برگزیده های پرشین تولز

راهنمای اصلاح صحیح Daylight Saving در ویندوز برای ایران

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
سلام
من چون خودم با این مشکل مواجه شدم و ضمن راهنمایی های یوهانس (www.starwaves.com) که این راهنما را آماده کرده، بهتر دیدم در اینجا منتشر کنم که اگر کسی با مشکل مشابه مواجه شد اصلاح کند.
از اونجایی که زمان صحیح تغییر ساعت ایران به طور پیش فرض در ویندوز تنظیم نشده است، برای اصلاح این موضوع به روش زیر اقدام کنید:

توجه: ممکنه آسونترین شیوه تغییر دستی ساعت باشه ولی خب برای یک کامپیوتر که بیشتر از یک دستگاه شخصی کارآیی داره، مثلا یک سرور، این کار درستی نیست و ساعت سیستم از sync خارج خواهد شد.

1. ابتدا فایل TZEdit.exe را داونلود و اجرا کنید.

2. سپس آن را اجرا ( Run ) کنید:
attachment.php

attachment.php

2. تهران را انتخاب کنید :
attachment.php

3. در صفحه زیر، گزینه Automatically set Daylight saving time را انتخاب کنید و تاریخ صحیح را مشابه زیر تنظیم کنید.
attachment.php

attachment.php

4. نتیجه را ok کنید و سپس در پنجره بعدی دکمه Close را بزنید.
attachment.php

5. حالا روی ساعت در گوشه صفحه دو بار کلیک کنید. اگر دقت کنید هنوز ساعت صحیح نمایش داده نمی شود و یک ساعت اختلاف دارد، به قسمت Time Zone بروید.
attachment.php

attachment.php

6. حالا یک بار Time Zone را روی یک منطقه به غیر از تهران قرار دهید و Apply را بزنید.
attachment.php

7. مجددا تهران را انتخاب کنید و ok را بزنید.
attachment.php

الان باید ساعت اصلاح شده باشد و ساعت صحیح را نمایش دهد.

فایل های ضمیمه

• tz1.jpg
    tz1.jpg
    21.9 KB · نمایش ها: 162
  • tz2.JPG
    tz2.JPG
    23.8 KB · نمایش ها: 160
  • tz2_1.JPG
    tz2_1.JPG
    33.8 KB · نمایش ها: 161
  • tz2_3.JPG
    tz2_3.JPG
    32.3 KB · نمایش ها: 168
  • tz3.jpg
    tz3.jpg
    70.3 KB · نمایش ها: 199
  • tz4.JPG
    tz4.JPG
    35 KB · نمایش ها: 167
  • tz5.JPG
    tz5.JPG
    6.6 KB · نمایش ها: 152
  • tz7.JPG
    tz7.JPG
    30.9 KB · نمایش ها: 158
  • tz8.JPG
    tz8.JPG
    40.5 KB · نمایش ها: 159
  • tz9.JPG
    tz9.JPG
    40.4 KB · نمایش ها: 222

mr.hami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای ویندوز ویستا راهی هست؟ این تایم زون ادیتور کار نمی کنه. هات فیکس مایکروسافت رو هم امتحان کردم نشد.

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
برای ویندوز ویستا راهی هست؟ این تایم زون ادیتور کار نمی کنه. هات فیکس مایکروسافت رو هم امتحان کردم نشد.
ويندوز ويستا خودش توي آپديتهاش درست مي كنه !!

مثلا براتون بگم كه سال قبل كه ساعت ايران تغيير نكرد يه آپديت مايكروسافت داد براي ويندوز ويستا كه با توجه به Location انتخاب شده توي ويندوز بود كه اگه ايران بود توي ليست آپديت ها مي اومد !! و سيستم Daylight Saving ويندوز ويستا را كه براي ايران فعال بود قطع مي كرد !! امسال هم دوباره يه آپديت بايد داده باشه كه دوباره اين قابليت را برگردونه ( من از اين آپديت دوم اطلاع دقيقي ندارم )

mr.hami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ويندوز ويستا خودش توي آپديتهاش درست مي كنه !!

مثلا براتون بگم كه سال قبل كه ساعت ايران تغيير نكرد يه آپديت مايكروسافت داد براي ويندوز ويستا كه با توجه به Location انتخاب شده توي ويندوز بود كه اگه ايران بود توي ليست آپديت ها مي اومد !! و سيستم Daylight Saving ويندوز ويستا را كه براي ايران فعال بود قطع مي كرد !! امسال هم دوباره يه آپديت بايد داده باشه كه دوباره اين قابليت را برگردونه ( من از اين آپديت دوم اطلاع دقيقي ندارم )

نه هات فیکسی که داده تاریخی برای ایران توش نیست. ریموو شده! :blink:

afghantoday

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود
آقا هیچ راهی برای ویستا هم هست؟
من سرویس پک 1 رو هم نصب کردم بازم این مشکل رو داره.

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
اين آپديتي كه من ميگم توي ليست auto update ويندوز نمياد ;)... بايد توي KB article هاي سايت مايكروسافت گشت تا پيدا كرد :happy::D

mr.hami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه هات فیکسی که داده تاریخی برای ایران توش نیست. ریموو شده! :blink:

اين آپديتي كه من ميگم توي ليست auto update ويندوز نمياد ;)... بايد توي KB article هاي سايت مايكروسافت گشت تا پيدا كرد :happy::D

به نظرم بهترین راه برداشتن تیک کنار سینکرایز ویت اینترنت سروره! :D:D مایکروسافت برا امسال چیزی نداده بابا بیچاره بیکار که نیست هر سال به یه ساز ما برقصه!!!!:wacko:

afghantoday

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظرم بهترین راه برداشتن تیک کنار سینکرایز ویت اینترنت سروره! :D:D مایکروسافت برا امسال چیزی نداده بابا بیچاره بیکار که نیست هر سال به یه ساز ما برقصه!!!!:wacko:

درود
خب با اين روش من که تو ويستا مي خوام ساعت سه نقطه از جهان رو داشته باشم بهم مي خوره! چون در واقع دستي ساعت GMT رو تغيير ميديم!

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
کار میکنه بسان یک بنز !

ممنون احسان./

bluewater

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
یه راه باحال حل این مشکل اینه که time zone رو روی شهر کابل در کشور برادر افغانستان تنظیم کنید :) و نیک تنظیم دی لایت رو بردارید.

aligholizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:blink::blink::eek:
سلام
من چون خودم با این مشکل مواجه شدم و ضمن راهنمایی های یوهانس (www.starwaves.com) که این راهنما را آماده کرده، بهتر دیدم در اینجا منتشر کنم که اگر کسی با مشکل مشابه مواجه شد اصلاح کند.
از اونجایی که زمان صحیح تغییر ساعت ایران به طور پیش فرض در ویندوز تنظیم نشده است، برای اصلاح این موضوع به روش زیر اقدام کنید:

توجه: ممکنه آسونترین شیوه تغییر دستی ساعت باشه ولی خب برای یک کامپیوتر که بیشتر از یک دستگاه شخصی کارآیی داره، مثلا یک سرور، این کار درستی نیست و ساعت سیستم از sync خارج خواهد شد.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

3. در صفحه زیر، گزینه Automatically set Daylight saving time را انتخاب کنید و تاریخ صحیح را مشابه زیر تنظیم کنید.
attachment.php

attachment.php

attachment.php

5. حالا روی ساعت در گوشه صفحه دو بار کلیک کنید. اگر دقت کنید هنوز ساعت صحیح نمایش داده نمی شود و یک ساعت اختلاف دارد، به قسمت Time Zone بروید.
attachment.php

attachment.php

6. حالا یک بار Time Zone را روی یک منطقه به غیر از تهران قرار دهید و Apply را بزنید.
attachment.php

attachment.php

تشکر از لطف شما، خیلی خوب بود. مشکل ما رو حل کرد.

baranmatin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

------------------------------------------

در مورد tzedit میخواستم بپرسم من وفتی روی ویندوز 2008 و 8 زمان رو تنظیم میکنم همه چی اوکی هست
روی 2003 وقتی تنظیم میکنم که در 22 سپتامبر ساعت 11:59:59 شب تبدیل بشه به 11 ، کار میکنه ولی نمیفهمه که فقط یکبار این کار رو انجام بده یعنی دوباره که به 11:59:59 میرسه باز ساعت رو 11 میکنه
انگار تو یه لوپی می افته
امکانش هست راهنماییم کنید؟
ممنون میشم

بالا