه بسته ها گم و گور بشن میتونم خسارت بگیرم از شرکت پست؟ و تا سقف چندهزار میتونم ادعای ضرر کنم؟

همین!
t_mehraboonpam_51183d6.gif

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
سلام
127fs4196680.gif

عرض کنم خدمت شما که بنده روز چهارشنبه هفته قبل 86/12/15 سه بسته پستی رو از طریق پست پیشتاز به 3 تا شهر مختلف ارسال کردم و بسته هایی که قرار بودن 2 روزه به مقصد برسن( خودشون ادعای 24 ساعت رو دارن!!)

هنوز که هنوزه به مقصد نرسیدن (86/12/21) !
dizzyf.gif

حالا سوال من اینه:

تا کی باید صیر کنم؟ کجا باید شکایت کنم؟ برم همون دفتر خدمات پستی؟؟

اگه بسته ها گم و گور بشن میتونم خسارت بگیرم از شرکت پست؟ و تا سقف چندهزار میتونم ادعای ضرر کنم؟

همین!
t_mehraboonpam_51183d6.gif

سلام
به پست مرکز مراجعه کنید و کد رهگیری رو اعلام کنید و وضعیت بسته رو بپرسید
اگر بسته بیمه باشه که 100% هم هست میتونید ادعای ضرر کنید اون هم با نظر کارشناسان خود پست

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
سلام
به پست مرکز مراجعه کنید و کد رهگیری رو اعلام کنید و وضعیت بسته رو بپرسید
اگر بسته بیمه باشه که 100% هم هست میتونید ادعای ضرر کنید اون هم با نظر کارشناسان خود پست
مگه کارشناس میدونه داخل بسته چی بوده ؟؟

یعنی وقتی گم بشه چطور میتونن ارزش گذاری کنن بسته ها رو ؟

fahang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اون 200 ریالی که بطور عمومی ازت میگیرن تا 500000 ریال حق بیمه داری
اگر گوشی موبایل ارسال کنی قبلش برای بسته بندی با سرب سیم سربش میکنند و روی بسته مینوسند مثلا با ارزش 3000000 ریال

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
معمولا همون یک هفته طول میکشه ، یا کمی بیشتر
مگه بسته ها رو بیمه نکردی موقع فرستادن ؟
162fs263740.gif

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
خود حق بیمه رو که همراه با هزینه پست میگیرن

1 هفته چیه بابا؟؟ 24 ساعت داره خیر سرشون دارن تبلیغ میکنن با پست پیشتاز بسته هاتون میرسه ( از این چرندیات)

اگه قرار بود 1 هفته ای برسه که میشد پست معمولی

تازه هرچی بسته که برام با پست پیشتاز فرستادن فرداش دستم بوده حتی از همون مقصدی که من الان یه هفته میشه فرستادم و به دست گیرنده اش نرسیده!

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
اون 200 ریالی که بطور عمومی ازت میگیرن تا 500000 ریال حق بیمه داری
اگر گوشی موبایل ارسال کنی قبلش برای بسته بندی با سرب سیم سربش میکنند و روی بسته مینوسند مثلا با ارزش 3000000 ریال
حب از این 50 هزار حق بیمه ای که دارم چقدرشو میتونم بگیرم (تعداد بسته ها 3 تا بود که احتمال زیاد 2 تاش به مقصد رسیده)

چطور میتونم ثابت کنم محتویات هریک از بسته ها چقدر ارزش داشتن؟

اینجور که معلومه بوی دردسر میاد!

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
این هم بگم من برای یکی ازدوستان در همین فروم 13 تا سی دی تمپلیت مونستر ارسال کردم با پست پیشتاز 8 روز رسید

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
پس فعلا" امیدی هست!
birgits_snill.gif

خیر سرشون سیستم رهگیری دارن!! کلی بسته بسته پستی دارم که مدتها پیش بهم رسیده ولی تو سایت میگه این بسته گزارش نشده است!!
garfield.gif

شاید هم انتظار من از یه اداره دولتی ایرانی زیاده!!
157fs409479.gif

fahang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنظرم هیچ وقت از پست های دفتار ارتباطی موبایل پست پیشتاز انجام نده چون اینها خیلی هاشون مامور پستی ندارن و 2 روز بعد تازه بسته های پیشتاز رو تحویل پست مرکزی شهرتون میدند
بخاطر همین دلیل فقط از مراکز پستی معتبر استفاده کنید

fahang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پس فعلا" امیدی هست!
birgits_snill.gif

خیر سرشون سیستم رهگیری دارن!! کلی بسته بسته پستی دارم که مدتها پیش بهم رسیده ولی تو سایت میگه این بسته گزارش نشده است!!
garfield.gif

شاید هم انتظار من از یه اداره دولتی ایرانی زیاده!!
157fs409479.gif

از زمانیکه اداره پست را خصوصی سازی کردند این بلای خانمان سوز و جوابگو نبودن مسئولین بی دقدقه گریبانگیر مردم بدبخت ایران شد
اینکه خوبه توی پست مرکزی شیراز همیشه مردم با کارمندای پست دست به یقه میشن هروز نیروی اظنتایم اونجا حضور داره

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
روی اون برگه کد رهگیری که بهت میدن مهر میکنن که " بنابر اظهار فرستنده فاقد هر گونه اشیا قیمتی است "

مگر اینکه شما قبلش گفته باشی که چیز قیمتی توشه و البته مراحل بیمه کردن در اون شرایط رو نمیدونم ... اگه بستت رو به صورت پیشتاز عادی پست کردی قید دریافت خسارت رو بزن !!!!!!!!!!! البته به نظرم نگران نباش !!!! تاخیر تو پست ایران یه چیز عادیه

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
روی اون برگه کد رهگیری که بهت میدن مهر میکنن که " بنابر اظهار فرستنده فاقد هر گونه اشیا قیمتی است "

مگر اینکه شما قبلش گفته باشی که چیز قیمتی توشه و البته مراحل بیمه کردن در اون شرایط رو نمیدونم ... اگه بستت رو به صورت پیشتاز عادی پست کردی قید دریافت خسارت رو بزن !!!!!!!!!!! البته به نظرم نگران نباش !!!! تاخیر تو پست ایران یه چیز عادیه
بله بیمه جداست...
شما میگید ارزش بسته اتون چقدره ... حق بیمه حساب میشه و میاد روی هزینه پست (ارزش+وزن=حق بیمه)... بسته هم مهر و موم میشه (پلمپ)

اینم یه بسته که من با بیمه فرستادم:

2001510275454669913_rs.jpg

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
بله بیمه جداست...
شما میگید ارزش بسته اتون چقدره ... حق بیمه حساب میشه و میاد روی هزینه پست (ارزش+وزن=حق بیمه)... بسته هم مهر و موم میشه (پلمپ)

اینم یه بسته که من با بیمه فرستادم:

کاملا تایید میشه !!
من گوشی هم که فرستادم با پیشتاز ، ارزش رو 250 هزار تومن زدم که فکر کنم همون 250 تومن ! حق بیمه خورد !
با وزن و اینها شد 2500 فکر کنم !:دی

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
و اینک باقی ماجرا:

حدود یکماه بعد اینکه بسته به مقصد نرسید رفتم اداره پست مرکز برای پیگیری ( البته قبلش دفتر خدمات پستی رفته بودم و طرف منو فرستاده بود دنبال نخود سیاه که بسته های که به شهر X فرستاده میشن این مشکل رو دارن و معمولا" دیر میرسن و از این خزعبلات)

خلاصه رفتم پست مرکز طرف گفت 1 هفته منتظر بمون میرسه! 1 هفته رو هم منتظر موندم خبری نشد!

تاریخ 28 اسفند 86 رفتم اداره پست برای پر کردن مطالبه نامه !

اون یارو مسئوله کلی سعی کرد منو منصرف کنه که نمیدونم صبر کن میرسه و اگه مطالبه پر کنی اعلافی میشه و ....

خلاصه اصرار کردم که میخوام مطالبه نامه رو پر کنم ! کاغذ رو داد دستم گفت برو تمبر بزن!

بعد 45 دقیقه تو صف تمبر وایستادن بالاخره تمبر رو زد (آخه تو صف پر بودن از آدمایی که واسه تمبر زدن به مطالبه نامشون ایستاده بودن!!!)

بالاخره مطالبه نامه رو پر کردم و گفت برو 1 ماه بعد بیا جواب رو بگیر.

دوم اردیبهشت رفتم واسه پیگیری نتیجه! یارو کارمنده با خوشرویی !! مطالبه نامه رو داد و گفت که بسته تو اداره پسته مقصده و گیرنده باید بگیره

و باید از این مطالبه نامه داشته باشه تا بسته رو بهش بدن ، دوباره بعد نیم ساعت وایسادن تو صف ، مطالبه نامه رو دادم به گیرنده فکس زدن!

بقیه ماجرا رو هم گیرنده میاد شرح میده!

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
و اینک باقی ماجرا:

حدود یکماه بعد اینکه بسته به مقصد نرسید رفتم اداره پست مرکز برای پیگیری ( البته قبلش دفتر خدمات پستی رفته بودم و طرف منو فرستاده بود دنبال نخود سیاه که بسته های که به شهر X فرستاده میشن این مشکل رو دارن و معمولا" دیر میرسن و از این خزعبلات)

خلاصه رفتم پست مرکز طرف گفت 1 هفته منتظر بمون میرسه! 1 هفته رو هم منتظر موندم خبری نشد!

هلاصه اون یارو مسئوله کلی سعی کرد منو منصرف کنه که نمیدونم صبر کن میرسه و اگه مطالبه پر کنی اعلافی میشه و ....

خلاصه اصرار کردم که میخوام مطالبه نامه رو پر کنم ! کاغذ رو داد دستم گفت برو تمبر بزن!

بعد 45 دقیقه تو صف تمبر وایستادن بالاخره تمبر رو زد (آخه تو صف پر بودن از آدمایی که واسه تمبر زدن به مطالبه نامشون ایستاده بودن!!!)

بالاخره دوم اردیبهشت رفتم واسه پیگیری نتیجه! یارو کارمنده با خوشرویی !! مطالبه نامه رو داد و گفت که بسته تو اداره پسته مقصده و گیرنده باید بگیره

و باید از این مطالبه نامه داشته باشه تا بسته رو بهش بدن ، دوباره بعد نیم ساعت وایسادن تو صف ،حدود یکماه بعد اینکه بسته به مقصد نرسید رفتم اداره پست مرکز برای پیگیری ( البته قبلش دفتر خدمات پستی رفته بودم و طرف منو فرستاده بود دنبال نخود سیاه که بسته های که به شهر X فرستاده میشن این مشکل رو دارن و معمولا" دیر میرسن و از این خزعبلات)

هلاصه اون یارو مسئوله کلی سعی کرد منو منصرف کنه که نمیدونم صبر کن میرسه و اگه مطالبه پر کنی اعلافی میشه و ....

بالاخره دوم اردیبهشت رفتم واسه پیگیری نتیجه! یارو کارمنده با خوشرویی !! مطالبه نامه رو داد و گفت که بسته تو اداره پسته مقصده و گیرنده باید بگیره

و باید از این مطالبه نامه داشته باشه تا بسته رو بهش بدن ، دوباره بعد نیم ساعت وایسادن تو صف ، مطالبه نامه رو دادم به گیرنده فکس زدن!

بقیه ماجرا رو هم گیرنده میاد شرح میده!

پویا جان خوبی ؟! خوشی ؟!
crazy.gif

چه خبر ؟! احیانا ناهار چی خوردی ؟!
crazy.gif

مسموم نبوده به عبارتی ؟!
crazy.gif

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
میگم این ماجرا دوبار گفته شده

این نشان دهنده عمق فاجعه است :دی

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
اینم ماجرا به روایت بنده
جواب پست این بود که بسته توی شهر مقصده و من با یه فکس از مشخصات بسته وسرنوشتش((نوشته بود بسته به علت ناخوانا بودن آدرس فرستنده در دفتر پستیه)) !رفتم دفتر پست مرکزی!!
اونجا بعد از کلی انتظار بلاخره یکی پیدا شد و کد رهگیری رو توی سایت خودشو ن وارد کرد و گفت برو حراست !!!!خلاصه اینکه یارو بهم گفت بسته شما بررسی شده و توش فیلمای مبتذل بوده ! و شانس اوردین که دادگاه نفرستادنتون و اگه بخواید پیگیری کنین بعید نیست که دادگاهی بشین و ما که به امید رسیدن بستمون و یا حداقل گرفتن خسارت بودیم رو حسابی شکه کرد!
(لازم به ذکره که توی بسته چند تا کارتن و سریالهایی که از تلوزیون پخش شده البته بدون سانسو ر بود !...حالا نمیدونم به این میشه گفت مبتذل یا نه!)

هدفم از مطرح کردن این موضوع این بود که اگر کسی سابقه این جور مسائل رو داره بیاد و کمکمون کنه..چون بد جوری احساس چیز سوختگی میکنم که بعد از این مدت سگ دو زدن یه همچین جوابی بشنوم ..اصلا اینا اجازه دارن بسته ها رو ااینطوری بازرسی کنن !؟ در کل میخواستم بدونم با شکایت دستم به جایی بند هست یا نه!

jou_cz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اداره پوست نه اداره پست

بالا