برگزیده های پرشین تولز

سرقت سمند در 8 ثانیه!!!

zxcvmohsen

Registered User
لایک‌ها
25
دنیای اقتصاد- داستاني كه ما قصد روايت كردنش را داريم از روزي كليد خورد كه بچه‌هاي ايران‌خودرو كه به تازگي خودروهاي توليدي‌شان را به قفل‌هاي ضدسرقت مزين كرده بودند، بر آن شدند تا براي عرض اندام هم كه شده كاركشته‌ترين سارقان خودرو را (با هماهنگي پليس آگاهي) فرا بخوانند و توليدات ملي را كه ما هم به آنها افتخار مي‌كنيم در معرض آزمايش قرار دهند.

اولين خودروي مورد آزمايش «سمند» بود، چرا كه ايران‌خودرويي‌ها بر اين باور بودند كه كمالات اين ماشين با نصب قفل ضدسرقت تكميل شده و حتما سربلند از آزمايش بيرون مي‌آيد.

اما آن طرف ماجرا همكاران اداره آگاهي و سارقان حرفه‌اي بودند كه با پليس همكاري مي‌كردند. لحظات همراه بيم و اميد سپري شد و دست سارق موردنظر به قفل سمند متبرك شد. ايران‌خودرويي‌ها مطمئن از ابتكارشان يك سو نظاره‌گر بودند و در دل به سارقي كه ژست حرفه‌اي گرفته بود پوزخند مي‌زدند، اما دزد ماشين بي‌توجه به اين واكنش، قفل را برانداز مي‌كرد.

يك، دو، سه، چهار، پنج، شش، هفت، به هشت ثانيه نرسيد كه قفل باز شد، جالب اينكه در عرض يك دقيقه و 30 ثانيه سارق اتومبيل را به حركت انداخت. اين بار او پوزخند زد و ايران‌خودرويي‌ها كه مطمئن بودند اشتباهي رخ داده به دليل‌تراشي روي آوردند. اما سارقان كه براي قفل‌هاي ضدسرقت خودروي شيك و پيك ايران‌خودرو (پژو 206) انرژي را در سرانگشتانشان ذخيره كرده بودند، با پاسخ ايران‌خودروهايي‌ها خشكشان زد: «نه نمي‌شود 206 آبروي ماست.»

از سارقان اصرار و از ايران‌خودرويي‌ها انكار، از آنها الحاح و از اينها بهانه. خلاصه بعد از كلي چانه زدن سارقان متقاعد كه نه، قبول كردند دست از خودروي نور چشمي ايران‌خودرو بكشند و با آبروي كسي بازي نكنند ولي نوبتي هم باشد نوبت پرايد است، خودرويي كه به گفته سردار رويانيان رييس پليس راهنمايي و رانندگي كشور ناامن‌ترين خودروي توليد ايران است.

ايران خودرويي‌ها كه خودروهاي توليدي‌شان را بالاتر از اين مي‌دانند كه با توليدات كارخانه‌اي چون سايپا مقايسه شوند، باد به غبغب انداخته و از سارق خواستند در مورد نحوه سرقت پرايد جمله‌اي بگويد.

البته سارق مورد نظر چون مي‌دانست پاسخي كه مي‌دهد به احتمال زياد به مذاق سايپايي‌ها خوش نمي‌آيد، سكوت كرد ولي از ايران خودرويي‌ها اصرار و از سارق الحاح، از آنها پافشاري و از او بهانه. ولي سارق بالاخره به حرف آمد و با قطع ديالوگ و در حالي كه بسيار با اطمينان صحبت مي‌كرد، گفت: «فقط كافي است من از كنار پرايد رد بشوم و يك سوت بزنم، آن وقت مثل ... دنبالم راه مي‌افتد.»

باور كنيد راست مي‌گوييم. دوباره مي‌گويم ما نه معانديم نه متوهم قصد خرابكاري و جوسازي و سياه‌نمايي هم نداريم، ما هم به توليدات ملي‌مان واقعا افتخار مي‌كنيم.

منبع: عصر ایران

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
خیلی جالب بود :lol: حالا من نفهمیدم بالخره مبشه 206 رو دزدید به راحتی یا نه ؟

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خیلی جالب بود :lol: حالا من نفهمیدم بالخره مبشه 206 رو دزدید به راحتی یا نه ؟

کار هر کسی نیست.

البته من یه بار ماشینم (206) مشکل پیدا کرده بود زنگ زدم از ایران خودرو اومدن خود تعمیرکارش گفت که میتونه ظرف چند ثانیه کد سوئیچش رو پیدا کنه. چون استارت 206 کد میخواد و کد هر ماشین هم با اون یکی فرق داره. ولی این تعمیرکاره ادعا میکرد پیدا کردن کدش برای کسی که اینکاره باشه کار خیلی سختی نیست.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
کار هر کسی نیست.

البته من یه بار ماشینم (206) مشکل پیدا کرده بود زنگ زدم از ایران خودرو اومدن خود تعمیرکارش گفت که میتونه ظرف چند ثانیه کد سوئیچش رو پیدا کنه. چون استارت 206 کد میخواد و کد هر ماشین هم با اون یکی فرق داره. ولی این تعمیرکاره ادعا میکرد پیدا کردن کدش برای کسی که اینکاره باشه کار خیلی سختی نیست.

رضا جون فكر كنم طرف يه كمي بلوف زده . اكثرشون ميخوان بگن خيلي حاليشونه .
اما 206 باز كردن قفلهاش كه كاري نداره . ولي بالاخره سيستم ضد سرقتش ( همون قضيه كليد و استارت) حتما يه چيزي داره كه كمتر كسي دنبال دزديدن اين ماشين مياد .
راستي مواظب خودت هم باش سوار 206 ميشي لامصب خوره ويراژه . تو هم كه جوون :lol:

zxcvmohsen

Registered User
لایک‌ها
25
تازگيا يه باند سرقت رو دستگير كردن كه طبق اعترافاتشون اكثرا تو كار 206سرقت بوده اند. البت!! بماند كه در چه شرايطي اعتراف كرده اند!!!!!

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
رضا جون فكر كنم طرف يه كمي بلوف زده . اكثرشون ميخوان بگن خيلي حاليشونه .
اما 206 باز كردن قفلهاش كه كاري نداره . ولي بالاخره سيستم ضد سرقتش ( همون قضيه كليد و استارت) حتما يه چيزي داره كه كمتر كسي دنبال دزديدن اين ماشين مياد .
راستي مواظب خودت هم باش سوار 206 ميشي لامصب خوره ويراژه . تو هم كه جوون :lol:

آره درست میگی منم خودم زیاد جدی نگرفتمش!

منم تو همون پستم گفتم که کار هر کسی نیست و کمتر کسی پیدا میشه بتونه کد سوئیچها رو پیدا کنه.

آره ساسان جون شتابش لامصب عجیب و غریبه! :p البته من این دومین 206 ئی که داشتم اولی تیپ 2 بود و شتابش به اندازه ی این تیپ 5 ئه نیست. :wacko:

zxcvmohsen

Registered User
لایک‌ها
25
نه اونیکه سمندو که تو 8 ثانیه بازش کرده

نمي دونم
اما اون كه حتما رفيقشون بوده و واسه اين جور كارا و مواقعي كه بش نياز دارن در خدمتگذاري حاضره
مملكت گل و بلبل اينه ديگه....

avan

Registered User
لایک‌ها
207
پليس‌ها خودشون سارق بودن از اول... مثل همين سردار *** هركي بيشتر ....باشه ميارنش توي پليس و درجه‌اي بيشتر بهش ميدن.

zxcvmohsen

Registered User
لایک‌ها
25
دقيقا

حالا قضيه جديد سردار زارعي رو شنيدين

بعععععععععله
اونم چه دسته گلي...
هر دم از اين باغ گلي مي رسد

اقا بيخيال قضيه سمنده و سرقت و مملكت؛ زارعيو بي خيال. تاپيكو مي بندن:blink:

b_forghani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهترين كاري كه براي ايمني ماشينتون مي تونيد بكنيد تجهييز اون با يه قفل خوبه :cool:و قفل فرموني كه يهترين باشه و مورد تاييد مراكز تست ابزار امنيتي باشه و مبيتوني تو ايران اونو پيدا كني استاپ لاكه. من چون ماشينم 405 هست و ايمني اون پايينه بهترين مارك رو search كردم و خريدم اينم آدرس سايتش: www.stoplock.org
خوبيش اينه كه بدنه و مغزي ايمني داره و مركز فرمون رو هم پوشش مي ده

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
آقا جدی سمند ضد سرقت دار هم؟؟؟
اذیت نکن ما کلی جا کلاس این رو گذاشتیم که چون ضد سرقت هست و....
واااااااااااااااااای

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
ايران‌خودرويي‌ها بر اين باور بودند كه كمالات اين ماشين با نصب قفل ضدسرقت تكميل شده و حتما سربلند از آزمايش بيرون مي‌آيد.
loudlaff.gif

در عرض يك دقيقه و 30 ثانيه سارق اتومبيل را به حركت انداخت.
9w4owm1225430clnnou5.gif

بالا