برگزیده های پرشین تولز

اهل ايرانم من، اينترنتم بد نيست، تكه پهناي باندي دارم، ...

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
سلام

امروز یه مطلبی خوندم اونجام سوخت، گفتم بنویسم، اونجای شما هم بسوزه !!!

...ما هنوز اندر خم 128 كيلو بيتيم!

اينترنت- عميد نمازيخواه:
در شرايط فعلي، اگر روزنامه‌نگاري بخواهد از خجالت مسئولين محترم امور اينترنتي ايران درآيد، احتمالا يكي از سخت‌ترين كارها خواهد بود؛ البته اگر دروغ گفتن برايش سخت باشد.

ما هم در ماه‌هاي اخير هر چه نوشته‌ايم، انتقادي بوده و البته چاره‌اي جز اين هم نداشته‌ايم. از چه تعريف كنيم؟ از سرعت اينترنت، از قيمت اينترنت، از فيلترينگ اينترنت، از دولتي بودن اينترنت، از وضعيت نابسامان ISPها، از نارضايتي‌هاي ISPها، از سخنان گهربار مسئولان امر (مثل اين‌كه مي‌گويند همين سرعت هم براي كاربران ايراني زياد است و يا اينترنت يك بازيچه براي ايرانيان است و....)، از كمياب بودن اينترنت پرسرعت، از قطعي‌هاي مكررش و هكذا؟!
شما باشيد و مثلا اين خبر را ببينيد، چه مي‌كنيد؟

«يك شركت ارائه دهنده اينترنت (ISP) در مالزي اعلام كرد كه به كاربران خود پهناي باند با خطوط پرسرعت ٢٢٤ مگابيت بر ثانيه را تنها با قيمت ٥٨/١ دلار در ماه (حدود هزار و ٥٠٠ تومان) عرضه مي‌كند.» سرعت بالا يا قيمت پايين؛ هر دوي آنها براي من و شما مثل يك روياست.

شخصا ياد شعر آن شاعر بزرگوار افتادم كه مي‌گويد اهل كاشانم من، روزگارم بد نيست، تكه ناني دارم... و شايد در وصف يك كاربر اينترنتي در ايران (مثل من) بتوان چنين گفت كه: اهل ايرانم من، اينترنتم بد نيست، تكه پهناي باندي دارم، خرده درآمدي، سر سوزن ADSLاي، وزارت ICTاي بهتر از برگ درخت، كاربراني بهتر از آب روان. بگذريم و به جاي خيال‌پردازي‌ها به مستندات بپردازيم.

مهم‌ترين نكته اين خبر براي ما ايرانيان، همان قيمت است. باور مي‌كنيد كه قيمت اينترنت پرسرعت ايران حداقل 16 هزار برابر اينترنت پر‌سرعت مالزي است؟ نكته دوم هم سرعت است. نسبت سرعت اينترنت پرسرعت مالزي به ايران 1792 برابر است. البته خيلي ناراحت نباشيد و دلتان براي خودتان نسوزد، زيرا در اين مورد قوانيني وضع شده تا خود را با كشورهاي ديگر مقايسه نكنيد.

حتماً تمامي كاربران گرامي اينترنت مي‌دانند كه قانون محدوديت سرعت اينترنت (كه در نوع خود از عجايب خلقت است) به كاربران تنها اجازه بهره‌مندي 128 كيلوبيتي مي‌دهد (البته در ايران با سرعت‌هاي بالاتر هم ارائه مي‌شود، فقط بايد براي گرفتنش يك شركت ثبت كنيد!)
اثبات اين رقم‌ها، محاسبه خيلي سختي نمي‌خواهد و با يك ضرب و تقسيم ساده موضوع روشن مي‌شود.

سرعت اينترنت پرسرعت مالزي: ٢٢٤ مگابيت ضرب در ١٠٢٤ كيلوبيت= ٢٢٩٣٧٦ كيلو بيت
سرعت اينترنت پرسرعت ايران: ١٢٨ كيلوبيت
نسبت اينترنت پرسرعت مالزي به ايران: ١٧٩٢ برابر
قيمت اينترنت پرسرعت ايران: هر ١٢٨ كيلوبيت در ثانيه به‌طور متوسط ١٥٠٠٠ تومان
قيمت اينترنت پرسرعت مالزي: هر ٢٢٩٣٧٦ كيلوبيت در ثانيه معادل ١٥٠٠ تومان
مقايسه قيمت اينترنت پرسرعت مالزي نسبت به ايران: حدود ٩ ريال در هر ١٢٨ كيلوبيت در ثانيهبه اين ترتيب مي‌توان نتيجه گرفت كه قيمت اينترنت پرسرعت ايران حداقل ١٦ هزار برابر اينترنت پرسرعت مالزي است!

اين از سرعت و قيمت اينترنت. حالا مي‌رسيم به بحث شيرين فيلترينگ. موضوع فيلترينگ در كشورهاي ديگر هم وجود دارد و ما تنها كشوري نيستيم كه با عزم راسخ و با هزينه‌هايي جالب فيلترينگ را ادامه مي‌دهيم. هر فناوري كه ابداع مي‌شود فرهنگ و ادب خود را دارد، ولي اين موضوع مهم است كه اين فرهنگ و ادب از كجا مي‌آيد.

مسلماً كاربران اين فناوري هستند كه فرهنگش را مي‌سازند و حتي به يكديگر مي‌آموزند. در اين مورد و در مقوله‌هايي مانند اين، بارها و بارها ديده‌ايم كه يك نهاد اجرايي نمي‌تواند سمت و سوي چگونگي استفاده كاربران را مشخص كند و آنها را به سوي هدف مشخصي سوق دهد. اگر هم تأثير‌گذار باشد، بسيار اندك است و بهترين روش، ايجاد راه‌هاي استفاده صحيح و صواب است، نه تنها مقابله با راه‌هاي بد.

حرف‌هاي استاد كاوه راد (صاحب كرسي تحقيقاتي در دانشگاه پنسيلوانيا با عنوان پروفسور در زمينه مخابرات و همچنين برنده جايزه IEEE براي نوآوري در سرعت انتقال داده‌ها كه چند ماه قبل در همين صفحه با او مصاحبه مفصلي داشتيم) را به ياد مي‌آورم كه مي‌گفت: «خداوند اين قدرت را داشت كه به شيطان اجازه فعاليت ندهد، ولي داد و به ما هم قدرت انتخاب را داد.

كتاب هم برايمان فرستاد، راه و چاه را هم به ما نشان داد كه خودمان انتخاب كنيم و اصلاً يكي از وجوه تمايز انسان و حيوان همين قدرت انتخاب است. در واقع خدا اين لطف را به ما عطا كرد كه خودمان انتخاب كنيم نه اينكه به ما مسائل را ديكته و اجبار كنند. از طرف ديگر در هر فناوري فوايد و نواقصي وجود دارد مانند وسايلي كه فايل‌هاي تصويري را نشان مي‌دهند.

شما هم مي‌توانيد چيزهاي بد با آن ببينيد و هم خوب. در واقع از هر فناوري مي‌توان هم استفاده سوء داشت و هم صحيح وممكن است تعدادي سوءاستفاده‌گر در اين ميان باشند. اگر قرار باشد كه به خاطر سوءاستفاده‌كنندگان جلوي فناوري را بگيريم، ظلم بزرگي به نسل‌هاي كنوني و آيندگان مي‌كنيم زيرا آن تعدادي كه استفاده صحيح از فناوري دارند در حال رشد و نوآوري هستند و درصورت محدوديت، جلوي آن استعدادها را گرفته‌ايم.

اين مسئله ظلم بزرگتري نسبت به محدوديت سوءاستفاده‌كنندگان است. كسي كه بخواهد راه كج برود، راهش را پيدا مي‌كند و نمي‌توان با اين محدوديت‌ها جلويش را گرفت. مردم بايد آموزش صحيح ببينند.»بارها براي همه ما اين مشكل به وجود آمده كه در جست‌وجوهاي اينترنتي، هنگامي كه به‌دنبال كليد واژه‌اي، مانند ميزان ضريب نفوذ كاربران اينترنتي دنيا (به انگليسي) مي‌گرديم، پيغام معروف فيلترينگ را مي‌بينيم كه نوشته است: دسترسي به اين سايت امكانپذير نمي‌باشد (البته «نمي‌باشد» در صنف ما خبرنگاران غلط مي‌باشد!) و اين نشان دهنده نظارت و اجراي اشتباه فيلترينگ است.

مسئولين امر بايد بپذيرند كه مشكل از كاربران نيست و با فيلترينگ هم نمي‌توان جلوي استفاده‌هاي ناصحيح را گرفت. يك كاربر اينترنت، هنگامي كه فضاي اطلاعاتي خوب و مؤثري در اختيار داشته باشد، ديگر سراغ راه‌هاي خلاف نمي‌رود؛ ولي آيا ما چنين فضايي را براي كاربران ايجاد كرده‌ايم كه از آنها بخواهيم «تنها بايد در سايت‌هايي كه من مي‌گويم بروي»؟

خلاصه، اين قصه سر دراز دارد و اگر بخواهيم از ديگر مصايبش مانند مشكلات ISPها و دولتي بودن عرضه اينترنت و... صحبت كنيم، احتياج به نوشتن چند جلد كتاب است. فقط مي‌توانيم بگوييم: هفت شهر سايبر را مالزي هم گشت/ ما هنوز اندر خم 128 كيلو بيتيم!

منبع :
کد:
http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=51267

حالا بعد از خوندن این مطلب یه سوال میپرسم ببینم خوب خوندید یا نه .
شکل مقابل مربوط به کدام یک از گزینه های زیر هست؟
106.gif

1. اینترنت ایران
2. اینترنت مالزی
3. کاربر ایرانی
4. خونشون !

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
اینترنت پرسرعت منو ببینید (شاتل) بخصوص پینگ!
صفحه ها رو هم به زور میاره. واقعا خجالت آوره

خودتون قضاوت کنید...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,345
حالا بعد از خوندن این مطلب یه سوال میپرسم ببینم خوب خوندید یا نه .
شکل مقابل مربوط به کدام یک از گزینه های زیر هست؟
106.gif

1. اینترنت ایران
2. اینترنت مالزی
3. کاربر ایرانی
4. خونشون !

حماقت ایرانی ها از این نیست این جور مواقع سرشون رو دولت کلاه بزاره..حماقتشون از اینکه این مزخرفات اینترنت مالزی و غیره رو باور میکنند..

نه فقط مالزی بلکه تمامی شرق و غرب دنیا اینرنتشون تقریبا موقع خورده فروشی بطور گلوبال( اتصال به شبکه غیر داخلی) قیمتاش نزدیک به همین قیمتهای ایرانه..

شما فقط 1 شبکه با 1000 نفر راه بندازی ( کم گفتم که روتراش ارزون در بیاد) و وصلش کنی به 10 تا مسیر اینرنت (که 2 تاشم محاله) نفری 100 دلار فقط برای تجهیزات باید در ماه پول بدن باقی پیش کش..

الان ارزوننرین دیتاسنتر ( نه تازه ISP و اینترنت و پهنای باند خورد شده) داره گیگی 150 تومن از کاربراش پول میگیره ( خط داپلکس مثه ایران) و ایران تو اینترنت خورد این رقم 300 تومنه..( داتک بطور مثال)

حالا شما بجای منابع واقعی و ایراد های درست و منطقی بچسب به این مزخرفات بدون منبع!( خوشحال میشم این اینترنت 1.5 دلاری رو ببینم لینکشو ) و از ایرادهای اصلی اعم از لتنسی بالای شبکه های داخلی و نبودن بستر مناسب اینترانت داخلی شکایت کنید ...

بعصی از دوستان انور ابی ازشون میپرسی خطتت چند مگه میگن 8 مگ( راستم میگن با استاندارد DSL معمولی 8 مگ ماکزیمم) ولی ازشون میپرسی محدودیتی هم هستش میگن بله ماهی 60-80 گیگ!

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
این که چیزی نیست ........بنده اهل ایرانم ,اینترنتم عالیست , بهنای باند خفنی دارم , و از دایل اپی که دارم راضی ام :دی

برید خدا رو شکر کنید که adsl دارید لااقل ............. من بدبخت چی که باید با این دایل اپ سر کنم !!!!!!!!!!!

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
حماقت ایرانی ها از این نیست این جور مواقع سرشون رو دولت کلاه بزاره..حماقتشون از اینکه این مزخرفات اینترنت مالزی و غیره رو باور میکنند..

نه فقط مالزی بلکه تمامی شرق و غرب دنیا اینرنتشون تقریبا موقع خورده فروشی بطور گلوبال( اتصال به شبکه غیر داخلی) قیمتاش نزدیک به همین قیمتهای ایرانه..

شما فقط 1 شبکه با 1000 نفر راه بندازی ( کم گفتم که روتراش ارزون در بیاد) و وصلش کنی به 10 تا مسیر اینرنت (که 2 تاشم محاله) نفری 100 دلار فقط برای تجهیزات باید در ماه پول بدن باقی پیش کش..

الان ارزوننرین دیتاسنتر ( نه تازه ISP و اینترنت و پهنای باند خورد شده) داره گیگی 150 تومن از کاربراش پول میگیره ( خط داپلکس مثه ایران) و ایران تو اینترنت خورد این رقم 300 تومنه..( داتک بطور مثال)

حالا شما بجای منابع واقعی و ایراد های درست و منطقی بچسب به این مزخرفات بدون منبع!( خوشحال میشم این اینترنت 1.5 دلاری رو ببینم لینکشو ) و از ایرادهای اصلی اعم از لتنسی بالای شبکه های داخلی و نبودن بستر مناسب اینترانت داخلی شکایت کنید ...

بعصی از دوستان انور ابی ازشون میپرسی خطتت چند مگه میگن 8 مگ( راستم میگن با استاندارد DSL معمولی 8 مگ ماکزیمم) ولی ازشون میپرسی محدودیتی هم هستش میگن بله ماهی 60-80 گیگ!

البته شاید این اعداد اغراق آمیز باشه ولی باز هم به نظر من پولی که یه کاربر ایرانی برای این سرعت میده خیلی زیاده.

چند وقت پیش هم در همین صفحه روزنامه مقایسه ای بین ایران و کشورهای همسایه کرده بود و همه آنها خطوطی با سرعت بیشتر و هزینه ای کمتر را در اختیار مردم قرار داده اند.

224Mbps For $1.58 a Month?
Computer World Malaysia is claiming in two published articles that a company by the name of Velchip Sdn Bhd is preparing to launch the world's largest deployment of broadband over powerline (BPL) technology. According to the report(s), the $14 billion project will link 400,000 Mosques with BPL connectivity, providing 60 million users with 224Mbps connectivity for $1.58 a month. Yeah, it's very likely someone misplaced a decimal point, played with numbers, or is talking about shared bandwidth per mosque, but the plan remains ambitious -- and absolutely huge:
"This project will offer 60 million users unlimited high speed Internet connection of 224Mbps (megabits per second) at a cost of only around RM5 (US$1.58) per user per month, which is the fastest and cheapest in the world," he said. "This is bigger than both the Google project in Texas (2 million users) and the 2007 IBM/Corinex BPL project (15 million users)," Rahman claimed.
That absolutely towers over any BPL deployment in the States, where interference and a lack of interest from utilities has kept the technology as a niche role player, despite an endless stream of hype from vendors in the BPL space.​

این هم لینک اصلی : http://www.broadbandreports.com/shownews/224Mbps-For-158-a-Month-93272

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
اهل ایرانم
اینترنتی دارم 128
سرعن دانلودم میرسد به 10 شاید گاهی
پهنای باندم 3 گیگ است
میدهم 30 تومنی در ماه
پول شارژ را میدهم پول آبونمان جدا

جواب سوالتم گزینه ی صحیح است یعنی کاربر ایرانی در اتاق تمساح ها

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

نگاه کن عزیزم طرف سیب زمینی پیاز نمی خواد بخره که امدی قیمت خرید از سره زمین را با انتقال بار و واسطه و از این چیز ها را حساب کردی که فلان قدر بشه

شرکت های آمریکایی ماه اول یا حتی همین سال اول اشتراک به کاربراشون را براشون صفر درصد سود داره یا حتی یه چیزی هم از جیب می ذهند

بازاز رقابت هر کی بتونه مشتری بیش تری جمع کنی برندست , سال بعد همین مشتری ها به سود دهی براشون می رسند

بعدش اینها خودشون دیتا سنتر دارند و برای پهنای باند لازم نیست 10 برابر قیمت به مخابراتشون پول بدهند
دولت هم سوپسید و تسهیلات بالایی برای اینا در نظر می گیره که براشون سود دهی داره
مثلا میاد می گه آقا شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت امثال معاف از مالیاتند

خلاصه می شه اینترنت با همچین قیمتی داد
تو آمریکا که اصلا بعضی از ایلات ها اینترنت پرسرعت مجانی می دهند

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,345
البته شاید این اعداد اغراق آمیز باشه ولی باز هم به نظر من پولی که یه کاربر ایرانی برای این سرعت میده خیلی زیاده.

چند وقت پیش هم در همین صفحه روزنامه مقایسه ای بین ایران و کشورهای همسایه کرده بود و همه آنها خطوطی با سرعت بیشتر و هزینه ای کمتر را در اختیار مردم قرار داده اند.

این هم لینک اصلی : http://www.broadbandreports.com/shownews/224Mbps-For-158-a-Month-93272
شما همون لینک خودتم میخوندی.. بیشتر شبیه تاپیک جک بود..
کامنتهارو:
I am from Malaysia and I noticed the figure of 60 million users seems weird. Malaysia only has a population of about 30 million.

Computer World Malaysia might have written the article but it is talking about Indonesia.

I'm sure you guys/gals know how to use Google and do read the article properly before you start bashing/praising.

--------------------------
I think that overpromising and underdelivering has been a major part of the difficulities this industry has had. After all that hype about "224 Mb/s," when that system doesn't even come close to delivering that to the end user, all of the hype will have been in vain. And the 200 Mb/s chipsets don't come close to delivering that speed to the end user.

On a good day, across a short segmenet of line, two BPL modems can sometimes achieve 50 Mb/s talking to each other. Put any noise on the line and it will drop. Increase the length of the line and it will drop.

»www.edn.com/index.asp?layout=blo···60001716

Now, try running these chipsets as an access BPL system, with overhead, multiple repeaters and shared users. The premise that this can deliever the 224 Mb/s that is the internal speed of the chipsets involved is laughable.

Austin Energy tried a 200 Mb/s BPL system. Their conclusions are much closer to reality than the hype presented in the article:

»p1k.arrl.org/~ehare/bpl/coaae_BP···port.ppt

"Network speed fluctuated from 250 KB/s to 750 KB/s but mainly stayed on the high end when a single user."

The report offers more information about the reliability of the system and overall user satisfaction. Trying to send high-speed digital signals on wires that were never intended to carry such signals has never been a good idea.

In the testing of access BPL systems I have done, I have seen from 250 kB/s to 3 Mb/s available to the end user.

The industry is harming itself in long run by promising what cannot be delivered.

Ed Hare, W1RFI

و باقی رو هم خودتون بخونید چقدر تیکه و جک توشه..:lol:

...or am I wrong???

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
والا من مالزیو خبر ندارم ولی این آماره ADSL و FiOS که اینترنت فیبری مال VERiZON isj:

ADSL:
http://www22.verizon.com/content/consumerdsl/plans/all+plans/all+plans.htm

FiOS:
http://www22.verizon.com/content/consumerfios/packages+and+prices/packages+and+prices.htm

درضمن محدودیت حجمی ندارن هیچ کدوم از پلن هاش و هرچقدر که بخواین میتونید دانلود کنید.
درسته به پای ارقام نجومی مالزی نمیرسه ولی بازم خیلی بهتر از ایرانه.

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شما نمی دونید ... وقتی چپوندنتون (؟) تو بهشت (؟) اونوقت به اینترنت (؟) پر سرعت دسترسی پیدا می کنید :D
چکار به این کشور های غرب زده دارید ؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,345
نگاه کن عزیزم طرف سیب زمینی پیاز نمی خواد بخره که امدی قیمت خرید از سره زمین را با انتقال بار و واسطه و از این چیز ها را حساب کردی که فلان قدر بشه

شرکت های آمریکایی ماه اول یا حتی همین سال اول اشتراک به کاربراشون را براشون صفر درصد سود داره یا حتی یه چیزی هم از جیب می ذهند

بازاز رقابت هر کی بتونه مشتری بیش تری جمع کنی برندست , سال بعد همین مشتری ها به سود دهی براشون می رسند

بعدش اینها خودشون دیتا سنتر دارند و برای پهنای باند لازم نیست 10 برابر قیمت به مخابراتشون پول بدهند
دولت هم سوپسید و تسهیلات بالایی برای اینا در نظر می گیره که براشون سود دهی داره
مثلا میاد می گه آقا شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت امثال معاف از مالیاتند

خلاصه می شه اینترنت با همچین قیمتی داد
تو آمریکا که اصلا بعضی از ایلات ها اینترنت پرسرعت مجانی می دهند

برادر.. شما راست میگی.. چند تا یوزر از امریکا داره این فروم؟ چرا هیچکدوم از این اینترنت مجانی استفاده نمیکنند؟ چرا اینقدر توی مالزی و اندونزی اینرنت مفته ولی 1 سرور تخماتیک اونجا برای 20 گیگ فضا و 200 گیگ پهنای باند 140 دلار میگیره؟ نکنه پول قطعات سروره( خود مالزی و اندونزی تولید کننده 65% قطعات دنیا هستند) توجه شمارو جلب میکنم به کامنتهای امریکایی ها در مورد همین موضوع اخیر:that just about EVERY developed nation has better broadband than us !I would MUCH rather live in the US with slow internet than in Malaysia with gigabit internet.That's a very ignorant American thing to say. You've probably never traveled outside the USA (or likely even your state for that matter). Malaysia is an awesome country.I also hate to burst your bubble, but the USA has some pretty squalid places on par with developing and 3rd world nations.What do you have to say about that Comcast, Verizon, and all you other ISPs in the states? You guys are all getting owned by Malaysia in not only speed but the price isn't even a competition, it's a steal!و اکثر یوزر ها هم از امریکا هستند( خالی بندی نیست و ISP ثبت شده دارن) و همشون در حال تیکه انداختن که خودتونم مشاهده کنید..

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اینم وضعیت هاستینگ
این اطلاعات مال netfirms.com هست. بقیه هاستینگ های خوب آمریکایی هم وضعیت مشابه دارن:

http://www.netfirms.com/web-hosting/

فقط این یه تیکرو داشته باشید:

300 گیگابایت فضا
+ 3000 گیگابایت پهنای باند. ماهی فقط 14.95 دلار. که میوفته سالی 180 دلار. تازه تخفیفش رو بیخیال شدم.
تازه یکی از بهترین هاست هاس و PHP ASP va ASP.net رو همرو یجا روی پلنتون خواهید داشت.

حالا مثلن وضعیت قیمت یه هاستینگه ایرانی مثلن همین پرشین تولز. قیمتای الانش رو میدونم ولی آخرین دفه که نگاه کردم بابت 1 گیگ فضا با نمیدونم چند گیگ پهنای باند از شما سالی 1 میلیون تومن میخوان

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
شما همون لینک خودتم میخوندی.. بیشتر شبیه تاپیک جک بود..

پ.ن : استفاده از خط 40 GBps برای خشک کردن لباس
1041.gif

لینک : http://www.dslreports.com/shownews/40Gbps-Connection-UsedTo-Dry-Laundry-93147

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,345
والا من مالزیو خبر ندارم ولی این آماره ADSL و FiOS که اینترنت فیبری مال VERiZON isj:

ADSL:
http://www22.verizon.com/content/consumerdsl/plans/all+plans/all+plans.htm

FiOS:
http://www22.verizon.com/content/consumerfios/packages+and+prices/packages+and+prices.htm

درضمن محدودیت حجمی ندارن هیچ کدوم از پلن هاش و هرچقدر که بخواین میتونید دانلود کنید.
درسته به پای ارقام نجومی مالزی نمیرسه ولی بازم خیلی بهتر از ایرانه.

اون مقاله اولا مربوط به اندونزی بود و نوسینده مقاله ایرانی انقدر خر و احمق و الاغ تشریف دارن که فرق بین شرکت توسعه دهنده و کشور گیرنده خدمات رو تشخیص نمیدن در ضمن وریزون که من مطمئن هستم در اکثر ایالت ها محدودیت داره.. نشون بده کجای نوشته همه جا انلیمیتد ؟

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من 3 بار دی سی شدم باز وصل شدم ... ****** بایت نمی داد ! ... آخر هم فکر کردم جوابم ثبت نشده ...
البته این اینترنت ایران کمی جادویی خوبه ... آدم یاد 1400 سال پیش می افته :D

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اون مقاله اولا مربوط به اندونزی بود و نوسینده مقاله ایرانی انقدر خر و احمق و الاغ تشریف دارن که فرق بین شرکت توسعه دهنده و کشور گیرنده خدمات رو تشخیص نمیدن در ضمن وریزون که من مطمئن هستم در اکثر ایالت ها محدودیت داره.. نشون بده کجای نوشته همه جا انلیمیتد ؟
منم کاری با مالزی و اون طرفا نداشتم. داشتم آمریکا و ایران رو مقایسه میکردم.

درباره وریزون هم وقتی چیزی ننوشته یعنی نداره دیگه. اگر داشت مینوشت، مثلن 80 گیگ.
ولی بازم میپرسم از خودش

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,345
پ.ن : استفاده از خط 40 GBps برای خشک کردن لباس
1041.gif

لینک : http://www.dslreports.com/shownews/40Gbps-Connection-UsedTo-Dry-Laundry-93147

کامنتو:
Memory bandwidth is measured in bytes and network connection speeds are measured in bits.

A 1333MHz FSB with dual channel DDR2 memory supports 12,800 MBps. A 100Gbps internet connection provides 12.5GBps. 12,800 MBps is equal to 12.5GBps (1 GB = 2^10 MB).

Therefore, modern computers can use 100Gbps internet connections in terms of RAM. However, connecting the connection to the northbridge would require a 32x PCI Express 2.0 network card and a corresponding 32x PCI Express 2.0 slot, both of which are not currently available, but will be available soon. Also, theoretically speaking, a 1.6GHz 64bit processor or a 3.2GHz 32bit processor would be necessary to process data at the rate it would be received.

Of course, this ignores the fact that these are full duplex connections, which would require that computer systems be able to receive and send at 100Gbps simultaneously, something that would require FB-DIMMs and 64bit processors.

من 1 سوال دارم.. چرا اینقدر اینا پیشرفت کردن هنوز تلفن اونجا دقیقه ای خداد تومنه..چرا مجانیش نمیکنن؟:lol:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,345
اینم وضعیت هاستینگ
این اطلاعات مال netfirms.com هست. بقیه هاستینگ های خوب آمریکایی هم وضعیت مشابه دارن:

http://www.netfirms.com/web-hosting/

فقط این یه تیکرو داشته باشید:

300 گیگابایت فضا
+ 3000 گیگابایت پهنای باند. ماهی فقط 14.95 دلار. که میوفته سالی 180 دلار. تازه تخفیفش رو بیخیال شدم.
تازه یکی از بهترین هاست هاس و PHP ASP va ASP.net رو همرو یجا روی پلنتون خواهید داشت.

حالا مثلن وضعیت قیمت یه هاستینگه ایرانی مثلن همین پرشین تولز. قیمتای الانش رو میدونم ولی آخرین دفه که نگاه کردم بابت 1 گیگ فضا با نمیدونم چند گیگ پهنای باند از شما سالی 1 میلیون تومن میخوان

داداش من.. این شیرد هاست های خدا که توش 5 گیگ میریزی پر میشه و یوزج در حد 2 هزار درصد CPU هستش رو مثال نزن.. برو این سایتهای تست اینترنت مثله همین اسپید تست هر دیتا سنتری دوست داشتی سوا کن 1 دتیکیتد سرور انتخاب کن فقط هزینه پهنای باند اضافه رو نشون ما بده.. والا از این مهملات بخوای این:
http://dreamhost.com/

تازه هر ماه اضافه هم میشه
157fs409479.gif

حالا بیا رو همین دیتا سنتر پی تی پلنت افرهاشو مثال بزن.. بیا رو سافت لیر.. بیا رو لیر تک.. بیا رو 1000 تای دیگه مثال بزن..

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,345
منم کاری با مالزی و اون طرفا نداشتم. داشتم آمریکا و ایران رو مقایسه میکردم.

درباره وریزون هم وقتی چیزی ننوشته یعنی نداره دیگه. اگر داشت مینوشت، مثلن 80 گیگ.
ولی بازم میپرسم از خودش
کلا منم نگفتم اینترنت تو ایران مفته.. شاید 4 برابر امریکا باشه ولی پهنای باند اپلود از اونجا ارزونتره و دانلود هم تقریبا مساوی.. فقط مشگلمون تجهیزات درچه 10000 و سرعت پایین بخاطر مشگلات خطوط مخابراتی هستش..

اکثر کشور های شرق اسیا اینترنت ماهی 10 دلار میدن 18 مگابیت ولی با شبکه داخلی و برای وصل به شبکه جهانی پهنای باند حدود 256 الی 1 مگ متغیره..

امریکا هم 2-3 تا از بروبکس هستند ازشون 10 بار پرسیدم گفتند جا با جا فرق میکنه ولی وریزون اگر پهنای باندش حساب نمیشد مطمئن باش همچین تو بوق و کرنا میکرد که بیا و ببین..

اگر اینقدر تو امریکا پهنای باند مفته خیالت تخت ایرانی های مقیم اونجا میرفتند وسط خونه هاشون دیتا سنتر میزدند..:happy:

بالا