برگزیده های پرشین تولز

زیر خطــ فقر بالاتر از خطــ مرگ

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
nahaband_8_2.jpg

nahaband_8_3.jpg

nahaband_8_4.jpg

nahaband_8_5.jpg

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
خاک تو سر هممون ...........

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
گریه داره....:(

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
خداوندا این دولت خدمتگزار را در پناه الطاف خود حفظ بفرما
خداوندا به این ملت قدری شعور عطا بفرما
..............................................................................

ماه می درخشد و سگان عوعو میکنند .....

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
پس چی فکر کردید؟ خیلی از ما ها هم باید وضعمون اونطوری باشه فقط شانس آوردیم توی شهر های بزرگ هستیم و از پول نفت یه چیزی هم به ما میرسه.

بطور مثال چند وقت پیش یکی برام یه حساب کتاب سرانگشتی کرد و گفت اگر خیلی از کارمند های دولت صبح ها به جای اینکه بنزین بریزن تو ماشینشون و راه بیافتن برن اداره!، اونجا کلی از منابع ادارات استفاده شخصی کنن، غذا و چایی بخورن! و ... اگر بشینن تو خونشون و دولت سر ماه حقوقشون رو از همین پول نفت و گاز و منابع طبیعی بریزه به حسابشون هزینش برای مملکت کمتره!

باید قبول کنیم اقتصاد خیلی ضعیفی داریم 70 میلیون نفر جمعیت داریم و 50 میلیارد صادرات داریم!
کشور آفریقایی مراکش که 20 میلیون نفر جمعیت داره سالی 200 میلیارد دلار صادرات داره! اونم محصولات کشاورزی و خدمات نه مثل ما نفت.

معلوم نیست چرا با این همه امکانات و منابع وضعمون اینطوریه!

Geronimo

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
142
128fs4765852.gif
128fs4765852.gif

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
پس چی فکر کردید؟ خیلی از ما ها هم باید وضعمون اونطوری باشه فقط شانس آوردیم توی شهر های بزرگ هستیم و از پول نفت یه چیزی هم به ما میرسه.

بطور مثال چند وقت پیش یکی برام یه حساب کتاب سرانگشتی کرد و گفت اگر خیلی از کارمند های دولت صبح ها به جای اینکه بنزین بریزن تو ماشینشون و راه بیافتن برن اداره!، اونجا کلی از منابع ادارات استفاده شخصی کنن، غذا و چایی بخورن! و ... اگر بشینن تو خونشون و دولت سر ماه حقوقشون رو از همین پول نفت و گاز و منابع طبیعی بریزه به حسابشون هزینش برای مملکت کمتره!

باید قبول کنیم اقتصاد خیلی ضعیفی داریم 70 میلیون نفر جمعیت داریم و 50 میلیارد صادرات داریم!
کشور آفریقایی مراکش که 20 میلیون نفر جمعیت داره سالی 200 میلیارد دلار صادرات داره! اونم محصولات کشاورزی و خدمات نه مثل ما نفت.

معلوم نیست چرا با این همه امکانات و منابع وضعمون اینطوریه!
واو برم مراکش پس :snitch:

تازه مراکش آزادی هم وجود داره
حتی آزادی بیان هم داره. فقط به استسنا اینا: خدا، پیغمبر، شاه

احتمالن مهاجرت به مراکش کار سختی هم نیست.

ضمنن یچیزی هم بگم کفتون ببره.

یه رفیق مراکشی داشتم که توی منطقه ماروک و توی یه بخش زندگی میکرد. یعنی حتی شهر هم نبود. بعد سرعت اینترنته این عزیز 8 مگابیت در ثانیه بود با هزینه ای که ما برای 128 کیلوبیت میکنیم.

دمت گرم آقا به فکرم انداختی. چقدر من خرم! چرا تابحال همین مراکش به ذهنم نرسیده بود؟؟ میرم پیش ببینم چطوریاس. مردمشم که سوای عربای کثیف مهاجر که تقریبن تو تمام کشورهای خاور میانه و شمال آفریقا نفوذ کردن 1400 پیش، بربر (ایرانی تبار) هستند. البته بربر لقبیه که رومی ها بهشون دادن. خودشون به خودشون میگن آمازیق. اصلن هم عرب نیستن و حتی زبونشونم عربی نیست ولی عربی بلدن چون زبان رسمی کشوره (چون حاکم عربه). خطشونم حتی جداس برعکسه ما ایرانیا که خط مدرنمون پهلوی رو کنار گذاشتیمو این خطه مسخره عربیو استفاده میکنیم.

این خطشونه با معادله عربی و لاتینش : http://www.win.tue.nl/~aeb/natlang/berber/tifinagh/tifinagh.gif

tifinagh_alphabet.jpg

اینم همسره 100% آمازیقه پادشاه عربه مراکش، رنگه موهاشم طبیعیه:
morocco.jpg

f1-7-191.jpg

حاصله ازدواجشونم یک قلاده توله نره عربه بلوند شد.

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اوه راستی یادم رفت بگم. زین الدین زیدان هم که همتون میشناسید بربره. البته بربره الجزایری

خب دیگه کلاسه نژاد شناسی بسته منم برم پی کارم

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان سال سال نو آوری و شکوفایی هست !
آقای احمدی نژاد هم که قول داده دست سودجویان رو قطع کنه ! (البته اگه مدافعین حقوق بشر بزارن)

شما دیگه خوش باشید:D

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
دوست عزيز انسانه خوب

خواهشا همه چي رو به شوخي نكش

نگو شوخي نمي كردم كه تابلو هست

حالا مي فهمم كه تو دوران سربازي چرا يكي از دوستام نه به مرخصي مي رفت نه از سربازي بدش مي يومد

هر و قت مي گفتن كي سربازي تموم مي شه مي گفت بابا به خدا اينجا از جايي كه من مي يام بهتره

زندگي يه بازيه
كي از عمرش راضيه
ابر پنهون دلم
چشمه خون دلم
همه جا تاريك و سرد
تو دلم يه قوله درد
نه بهاري
نه گلي
پاييزه پاييز سرد

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوست عزيز انسانه خوب

خواهشا همه چي رو به شوخي نكش

نگو شوخي نمي كردم كه تابلو هست

حالا مي فهمم كه تو دوران سربازي چرا يكي از دوستام نه به مرخصي مي رفت نه از سربازي بدش مي يومد

هر و قت مي گفتن كي سربازي تموم مي شه مي گفت بابا به خدا اينجا از جايي كه من مي يام بهتره

زندگي يه بازيه
كي از عمرش راضيه
ابر پنهون دلم
چشمه خون دلم
همه جا تاريك و سرد
تو دلم يه قوله درد
نه بهاري
نه گلي
پاييزه پاييز سرد

من نمیفهمم کجاش شوخی بود؟ :blink:

King Of Net

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
واقعا گریه داره
یه چیز دیگه این مرتیکه اعلان کرده واسه اقتصاد دنیا برنامه داره
مرده شور خودش با ریختش رو ببرن : دی

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
سلام...

آقا اصلا اگر بخوایم سیاستهای اقتصادی این بابا رو تحلیل کنیم مثنوی 70 من کاغذ هم براش کمه! الانم که گفته بود می خواد جراحی کنه، اما گویا بالاخره یه جوری جلوشو گرفتن. مثل اینکه دستشو ضد عفونی نکرده بود...:D
توی این اوضاع خراب و شرایط تورمی می گه می خوام یارانه ی مستقیم بدم به مردم! این کارم به دلیل نزدیک شدن دوره ی بعد می کنه... واقعا یکی باید جلوشو بگیره...!

واقعا یکی باید جلوی این رو بگیره! :wacko:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا