برگزیده های پرشین تولز

یک بازی کاملا متفاوت

mamareza64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان این سایت بازی رو حتما ببنید http://ikariam.org/
و در world lambada ثبت نام کنید سریع یاد میگیریدش بازی جالبیه
به نظر من که با بقیه فرق داره
مدل پیشرفته tribal wars هستش
بازم اگه سوالی بود بپرسید
هر کسی عضو شد مشخصاتش رو اینجا بگه :p

mamareza64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان این سایت بازی رو حتما ببنید http://ikariam.org/
و در world lambada ثبت نام کنید سریع یاد میگیریدش بازی جالبیه
به نظر من که با بقیه فرق داره
مدل پیشرفته tribal wars هستش
بازم اگه سوالی بود بپرسید
هر کسی عضو شد مشخصاتش رو اینجا بگه :p

کسی عضو نشد؟

mamareza64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
--------------------------------------------------------------------------------

به نام خدا

به دنیای Ikariam خوش آمدید

در ابتدا باید عرض کنم که این بازی رو یکی از دوستان عزیز تو سایت دارینوس معرفی کرد و تایپکشو زد اما فقط لینک بازی رو داد و گفتکه بازی قشنگی هست اما من وقتی این بازی رو انجام دادم به شدت ازش خوشم اومد و تصمیم گرفتم که یه تایپک کامل همراه با راهنمای کامل و جامع برای این بازی بزنم تا بچه ها با این بازی زیبا بیشتر آشنا بشن و ازش لذت ببرن....خوب امیدوارم که اون دوست عزیزمون ناراحت نشه و اگه خواست کارشو تو همین تایپک ادامه بده...خب برسیم به بازی....در واقع این بازی یکی از بازیهای استراتژیک تحت وب هست مثل بازی Battledawn که زیبایی هایی داره که اونو از سایر بازی های این سبک جدا می کنه من که با اولین نگاه عاشق این بازی شدم :D ....همونطور که گفتم این بازی استراتژیک و تحت وب هستش و سیستمش هم برپایه آپدیت های ساعتی هست و مثل بازی Cyber Nation در هر روز یک بار آپدیت نمیشه و در هر روز درواقع 24 بار آپدیت میشه :D ... و ای بستگی به فعالیت شما داره که بتونید از این ساعات استفاده کنید و پیشرفت خوبی داشته باشید...در واقع همین سیستم آپدیت ساعتی باعث میشه که پیشرفت ها خیلی سریع در این بازی صورت بگیره و بازیکن های تازه وارد بتونن سریعتر قوی بشن و به بازیکن های قدیمی برسن....در واقع همین سیستم باعث یه رقابت جدی بین بازیکنان میشه و این بازیکنان هستند که بایت بهترین بهره رو از این ساعات بگیرن و اگه مثلا شما بازیکن جدیدی باشید میتونید با فعالیت مستمر و خوبتون سریعتر به افراد قدیمی بازی برسید و بتونید باهاشون رقابت کنید....خوب مقدمه دیگه بسه حالا برسیم به اصل مطلب یعنی ثبت نام در بازی :D ...شما برای انجام این بازی ابتدا باید در سایت رجیستر و یا ثبت نام کنید و این کار هم خیلی خیلی راحته و فقط تنها کاری که شما باید بکنید اینه که نام کاربری و رمز عبور و ایمیل تون رو وارد کنید و همچنین یک World از یازده World بازی رو انتخاب کنید....البته من بهتون بیشنهاد میکنم که به World آخر یعنی World Lambda بیاین...چون این World هم تازه تاسیته و هم خلوته و شما سریعتر میتونید توش پیشرفت کنید و توش شهرهاتونو اضافه کنید...خود منم تو همین World هستم.....بعد از رجیستر شدن شما میتونید تو سایت Log Inکنید...اما حتما قبلش به ایمیلتون سر بزنید چون اگر همینطوری وارد بازی بشید شما نمیتونید با دیگران Trade داشته باشین و کارهای خاص دیگه ای هم نمیتونید بکنید چون هنوز سایت شمارو به طور رسمی نشناخته پس بهتر قبل از لاگین کردن ابتدا به ایمیل خودتون برید و بعد میبینید که یه ایمیل از طرف بازی براتون اومده و یه لینک داره که شما وقتی رو این لینک کلیک بکنید وارد شهرتون میشید و دیگه آزادید که هرکاری بکنید چون حالا شما عضو رسمی بازی هستید >:D< ....خوب اینم از عضویت و ورود به بازی کهفکر نکنم تو این بخش هیچ مشکلی واستون پیش بیاد.......من تصمیم گرفتم که راهنمای این بازی رو به طور کامل به فارسی برگردونم تا شما بتونید بهتر با بازی آشنا بشید و از بازی لذت بیشتری ببرید.....از این رو فعلا بخشی از راهنما رو فارسی کردم و در تایپک قرار میدم و بعد هر مدتی کم کم ادامه راهنما رو به پست اول اضافه می کنم چون یکم راهنماش زیاده و من وقت ندارم همش رو یکجا فارسی کنم از همین رو کم کم راهنما رو فارسی می کنم و تو تایپک قرار میدم.....اونایی هم که تو بازی عضو میشن نام کاربریشون رو اینجا بزارن و نام جزیره و مختصاتشو هم بدن تا بتونیم همدیگه رو تو نقشه بازی ببینیم ....( نام جزیره و مختصات جغرافیاییش وقتی که شما وارد Island Map میشید اون بالا روی نوار نقشه نوشته شده )...این بازی زیبایی های زیادی داره که به مرور خودتون کشف میکنید و مطمئنم که به این بازی هم مانند سایر بازی ها علاقه زیادی پیدا میکنید چون تو این بازی هم مثل سایر بازی ها میشه اتحادیه ساخت و یا به شهرهای دیگه حمله کرد و کلی مزایای دیگه که بهتره خودتون با انجام دادن بازی ازش بهره مند بشین .

لینک سایت بازی: www.ikariam.org

راهنمای بازی

Browser Games چه نوع بازی هایی هستند؟

Ikariam یک بازی آنلاین است که شما میتوانید آن را با استفاده از مرورگر اینترنت تان انجام دهید . هر شهری که شما در جزیره تان میبینید به وسیله یکی از بازیکن های این بازی در سرتاسر دنیا کنترل و اداره می شود . در این بازی هوش مصنوعی کامپیوتری وجود ندارد و تمام شهر ها به وسیله افراد بازیکن اداره می شود . بازی برای خودش ادامه دارد...این کلمه به این معنی است که وقتی شما مروگر اینترنت تان را می بندید و از بازی خارج می شوید دنیای Ikariam هنوز در حال ادامه و زندگی می باشد . ( یعنی با بیرون رفتن از بازی – بازی توقف نمی کند ) جستجوگران و کارگران شما به کار خود یعنی جستجو کردن و تحقیق کردن و کارکردن ادامه میدهند در زمانی که شما در بازی حضور ندارید و این روند هرگز متوفق نمی شود . ( در واقع این بازی هم مثل سایر بازی ها از جمله Battledawn از سیستم ساعتی برای پیشرفت استفاده میکنه و در زمان غیاب بازیکن هم به کارش ادامه میده ) .

جمع آوری و نگهداری منابع:

برای شکوفایی و رشد شهرتان شما باید اطمینان حاصل نمایید که منابع لازم برای ساخت و ساز را دارا می باشید . نوع نقشه را به حالت Island Map تغییر دهید تا بتوانید جزیره محل سکونت خود را ببینید ( در این بازی سه نوع نقشه وجود داره که شامل Town Map و Island Map و World Map هستند که اولی فقط شهر شما رو نشون میده و دومی جزیره محل سکونت شما رو نشون میده و سومی هم کل جهان رو نشون میده ) . سپس Saw mill را در جزیره انتخاب نمایید . ( طبق شکل زیر: )

با انتخاب این مکان شما وارد صفحه جدیدی میشوید که میتوانید کارگر استخدام نمایید تا برای شما از Saw mill چوب جمع آوری نمایند . ( Saw mill برای تمامی شهر های جزیره شما می باشد و بازیکنان دیگر هم از آن چوب استخراج میکنند که شما میتوانید اطلاعات آنها را هم در همان صفحه مشاهده نمایید)

ساختمان ها و ساخت و ساز:

اگر شما قصد ساختن مکان و یا بنای جدیدی در شهرتان را دارید ابتدا نوع نقشه را به Town Map تغییر دهید و سپس یک مکان مناسب برای ساختن بنایتان را انتخاب کنید . شما مشاهده می کنید که دو نوع پرچم مختلف برای ساختن بناها در شهر وجود دارد ( برای ساختن بناهایتان باید بر روی پرچم ها کلیک کنید) که می توانید با کلیک کردن بر روی آنها بناهای مورد نظرتان را بسازید و همچنین یک نوع دیگر از پرچم نیز وجود دارد که به رنگ زرد بوده و برای ساختن دیوار در دور شهر شما برای محافظت از آن می باشد . پس به طور کلی سه نوع پرچم در شهر وجود دارد که شامل پرچم قرمز که برای ساخت بناها در شهر می باشد و پرچم آبی که برای ساختن بناهای مرطبت با آب می باشد مانند بندرگاه و پرچم زرد که برای ساختن دیوار دور شهرتان می باشد و شما می توانید با کلیک کردن بر روی هر کدام از این پرچم ها بناهای مورد نظرتان را بسازید....برای شروع شما میتوانید یک سربازخانه و یک بندرگاه و همچنین یک آکادمی بسازید .

تحقیق و جستجو:

وقتی که شما دارای آکادمی شدید توانایی این را دارید که شهروندان خود را تبدیل به محقق و جستجوگر نمایید . شما میتوانید به محققان تان دستور دهید که در چه زمینه ای به تحقیق و جستجو بپردازند. که تحقیقات ممکن برای محققان شامل موارد زیر میشود:
دریانوردی - کشتی های جنگی جدید و سایر پیشرفت ها در دریانوردی مانند اداره مستعمرات و تمدن های بیگانه
اقتصادی - ساختمان های جدید و سایر پیشرفت ها در ساخت و ساز و منابع مانند سرمایه گذاری
علمی پژوهشی - ساختمان های جدید و نیروهای جدید مانند پیشرفت در تحقیق و پژوهش
نظامی - نیروهای جدید و پیشرفت هایی در نیروها
توجه داشته باشید که محققان در هر ساعت مقدار معینی از میزان طلای شما را کاهش میدهند پس اگر میزان مموجودی طلای شما کم شده بهتر است که تعدادی از پژوهشگران خود را مرخص نمایید تا میزان موجودی طلای شما افزایش یابد .

داد و ستد:

وقتی که شما دارای بندرگاه شدید توانایی این را دارید که شروع به ساختن قایق هایی کنید که بتوانند منابع شما را با دیگر بازیکنان داد و ستد نمایند . برای فرستادن منابع به شهری دیگر باید به نقشه جزیره بروید ( Island Map ) و شهر یکی از بازیکنان را انتخاب کنید...بعد از اینکار یک منو در سمت چپ صفحه ایجاد میشود که شما باید در آنجا از بین گزینه های موجود...گزینه Transport Goods را انتخاب نمایید و بعد از این کار صفحه ای جدید باز میشود که شما در آن میتوانید نوع و مقدار منابعی را که میخواهید به طرف مقابل بفرستید معین کنید . توجه داشته باشید که کشتی های داد و ستد ( Trading ships ) دارای مالیات نمیباشند و شما مشکلی از بابت پرداخت مالیات آنها نخواهید داشت .

جنگ:

شما برای ساختن نیرو و همچنین کشتی های جنگی به سرباز خانه و کارخانه کشتی سازی ( Barrack و Shipyard ) نیاز دارید . نیرو های شما در شهر اقامت دارند و وقتی که به شهر شما حمله شود به صورت اتوماتیک از شهرتان دفاع می کنند . اگر شما قصد حمله به کسی را دارید باید در نقشه جزیره ( Island Map ) بر روی شهر فرد مورد نظر کلیک نمایید سپس شما انتخاب های زیر را میتوانید از منوی سمت چپ تصویر داشته باشید:
غارتگری - ( برای اینکار نیاز به نیرو دارید ) نیروهای شما تلاش میکنند تا منابع موجود در این شهر را غارت کنند
تصرف شهر - ( برای اینکار نیاز به نیرو دارید ) با استفاده از این گزینه شما میتوانید شهر فرد مورد نظر را تصرف و مال خود نمایید و در واقع آن شهر از آن پس مال شما میشود ( در واقع با اینکار دیگه لازم نیست چند تا یوزر بسازید و چند تا شهر داشته باشید ...شما میتونید با این کار شهر های خودتونو اضافه کنید ) ....و همچنین مالیات سربازان نیز شامل شهر تصرف شده میشود و آن شهر باید مالیات سربازان را پرداخت نماید ( در واقع سربازان در هر شهری که باشند مالیات آنها به عهده همان شهر خواهد بود .
بستن بندرگاه - ( برای اینکار نیاز به کشتی های جنگی دارید ) شما با این کار خود مانع از ورود و خروج کشتی ها از بندرگاه شهر فرد مورد نظر میشوید
توجه داشته باشید که وقتی شما شهری را غارت میکنید باید کشتی های حمل و نقل ( Trading Ships ) کافی نیز به همراه داشته باشید تا کالا های غارت شده از شهر را ببا خود حمل نمایند زیرا سربازان شما قادر به حمل اشیا سنگین نمی باشند .

نوع نقشه ها:

در بازی Ikariam سه نوع نقشه متفاوت وجود دارد که با کمک این نقشه ها شما میتوانید جای جای بازی را مشاهده کنید .

در World Map شما میتوانید تمامی دنیای بازی Ikariam را مشاهده نمایید . شما میتوانید با استفاده از منوی سمت چپ بالای صفحه این نوع نقشه را انتخاب نمایید .( که آیکون این نقشه همان عکس بالایی میباشد ) در این نوع نقشه شما با کلیک کردن بر روی هر جزیره میتوانید اطلاعات کاملی را در رابطه با آن جزیره مورد نظر بدست بیاورید . برای مثال با کلیک کردن بر روی جزیره مورد نظر شما میتوانید اطلاعاتی از قبیل تعداد شهر های موجود در جزیره و منابع جزیره و همچنین Wonder موجود در جزیره بدست بیاورید . اگر شما بار دیگر بر روی جزیره مورد نظر کلیک نمایید وارد Island Map آن جزیره خواهید شد .

Island Map به شما تعداد شهر های آن جزیره و همچنین منابع و Wonder آن جزیره را نشان میدهد و شما میتوانید شهر ها و باقی اطلاعات و اجزای جزیره را از نمای نزیک تر و پر جزییات تری نسبت به World Map ببینید . اگر شما بر روی شهری در این جزیره کلیک نمایید یک منو در سمت چپ باز میشود که به وسیله آن شما میتوانید کارهای مختلفی را در رابطه با آن شهر انجام دهید . برای مثال میتوانید برای صاحب شهر پیام بفرستید و یا به شهر حمله کنید و یا اینکه به داد و ستد با آن شهر بپردازید .

Town Map به شما شهرتان را نشان میدهد . در اینجا شما میتوانید بناهایتان را با کلیک بر روی پرچم ها بسازید و برای ورود به بناها هم میتوانید بر روی بنای مورد نظر کلیک نمایید .

جمعیت و میزان شادی:

میزان جمعیت شما به وسیله Town Hall تان مشخص میشود . میزان رشد جمعیت شما رابطه مستقیمی با میزان رضایت و خرسندی آنها دارد . شما باید برای افزایش شادی و رضایت مردمتان کارهای زیر را انجام دهید:

رستوران ( Tavern ) به شما امکان تهیه شراب را میدهد . شما با هر بار ارتقا دادن رستوران تان ( منظور همان Level Up کردن میباشد ) میتوانید مقدار بیشتری شراب تهیه نمایید . تهیه شراب نیز دارای مالیات میباشد که در هر ساعت توسط شهرتان محاسبه و پرداخت میشود. توجه داشته باشید که شما باید همیشه به مقدار کافی شراب داشته باشید تا میزان رضایت و خشنودی مردم شما کاهش نیابد . اگر شما برای مدتی نمیتوانید به شهر خود سربزنید باید به میزان کافی شراب ذخیره کرده باشید چون در غیر این صورت از میزان رضایت و خشنودی مردم تان کاسته میشود .

شما میتوانید میراث فرهنگی مردمان دیگر را با استفاده از موزه ( museum ) برای مردم تان نمایش دهید . برای اینکار شما باید با یکی دیگر از بازیکنان پیمان همکاری فرهنگی ببندید . وقتی که شما پیمان همکاری فرهنگی با یک بازیکن دیگر را بستید میتوانید تعیین کنید که چه مقدار از میراث فرنگی مردمان دیگر برای مردم شهر شما به نمایش در آید . هر بار که شما موزه خود را پیشرفت دهید ( منظور همان Level Up کردن میباشد ) میتوانید یک بار بیشتر برای مردم تان میراث فرهنگی را به نمایش درآورید و میزان رضایت آنها را به مقداربیشتری افزایش دهید . توجه داشته باشید که اگر میزان رضایت و شادی مردم شهر شما منفی شود مردم شروع به ترک شهر شما خواهند کرد .

طلا و سرمایه:

میزان تولید طلای شما به کاری که شهروندان شما به آن مشغولند بستگی دارد و شامل موارد زیر میشود:

. هر شهروند عادی در هر ساعت 4 واحد طلا تولید می کند .
. هر کارگر در هر ساعت 0 واحد طلا تولید می کند . ( کارگرهای شما طلا تولید نمیکنند و فقط به جمع آوری منابع میپردازند )
. هر محقق در هر ساعت 8 واحد طلا مصرف می کند .
. نیرو های و کشتی های جنگی شما شامل مالیات می شوند .
. نیرو های باربری ( شامل کشتی های حمل و نقل و... ) شامل دو برابر مالیات می شوند .
میزان طلای شما فقط برای یک شهرتان محاسبه نمی شود و اگر شما چندین شهر داشته باشید ( از طریق تصرف شهر های دیگر بازیکنان می توانید شهر های خود را زیاد کنید و یا اینکه در مناطق خالی شهر بسازید ) میزان طلای تولیدی همه شهر ها برای شما محاسبه می گردد و شما میتوانید با کلیک کردن بر روی آیکون طلا ( تصویر پایین ) میزان تولیدی طلای هر کدام از شهر های خود را مشاهده نمایید .

منابع - مواد ساخت و ساز:

در بازی Ikariam دو نوع مواد وجود دارد که یکی شامل مواد لازم برای ساخت و ساز ( که همان چون یا الوار می باشد ) و دیگری شامل مواد صنعتی و تجاری می باشد ( که شامل سنگ و الماس و گوگرد و شراب است ) . مواد مورد نیاز برای ساخت و ساز در موارد زیر بکار برده می شوند:

. بنای ساختمان ها و همچنین پیشرفت آنها ( Level Up کردن )
. تولید نیرو و کشتی های جنگی
. توسعه و ذخیره مواد صنعتی و تجاری
. ایجاد و بنا کردن Colony ها

با کلیک کردن بر روی گزینه Island Map شما میتوانید از Saw Mill موجود در جزیره تان اسفاده کنید و تعیین کنید که چه مقدار کارگر به جمع آوری چوب برای ساخت و ساز بپردازند . ( با کلیک کردن بر روی Saw Mill صفحi جدیدی بازی میشود که در آن شما میتوانید تعداد کارگر مورد نیاز برای جمع آوری چوب مورد نیازتان را تعیین کنید ) برای ارتقاء Saw Mill تمام بازیکنان باید به سهم خود مقداری از چوب خود را برای Level Up کردن Saw Mill ذخیره کنند تا وقتی مقدار چوب مورد نیاز برای Level Up کردن فراهم شد Saw Mill جزیره شما به Level 2 ارتقا یابد . با این کار شما میتوانید مقدار بیشتر چوب از Saw Mill موجود در جزیره تان استخراج نمایید . ( این عمل برای سایر منابع نیز صادق می باشد )

منابع – مواد تجاری و صنعتی:

در بازی Ikariam انواع مختلفی از منابع و مواد تجاری وجود دارند که شامل سنگ و شراب و الماس و گوگرد هستند . ( Marble و Win و Crystal Glass و Sulphur ) منابع تجاری تنها زمانی قابل دسترسی خواهند بود که شما علم Wealth را در Academy خود تحقیق نمایید و پس از تحقیق در زمینه Wealth ( که در Academy و در بخش Economy موجود است ) شما میتوانید از این منابع بهره ببرید . هر چزیره تنها دارای یک نوع از منابع تجاری و صنعتی است . هر یک از این مواد و منابع در موارد خاصی بکار می روند که به شکل زیر می باشد:

شراب – برای رستوران ها و آشپزخانه ها ( Taverns و Kitchen ) کاربرد دارد .
سنگ – برای ارتقاء ( Level Up ) ساختمان های شما کاربرد دارد .
الماس – در آکادمی ها و همچنین برای پیشرفت ها و همچنین کارگرها کاربرد دارد و برای تحقیق نیز بکار برده میشود زمانی که شما تحقیق Glass را در زمینه Science در Academy خود انجام دهید .
گوگرد – برای بسیاری از نیرو ها و کشتی های جنگی کاربرد دارد .
حجمع آوری منابع تجاری و صنعتی با کلیک کردن بر روی آیکن آنها قابل جمع آوری است و با کلیک کردن بر روی آن صفحه ای باز میشود که شما میتوانید در آنجا تعداد کارگرهای مورد نیاز برای جمع آوری آن ماده مورد نظر را تعیین کنید . درست مثل Level Up کردن Saw Mill در اینجا نیز باید بازیکنان چوب های خود را برای ارتقاء منبع مورد نظر ذخیره کنند تا با Level Up شدن آن بتواندد میزان بیشتری از آن مواد مورد نظر را استخراج نمایند .

راهنمای این بازی ادامه دارد....
این مطلب از منبع http://darinoos.net/NPP/public_html/forum/index.php?showtopic=21661
و نویسنده آن محمد میباشد

dadashsia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت همگي دوستان علي الخصوص مديريت كل سايت..
راستش اين كاري كه من دارم ميكنم تبليغ نيست...يني قصد من تبليغ نيست..
اما قصد گروه ما اينه كه همه ايرونياه رو تو آيكاريام جمع آوري كنيم و به خارجكيا نشون بديم كه ايروني قدرتمنده و ميتونه قوي باشه...
من از طرف نماينده ايراني اتحاديه TAX تو ورلد لامبدا اومدم و موظفم كه همه ايرونيارو به اتحاديه ايراني TAX_B دعوت كنم..
اين اتحاديه يكي از بزرگترين و جزء نفرات اول تا سوم ورلد لامبدا ميباشد ...و شما ميتونيد توي اون قوي بشيد و مزه غارت و حمله رو بچشيد.
توي اين اتحاديه همه ايروني هستند و همه زبون هم ديگرو ميفهمن و هيچ مشكلي از اين بابت ندارن....
و اين اتحاديه يه فروم داره در مورد كل آيكاريام...
با اجازه مديران و مدير كل اين سايت ميخوام ادرس اين فروم رو بنويسم...اين فروم محصوص مطالب آيكاريام هستش و به مباحث ديگه هيچ ربطي نداره...
پس من از طرف همه ايرونيا منتظر تموم دوستان ايروني ديگه ميمونم...
قبلنا يه فروم در اين رابطه بود..كه متاسفانه مهلت هاست و دامينش تموم شد و تمديدش نكردن...
خلاصه ما ايرونيا منتظريم....
و من الله توفيق....
http://irikariam.mihanbb.com/index.php اين از آدرس سايت آموزشي فارسي آيكاريم..
و مشخصات من توي ورلد لامبدا:
david
58:61
منتظر پيامتون هستم...
ممنون.....

بالا